Şimdi Ara

Panerai 70 yıl garantili yeni modellerini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Panerai 70 yıl garantili yeni modellerini duyurdu

''Florantine'' olarak tabir edilen ve Florensa temelli ünlü marka Panerai, 70 yıldır saatlerinde tritium izotopu kullanıyor. Yeni Luminor Marina modelini piyasa süren ve yalnızca 270 adet limitli üretim yapan firma yeni model için tam olarak 70 yıl garanti süresi verdi diğer bir deyişle yeni model tam 2090 yılına kadar garantili.

Yeni modelde 44 mm çapında kasa kullanılmakla birlikte modelin 300 m'ye kadar su geçirmezlik özelliği bulunuyor. Kasa malzemesi olarak FibratechTM bazalt malzeme kullanılmakla birlikte yeni modelin tepesini koruyan kilitleme mekanizmasının üzerininin ve hatta kayışın dikişlerinin parlaması oldukça dikkat çekiyor.

PAM0119

Yeni modelde in-house P.9010 otomatik kalibre tercih edilmekle birlikte saatte bulunan çift tulumba sayesinde saatin güç rezervi 3 güne kadar çıkıyor.

Ayrıca Bkz.Piaget Altiplano Ultimate Concept modelini 2 yıl sonra piyasaya tekrar sürdü

Kadran rengi olarak siyah ve mavi seçilmesine karşın tritium ile boyanmış kollar ve rakamlar sayesinde gayet okunaklı bir model olduğunu söylemek mümkün. Ayrıca saatin arka kapağında bulunan 70 yıllık garanti ibaresinin de oldukça iddialı bir görünüm sağladığını ekleyelim.

Luminor Marina Titanio DMLS (PAM0117) ve Luminor Marina Carbotech (PAM01118) ismiyle 2 farklı model olarak piyasaya sürülen yeni modellerin fiyatı 19.300 CHF'den başlıyor.

Saatin videosuna yukarıdaki linkten, fotoğraflara ise aşağıdaki galeriden erişebilirsiniz.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

Kaynak:https://www.panerai.com/en/panerai-luminor-watchesandwonders-2020.html?utm_source=Instagram&utm_medium=social-cm&utm_campaign=Linktree_PAM1661-IG-NA-NA-II__Multi-zone-EN_English-WAT_Watches-NA-NA-N
    Kaynak:https://www.panerai.com/en/know-how/in-house-movements/automatic-movements/p-9010.html

• ?139.544,21 güncel kur.

• 19300 CHF yaklaşık 20.000$ civarı ediyor, yani yaklaşık 139.000 TL.

Saat kullanmayalı 7 yıl oldu neredeyse, telefon ve bilgisayar sayesinde saate ihtiyaç bile duymuyorum. Bu gibi ürünler şuan tamamen lüks kısacası.

• Saat çok iyi görünüyor. 270 kişiye hayırlı olsun ne diyelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunacadirci -- 27 Haziran 2020; 22:1:23 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • çok iyi görünüyo cidden

• Vay be, Donanım Haber makalesinde video var, şaşırdım. Alışık değiliz :)

• sniper23 kullanıcısına yanıt
    Saat uzun zamandır takı aracıdır şık giyineceksen bir tane dress watch şart gibi bir şey. İnsanların saatlerden bu kadar uzak olması bana garip geliyor sadece :)

• Panerai sahibi biri olarak hosuma gitti. Panerai'nin Radiomir modelinin hikayesini aklima getirdi. Bu modelinde Radyum kullandiklarindan dolayi calisan iscilerin cogu radyasyona maruz kalmis. Tabi o donemlerde Radyum yesil yesil parlayan yepyeni bir element, kimsenin ne kadar radyoaktif oldugundan haberi yok, Cukulatalarda bile kullanilmis hatta o donemde. Bunlarda kullaniyorlar. Sonuc evine yesil yesil parlayarak giden fabrika calisanlari. Panerai 70 yıl garantili yeni modellerini duyurdu 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leipold -- 28 Haziran 2020; 21:40:0 >
  • sniper23 kullanıcısına yanıt
    Uzun yıllar boyunca saat kullanmadım. Şu an ise nedense saatsiz dışarıya çıktığım zaman kendimi boşlukta hissediyorum. Yanımda telefon olsa bile telefonu cebimden çıkarmak büyük zahmet. Saat gerçekten kurtarıcı. Yazdığım komik gelebilir ama cidden saat takan bilir bu durumu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne güzel

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.