Şimdi Ara

***led panel arızası*** ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
502
Cevap
14
Favori
210.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • samsung 40d6000 ... görüntüsü şahaneydi ama garantisi dolduktan 2 ay sonra panel arıza verdi ...
    panel değişimi tv fiyatı kadar tutuyor, garanti süresi dolduğundan elimizde kaldı, tamiri pek yaygın değil istanbul'da birkaç yer var ...
    tv'siz kalınca hı-level aldık ama onun da görüntü kalitesinden memnun kalmadık ...
    şimdi de hı-level'de sorun çıktı, yazılım yükseltme yaptıktan sonra ses gitti ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 24 Temmuz 2019; 18:38:41 >

• aynı sorun samsung led tv 8000 series model televizyonumda da var, garantisi bitti. 2 yılı doldu. servis çağırmadım bende, garanti kapsamına sokabilirmiyiz acaba? yada dışarıda bi yere mi yaptırsak? sorun ne acaba ? çözen var mı?
  • Aynı sorun bendede var.Servis için önce kayıt açtırıp bakacaklarmış ama forumda birkaç arkadaştada aynı sorun var servis onlardan 1000-1200 tl istemiş.
  • Problem Ya kontrol kartında yada panele giden flexlerde ezilme var.
  • panel arızasıymış benimki, sorduk-soruşturduk sırf bu arızayla ilgilenen tamirciler varmış, 400-500 arası yaparız dediler...
    yaptırmadım o vaziyette kullanıyorum çünkü yapılanın garantisi yok, gittiği yere kadar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: baberti

panel arızasıymış benimki, sorduk-soruşturduk sırf bu arızayla ilgilenen tamirciler varmış, 400-500 arası yaparız dediler...
    yaptırmadım o vaziyette kullanıyorum çünkü yapılanın garantisi yok, gittiği yere kadar...

bilgi verirmisin banada tamir ve servis hakkında. benimkinin durumu sanırım biraz daha can sıkıcı. paylaşırsan sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutguven

quote:

Orijinalden alıntı: baberti

panel arızasıymış benimki, sorduk-soruşturduk sırf bu arızayla ilgilenen tamirciler varmış, 400-500 arası yaparız dediler...

bilgi verirmisin banada tamir ve servis hakkında. benimkinin durumu sanırım biraz daha can sıkıcı. paylaşırsan sevinirim

tv'yi inceliyormuş usta ve yapılabilir bulursa 500'e kadar yapıyormuş, uğraşmaya değmez yeni panel gerekir derse 1500 civarı...
    üyelerden biri götürmüş yapılmaz demişler, ben götürmedim çünkü çok yakınlarda ustası yok, istanbulda birkaç ustası var bana çok uzak eve servis yok, taksiye at götür-getir zaten masraf bence uğraşmaya değmez çünkü yapılanın ömrü ne kadar bilinmez, yaptırıp memnun kalan birini de duymadım ki aklıma yatsın...gittiği yere kadar bu şekilde kullanıyorum, tv'nin ekran ayarlarını deneme yanılma ile değiştirdim, uydu cihazından da ayarlamalar yaptım izlenebilir hale getirdim, bu şekilde idare ederim birkaç sene...

• servis 3 bin tl para istedi. kısaca 2 sene kullandınız tamam, çöpe atabilirsiniz diyor. ben tüketici haklarına ve mahkemeye başvuracağım. gerekirse 5 bin tl harcıyacağım yine de sonuçlandıracağım bu konuyu.
  • Paneli obje çarpması nedeni ile kırılan doğal olarak garanti dışı olan 1 yıl önce 1500 TL ye alınan 40" Samsung 3d TV nin panel değişimine 1700TL istedi servis üstelik stokta da yok kimbilir ne zaman gelir. Sözde tüketici kanunu 10 yıl yedek parça garantisi vereceksin diyor. Adamlar kolayını bulmuş fiyatı öyle bir abartıyorlar ki yedek parça stoklamak zorunda da kalmıyorlar.

Sizlerin lcd panelindeki arıza muhtemelen lcd kenarındaki çiplerin gevşemesi, bağlatı temas problemi. LCD kırılmadıktan sonra bunu tamir ediyorlar ama garantisi elbette yok. Muhtemelen tv silinirken bezle lcd nin kenarlarına hafif baskı uygulanıyor ya ondan yada ısınma soğuma nedeni ile bağlantı gevşiyor zamanla. Bu bağlantı da silisyum çipin cam kenarlarına getirilen uçlarına yüzeysel temas ile temas ettirilip epoksi ile yapıştırılması ile yapılıyor. LCD paneller de artık çok ince camlardan yapıldığından oldukça hassas. Ben 1 yıla yakın 60" plazma kullanıyorum Allah'tan kaba yapılı bir sistem lcd gibi baskıya hassas değil fakat 3-5 yıl sonra el mecbur lcd ye geçilecek.

• Merhaba
    Tamiri mümkün aşağıdaki link den yardım alabilirsiniz.
    http://lgservis.com.tr/haberdetay.php?id=387
    www.lgservis.com.tr
  • quote:

Orijinalden alıntı: LG SERVİS

Merhaba
    Tamiri mümkün aşağıdaki link den yardım alabilirsiniz.
    http://lgservis.com.tr/haberdetay.php?id=387
    www.lgservis.com.tr

sadece ankarada mı bu hizmet?..
  • Merhaba
    Servis merkezimiz Ankara da. Ankara geneline bu hizmeti vermekteyiz fakat farklı iller için talep olursa referans olacağım firmalara yönlendirebilirim
  • enteresan nedense bütün samsung sahibi arkadaşlarım benzer şikayetlerden bahsediyor, artık komplo teorisi kurmaya başladım, acaba bu televizyonlarınız internete bağlı mıdır samsung yazılımsal bir şey mi yapıyor bu tvlere? yada kullandığı parçalar en fazla 2 sene gidecek şekilde mi yapıyorlar nedir? bu kadarı tesadüf olabilir mi?
  • Sozuak S kullanıcısına yanıt
    Yedek parça fiyatı ürünün fiyatını geçemez.

Ustaların da bişey bildiği yok, ekranda oluşan her çizgiye panel hatası diyorlar.

Yukarıdaki sorun panele giren flex kablonun ezilmesi veya kontrol karının arızalanmasından kaynaklanıyor. Bunlar onarılabiliyor. istanbulda bunu yapabilen 2 merkez tanıyorum.

Ee onların da işine geliyor. Senin tv ni tamir edene kadar birkaç tv kurarım daha fazla para alırım diyorlar.

Gerçekten panel hatası olan televizyonların tamiei Türkiyede mümkün değil. En azından 2 sene önceye kadar böyle bir tesis yoktu. İspanyada gelişmiş bir yer var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben bu vaziyette kullanmaya devam ediyorum, belki birkaç yüz liraya yapılacak günler gelir diye bekliyorum...
    kendi bölgemde bu tamiri yapan bir yer duyarsam yaptırmayı düşünürüm...
  • quote:

Orijinalden alıntı: L@civert

Yedek parça fiyatı ürünün fiyatını geçemez.

Ustaların da bişey bildiği yok, ekranda oluşan her çizgiye panel hatası diyorlar.

Yukarıdaki sorun panele giren flex kablonun ezilmesi veya kontrol karının arızalanmasından kaynaklanıyor. Bunlar onarılabiliyor. istanbulda bunu yapabilen 2 merkez tanıyorum.

Ee onların da işine geliyor. Senin tv ni tamir edene kadar birkaç tv kurarım daha fazla para alırım diyorlar.

Gerçekten panel hatası olan televizyonların tamiei Türkiyede mümkün değil. En azından 2 sene önceye kadar böyle bir tesis yoktu. İspanyada gelişmiş bir yer var.

Adamlar için fark etmez, 6 ay önce 1500 TLye alınan tv şimdi 1250 TL. 1000 TL panel dese yine kimse almaz üstelik cihaz üretimden kalktığında da o andaki satış bedeli güncel olarak yok dolayısıyla kıyaslama yapılamaz. Bizim ülkemizde çare çok. Benim söylediğim kırık lcdler için zira bariz panel değişimi gerekli. 7 yıl kullandığım televizyon evde tek olduğu halde 6000 saate ulaşmıştı. 6 yıllık 2 adet lcd pc monitörüm biri 6000, diğeri 13000 saatte ama 2 yıllık yeni TVler gümlüyor.

• bende de aynı sorun vardı güncelelemeyle hallettim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: makber302

bende de aynı sorun vardı güncelelemeyle hallettim...

bu bir arıza, güncellemeyle halledilen türden bir sorun değil...
  • Bunları çok sık okuyorum benimse başıma geldi.artık yeni bir LCD almaya gözüm korktu benim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim işime yaramasa da haber vereyim, 40d6000 güncellemesi çıktı (1028)...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.