Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (812. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
31.743
Cevap
178
Favori
1.750.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 810811812813814
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: albani

Beyler iyi geceler

-Pany PDP için gelen eMailleri,gerek Ramazan gereksede yoğunluk sebebiyle henüz cevaplamadım!

-Erdoğan Bey Z1 için dediğim yere bizzat giderek bak,telefonla arama!!!takılırsan da beni mağazadan ara OK+

-VT3x için inceleme henüz yapmadım,bir arkadaşta haftaya geliyor,oraya gidip inceleyeceğim zaman bulursam

-Serko;bendeki panel 37E30E serisidir;sorduğun MKV desteği OK dir,ancak ben sadece 8Gb lık MemoryStick(FAT32 formatlı)
    ile denedim,sorun yoktur(MKV/MPG/MPEG/AVI/WMV gibi çeşitli clipleri 720/1080 olarak denedim hepsini açtı!sadece QT ın .MOV
    larını açmıyor!!)
    Internet,Youtube ve diğer net işleri OK dir ama benim böyle işlerle işmi yok! ancak panelin bu konudaki desteği oldukça iyi
    SD lerde panel benim kriterime göre çuvallıyor!(üstelik bendeki Receiver da Humax HDCI2000!!! yarın Kati912 ilede SD leri deneyeceğim
    ve son olarak efsane referans Humax 5400 ilede deneyeceğim tam SD kalitesini görebilmek için!)

HD lerde doğallık ve resim kalitesi ise inanılmaz iyi

Işık kaçırma ve ekran homojenitesi çok iyi değil!! ancak banding efekti yapmıyor bu iyi!

Asıl sorun panelde "Backlight" ayarı olmaması herifler hangi akla hizmet bunu koymamışlar bilemiyorum
    Siyahlar oldukça iyi ama detaylar zayıf ve iyi değil,kısaca siyah çalışması iyi değil(bunlar benim kriterime göredir normalde
    çoğunuz için bunlar sorun değildir!)

Renk Yönetimi yine yok dolayısıyla istenen renk ayarlarıda yapılamıyor,neyseki panel Default ayarlarda çok iyi
    geliyor diyebilirim,zaten bahsettiğim ayarların olmaması ve Default olarakta oldukça iyi gelmesi sebebiyle,ayrıca gelişmiş bir
    set yapmayada gerek kalmıyor,daha doğrusu yapılamıyor!

Modül IPS-Alpha olduğu için H izleme açısı oldukça iyi ancak V izleme açısı diğer paneller gibi vasat!

Ben FILM ci olduğum için bu panel bana uygun değil!! ancak diğer işlemlerde çok iyi!
    Oyunlarda biraz denedim LAG sorunu hiç yok diyebilirim ve Game mode ile input-LAG bazı Sitelerde 10ms densede bu palavra,
    bana göre LAG 25-30ms dir(CRT göre,Sitelerde verilenler ise çok büyük çoğunluk TN panellere göredir!!!)
    Örneğin bir LAG Sitesinden bu panel için Standard mode LAG için 20ms denmiş,ama buda külliyen palavra yaw
    CRT ye göre 60-65ms dir LAG değeri,piyasadaki diğer tüm panellerden bu konuda hızlı diyebilirim,o panellerde lag(CRT ye göre)
    70-120ms dir standard mode çalışmasında...

Bluring efekti hiç yok diyebilirim,zaten buradan anlıyorum panelin hızını
    Ghost/Shimmer/Stutter v.s efektleri hiç yok!
    Ve en önemlisi "kontür bozulması" hiç yok sayılır!!buda çok iyi hızlı panel demektir
    Diagonal interpolation,her panel gibi sayılır ama 37E burada çoğundan daha iyi vaziyette diyebilirim
    "Moire effect" konusunda yine oldukça iyi hatta çok iyi,ancak bunun fazla denemesini yapmadım!

Bir kaç gün sonrada 24Hz testi yapacağım(BD/HD-DVD den)

++
    Selamlar

CAN

can bey tavsiyeniz üzerinize 55VT30 aldım.Fakat çok fazla evde bulunamadğımdan dolayı inceleme yapamadım pek.İsterseniz sizi misafir edebiliriz.böylece hem forumdaki arkadaşlara yardımcı olmuş olursunuz hem de incelemenizi tamamlarsınız (istanbul/göztepe)

• Kardeşim biz artık Antalya da yaşıyoruz!
    3 sene evvel olsaydı atlar gelirdim,çünkü Erenköy de idik o zaman

Sen panele yavaş yavaş alışmaya başla,takılırsan bana dönersin+

Doğru bir Marka,doğru bir panel tipi ve çok doğru bir ebat almışsın

Sakın bunun SD performansı nasıl diye sorma şimdi

Selamlar

CAN+
  • quote:

Orijinalden alıntı: kucukalev

UZMAN ARKADASLARIN DİKKATİNE SUNUYORUM...
    Almış olduğum panelde(42GW30) üst kenarda (1-2 cm genişliliginde) satır hattı boyunca normalden fazla titremeli bir durum sözkonusu. Arka plan beyaz oldugunda yada yapıldığında dikkatli gözler rahatlıkla görebilirler. Bu durumu Mediamarkt'ta ki 42GW30 hatta 3000 küsür liralık 42GT30 panelde de müşahade ettim, 2010 model G20 ve V20'ler de ise boyle bir durum yoktu. Sizin düşünceleriniz nedir? 2011 model panel satın alan arkadasların yorumlarını bekliyorum...

Panasonic kaç ölü pixel'de değişim yapıyor? ölü pixel garantisi nedir? paylaşırsanız sevinirim.. saygılar...

Servis bana 3 dedi ölü pixel için.

Titreme benim ekranın tamamında özellikle harici media playerdan 24hz oynatırken var. Eve gidince ayara bakayım, ileri ayarlardan bir ayarı maximum yapınca düzeliyor. Zaten altta açıklaması oluyor, ekranın kare hızını düzelttiğine boşlukları doldurduğuna dair.

• arkadaşlar bimeksten panasonic tx-l32s20 lcd almayı düşünüyorum ama kararsızızım.fiyatı bugün irtibariyle 1000 tl olmuş.2 önce 920 tl idi .sizce 1000 tl ye alınırmı yoksa usb media playerli samsungmu alsam iyi olur.gönlümde pany var ama usb si bile yok.sadece panali kaliteli .1000 tl ye başka pany alabileciğim model varmı.
  • Arkadaşlar 50g20 plasma sahibiyim, Notebookdan hdmi bağlı film seyrediyorum. Tv opticten dvd li hometheater a bağlı. Ancak dolby digital dts ses alamıyorum. Tvnin usbsinde açtığım filmleri çözüyor anfi. Media player classic,gom,vlc , power dvd audio filter gerekli ayarlarıyla uğraştım ama olmadı. Notebook sony vaio ati hd 4570 ekran kartı var. Pana servisini aradım hdmi dan gelen sesi optic 2 kanala mı düşürüyor dedim derdimi anlattım hayır öyle bişey yok dediler. Sony servisini aradım oda hdmidan görüntü ses gitmez dedi :) ayrıca ses bağlantısı yapmam gerekiyormuş. Hatta biri anfi de matrix yok mu dedi.

Bu alet tv hdmidan gelen sesii iki kanala mı düşürüyor. Yani bi kaç alet hdmidan bağlasam tv ye ps3,uydu gibi hepsinde tek tek anfidenn bi geçirmem gerekiyor çünkü benim dvd theater da hdmi bağlantı yok ve sadece bi optic girişi var.

Arkadaşlar gerekli aydınlatıcı açıklamayı yaparsanız sevinecem teşekkürler.

• quote:

Kardeşim biz artık Antalya da yaşıyoruz!
    3 sene evvel olsaydı atlar gelirdim,çünkü Erenköy de idik o zaman

Sen panele yavaş yavaş alışmaya başla,takılırsan bana dönersin+

Doğru bir Marka,doğru bir panel tipi ve çok doğru bir ebat almışsın

Sakın bunun SD performansı nasıl diye sorma şimdi

Selamlar

CAN+

ahah benim memleketime taşınmışsınız.anladım neyse kısmet değilmiş.peki bu arada blu ray player olarak ne tavsiye edersiniz.PS3 mü alayım yoksa 3d btd110 panasonic blu ray player mı?.malum ps3 de oyun da oynayabiliyoruz.
    bu arada harici bir harddisci tv ye bağlayıp mı film izleyeylim yoksa pc yi direk mi bağlayayım :)

• Sn.tw selamlar

1-Paneline şuanda hangi ext.cihazlar bağlıdır??? örneğin Uydu için dahili Tunerimi kullanıyorsun yoksa Receiver mı kullanıyorsun?

2-Bana; Normal/Cinema/THX-TrueCinema/Prof.1/2 Mode larının "DEFAULT" değerlerini ayrı ayrı yazarak bildir ltf(eMail adresime at bunları!)

3-Paneli geldiği gibi Default setlerdemi izliyorsun,yoksa kendinmi ayarladın(veya Servis mi ayarladı) eğer öyle ise hepsini DEFAULT
    değerlerine getir RESET le yani panelin tüm Input portlarını(bütün portlar Default olsun!)

4-Ben BDMedia için her zaman iyi bir BDPlayer dan yanayım,HW olarak iyi bir Marka/Seri her zaman PS3 den daha iyidir,ancak bu bir tercih
    durumu olabilir kimileri için ama ben böyle düşünmüyorum,Gamer iseniz o zaman elbette PS3 tercih sebebidir ama değilseniz PS3 yerine
    iyi bir BD almak her zaman çok daha iyidir!

BD için bütçen nedir(buda önemli!)???

Ancak Gamer isen veya arada da olsa Game ile işin varsa o zaman hiç BD arama ve PS3 al!

BD için bütçene göre sonra karar veririz

5-Ext.HDD cihaz veya MediaPlayer v.s işleri senin tercihine kalıyor,benim bunlarla pek işim yok hatta hiç ve direk PC den hallediyorum
    bunları!
    Desktop/Notobook tan da bu işlerini halledebilirsin tabiki,artık hangisi pratiğine geliyorsa,ancak panelini fiziki olarak rahatlıkla paneline
    bağlıyorsan,bu şekilde bir bağlantı yap tabiki ve elinde bulunsun bu seçenerek!
    Ben örneğin Desktop tan;Salondaki panele bağlantı kurmuştum 6/7metrelik bir kablolama ile ve kabloları saklamak problemi vardı
    şimdi Oturma odasına Pany LCD yi alınca o sıkıntıdan kurtuldum ve aynı zamanda Pany LCD yi Monitör gibide kullanabiliyorum!

6-CS ile işin varmıdır???

++
    -Kısaca,paneline şuanda bağlı cihazlar ve bağlamayı düşündüklerini bildirirsen gerisini ayarlarız
    -Settings için,henüz panel bulamadığım için bekliyorum,onuda bir şekilde hallederiz
    -Resim izlerken vividçi/saturecimisin yoksa doğal mı seviyorsun(buda önemlidir çoğu için,zira genelde millet vividçidir ama çaktırmıyorlar)

Bu bilgileri eMail den bana ulaştır++

CAN+

• @Doğa;65VT3x için aldığın fiyat yüksek!! ayrıca acelem yok demiştin! dolayısıyla bekle ve ben bahsettiğim arkadaşı
    bir ara arayacağım!

++

@Ekol;Receiver ın "video kalitesinin",panel ile alakası yokki!!kaldıki Kati den bahsediyorsun takılma bunlara
    yaw kim uyduruyor bunları anlamış değilim sen o konuda ne TF nede nede DH ye takıl,sendeki
    aklı uçurmuş o malum TF deki çakallar
    Külliyen sallamışlar ve birde bunlar güyya Uyducu,yaw itele gitsin onları,herifler mal satmanın derdinde kardeşim!
    Kısaca seni "yemişler"

>>Senin arkadaş o bahsettiğin yerden Z1 paneli geçen hafta almış,senide aramamış sanırım ve benide dün gece aradı+
    54" işinin sonucunu hala bekliyorum,Pany/TR den sanırım turşusunu kuracaklar bu saatten sonra veya belki 2012 de
    adam gibi bir fiyata inerler,gerçi ben o panelleri yinede sattırırım 2012 bile olsa,çünkü sırada bekleyenler var onları

Selamlar

CAN++

Edit;Ekol eMail attım kontrol et++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 10 Ağustos 2011; 18:04:52 >

• Panasonic Z1 !

Kaç inc'leri var bunun?

benim evime uygun olanı ' 42 İnc - 106 Cm '
    Ama internette araştırdığım kadarıyla Z1'in 42 İnc'ini bulamadım :S üretmedilermi Acaba
  • Sanırım inceliğinden başka artısı yok LEdlerle yarışa giren plazma onlar :)

Albani üstada sor daha iyi izah eder
  • Arkadaşlar 50g20 plasma sahibiyim, Notebookdan hdmi bağlı film seyrediyorum. Tv opticten dvd li hometheater a bağlı. Ancak dolby digital dts ses alamıyorum. Tvnin usbsinde açtığım filmleri çözüyor anfi. Media player classic,gom,vlc , power dvd audio filter gerekli ayarlarıyla uğraştım ama olmadı. Notebook sony vaio ati hd 4570 ekran kartı var. Pana servisini aradım hdmi dan gelen sesi optic 2 kanala mı düşürüyor dedim derdimi anlattım hayır öyle bişey yok dediler. Sony servisini aradım oda hdmidan görüntü ses gitmez dedi :) ayrıca ses bağlantısı yapmam gerekiyormuş. Hatta biri anfi de matrix yok mu dedi.

Bu alet tv hdmidan gelen sesii iki kanala mı düşürüyor. Yani bi kaç alet hdmidan bağlasam tv ye ps3,uydu gibi hepsinde tek tek anfidenn bi geçirmem gerekiyor çünkü benim dvd theater da hdmi bağlantı yok ve sadece bi optic girişi var.

Arkadaşlar gerekli aydınlatıcı açıklamayı yaparsanız sevinecem teşekkürler.

• quote:

Sn.tw selamlar

1-Paneline şuanda hangi ext.cihazlar bağlıdır??? örneğin Uydu için dahili Tunerimi kullanıyorsun yoksa Receiver mı kullanıyorsun?

2-Bana; Normal/Cinema/THX-TrueCinema/Prof.1/2 Mode larının "DEFAULT" değerlerini ayrı ayrı yazarak bildir ltf(eMail adresime at bunları!)

3-Paneli geldiği gibi Default setlerdemi izliyorsun,yoksa kendinmi ayarladın(veya Servis mi ayarladı) eğer öyle ise hepsini DEFAULT
    değerlerine getir RESET le yani panelin tüm Input portlarını(bütün portlar Default olsun!)

4-Ben BDMedia için her zaman iyi bir BDPlayer dan yanayım,HW olarak iyi bir Marka/Seri her zaman PS3 den daha iyidir,ancak bu bir tercih
    durumu olabilir kimileri için ama ben böyle düşünmüyorum,Gamer iseniz o zaman elbette PS3 tercih sebebidir ama değilseniz PS3 yerine
    iyi bir BD almak her zaman çok daha iyidir!

BD için bütçen nedir(buda önemli!)???

Ancak Gamer isen veya arada da olsa Game ile işin varsa o zaman hiç BD arama ve PS3 al!

BD için bütçene göre sonra karar veririz

5-Ext.HDD cihaz veya MediaPlayer v.s işleri senin tercihine kalıyor,benim bunlarla pek işim yok hatta hiç ve direk PC den hallediyorum
    bunları!
    Desktop/Notobook tan da bu işlerini halledebilirsin tabiki,artık hangisi pratiğine geliyorsa,ancak panelini fiziki olarak rahatlıkla paneline
    bağlıyorsan,bu şekilde bir bağlantı yap tabiki ve elinde bulunsun bu seçenerek!
    Ben örneğin Desktop tan;Salondaki panele bağlantı kurmuştum 6/7metrelik bir kablolama ile ve kabloları saklamak problemi vardı
    şimdi Oturma odasına Pany LCD yi alınca o sıkıntıdan kurtuldum ve aynı zamanda Pany LCD yi Monitör gibide kullanabiliyorum!

6-CS ile işin varmıdır???

++
    -Kısaca,paneline şuanda bağlı cihazlar ve bağlamayı düşündüklerini bildirirsen gerisini ayarlarız
    -Settings için,henüz panel bulamadığım için bekliyorum,onuda bir şekilde hallederiz
    -Resim izlerken vividçi/saturecimisin yoksa doğal mı seviyorsun(buda önemlidir çoğu için,zira genelde millet vividçidir ama çaktırmıyorlar)

Bu bilgileri eMail den bana ulaştır++

CAN+

selamlar can bey

sorularınızın bi kısmını burdan kısa kısa cevaplayayım.diğer ayarlarımı da eve geçtiğimde mailinize fotoğrafla (düşük jpeg boyutu) veya yazarak gönderirim mailinize.

Panelime şuanda sadece Digiturk HD plus bağlı.

Ayarlarımın hepsi default geldiği gibi.Ama dediğim gibi hepsini mailinize atıcam.

Ben oyun oynamayı seviyorum.PS3 de oynadığım bir çok oyun var.Fakat PS3 ümü arkadaşıma verdim.Yeni bir PS3 zaten alıcam.Fakat yanına BDP almama gerek var mı diye düşünüyodum.Eğer alıcaksam Panasonic BDP 110 vardı sanırım onu düşünüyodum.210 modeli de varmış ama göremedim şuan herhangi bir store da.

CS derken Adobe CS den bahsediyorsanız.Şuan için onları desktopumda kullanıyorum.

Kullanmak istediğim diğer cihazlara gelince.İyi bir amfi ve ses sistemiyle pekiştirmek istiyorum.Ama evimde bi tadilat yapmam gerekli ondan sonra ses sistemini ve amfiyi alıcam.

Kısacası :

Amfi + ses sistemi + ps3 veya bdp + harici harddisk ya da pc bağlamayı düşünüyorum.

• arkadaşlar merhaba ben laptopumu p42s30e plazmama bağlamak istiyorum ama laptopun ekran kartının tv bağlanma özellii yok.tüplü tvde çalıştıramamaıştım şimdi plazma aldım ne dersiniz ekran kartıın özelliği olmasa bile çalışırmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: bidakikalütfenya

arkadaşlar merhaba ben laptopumu p42s30e plazmama bağlamak istiyorum ama laptopun ekran kartının tv bağlanma özellii yok.tüplü tvde çalıştıramamaıştım şimdi plazma aldım ne dersiniz ekran kartıın özelliği olmasa bile çalışırmı

Normal bir LCD için sorsaydın bunu cevabı evet olurdu. S30'un VGA veya DVI girişi varsa laptopta da bu çıkışlardan biri varsa çalışır. Laptop da HDMI varsa zaten hiç sorun yok.

42GW30'a DVI da VGA de koymamışlar, S serisine de koymadılarsa DVI çıkışın da laptopta yoksa bağlamak için alman gereken arabirim 100 lira civarı. DVI çıkışın varsa DVI to HDMI çevirici alıp bağlaman lazım.
  • Daha öncede defalarca yazdım,sanırım ya atlanıyor yada başlık iyi okunmuyor!

>>IFC ile 24Hz in birbirleriyle hiç alakası yoktur!!!

-IFC;Pany tarafından geliştirilmiş ve 2009 dan itibaren(2008 in bazı panelleride dahil)kullanılan "Motionhandling" performansına
    yönelik özellikle "FILM" içeriklerde ve diğer Hızlı işlemlerde devreye giren bir hızlandırma/hızı doğru algılama v.s
    sistemidir,ama bugüne kadar hala adam gibi çalışmayan vede buna hala Pany de adam gibi bir cevap veremedikleri sistemdir!!!

Bu sistemin kullanılması,her ne kadar PDP lerde gerekmesede,yinede panelin özellikle 46" dan büyük ebatlarda Latency/input-LAG
    değerini düşürmeye yarayan ama yinede buna pek faydası olmayan ve stabilitesi çoğu panelde değişik;kısaca tam ne olduğu
    anlaşılmayan bir hızlandırma SW sidir!

IFC de esas işlev judder/stutter/drop-out(bunlar hız bağlı durumlarda sorun olarak çıkar/çıkabilir) takılma/kare atlatma v.s gibi
    sorunları gidermek ve resmi smooth dediğimiz kesintisiz/düzgün/pürüzsüz v.s işlemesine yarayan ve genel olarak her içerikte
    işe yarayan yada yaramayan bir sistemdir,kısaca hızdan dolayı(yavaş kalma veya çok hızlanma)bozulmaları önlemeye yarar,
    ve içeriğe göre,bunu ON/OFF veya seviye ayarını yapmanız gerekir!!!

++

25Hz ise;sadece 1080p/24fps de işe yarar ve bunuda sadece ext.kaynaklardan elde edersiniz!!!BD/HD-DVD/PS3/XBox veya PC den
    v.s gibi 1080p/24Hz gelen sinyalde aktif olur veya ON/OFF yaparsınız!!! ve sadece burada işinize yarar,bu devreye girincede IFC aktif olmaz!
    zaten IFC ilede işiniz olmaz bu sinyalde!

SD&HDTV yayınlarında aktif olmaz veya devreye girmez v.s,çünkü bu yayınlar Avrupa PAL;50Hz dir(veya Japan/USA NTSC;60Hz dir)
    dolayısıyla TV yayınları sadece "50Hz" dir(ancak yayıncı kuruluş bunları convert/encode v.s işlemlerini yapar ve sisteme 50/60Hz verir!!)

++
    "24p Smooth Film";özelliğinin panelde olması mutlak surette stabil/performanslı/başarılı v.s 24fps işlenecek demek değildir!!!
    Genelde tüm paneller burada çuvallar,bazıları daha kötü çuvallar v.s!veya az çuvallar v.s,24fps yi işlemek hala paneller için oldukça
    zordur!

NOT;Genelde bizde bazı durumlarda örneğin PS3+Panel tip TV bağlantısında içerik "1080p/24Hz" ise ve bunu smooth/stabil yapamıyorsa
    tavsiyemiz 50/60Hz denenmesi olmaktadır,kısaca PS3 den çıkış frekansını 50/60Hz şeklinde değiştirilmesi ve sorununda çok büyük oranda
    düzeldiğini görürüz!

Örneğin bu durum ext.bir MediaPlayer/USB-HDD Box v.s kullandığınız zamanda söz konusu olur;24fps algılamasını panel yapamaz(veya ext.cihaz)
    ve o zaman yine çıkış frekansını 50/60Hz düzeltirsiniz!

Panelde 24Hz özelliği var diye;1080p/24Hz sorunsuz işleyecektir diye bir şey söz konusu değildir!!!(kaldıki,aşağıda anlattığım durumlarda söz konusu olabilir!!)

A-PS3,bu konuda çok stabil ve doğru işlem "yapamıyor"!!!
    B-PS3,bazı paneller ile bir biçimde "hand-shake" sorunu yaparak yine stabil çalışmıyor 24Hz(o zaman 50/60Hz denemesi yapıyoruz!!)
    C-PS3,örneğin bu sorunu yaşatırken,aynı 1080p/s4Hz içeriği bir başka BD cihazda denediğimiz zaman ise tamamen sorunsuz 24fps işlediğinide
    biliyoruz(bu testleri ben 3 sene eski panelimde yapmıştım BD/HD-DVD/PS3 cihazları ile ve genelde sorun sadece PS3 ile çıkıyordu)

Ancak bu örnekler,illa herkesin cihazında/panelinde böyle olacaktır demekte değildir,ama yüksek olasılıkla durum böyledir!

Not;panel PDP de olsa,Latency değeri daha düşük olsada,yinede input-LAG değeri yüksek olmaktadır(ebata bağlı olarak)

Kısaca gerek "panel efsanelerinde" sallanan,gereksede Satıcıların ve dahi üreticilerin PDP ler için 0,0001ms LAG vardır demeside
    külliyen "yalandır"
    Sıfır LAG sadece ve sadece CRT lerde olmaktadır!!!

PDP lerde ise 32/37/42/46(32/37 artık üretilmemektedir!)PDP lerde LAG oldukça düşüktür ama 46 sınırdır,50 de ise LAG yükselir!
    Standard mode ile 46/50 ebatta ortalama(CRT ye göre tabiki)25-50ms olur(25ms lere kolay kolay düşmez bu arada!)60ms ye kadar çıkar!
    Game mode ile 5-40ms arasında gezer ama ortalama 15-25ms arasında oturur;50 üstünde bu değerler biraz daha yükselir!

Bunu şunun için anlattım;çünkü genelde PDP leri CRT gibi sanıyor kullanıcılar ve çoğu insan tabiki
    24fps işlenirken;zaten sistemin bunu algılaması ve "ritm tutturması"(film cadance dediğimiz durum)zor oluyor,ve panelinde latency
    değeri yüksek olduğu için 24fps bir şekilde yağ gibi akamıyor;iki işlem burada devreye giriyor cadance(ritm algılaması)+24fps nin
    işlenmesi....

NOT;örneğin Pany PDP lerde eskiden beri özellikle "film cadance" işlemi SD&HDTV lerde iyi değildir(stream media dediğimiz yaıynlarda)
    Veya bu durum,Japan/USA NTSC de genelde başarılı olurken,Avrupa PAL sisteminde film cadance işlemi başarısız veya tam düzgün olamıyor!!

Bu durum aynı şekilde SD-DVD cihazlarından FILM izlenirken veya ext.Sat-Receiver kullanırken(SD yayınlar için) veya panelin int.Tunerinden(DVB den)
    SD yayınlarda da aynı sıkıntı söz konusudur!

Kısaca "cadance" işleminde Pany ler fazla başarılı değildir!

Bütün bunları sorunsuz işleyecek ortada ne bir Chipset var nede bir Processor(Engine) nede böyle bir SW var(HW e bağlı olarak)

+++
    Flickering/Shimmering(bazı bahsettiğiniz titreme efektleri)

Bunun oluşmasıda bir çok sebeblere bağlıdır hem HW olarak hemde Engine olarak!
    HW olarak en başta Modül kaynaklıdır,bu sorun Pio hariç tüm PDP ler vardır/olur/olabilir!!(burası bir teknik ayrıntıdır ve bunu sadece "NEC" başarmaktadır!!)

Flicker efekti ayrıca açılı izlemede daha çok ortaya çıkar(aslında hep vardır ama bunu sizin gözünüz açılı izlemede daha fazla algılar )
    pratikte bunu gidermek için sıfır açıya gelmeniz gerekir!
    Her ne kadar PDP lerde izleme açısı TFT-LCD lere gerçek manada çok daha açılı olsada,flicker/shimmer efekti panelde oluşuyorsa,o zaman
    fazla açılı izlemeyeceksiniz!!!

Her iki panel tipinde de,çeşitli görüntü sorunları vardır,panellerin pixel tabanlı olması sebebiyle!
    yine pratikte çoğu falsolar panelden uzaklaştıkça azalır insan gözünün limitleri belli bir yere kadar olduğu için
    sizde bazı "hileler" yaparak bunları düzelteceksiniz maalesef!!
    Benim gibi bu işten fazla anlıyor olursanız o zamanda işiniz dahada zor olur,çünkü her bir şeyde falso bulacaksınız
    dolayısıyla bizleri anca CRT ler kesiyor(helede çok iyi bir CRT ise)

++
    Pio hariç,bu basit veya genel veya bu tip panellere özgü sıkıntılar her zaman olacaktır! kaldıki bugün için Pany PDP ler içinde en iyisidir
    yani ister beğenin ister beğenmeyin ama bugün için herifler anca bu kadarını üretebiliyorlar!!!

++

Yakında VX100/200/300 serisi Pany nin yeni nesil PDP leri geliyor(USA ya geldi bu aralar!!)ancak Avrupaya gelecekmi veya ne zaman
    gelecek belli değil!

Selamlar

CAN++

• Merhaba arkadaşlar bende yakın zamanda bir panasonic plasma tv aldım,modeli TX-P42S30E.Ancak yaşadığım küçük bir problem var konusunu açmıştım ama bir de buraya yazmak istedim yardımcı olursanız sevinirim.Konuya yazdığım mesajı aynen koyuyorum buraya

''Merhaba,yakın zamanda başlıkta belirtmiş olduğum panasonic tv yi aldım.Televizyonu aldıktan sonra bir de medya oynatıcı alırım diyodum(televizyonun bir çok video formatını desteklediğini biliyordum ama altyazılar falan sıkıntı olmasın diye media oynatıcı düşünmüştüm.) ancak televizyon hdd mi taktım filmleri sorunsuz izleyebildim altyazıları da gösterdi bende media oynatıcı almaktan vazgeçtim.Ama başka filmlere baktığımda kimisinde altyazıyı görmüyor kimisinde görsede çok küçük gösteriyor okunmuyor.Bu sorunları nasıl çözerim?
    NOT1:srt. dosyaları sub. yaptım bazılarında gördü bazılarında yine görmedi.
    Paylaş:

NOT2:altyazısını küçük gösterdiği filmlerdeki altyazı dosyalarını açıp puntolarını büyütsemde yine küçük gösterdi.''

• PANASONIC TX-L37E3E LED aldım birazdan servis gelip çalıştıracak buradakiler plazmacılar ama led tercih ettim 75 kw yakıyor ve monitör olacak daha çok bu arada TV den daha iyi full hd görüntü ses almamız için vs servisciden isteyeceğimiz bir güncelleme ayar vs gereklimidir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 12 Ağustos 2011; 10:29:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ocean_Life

Merhaba arkadaşlar bende yakın zamanda bir panasonic plasma tv aldım,modeli TX-P42S30E.Ancak yaşadığım küçük bir problem var konusunu açmıştım ama bir de buraya yazmak istedim yardımcı olursanız sevinirim.Konuya yazdığım mesajı aynen koyuyorum buraya

''Merhaba,yakın zamanda başlıkta belirtmiş olduğum panasonic tv yi aldım.Televizyonu aldıktan sonra bir de medya oynatıcı alırım diyodum(televizyonun bir çok video formatını desteklediğini biliyordum ama altyazılar falan sıkıntı olmasın diye media oynatıcı düşünmüştüm.) ancak televizyon hdd mi taktım filmleri sorunsuz izleyebildim altyazıları da gösterdi bende media oynatıcı almaktan vazgeçtim.Ama başka filmlere baktığımda kimisinde altyazıyı görmüyor kimisinde görsede çok küçük gösteriyor okunmuyor.Bu sorunları nasıl çözerim?
    NOT1:srt. dosyaları sub. yaptım bazılarında gördü bazılarında yine görmedi.
    Paylaş:

NOT2:altyazısını küçük gösterdiği filmlerdeki altyazı dosyalarını açıp puntolarını büyütsemde yine küçük gösterdi.''

Şu linki bir incele istersen..Harici media player kullanıyorsan firmware ile mümkün sanırım aslında HDMI çıkışlı bir pc niz varsa belki en güzeli bsplayer ile izlemek çünkü onda büyütülüyor..

http://forum.divxplanet.com/index.php?showtopic=63654

• selamlar,

VT30 serileri için panel çalışma saatini kontrol edebileceğimiz servis menüsüne nasıl ulaşabilirim acaba?

teşekkürler
  • paketi açmak için 3 gündür ertelemeye başladı suadiye servis yarın geliriz diyor gelmiyor sen aç paketi diyor, belki gelmeyecek, bu işde bir şey varya başka servis anadolu yakası kim var,
  • 
Sayfa: önceki 810811812813814
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.