Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (323. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31.743
Cevap
178
Favori
1.750.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 321322323324325
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teşekkür ederim, geliştirmeye çalışıyorum, hem sayfayı hem kendimi. Vakit bulabildiğim kadarıyla...

Fotoğrafçılığı da pro diyemeyiz amatör+ olarak yapmaya çalışıyoruz. Güzel bir uğraş benim için...
  • Orjinalden alıntı: msaltik

canı sıkılanlar bizim siteye baksınlar, plazma öncesi iyi gider. hayır eksik bişeler varsa söyleyin diye

www.cimenlikoyu.com
    [/quo

İyi günler,

Elinize sağlık gayet güzel olmuş siteniz..
  • onurhunters, teşekkür ederim.

TV'nin arkasından gelen o dıızzzzttt sesi bazı görüntülerde artıyor, bazılarında azalıyor, Örnağin maçlardan yeşil (çim) ağırlıktayken artıyor bazen, ya da PC bağlantısında Windows gezginin açtığımda ekranda beyaz rengin ağırlıklı duruma geçmesi durumunda...

Ama ne zaman koyu renk ağırlıklı veya farklı renklerin eşit dağılımlı görüntülerinde ses şak diye kesiliyo, yine geçiyorum W. gezgine, şak başlıyo. Aç-kapa artema gibi oluyo işte.

Daha mı çok güç harcıyo o zaman. Hani karanlık sahnelerde plazma daha az güç harcar deniyoya.

Özetle o sesin artma nedeni nedir?
  • guzel soru ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: jujuuu

guzel soru ..

• vay be inanmıyorum geldi abi ya
    artık bende 42PX80 sahibiyim. akşam 6 için servislede anlaştım gelip kuracaklar
    onun için aslında benim şimdi sehpa bakıyor olmam lazım
    neyse bugün geç saatlerde tekrar aranıza dönmek umuduyla dünyayla bağlatıyı kesiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: tarkanust

vay be inanmıyorum geldi abi ya
    neyse bugün geç saatlerde tekrar aranıza dönmek umuduyla dünyayla bağlatıyı kesiyorum

Tarkanust kardes benımde sehpam daha demin kuruldu, hemen ardından plazmamda kuruldu.Düğün arifesinde olduğumdan dolayı yeni ev, işyeri, eski ev arasında koşturuyorum.Daha önceden yazını okusaydım, demin fotograf makinamla giderdim eve.Ama sanırım bu akşam eve uğrayıp fotografını çeksem sana yaramaz çünkü şuanda alıyorsundur sehpayı.

ama eğer akşam uğrarsam eve çekip, yayınlarım burada.normalde 500ytl idi ben 350 ye aldım.askı aparatlı ama çekmeceli değil.Ençok beğendiğim bu modeldi, gayet konsept bir yapısı var.Hayırlı olsun plazman.

Galiba bende plazmayı ilk başlarda eko yada sinema ayarlarında kullanacağım.Panasonic servisi ne kadar bilgilidir bilmiyorum ama ''yok abi öyle bişey 200saat ilk kullanım ayarı falan, dvd izlerken dinamik moda al müthiş oluyor'' dediler Bende hımmmm, müthiş dedim.. Garip...

• dostlar px80 i 1920*1080 yapınca ekranda yatay yeşil çizgiler oluşuyor. canımı sıktı bu olay. bilgisayarı hdmi dan bağlayınca kesinlikle çok farklı. vga görüntüsüne bakasınız bile gelmiyor. ben kesinlikle hdmı bağlatısını tercih ederim. hdmi bağlantıda ne yaparsanız yapın hangi çöznrlüğe ayarlarsanız ayarlayın ekran oturmuyor. hepsini geçtimde yalnız çözünürlüğü 800*600 den fazlaya ayarladığımda ekranda yatay yeşil çizgiler çok canımı sıktı. resmen şok oldum. bu durumda full hd çok çok farklı bir olay. bence bu görüntüden sonra full hd almak daha mantıklı. değiştiririm bu gidişle. genelde pc ağırlıklı kullandığım için. yorumlarınız nelerdir dostlar. hdmi bağlantıda ekrana ne kadar yaklaşırsanız yaklaşın gözde bir yorulma olmuyor. vga da ekran gözü çok yoruyor. 42py70fa ile değiştirmeyi düşünüyorum. bu tv yi kullananlardan hdmi pc bağlantısı konusunda deneyimi olanlardan yardım rica ediyorum. tamm sd performansı süper hatta kurolara yakın ama pc performansını sevmedim açıkçası. sadays hoca söyledi gerçi ama birebir görünce farklı oluyormuş demekki!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by@li -- 14 Nisan 2008; 19:12:43 >

• ekran kartı chipsetiniz nedir? ATI? NVIDIA?

Onu söyleyince üstüne çalışırız görüntyü oturtmaya.

Bu arada bende 50PV70F var. VGA ile DVI bağlantı arasında inanılmaz bir fark göremedim. Sadece DVI'da yazılar bir miktar daha düzeldi. Ama deidğim gibi filmler üzerine konuşuyorsak aman aman bir fark yok. Kullandığınız VGA kablonun kalitesi ile alakalı olabilir. Bunun yanında çıktığınız 1920*1080 gerçek değer değil tabi, bunu biliyorsunuzdur mutlaka. Büyük ihtimalle (henüz araştıramadım) ekran kartının bize bir kıyağı o. O şekliyle sadece kötünün iyisi bir modda çalışılıyor. Mümkün olduğunca panelizin kendi çözünürlüğüne uygun değerleri kullanın. 1:1 pixelmapping'i yakalarsınız...

keyifli seyirler...

quote:

Orjinalden alıntı: aliyilmaz

dostlar px80 i 1920*1080 yapınca ekranda yatay yeşil çizgiler oluşuyor. canımı sıktı bu olay. bilgisayarı hdmi dan bağlayınca kesinlikle çok farklı. vga görüntüsüne bakasınız bile gelmiyor. ben kesinlikle hdmı bağlatısını tercih ederim. hdmi bağlantıda ne yaparsanız yapın hangi çöznrlüğe ayarlarsanız ayarlayın ekran oturmuyor. hepsini geçtimde yalnız çözünürlüğü 800*600 den fazlaya ayarladığımda ekranda yatay yeşil çizgiler çok canımı sıktı. resmen şok oldum. bu durumda full hd çok çok farklı bir olay. bence bu görüntüden sonra full hd almak daha mantıklı. değiştiririm bu gidişle. genelde pc ağırlıklı kullandığım için. yorumlarınız nelerdir dostlar. hdmi bağlantıda ekrana ne kadar yaklaşırsanız yaklaşın gözde bir yorulma olmuyor. vga da ekran gözü çok yoruyor. 42py70fa ile değiştirmeyi düşünüyorum. bu tv yi kullananlardan hdmi pc bağlantısı konusunda deneyimi olanlardan yardım rica ediyorum. tamm sd performansı süper hatta kurolara yakın ama pc performansını sevmedim açıkçası. sadays hoca söyledi gerçi ama birebir görünce farklı oluyormuş demekki!!

• ekran kartım sparkle calibre 8800 gts 512 mb 256 bit

nvidia yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by@li -- 14 Nisan 2008; 19:46:03 >
  • valla msaltık kardeşim bu konularda tamamen acemiyim. birde hdmi bağlantısındayken call of duty 4 ü çalıştırdım 1080p görüyor ancak ekranda kocaman kocaman birsürü pixeller oluşuyor birde yatay yeşil çizgiler var ki sorma. heralde bu tv de bir gariplik var.
  • İyi akşamlar

Sn.Ali

1-Bir kere senin panel 1366X768pixel HDReady!!
    1920X1080pixel nasıl olacakki!

Senin panel 1080p yi işleyen panel değilki,NATIVE olarak!!
    Sen bunu virtual olarak GCard tan ayarları değiştirerek 1920X1080pixel yapıyorsun ama panelin tepki veriyor!!bilmem farkındamısın???

Ama senin panelin bu gönderdiğin sinyali elbette alır ve kendi native değerine downscale ederek işler(yeni nesil hemen hemen bütün
    paneller zaten 1080i/p gönderimini PC/diğer vericilerden>>alıp kendi değerine downscale ederek açıyor!

2-Bu arada,panelin kullanma kılavuzunu okudunmu??
    Genelde bütün PC ve diğer bağlantı bilgileri,değerleri ile birlikte burada şekilli olarak bile verilir!
    Sen bir kere panelinin Native>>PC algılama değerini bilmen gerekiyor ve bana göre alabileceğin max.değerde 1366X768(veya 1360X768pixel olacaktır GCard desteğine göre)!!
    Yada Panelin PC den algılama değeri 1280X724pixel de olabilir,bunu mutlaka yazması lazım kılavuz!!

3-Yeşil çizgiler dediğin>>(HorizontalGreen-banding/spot/lines v.s),sendeki durumda bazı nedenlerden olabilir
    A-tipik bir paneli arızası(örneğin LG de bu sıkıntı çok olur!!!)
    B-tipik bir uyumsuz/kalitesiz v.s şeklinde kablodan olabilir!
    C-Panelin>>PC yi algılarken,downscale yaptığı zaman çıkardığı bir problem!
    -------
    Tipik bir çözüm;
    --önce bir tavsiye ve önlem>>GCard tan değer olarak maximum 1360/66X768pixel yapacaksın>>bunun üstüne çıkamazsın bir kere panel bunu algılamaz ve paneli
    "aptal edersin"çünkü senin panelin bir kere 1366X768pixeldir,nasıl sen buna 1920X1080pixel verirsin!!

Çözüm olarak>>1360/66X768 den başlayarak geriye düşürmek!!!

1360/1366 dememin sebebi ise>>bazı GCard larda 1360 vardır bazılarında sadece 1368 vardor gibi,sende bakarsın GCard çıkış değerlerine ve mutlaka
    13....X768pixel olan değere ayarla...

4-Şunu unutmaki elindeki bir TV dir,PC monitörü değildir ve monitör gibi her atraksiyonu yaptıramazsın,hatta LCD PC monitörleride yapıları gereği
    örneğin bir CRT monitör gibi her atraksiyonu size yaptırmaz ve daima limitli çalışır,onun için Graphic/Photo/Design v.s işleri ile uğraşanlar hala
    CRT kullanırlar,yada o çok özel ve pahalı LCD leri kullanırlar
    ------------------
    Toparlarsan senin şu anda öğrenmen gereken,kılavuzdan bu panelin PC bağlantısı değeri,nasıl çalıştığı v.s dir!!!

Ekrana oturmamada bu dediğim sebeblerden olabilir,çünkü sen daha tam bir PC+Panel bağlantısının pixel uyumunu yapamadın!
    Devamına sonra bakarız artık++
    --------------------------------------------

Selamlar

düzeltme;senin panelin 1024X768pixel olacaktır,birden aklım 50" gittide!!
    PX8xx serilerinde;
    50" ler 1366X768
    37" ve 42" ler ise 1024X768 dirler

Bu durumda senin max.değerin 1024X768pixel dir,şayet panelinde bunu tam algılıyorsa yoksa daha düşük bir değer
    uygulayacaksın+veya 848X480pixel olacaktır,sanırım bu değerden sonra panel(üstüne çıkıca)algılamayı yapamıyor!
    Bu değerdede zaten PC bağlamak anlamsızdır,1024X768 algılarsa sorun olmaz gibi!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 14 Nisan 2008; 20:55:08 >

• quote:

valla msaltık kardeşim bu konularda tamamen acemiyim. birde hdmi bağlantısındayken call of duty 4 ü çalıştırdım 1080p görüyor ancak ekranda kocaman kocaman birsürü pixeller oluşuyor birde yatay yeşil çizgiler var ki sorma. heralde bu tv de bir gariplik var.

Merhaba, adım Murat...
    hepimiz acemiyiz zaten, başımıza geldiği kadarını biliyoruz, araştırıyoruz, öğreniyoruz.
    1080p görmesi çok önemli değil. biliyosundur zaten iki standart var 720p ve 1080p. senin TV'nin çözünürlüğü 1024*768'dir yani 720'den büyük olduğu için sinyal 1080p olarak gösteriliyor orada. Ben 1366x768 olarak kullanıyorum durum aynı tabii ki.

Dediğim gibi öncelikle çözünürlük değerlerini paneline uygun olarak kullanman lazım. Hem daha tatmin edici görüntü elde edersin. Nvidia'nın yeni sürücüleri ne tarz müdahalelere izin veriyor bilemiyorum ama 8800 serisinde 1-2 kişinin daha sıkıntı yaşadığını hatırlıyorum. Ben ATI tercih ediyorum. Kendi yazılımı ile birçok ihtiyacı karşılayabiliyor. Diyeceğim sen bi "görüntü özellikleri>Ayarlar> gelişmiş" bölümünde ince ayarların ne olduğuna, ne kadar olduğuna bir bak. Hiç olmadı "Powerstrip" diye bir program var. Onu yüklersin, ordan da birçoık ince ayar yapabilirsin.
    Bi bak da paslaşalım yine

• quote:

Orjinalden alıntı: bozelmas

quote:

Orjinalden alıntı: tarkanust

vay be inanmıyorum geldi abi ya

Tarkanust kardes benımde sehpam daha demin kuruldu, hemen ardından plazmamda kuruldu.Düğün arifesinde olduğumdan dolayı yeni ev, işyeri, eski ev arasında koşturuyorum.Daha önceden yazını okusaydım, demin fotograf makinamla giderdim eve.Ama sanırım bu akşam eve uğrayıp fotografını çeksem sana yaramaz çünkü şuanda alıyorsundur sehpayı.

ama eğer akşam uğrarsam eve çekip, yayınlarım burada.normalde 500ytl idi ben 350 ye aldım.askı aparatlı ama çekmeceli değil.Ençok beğendiğim bu modeldi, gayet konsept bir yapısı var.Hayırlı olsun plazman.

Galiba bende plazmayı ilk başlarda eko yada sinema ayarlarında kullanacağım.Panasonic servisi ne kadar bilgilidir bilmiyorum ama ''yok abi öyle bişey 200saat ilk kullanım ayarı falan, dvd izlerken dinamik moda al müthiş oluyor'' dediler Bende hımmmm, müthiş dedim.. Garip...

İyi akşamlar
    Sen servislere fazla şey sorma ve kafana takılanı buradan sorarsın,zaten adamların ne kadar bilgili oldukları....200 saat Break-In olayından belli olmuş

Güle güle kullan
    Selamlar

• quote:

dün itibariyle bende panasonic px80 almış bulunuyorum. golddan 2550/6 taksite aldım. bonusum yoktu 75 ytl fazla ödedik yani. getirdim kendim kurdum umarım bu ileride bir sorun yaratmaz. tv deki tek şikayetim ayar kısmında sayısal değilde analog değerler kullanılmış. kumandası iyi bence. plazmalarda sanırım belli bir saate kadar sabit bir ayarda kullanmak gerekiyordu. bu ayarları bu tv de nasıl yapacaz acep? hdmi kablo olmadığı için vga dan bağladım ekran birebir oturdu.

Hayırlı olsun aliyılmaz ve tarkanust,
    Kaydınızı yapıyorum.
    aliyılmaz,
    Pc bağlantısı ile ilgili olarak;
    Grafik kartının ayarlarından çözünülürlüğü 1366*768 ya da 1024*768 ayarlamayı dene bakalım hdmi üzerinden,
    Yine aynı yeşil çizgileri görecek misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kursad_75 -- 14 Nisan 2008; 21:47:17 >
  • pardon aliyılmaz senin panel 42PX80 değil mi?

albani çözünürlüğünü 1366*768 olarak yazmışta... ben mi yanlış biliyorum
  • o değilde benim soru kaynadı arada. 3-5 mesaj yukarda...
    aha da adresi...

http://forum.donanimhaber.com/m_12957632/mpage_108/key_//tm.htm#22565788
  • bu görüntüler hdmi bağlantıda masaüstü 800*600 çözünürlükte ve oyuna girince ekranda 1080p yazdığında alınmış görüntüler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by@li -- 14 Nisan 2008; 21:20:36 >

• sevgili arkadaşlar hdmi dan çözünürlüğü 800*600 dan yukarıya milin değiştirsem yukarıdaki görüntüleri alıyorum. bu hdmi girişlerine ileride blueray yada ps3 bağlarsam aynı sorunu gene yaşamayacağımın garantisi yok arkadaşlar. var bu panelde yamukluk.
  • hocam dediğim gibi paneline uygun değerde çalıştır önce. 1024*768...

Sadece oyunlarda mı yapıyor? Başka oyunda yaptı mı? Mümkünse etraftan başka kablo bulup deneyebilir misin?

8800'de direk HDMI çıkış mı var? yoksa DVI'dan mı dönüştürüyosun?
  • 
Sayfa: önceki 321322323324325
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.