Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (317. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31.742
Cevap
178
Favori
1.750.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 315316317318319
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Her iki TV de 500 saat civarında
    ve hala , biraz daha az belirgin olsada güzelleşmeye devam ediyor.

Selamlar
  • verdik siparişi bakalım gold a px80 için cumartesi elimdeymiş :) iyi ya hafta sonu uğraş uğraş bitmez şimdi
    yanlız arkadaş 2450 ye aldım demişti bende giriş sayfasında %25 indirimde bonus ibaresini görmeyince aradım bütün kartlara yapıyoruz dediler sonra sipariş esnasında baktımki crdfinans a %3 vade farkı uygulamışlar neyse dedim artık 2520 ytl ye geldi bana kutunun içinden çıkan ayak ne kadar sağlıklı bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim çünki sehpa olayındada tv gibi gezinirsek bi süre alamayacağız sanırım
  • hayırlı olsun arkadaşım. 80 serisinin ayağı ne kadar ağırlıkta olduğunu kılavuzundan görebilirsin. benim 70F'nin ayağı 7kg. kendi de 38kg

sağlamdır yani korkma. gerçi 80'lerin ayaklarını bi tuhaf yapmışlar...

quote:

Orjinalden alıntı: tarkanust

verdik siparişi bakalım gold a px80 için cumartesi elimdeymiş :) iyi ya hafta sonu uğraş uğraş bitmez şimdi
    yanlız arkadaş 2450 ye aldım demişti bende giriş sayfasında %25 indirimde bonus ibaresini görmeyince aradım bütün kartlara yapıyoruz dediler sonra sipariş esnasında baktımki crdfinans a %3 vade farkı uygulamışlar neyse dedim artık 2520 ytl ye geldi bana kutunun içinden çıkan ayak ne kadar sağlıklı bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim çünki sehpa olayındada tv gibi gezinirsek bi süre alamayacağız sanırım

• teşekkür ederim kardes valla büyük yük kalktı sırtımdan ya ne o öyle mağaza mağaza dolaş bi ona bi buna
    tamm işte bitti artık keyif zamanı :)
  • Panasonic in sitesinden klavuz indireyim dedim şöyle bi durum var şimdi sitede TH-42PX80E diye bi ürün yok TH-42PX80U diye bi ürün var bu U İle E arasındaki fark nedir acaba bizim aldığımız tv panasonic in sitede yok yav
  • aynıdır onlar. en sondaki harf ülkelere göre değişiyodu sanırım. Bi farkı yok yani.

Seninki yine iyi cumartesi kurulacak. Benimki çarşambaya denk gelmişti. Plazma için izin almıştım
  • quote:

teşekkür ederim kardes valla büyük yük kalktı sırtımdan ya ne o öyle mağaza mağaza dolaş bi ona bi buna

Hayırlı olsun kardeş..olsun 60-70 fazla olsun okadar önemli değil..inşallah memnun kalırız bu modelden..Ama ben aramalara devam ediyorum.Şimdide sehpa ve uydu reciever araştırmalarına başladım.Sehpayı askılı arıyorum, uydu ise d-smart mı olsun normal mi olsun karar veremedim.Goldmaster in 90900cı diye bir modeli var, 2 odadan iki ayrı yayın izlenebiliyor.Bu cihazın component çıkışı varmı? bilenler yardımcı olabilirmi?
  • valla arkadaşlar ikinizde hızlı çıktınız aslında ve iyi ettiniz.

Bozelmaz Reciever için kursad_75 arkadaşımıza bi PM at istersen. Bu aralar pek uğramıyo. Onde Next'in bi cihazı vardı component bağlantı yapabiliyordu.
  • arkadaşlar merhaba . 1 hafta uzak kaldık mecburen ...(birileri dh taki insanlara ezik demişte ,bende savurduydum biraz)
    50px 80 yokmuş ona çok üzüldüm .bozelmas bende araştırdım biraz uydu mevzunu ve dreambox çıktı bendeki araştırmada aklında olsun gene.
    selamlar sevgiler
  • Blurayler çöpe mi

50 GB'lık Blu-Ray'den sonra şimdi de TeraDisk

hurriyet.com.tr

TeraDisk, görünüm itibariyle CD veya DVD'den bir farkı olmasa da, tam 1 Terabyte kapasiteye sahip.

Evet yanlış duymadınız: Tam 1 Terabyte. Bugüne kadar Blu-Ray disklerin çift katman sayesinde en fazla 50 GB'a kadar veri depolayabildiğini biliyorduk ve 50 GB kapasitesiyle Blu-Ray disklerin uzun bir süre daha kapasite anlamında optik disklerin önünde yer alacağını düşünüyorduk. Ancak İsrail'li bir şirket olan Mempile tarafından geliştirilen TeraDisk, adından da anlaşılacağı üzere tam bir terabyte kapasite sunuyor. Bu kapasite, yaklaşık 1.000 GB'a eşdeğer. Başka bir deyişle, teradisk üzerine 25 saati aşan yüksek çözünürlüklü (HD) video kaydetmek mümkün.

Görünüm itibariyle normal optik disklerden bir farkı olmayan TeraDisk bunu nasıl başardı? Bilinen tüm optik medyalar yarısaydam katman üzerine verileri yazıyor. Normal bir CD'nin 1 adet katmanı var ve Blu-Ray diskte ise bu sayı 8'i buluyor. CD/DVD ya da Blu-Ray'e daha fazla katman eklenemiyor, çünkü ışık bu katmanların üzerinden geçtiği anda bozuluyor ve ışık son katmana ulaşana kadar artık diski okumak ya da üzerine yazmak mümkün olmuyor.

TeraDisk 1 TB gibi büyük bir kapasiteyi, her biri 5 GB veri alabilen 200 katman ile sağlıyor. Yani 8 katmanı olan Blu-Ray'in neredeyse 25 katı kadar fazla katmana sahip. Görünümü önceki optik disklere benzese de, lazer teknolojisi tamamiyle yeni. Yani Blu-ray diskler için nasıl özel bir okuyucu cihaza ihtiyaç duyuyorsak, Teradisk için de bu formatı okuyan bir cihaza ihtiyaç duyacağız.

Mempile'ın CEO'su Avi Huppert, TeraDisk'i şu sözlerle anlatıyor: "Veri depolama ihtiyacı, günümüzde daha önce hiç olmadığı kadar yüksek. Bunun temelinde ise multimedya uygulamaları, film ve se dosyaları yatıyor. İnsanlar sabit disklerinde sakladıkları verileri, bir sabit disk bozulmasına karşı farklı ortamlara yedeklemek istiyor ve bunun için optik medyaları tercih ediyor. Ancak ihtiyaç duyulan depolama alanı o kadar fazla ki, sonuçta ortaya çıkan onlarca disk ve büyük bir karmaşa oluyor. biz, TeraDisk ile bu karmaşaya son veriyoruz. Artık kullanıcılar, 1.000 GB'tan fazla veriyi tek bir disk üzerinde saklayabilecek. Bu durum saatlerce uzunlukta video dosyalarının ya da 250.000'den fazla MP3 dosyasının tek bir diske sığacağı anlamına geliyor."

Eğer Mempile'ın söyledikleri doğru çıkarsa, TeraDisk 2010 yılında piyasada olacak. Şirketin web sitesine ulaşmak ve TeraDisk'i daha yakından tanımak istiyorsanız TIKLAYIN.http://www.mempile.com/

• çok iyi hatırlıyorum Pc-net dergisinde 5-6 sene önce Bluray aynı böyle tanıtılmıştı dün de bahsettiğim olay.
    2015ten önce Tera-Rip 'lerden bahsetmeyiiiiz
  • quote:

Panasonic in sitesinden klavuz indireyim dedim şöyle bi durum var şimdi sitede TH-42PX80E diye bi ürün yok TH-42PX80U diye bi ürün var bu U İle E arasındaki fark nedir acaba bizim aldığımız tv panasonic in sitede yok yav

İyi akşamlar

1-Genelde bütün üreticiler USA versiyonlar için "U",Avrupa versiyonlar içinde "E" diye tanımlama yaparlar ayrıca seri devamında
    üretilen/montajlanan ve hangi bölge içinse yeniden bir harfle kod verilir.
    Ancak USA versiyonlarda sizin Kasa/görünüm dediğiniz olayda bazı serilerde değişiklik olabilir,ama PowerBoard v.s aynıdır,
    bazı serilerde ise(genelde LCD lerde) üreticiler USA-Avrupa için aynı paneli kullanmazlar(Sharp gibi,Toshiba gibi,Philips gibi v.s)
    Kullanılan panelde hiç bir zaman fiks bir panel olamayabilir!
    Aynı seride bile iki farklı panel markası kullanılabilir!

2-Hangi siteye baktında PX80E yok diyorsun,örneğin USA versiyonlara ait site ise elbette "E" yi göremezsin!!
    PX80 Panny nin HDReady "Global" modelidir! ayrıca PX8 de vardır ancak Matsushita her seride birde ara seri çıkarır/çıkarabilir!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 10 Nisan 2008; 19:18:56 >

• E ler ve U lar ayni degil ..

dizayn anlaminda da ozellik anlaminda da ..

benim bildigim farklar , U larda CI slotu yok

U larda onde de HDMI girisi var , E lerde hepsi arkada ..

gibi degisklikler ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: hakansolak

arkadaşlar merhaba . 1 hafta uzak kaldık mecburen ...(birileri dh taki insanlara ezik demişte ,bende savurduydum biraz)
    50px 80 yokmuş ona çok üzüldüm .bozelmas bende araştırdım biraz uydu mevzunu ve dreambox çıktı bendeki araştırmada aklında olsun gene.
    selamlar sevgiler

Dreambox 800hd alabiliyorsan en iyisini yapmış olursun.
  • valla daha plazma almadım dostum bekliyorum ben pusuda.ama hd olanını napıcaz ne kadar faydalı olucak onu bilmiyorum .ben sadace normal yerli kanallarımızı uydu kalitesinde izlicem ekstra faydası varmı ki hd olanın normal olana göre ?
    quote:

Orjinalden alıntı: dhgerenimo57

quote:

Orjinalden alıntı: hakansolak

arkadaşlar merhaba . 1 hafta uzak kaldık mecburen ...(birileri dh taki insanlara ezik demişte ,bende savurduydum biraz)
    selamlar sevgiler

Dreambox 800hd alabiliyorsan en iyisini yapmış olursun.

• quote:

Orjinalden alıntı: bozelmas

quote:

teşekkür ederim kardes valla büyük yük kalktı sırtımdan ya ne o öyle mağaza mağaza dolaş bi ona bi buna

Hayırlı olsun kardeş..olsun 60-70 fazla olsun okadar önemli değil..inşallah memnun kalırız bu modelden..Ama ben aramalara devam ediyorum.Şimdide sehpa ve uydu reciever araştırmalarına başladım.Sehpayı askılı arıyorum, uydu ise d-smart mı olsun normal mi olsun karar veremedim.Goldmaster in 90900cı diye bir modeli var, 2 odadan iki ayrı yayın izlenebiliyor.Bu cihazın component çıkışı varmı? bilenler yardımcı olabilirmi?

teşekkürler dostum sanada hayırlı olsun ben bugün sehpa araştırmalarına girdim ve 350 ila 550 arasında hoş sehpalar var bakalım karar vercem cumartesiden önce bende goldmaster normal bi uydu receiver var ama duyumlarıma göre dreambox ların üstüne yokmuş acaba hd receiver almak yada almamak yani hd kanal varmıdırki uyduda buna değecek miktarda o karıştırıyo kafamı

@albani
    dostumwww.panasonic.com dan baktım sanırım global siteden bakmış oldum ama E modelini göremedim U modeli ise resimdeki cihazsa görünüş olarak aynı cihaz değil çünki o cihazın altında samsunglardaki gibi bi eğim var sanki bizimki düz gibi ama panel konusunda bişey diyemem doğrudur sanırım paneller aynı olabilir U ve E harfleri de kulağa mantıklı geliyor Usa ve Europe simgeliyorlar yüksek ihtimal

• @albani
    dostumwww.panasonic.com dan baktım sanırım global siteden bakmış oldum ama E modelini göremedim U modeli ise resimdeki cihazsa görünüş olarak aynı cihaz değil çünki o cihazın altında samsunglardaki gibi bi eğim var sanki bizimki düz gibi ama panel konusunda bişey diyemem doğrudur sanırım paneller aynı olabilir U ve E harfleri de kulağa mantıklı geliyor Usa ve Europe simgeliyorlar yüksek ihtimal

Matsushita da böyle bir çok sitesi vardır,senin baktığında dediğim gibi USA dır.
    -Matsushita LCD ler IPSalpha paneli kullanır(USA/Avrupa)
    -Matsushita PDP lerde yine aynı kendi ürettiği paneli kullanmaktadır(USA/Avrupa)
    -U ve E yi yazdım,çoğu üretici bu harf kodu ile belirtirler
    -USA versiyonlarında ise genelde kasa//bezel-stand/soketler/trafo/Component-1080p li gibi değişiklikler vardır/olabilir,bunu bütün üreticiler
    genelde böyle uygularlar,bunun haricinde Asya pazarı/Avustralya pazarı/G.Amerika pazarları içinde farklılık arzeder!!
    -Matsushita>> panel+powerboard(işlemci dahil+S/W)aynıdır+

Selamlar

• quote:

Orjinalden alıntı: nameless1907

Ciddi şekilde Panasonic TH-50PV70F almayı düşünüyoruz..

Hd Ready olması dezavantaj olabilir mi? O fiyatta başka bir Tv önerir misiniz yoksa bu iyi mi?

Yorumlarınızı bekliyorum,yardımcı olursanız sevinirim..

Teşekkürler..

Yardım bekliyorum..

Teşekkürler.
  • quote:

quote:

Ciddi şekilde Panasonic TH-50PV70F almayı düşünüyoruz..

Hd Ready olması dezavantaj olabilir mi? O fiyatta başka bir Tv önerir misiniz yoksa bu iyi mi?

Yorumlarınızı bekliyorum,yardımcı olursanız sevinirim..

Teşekkürler..

Yardım bekliyorum..

Teşekkürler.

4 aydır kullanıyorum, memnunum. Normal Digiturk, PC üzerinden HD Filmler ve divx player'ımla kullanıyorum. Bu kullanım tarzına HD Ready bir tv uygun zaten. Full HD'nin bir artısı yok. Şu anki aklımla yine bu TV'yi alırım. Fiyat olarak yakın samsung'un Q91 modeli var heralde...

• Çok teşekkürler..

Digiturk Plus'la HD Lig Tv planlıyoruz ekstra olarak..Bir de PS3 bağlıcaz..

Benim aklıma takılan soru Full Hd olmaması etkiler miydi..cevapladığınız için teşekkürler..sanırım alıyorum bu aleti..teknosadan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nameless1907 -- 11 Nisan 2008; 0:03:33 >
  • 
Sayfa: önceki 315316317318319
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.