Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (315. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31.742
Cevap
178
Favori
1.750.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 313314315316317
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: msaltik

quote:

Orjinalden alıntı: sadays
    50px80 gelmeyecek dostum o yüzden 50" düşünüyorsan başka markalara bak

gelmeyecek derken???

mesajlarımı tarasanız px8 'i getirecek tekofaks diğerleri full hd oldum olası sevemedim bu bir model düşük tvleri
  • demek 50PV70F iyi iş yapmadı ya da hala çok var...
    aynısının 7F olanı Trabzon'daki panasonicte bile baya iyi sattı. Adamın vitrininde 2 gün duruyo 3. gün satılıyo. bi daha geliyo yine satılıyo.

neyse ben almakla iyi etmişim demekki. Haybeye beklicektik demek 80'leri...
  • @bozelmas
    dostum hayırlı olsun diyim e davetiye gönderirsin foruma artık ;)

@sayady @msaltik
    abi açıkcası tv aldıkmı hani ps3 yoksa bile alırım artık
    dt yok ama uydu alıcısıyla izliyorum tv yi, belki çok faydası dokunacağına inanırsam hd uydu alıcısı alırım
    bide şu mkv film hastalık oldu bende onları izlemeyi çok seviyorum izleme mesafem 3-3,5 metre sanırım 42" görüyo işimizi ya varya biri gelse artık al kardesim şu tv yi fazla kurcalama panaymış samsng muş falan dese de kurtulsam abi beynim patladı onumu alsak bunumu alsak diye zaten bide bu işin lcd mi alsak boyutu var onu hiç karıştırmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarkanust -- 8 Nisan 2008; 18:05:55 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: semsal01

quote:

ulan bu teknosaya bir küfür sallarım şimdi istanbuldaysan gel px80'ni sana peşin 2500'e alayım hey Allahım bunlar hasta eder adamı

px80 al alacaksan pv80'nden eksiği yok fazlası var pv80leri teknosaya vermiş olabilirler kurodan üstün olduğunu sallamış bir güzel eleman

q91'den daha güzel tabii ki en azından 100hz

Selamlar,
    Samsung plasma kitabında bir arkadaş uzunca bir süre q91 ve px80 ni yanyanya izlemiş ve ciddi bir fark tespit edememiş.
    Yada AMAN ALLAHIM denecek bir fark bulamamış. En sonunda dizayn nedeni ile q91 almış. Bilginize. Bu arada q91 85 hz 100 hz
    ile 85 hz ile aradaki farkı ise pek görebilen olabileceğini düşünmüyorum.

Merhaba
    O arkadaş benim PX80 almak için gittim ama aklımın bi köşesinde Q91 de vardı. 1 saat kadar inceledim gerçekten arada KESİNLİKLE PX80 olsun dedirtecek bir fark göremedim ki 2 aydır da araştırmadığım izlemediğim marka ve ürün kalmadı. Az çok gözlerim farkı hissedebilecek hale geldi ve bilinçsiz değilim. Tek aklıma takılan 100 Hz olayı idi, satıcı tatmin edici cevap veremedi bende bir şey göremedim fark olarak bu konuda.
    Özellikle siyah kalitesine dikkat ettim her iki üründe Kuro ya yavaş yavaş rakip olabilecek hale gelmişler. F/K olayına girersek pio yu da ezerler hatta. 2 gündür evde kullanıyorum ayarlarını yaptıkça görüntü beni mest ediyor. Hiç pişman değilim. Hele dt de ki filmlerde iyiki almışım da diyorum. Ayrıca şu meşhur top sorunsalına hiç rastlamadım, topun asılı kalması ekranda kaybolması gibi. Hatta maçı bırakıp sadece topu izledim sırf bunun için. Belki bazı panellerde sorun varsa onlarda yaşanıyor olabilir. Bende yok şükür ki.
    Ama çok bariz eden bir fark var ki o da dış kasa. PX80 şimdiye kadar gördüğüm en kötü kasalardan biri bence. 2008 yılında böyle estetikten uzak bir kasa nasıl yapılır anlamam.
    TV yi 2.475/10 taksitle aldım bonus ile. Fiyat olarak da makul bence.
    Son söz olarak derim ki, her iki ürünü alanda pişman olmaz neden diğerini almadım diye. Ama teknolojik şanssızlıkları saymazsak tabi
  • quote:

Orjinalden alıntı: tarkanust

@bozelmas

@sayady @msaltik
    dt yok ama uydu alıcısıyla izliyorum tv yi, belki çok faydası dokunacağına inanırsam hd uydu alıcısı alırım
    bide şu mkv film hastalık oldu bende onları izlemeyi çok seviyorum izleme mesafem 3-3,5 metre sanırım 42" görüyo işimizi ya varya biri gelse artık al kardesim şu tv yi fazla kurcalama panaymış samsng muş falan dese de kurtulsam abi beynim patladı onumu alsak bunumu alsak diye zaten bide bu işin lcd mi alsak boyutu var onu hiç karıştırmıyorum

hacı bence de LCD boyutunu karıştırma hiç
    Yalnız bence izlediğin yol biraz yanlış gibi. Öncelikle tv'yi hangi yan donanımlarla kullanacağını kesin olarak belirlemen lazım arkadaşım. PS3 alırım , HD alırı m dersen ilerde ekstra masrafların olabilir, yada şu an yanlış yatırım yapabilirsin.

1- Öncelikle şu an Hd reciever alsan ne işine yarıcak bunu bi düşün, faydası pek yok, bilmiyorum ben 3 büyüklerin maçlarını seyretmek için öyle bi yatırım yapmam. İlerde kanallar HD yayına geçince, onlarca yüzlerce HD reciever çıkınca bu işi çok çok ucuza kapatabilirsin. Ona harcıyacağın gereksiz parayı git 50" almak da kullan

2- MKV'yi bi kere seyrettiysen olay bitmiştir zaten. Ben kendi görüşüm olarak Blu-ray/HDDVD oynatıcı veya sadece Bluray oynatıcı maksatlı PS3 alınması taraftarı değilim. Seneye başka bi format çıkar (ki çıkacaktır) elinde patlar. Ben hep PC'den yanayım, düşündüğün zaman hep maliyeti düşüktür. 1-2 sayfa geride Blu-ray oynatıcıya vereceğin parayla PC'de neler yapabileceğini yazmıştım. Bi bak istersen hesap ortada... PC'de yapabileceklerinin sınırı yok zaten.

3- Yok baba illaki Bluray olsun diyosan PS3 sunduğu diğer özellikler bakımından bence uygun, düşünülebilir, en azından oyun moyun oynarsın.

4- ben max 4.15m'den 50" seyrediyorum, iyiki 42 almamışım diyorum. 58" olsa tadından yenmez gibi geliyor. Ama normal dijital yayında 50" biraz sırıtıyor bence. Bunun yanında 1366x768 gibi 16:9'a daha yakın bir çözünürlükte olması da bence 42" den diğer bir üstünlüğü, şu anki aklım olsa yine 50" alırım, yine 50PV70F alırım.

Konuşuruz yine
    4 aylık kullanıcı olarak (MKV fanatiği) tavsiyelerim bu yönde olur.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: jujuuu

quote:

Orjinalden alıntı: bozelmas

jujujuu dostum hepsiburada.com dan gelecek olan sehpan geldimi? Belki hepsiburada.com dan px80 almak isteyen arkadaşlara sehpa hakkındaki yorumların yardımcı olabilir.Ölçüleri,kalitesi vs. bilgileri olarak.

yada gold tan %25 indirimli sadece tv yi alacak olanlar belki senin istemediğin sehpa ile ilgilenebilirler satmayı düşünüyormusun?

gelmedi .. gelecegini zannetmiyorum ... gelirse sorulari cvp larim ..

nedir o sehpanin ederi ? resimleri var .. bir arkadas bana icon sitesinden onu bakip 490 milyon demisti .. etcegini sanmiyorum

sevgili kardeşim bu sehpaya ne çok taktın benim samsung bayii bir arkadaşım var cumartesi çayını içmeye uğradım gördüm iconn'u senin sehpaya çok benziyordu ama modeline bakmadım vallahi taş gibi sehpa bir de bedava aldığın düşünülürse üstünde bu kadar durma

ustadim ucuz isi bisey ondan .. ne bi titanyum kaplama var ,ahsabi bildigin kereste ... ekstra yuksek , kullanissiz olculerde genis hacimli cekmeceler , ama dedigin gibi "tas gibi" tam .. tam bir tas yani ..
  • quote:

Bu bilgi kesin midir sadays?
  • edit............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi george2604 -- 8 Nisan 2008; 23:35:03 >
  • Kesin @Dimağ 'dan duymuşsundur. İki lafından biri top sorunsalı çünkü :)
    quote:

Orjinalden alıntı: jujuuu

beni de samsungtan sogutan o top sorunu muydu neydi

o kadar solendi ki ..
  • quote:

quote:

@bozelmas

@sayady @msaltik

Yalnız bence izlediğin yol biraz yanlış gibi. Öncelikle tv'yi hangi yan donanımlarla kullanacağını kesin olarak belirlemen lazım arkadaşım. PS3 alırım , HD alırı m dersen ilerde ekstra masrafların olabilir, yada şu an yanlış yatırım yapabilirsin.

1- Öncelikle şu an Hd reciever alsan ne işine yarıcak bunu bi düşün, faydası pek yok, bilmiyorum ben 3 büyüklerin maçlarını seyretmek için öyle bi yatırım yapmam. İlerde kanallar HD yayına geçince, onlarca yüzlerce HD reciever çıkınca bu işi çok çok ucuza kapatabilirsin. Ona harcıyacağın gereksiz parayı git 50" almak da kullan

2- MKV'yi bi kere seyrettiysen olay bitmiştir zaten. Ben kendi görüşüm olarak Blu-ray/HDDVD oynatıcı veya sadece Bluray oynatıcı maksatlı PS3 alınması taraftarı değilim. Seneye başka bi format çıkar (ki çıkacaktır) elinde patlar. Ben hep PC'den yanayım, düşündüğün zaman hep maliyeti düşüktür. 1-2 sayfa geride Blu-ray oynatıcıya vereceğin parayla PC'de neler yapabileceğini yazmıştım. Bi bak istersen hesap ortada... PC'de yapabileceklerinin sınırı yok zaten.

3- Yok baba illaki Bluray olsun diyosan PS3 sunduğu diğer özellikler bakımından bence uygun, düşünülebilir, en azından oyun moyun oynarsın.

4- ben max 4.15m'den 50" seyrediyorum, iyiki 42 almamışım diyorum. 58" olsa tadından yenmez gibi geliyor. Ama normal dijital yayında 50" biraz sırıtıyor bence. Bunun yanında 1366x768 gibi 16:9'a daha yakın bir çözünürlükte olması da bence 42" den diğer bir üstünlüğü, şu anki aklım olsa yine 50" alırım, yine 50PV70F alırım.

Konuşuruz yine

50pv70f den memnunsun yani hocam peki 3,5 metreden 50 rahatsız edermi acaba bu modelemi kaysam diyorum
    ps3 konusunda söylediklerine bende katılıyorum oyun oynamaktan başka artısı yok zaten güçlü 2 bilgisayarım var hem laptop hem desktop olayı onlardan biriyle çözerim
    normal digital yayında 50 sırıtıyor derken görüntüde dağılmamı oluyor ne anlamda
  • Ciddi şekilde Panasonic TH-50PV70F almayı düşünüyoruz..

Hd Ready olması dezavantaj olabilir mi? O fiyatta başka bir Tv önerir misiniz yoksa bu iyi mi?

Yorumlarınızı bekliyorum,yardımcı olursanız sevinirim..

Teşekkürler..
  • HD Görüntü ile birlikte HD Ses ile de ilgilen arkadaşlar için;

Sony mühendisleri, yakın zamanda yayımlanacak 2.20 versiyon güncellemesiyle, PS3'ün DTS-HD MA ses formatını çözme kabiliyetine sahip olacağını açıklamışlar. Bu bilginin ışığında;

YENİ NESİL SES FORMATLARI İLE UYUMLU 5.1/7.1 SİSTEM TAVSİYESİ;

Tüm cihazlar için kıstas, fiyat/performanstır!

Blu-ray Player=PS3
    Dolby True Hd ve DTS HD Master Audio formatlarını çözerek, hdmi üzerinden PCM olarak AV Reciever'a iletebilir...

AV Receiver=Yamaha RX-V661
    Player içinde çözülmüş PCM'i hdmi üzerinden kabul edip işleyebilir, iletilen 5.1 PCM'i ilgili filtreleri uygulayarak 7.1'e genişletebilir...

Hoparlör Seti 5.1/7.1=Wharfedale Diamond 9 Serisi
    Fiyat/performans olarak kıstas kabul etmeyen bir marka/model olduğu konusunda hemen herkes hemfikir...

Front Wharfedale Diamond 9.6
    Center Wharfedale Diamond 9CM
    Surround Wharfedale Diamond 9.5
    Surroundback Wharfedale Diamond 9.5
    Subwoofer Wharfedale Diamond SW150

NOT: Yukarıda oluşturulan set, tamamen benim kişisel tercihlerimi yansıtmaktadır...
  • sevgili kürşat yeni ürün kataloğunu inceledim yok 50px80 modeli yok hatta bayii arkadaşla bunun ne kadar saçma bir şey olduğu üzerinde epey konuştuk niye 50" alacak adam illa ki full hd alsın ki öte yandan px80'nin bile hdmi bağlantı kalitesi ortadayken analog vga girişi olmayan px8'i kim ne yapsın zaten kontrastı da düşük 10.000:1 miydi neydi yani bu tekofaksı anlamak mümkün değil insanları zorla ist. bilişimin kucağına itiyor ondan sonra da bas bas bağırıyorlar şuydu buydu
  • quote:

quote:

quote:

@bozelmas

@sayady @msaltik

Konuşuruz yine

50pv70f den memnunsun yani hocam peki 3,5 metreden 50 rahatsız edermi acaba bu modelemi kaysam diyorum
    ps3 konusunda söylediklerine bende katılıyorum oyun oynamaktan başka artısı yok zaten güçlü 2 bilgisayarım var hem laptop hem desktop olayı onlardan biriyle çözerim
    normal digital yayında 50 sırıtıyor derken görüntüde dağılmamı oluyor ne anlamda

50PV70F'yi tam 3,25 mt.'den seyrediyorum, hiç rahatsız etmiyor.Hatta 2,50 mt'den seyreden eve gelen misafirlerde hiç rahatsız olmuyorlar.
  • quote:

memnunum tabiki, ama DT için bişe diyemem, yani mevcut kaliteyle biraz sıkıntı olabilir, kişiden kişiye değişir belki göz zevki şu bu, ama beni çok tatmin etmiyor açıkçası,

benim plazmaya giriş nedenim zaten kendim açımdan ağırlıklı film seyretme olduğu için o noktada hiç ama hiç sıkıntım yok. Zaten laptop ve PC var demişsin sen de, kesinlikle memnun kalırsın. ben normal divx bakmıyorum bile artık. MKV devamlı... ses sistemini kullanabileceğim bir ortamım da yok. apartman durumları... müzik setime bağlıyorum, seyretme saatime göre abartıyorum.

özet olarak MKV'de 1m'de bile sorun yaşamazsın. (illa problem bulacam dersen o ayrı da) ama digital yayın olayını bi gözünle gör derim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kursad_75

quote:

Bu bilgi kesin midir sadays?

yani eninde sonunda gelecektir bi şekilde

http://www2.panasonic.com/webapp/wcs/stores/servlet/vModelComparisonResults?storeId=15001&catalogId=13401&catGroupId=75003&surfCategory=VIERA%26%23174%3B%20Plasma%20HDTVs&cacheProgram=11002&cachePartner=7000000000000005702&items=221678|221168|221677|

ama lazer tv bu kadar yakınken fazla para vermeyin , uzun vadeli düşünmeyin fiyatlar cok düşer ....

http://forum.donanimhaber.com/m_19158390/mpage_1/key_//tm.htm#22425692
  • hocam o tv'nin 50" olanının giriş fiyatının 10000$'ı kesin var da, 15000$ ı ne kadar geçer bilmem. Yeni teknoloji adam "akıl parasını" almadan verir mi sana
    ne zaman gelir o da belli değil.

Bluray tanıtalı yıllar oldu. Bluray dün çıkmadı piyasaya. Ama oynatıcılar hala 1000YTL civarında. Hala doğru dürüst yazıcıları bile yayılmadı. Medyası bile yok denecek kadar.

benim tahminin önümüzdeki 1-2 sene kimse LCD-Plazma ile kıyaslamaz bunları.
  • quote:

quote:

quote:

@bozelmas

@sayady @msaltik

Konuşuruz yine

Dostum ps3 için söylediklerine katılmıyorum.Hatta oyun oynamaktan başka artısı yok demişssin.PS3 blueray player olarak kullanabilirsin.dvd izleyebilirsin.5.1 ses sistemi bağlayabilirsin.wireless internet sayesinde internete girebilirsin.Şöyle bir örnek vereyim.Dayımlarda 146 ekran projeksiyon tv var.acıbadem hastanesinden beleş internet alıyorlar.Artık tv bile izlemiyorlar.full ekran youtube, kaçırdıkları diziler vs internette bulabildikleri herşeyi izleyebiliyorlar.youtube videoları 146 ekranda fullscreen okadar netki, ben izlerken şaşırdım.

tamam full donanimli bir laptopla bunları yapabilirsin ama yok scaling sorunları, yok ekrana tam oturmadı problemleri.Şuanda bu fiyata bir blueray player olarak ve + özellikleri olarak en iyi altarnetif ps3 tür bence.bu benim fikrim.
  • quote:

hocam o tv'nin 50" olanının giriş fiyatının 10000$'ı kesin var da, 15000$ ı ne kadar geçer bilmem. Yeni teknoloji adam "akıl parasını" almadan verir mi sana
    ne zaman gelir o da belli değil.

Bluray tanıtalı yıllar oldu. Bluray dün çıkmadı piyasaya. Ama oynatıcılar hala 1000YTL civarında. Hala doğru dürüst yazıcıları bile yayılmadı. Medyası bile yok denecek kadar.

benim tahminin önümüzdeki 1-2 sene kimse LCD-Plazma ile kıyaslamaz bunları.

bluray kıyaslaman pek doğru değil bence onun ne kadar satacağı belli ama ekran başka bi iş

http://www.believingisseeing.tv/

en azından hemen gelmesede oburlerin fiyatlarının düşmesine neden olacaktır..

alıntı:
    AMERİKA'lı şanslılar 73inçlik versiyonunu (185 ekran) 6.000 USD'ye alacaklar ..ve $2,499 to $4,499 gibi 40" üstlerden bahsediliyo ..

--------
  • bozelmas kardeşim ben PS3'ü kötülemedim zaten, "Hatta oyun oynamaktan başka artısı yok demişssin" böyle birşeyi ise demedim zaten, yanlış okudun ya da yanlış anladın. Ben zaten PS3'ün diğer Bluray oynatıcılara nazaran ekstra oyun oynayabilme özelikleriyle bir adım önde olduğunu söylemek istedim. Aslında çok da yanlış anlaşılacak biçimde yazmamıştım ama düğün heyecanı olsa gerek. Ayrıca internet artısını da hatırlatman güzel oldu.

Benim player'lar hakkındaki şahsi fikrimi özetlersem

O fiyattaki bir player'ı almam, ha bedava verecekler seç derlerse PS3 alırım.
  • 
Sayfa: önceki 313314315316317
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.