Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (1570. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
31.743
Cevap
178
Favori
1.750.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15681569157015711572
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Peki ikisine de 1080p verirsen ne olur ?
  • fottili kullanıcısına yanıt
    Yanlarina bir de tuplu tv koyup sd verelim istersen?
    İkisine de 1080 verirsek sonuc degismez, yine Oled. Ama fark fazla olmaz. Da neden 1080 veriyoruz onu anlamadim:) Aslinda neden inat ettiginizi de anlamadim.. Yaptiginiz resmen siyaha beyaz demek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wNchstR -- 15 Ocak 2019; 18:16:58 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neden mi ? Her platformda 1080 p kaynak cok daha fazla ve sen bile daha cok 1080 i-p izliyorsun o yuzden olabilir mi ? Sd izliyorsan da tupluden şaşma bence . Devamli 4k ve hdr izliyorsan o zaman da 4ktv den şaşma .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Konu şimdi de kaynaklarına mı geldi:) Konuyu buraya getirmeniz, Oled-Plazma hakkındaki gerçekleri değiştirmiyor. Bu ön yargı ve yeniliğe kapalı tavrınız ile anlaşmamız pek mümkün görünmüyor. Dediklerinizi destekleyici hiç bir şey söyleyemiyorsunuz, sadece kuru laf.. Kalın sağlıcakla.
  • wNchstR W kullanıcısına yanıt
    Yeniliğe kimse kapalı değil. Ama sadece yenilikle iş çözülmüyor.Anlatmaya çalıştığımız şu aslında, geçmiş yıllarda özellikle plazmalarda Pioneer , Panasonic gibi markalar gerçekten sorunsuz ve sağlam modeller ürettiler ve zirvede yer aldılar.Korelilerin ve Japon diğer markaların geçmişte ürettiği LCD modeller bile şimdikilere oranlara daha kaliteli ürünlerdi.

Şimdiki modeller ise donanım olarak öne çıkıyorlar, ne kaliteli üretim var ne de düzgün sorunsuz bir panel. Bizim vurgumuz bu kalitesizliğe ,insanların verdiği paranın karşılığını alamamasına.

20 bin tl para verip Oled alıyorsun , pixel aydınlatmalı bir panelde bile ekran da homojenite ,banding sorunu yaşıyorsun.10 yıllık paneli ikinci elde alıyorsun ekranda ne bir banding ne bir homojenite sorunu yok. Mevcut durumda 1080p en ulaşılır kaynak olduğu için ve eskiler mükemmel 1080p işleyebildiğinden bizde temiz olmak kaydıyla , mantıklı bir fiyatla eskinin iyileri tercih edilebilir diyoruz . Zaten bu tv'leri ikinci elde bulmakta çok zor , olanlarda pek satmak istemiyorlar.Neticede 1080p ye gönül vermiş felan değiliz. 4k ve hdr bir içeriğin daha iyi görüntü verdiğini de inkar ettiğimiz yok. Alt yapı geliştikçe ve mevcut kaynaklar arttıkça zaten bunları sağlayan tv'lere geçiş kaçınılmaz.

"Şimdiki modeller ise donanım olarak öne çıkıyorlar, ne kaliteli üretim var ne de düzgün sorunsuz bir panel. Bizim vurgumuz bu kalitesizliğe ,insanların verdiği paranın karşılığını alamamasına." 

Diyosun ama hiç inandırıcı olamıyorsun fottili

Diyorum size kurtulun artık şu ön yargılarınızdan..

SAMSUNG 55MU9000

Akşam çekip bir başka konuda paylaştığım resimler...

"Maşallah" diyelim nazar değmesin

• dallass kullanıcısına yanıt
    Bu eklediğin fotoları giriş seviyesi en basit panel bile bu şekilde gösterir. Yanlış yerde pazarlama yapıyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fottili

Bu eklediğin fotoları giriş seviyesi en basit panel bile bu şekilde gösterir. Yanlış yerde pazarlama yapıyorsun.
    Bir bahane bulamayanların genel tutumları iftira atmak

Neymiş bu görüntüler en basit her giriş seviye panelde de aynı olurmuş,

He kardeşim mutlaka öyledir...

Hem günümüz panellerini kötülüyor hemde mükemmel görüntülere sahip panelleri görüncede, diyecek bir şey bulamayıp, gayet sıradan basit diyorsun,

Böyle basitliğe can kurban...

Evet bir şeyler pazarladığım doğrudur, Ancak bu bir marka değil bilgidir, bu bilgilerde ücretsizdir

Yararlanmak istersen sorman yeterli...

Dediğim gibi giriş seviyesi panellerde bu resimleri üretir . Hatta magazada demoları izlerken her panele aşık olabilirsin .

Sahibi olduğun panelin ne olduğunu ben iyi biliyorum o yüzden bana hiç anlatma .

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

"Şimdiki modeller ise donanım olarak öne çıkıyorlar, ne kaliteli üretim var ne de düzgün sorunsuz bir panel. Bizim vurgumuz bu kalitesizliğe ,insanların verdiği paranın karşılığını alamamasına." 

Diyosun ama hiç inandırıcı olamıyorsun fottili

Diyorum size kurtulun artık şu ön yargılarınızdan..

SAMSUNG 55MU9000

Akşam çekip bir başka konuda paylaştığım resimler...

"Maşallah" diyelim nazar değmesin

Resimlere bakarsak , edge led mu9000 oled gibi siyah vermiş. Hem de halo effecten hiç eser bile yok. Işte resimler böyle yanıltıyor. 1000 zone'lu samsung'un en iyi tv'yi q9fn bile özellikle gri kalemlerin olduğu sahnede, halo effect kaçınılmaz oluyor.

• Selam arkadaşlar, Panasonic tv almayı planlıyorum, almak istediğim model PANASONIC TX-55FX740E modelidir. Bu TV hakkında bilgisi olan arkadaşlar, artıları ve eksileri nelerdir? Görüntü kalitesi nasıl? Özellikle Netflix izlemek için almayı istiyorum. Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aman Tanrım!!!

Bu siyahlar nasıl bir derinliktir. O renklerin parlaklığı, o beyazların kalitesi nasıl bir şey böyle?!

İnanılmaz, muhteşem, harika!!!

Bir televizyona, ikinci el yerli araba parası vereceksem, oyun havalarında, oynamasını da beklerim açıkcası. Ama sanki oynamaktan ziyade eziyet eder gibi. Yok 4 saat aynı kanala bakmayacan, yok gece prizden çekmeyecen, elektrik bedavaymış gibi, senede birkaç defa temizlik yapacan vs vs...

Şu yaptığınız tartışma yüzünden acayip şiştim.

Kim ne seyretmek istiyorsa onu seyretsin. Son teknolojiyi takip edersin, etmezsin... Son teknoloji diye birşey olmadığını da anlayamadınız. Teknoloji günümüzden 15-20 yıl ötede. Her sene çıkan yeni modeli nasıl pazarlarız, hangi teknolojiyi eklesek çabasını, son teknoloji algılıyorsunuz.

Hadi bunların hiçbiri hakkında hiçbir fikrim yok, çok cahilim diyelim. Bildiğim tek birşey varsa, o da artık teknolojik ya da değil, her aletin belli bir kullanım ömrü olduğudur. Seyrettiğim bir belgeselde, 100 yılını deviren ve sürekli yanmakta olan bir ampulle, bugünkü teknolojiyle üretilip, daha kısa ömürlü ampuller kıyaslanıyor. Bu da yazıcısı bozulan birinin, bunu tamir ettirmesi, ama herkesin, yeni cihaz almasının daha ucuza mal olacağına ikna etmeye çalışmasıyla ortaya çıkan dalavera, dolayısıyla, sanayi devlerinin belli bir süre biçerek ürettiği ve bozulduğunda, yenisinin alınmasına vesile olacağı şekilde üretim yapılması. İşte ben bunu biliyorum.

Gidip 12.000 TL verdiğiniz, muhteşem siyah ve beyaz gösteren tv nizin ömrünü sorguladınız mı? En fazla 3 sene. Çünkü arkadaşların anlatmaya çalıştığı şey, Korelilerin kaliteye o kadar önem vermemesi. Sonra yine gidip, bu sefer de süper 3 boyutlu, harika siyah beyazlar için gömeceğiniz belki de 20.000 TL. Para sizin, nasıl harcayacağınıza ben karışmam, bana soracak da değilsiniz, ancak konu kalite çerçevesinde, Japonların, dünya prosedürü ne olursa olsun, kalite konusunda hala bildiklerini okuyarak, 10 senedir hala bozulmayan, kaliteli parçalar kullanarak yaptıkları tv ler.

80 li yıllarda üretilen katlı müzik setlerini bilmem bilir misiniz? İkinci elde hala ben de onları kovalıyorum. Günümüz teknolojisinde mp3 çalamıyorlar. Ne büyük kayıp....

• GT_55 kullanıcısına yanıt
    Evet gerçekten oled siyahı görüşe göre belki daha fazlası var ;)

Heleki Q9 segment panelin o çok bulutlu videosunu gördükten sonra...

Hocam plazma oledden iyi mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: arasira

Hocam plazma oledden iyi mi?

Plazma tarihe karıştı.
    Oled desen logo yanığı riski çok fazla
    Şuan için en iyi seçim yine VA Direct Led panellerdir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 17 Ocak 2019; 23:17:11 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 88q9a kafayı bozmuştum ama kriz var dur çüşş dedim kendime

• Hocam ben de o modeli araştırdım. panasonic açısından 3. sınıf diyebilirim. 750 modeli ile arasında rakam olarak az fark olmasına rağmen gömlek farkı var ve yine panasonictr o modeli getirmemiş. Bence alınası değil.
  • brusher B kullanıcısına yanıt
    Peki dostum önerebileceğin başka bir model var mı o fiyata yakın ama panasonicten daha iyi.
  • Hocam ben 7 yıldır panasonic plasma kullanıyorum. Bir süredir büyük ekran TV bakıyorum, ama tüm yollar yine panasonic'e çıkıyor. Ya uygun fiyatlı bulursam 55-65 ikinci el plazma alacağım ya da biraz bekleyip, 2019 modeller ile birlikte en az 750 serisi seviyesinde panasonic led alacağım. Diğer bir seçenek de sony. Şu an beklemedeyim.
  • brusher B kullanıcısına yanıt
    Yol derken?

Ebat Fiyat kriterin nedir ki?
  • 
Sayfa: önceki 15681569157015711572
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.