Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (1568. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31.742
Cevap
178
Favori
1.750.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15661567156815691570
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1080pde alternatifi yok plazmaların ama bir müddet sonra kesmiyor be kardeş yatak odasında ikinci tv olmaya mahkum 4k ve hdr işin icine girince oyunun kuralı değişiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LuqueTr

hayırlı olsun hocam ekran kaç inc ? kaç metreden izliyorsunuz?
    yazmış ya 65"

aterikasedi

Bu arada Panasonic bile olsa dikkatli olun gördüğüm kadarıyla pc bağlamışsınız ekran yanığı oluşabilir

• boys818181 kullanıcısına yanıt
    olmadı yaw.. daha ilk menüyü çıkaramadık.. neyse :))
  • quote:

hayırlı olsun hocam ekran kaç inc ? kaç metreden izliyorsunuz?
    Teşekkürler hocam.65" boyutu.2 metreden izliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aterikasedi -- 2 Ocak 2019; 13:20:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadays

yazmış ya 65"

aterikasedi

Bu arada Panasonic bile olsa dikkatli olun gördüğüm kadarıyla pc bağlamışsınız ekran yanığı oluşabilir

Alıntıları Göster
    Dikkatli kullanmaya çalışıyorum.Daha önce kullandığım lg plazmada windows logosu yanığı oluşmuştu
  • Hadi ya :) bende 2 metreden 55" izleyebilir miyim diye düşünüyorum odaklanmada sorun yaşıyor musunuz? özellikle oyun oynarken?
  • quote:

Hadi ya :) bende 2 metreden 55" izleyebilir miyim diye düşünüyorum odaklanmada sorun yaşıyor musunuz? özellikle oyun oynarken?
    Valla hocam daha önce 60" plazma ve led kullanmıştım.Boyuta alışmış olmalıyım ki çok rahatsız etmedi.Ama ben istisnayım.60" plazma lg markaydı.Ekranın tüplü tv gibi titreşimini hissediyordum ve bu bir süre sonra baş dönmesi benzeri bir etki yapıyordu odaklanamıyordum.60" ledde daha konforlu bir seyir zevkim vardı.Panasonic 65"te de konforlu bi seyrim var.Baş dönmesi odaklanamama gibi birşey yaşamıyorum şu an.Genel kullanıcı için bu mesafeden 65" rahatsız edici olabilir yine de.
  • aterikasedi kullanıcısına yanıt
    güle güle kullanın televizyonunuzu kaça aldınız acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratu7171

güle güle kullanın televizyonunuzu kaça aldınız acaba
    Sağolun.6000 tl.
  • bu plazmaların üretimi niye durduruldu acaba... 2. el 65vt30 4600 tl 17000 küsür saat çalışmış bu televizyon alınırmı ilerde sorun yasarmıyım parça sıkıntısı olurmu....
  • TX-P50ST50 neo plazma var bende en iyi renk ayarları kontrast netlik parlaklık gibi değerler nasıl olmalıdır acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratu7171

bu plazmaların üretimi niye durduruldu acaba... 2. el 65vt30 4600 tl 17000 küsür saat çalışmış bu televizyon alınırmı ilerde sorun yasarmıyım parça sıkıntısı olurmu....
    fiyat iyi saat çok yarı ömrü gitmiş plazmalar maks 35000 saat gider

• Hayırlı olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herşey piksellerden ibaret değil kullanmakta olduğum W905 full HD panelin görüntü performansına
    günümüzde karşılayacak muadili bir model marka tv yok teknolojinin geldiği günümüzde bu düşündürücü bir durum

• 49'' 4K LED TV'den 10 yaşında 50'' 1080p Pioneer plazmaya geçmiş biri olarak açıkçası sallama ve baştan savma yorumlara katılmam mümkün değil. Yani 4k'yı da gördük smart özellikleri de çatır çatır kullandık .Fakat ne hikmetse maalesef bizi kesmedi.Sonuç olarak 4k'led tv'nin yarı fiyatından düşük bir bedelle bu televizyona sahip oldum. 10 yıllık bir elektronik cihaz almak gerçekten bir risk fakat günümüze göre çok daha kaliteli üretilmiş ve zamanının belkide en iyisi olduğu için aldığım TV için riske girmeye bana göre değerdi ve değdi de.Başkası bu riske girmek istemeyebilir buna da açıkçası saygı duyarım.

ikinci kısma geçersek teknoloji sadece çözünürlük ve süslü smart özelliklerden ibaretse burada bir dur demek icap eder.Televizyondan bahsediyoruz ve görüntü kalitesi iyi olmadıktan sonra diğer parametreler hava civa kalır maalesef. Kaldı ki smart gibi süslü özelliklerin kralına 300 liralık bir android box ile fazlasıyla sahip oluyorsunuz ama standart bir led tv ye 300 daha ekleyerek ne homojen ekran nede doğru düzgün renk vs... veren bir panel alamazsınız. Bunu almak istiyorsanız zaten Led tv ile işinizin olmaması lazım.İlla Led tv de ben bunları isterim diyorsanız o zaman çok daha büyük bedeller vermelisiniz. Buda bana göre oldukça büyük bir risktir ve değip değmeyeceği çok tartışma götürür.

Zamanında bu ''antika'' denilen panellere sahip olup şimdilerde 4k Oled en üst seviye panellere geçenler bile , halen ''antika''lara saygı duyuyor ve mantıklı bir fiyat aralığında , ikinci el olarak bunlara sahip olmanın en doğru tercih olduğunu söylüyorlarsa , bana göre buradaki teknoloji dostu gözüken çakallardan çok daha kıymetli bir tavsiye vermiş oluyorlar.Bende onların tavsiyelerini dinlemekten pişman olmadım açıkçası.
  • Enbüyük sorun günümüzdeki panellerin çözünürlük dışında bir mm bile yol almamış olması hatta geriye bir gidiş yaşandı

• iki taraf da aşırı abartmıs olayı

makul fiyata alınabilen bir plazma kendi dünyasında sonsuz mutluluk yaşatabilir ancak 4k ve hdr bir oled veya qled bambaşka diyarlara götürür insanı

hicbirin fanatikliğini yaşamamak lazım

eğer 4k hdr filmler olmasaydı dünyanın en iyi panelleri plazmalar kim ne derse desin bir kere izleyen anlar hayatında plazma kullanmamış adam bilemez hayatı lcdlerden ibaret sanır

ama teknoloji durmuyor kardeşim bir kere hdr film izleyen de bir daha dönüp fullhd plazmaya bakmaz

ikisi de elinin altinda olan su abinizi de azıcık dinleyin beeee

• sadays S kullanıcısına yanıt
    Sadays kardeşim
    Eskiyi eskide bırakıp, günümüz gelişen teknolojisini önermeyi/anlatmayı abartı olarak görmüyorum..
    Tam tersini savunanların kendi bireysel görüş ve düşünceleri genel anlamda bu gerçeği değiştirmez.

Ancak seninde "eğer 4k hdr filmler olmasaydı" dediğin gibi
    Bu teknoloji "olmasaydı" işte o zaman bende bu konuda seninle hem fikir olurdum
    Amma velakin bu teknoloji var ve eskiye takılıp kalmadan bunu doya doya yaşamak lazımdır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 10 Ocak 2019; 18:12:37 >
  • Kimsenin eskiye takıldığı yok sorun yeni diye satılanların kalite bâbında istenilen düzeyde olmamaları

4k panellerin pikselleri dışında ne gibi + var bence yok tabi benim beklentim yüksek sizin beklentiniz
    ne düzeyde bilemem ben 30 bin tl gözden çıkartacaksam illaki piksel dışında bir gelişme beklerim.

• joven kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarımı okumumadınmı joven
    Daha ne olmasını bekliyorsun panellerde
    HDR, Yapay zeka, Stabil işletim sistemleri, Ekran paylaşımları ve dahası,
    Teknoloji çığır açtı resmen...
    Hadi bunlar bir kenara sırf 4K çözünürlük dahi bir tercih sebebidir...

• 
Sayfa: önceki 15661567156815691570
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.