Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (1380. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31.742
Cevap
178
Favori
1.750.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13781379138013811382
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1- bağlantıları kontrol et .. hdmi kablo falan ..
    2- ayarları kontrol et genelde sorun bununla çözülüyor ...

forumdan tv ayarları bulman lazım yada yabancı sitelerdeki ayarları almak gerekiyor ... bulamazsan deneme yanılma yöntemiyle bütün ayarları deneyeceksin

3- çözemezsen sorun tv dedir ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666azazel

1- bağlantıları kontrol et .. hdmi kablo falan ..
    2- ayarları kontrol et genelde sorun bununla çözülüyor ...

forumdan tv ayarları bulman lazım yada yabancı sitelerdeki ayarları almak gerekiyor ... bulamazsan deneme yanılma yöntemiyle bütün ayarları deneyeceksin

3- çözemezsen sorun tv dedir ...

Denicem teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: syracusa

geçenlerde sizinle plazmadaki hızlı sahneler de gölge sorunu konusun da konuşmuştuk

ıfc kapalı kalsın dediniz ama bir faydası olmadı

bunun baska bir yolu var mı?

Arkadaş bu konuda,geçmiş aylar/yıllar içinde bir dolu msg yazdım,zamanınız varsa benim msg ları geriye doğru takip ediver ltf!

1-Pany deki "IFC" sistemi 2008/2009 dan beri var ama daha ne işe yaradığını kendileri bile bilmiyor!
    Geçmişte bununla ilgili olarak,ben dahil bir çok uzman da bunu kendilerine sorduğun da sadece "abuk-komik" cevaplar almıştık!

2-IFC normalde "FILM" izlemede işe yayar/yarayacaktır ama herifler bu sistemi aslında genele entegre etttikleri için her şartta devreye girip
    ya işi düzeltiyor ya da bozuyor>>örneğin sende bozuyor!

Not;bu olay sana mahsus değil ve çok kişide olmaktadır!

3-IFC Pany bir çeşit HIZ ayarıdır ve panel "fast-motion" yaparken "kare" istiyor yani buna "virtual-frame-add" eklenmesi gerekiyor!
    Veya içerik 1080p/24fps ise yine durum aynı ama burada bir diğer handikap ise IFC(mid/low/high) sanal kare ilavesi yaptığı zamanda
    soap-opera efektine sebeb oluyor!

Not;sen fazla detaylı spesifik bir açıklama yapmadın ama hepsini tek tek biliyorum ve sana bazılarını anlatıyorum!

4-24fps de normalde "Native-Film formatı" olması gerekiyor,ancak panel o sahnede yavaş kaldığı için(çünkü panelin hızı yetersiz kalıyor!!)
    ghost/blur/smear v.s efektleri yapıyor doğal olarak çünkü "sanal kare ilave" etse bile panelin latency(gecikme değeri)değeri yüksek olduğu için bu sıkıntılar da
    kaçınılmaz olmaktadır!

5-IFC şayet Off olursa panelin "motion-resolution">>>satır işleme sayısı 1080 den 600/650 lere düşmektedir!! ama normalde hele hele bir PDP panelde
    bu satır işlemesı mutlak 1080 olmalıdır!

Piyasadaki neredeyse tüm LCD/PDP panellerde durum aynen böyledir çünkü hiç birisi HIZLI değildir!! sadece Pio lar tam 1080 satır işleyebiliyor
    çünkü bu heriflerin tm engine sistemi bu konuda farklı ama en doğru ve en hızlı olarak çalışmaktadır!

Bugün dünyanın en iyi paneli denilen Pany veya diğer bazı paneller ki bunların hepsi de yine HiEnd dir ama neden 1080 satır hiç bir müdahale olmadan
    işleyemiyor diye bana değil de bunu kendiniz sorun bakalım ne diyecekler sizlere

++

Senin bahsettiğin olay içinde bana kaynaklar v.s yazarmısın,yani olay belirli bir içekilerdemi yoksa genelmidir???

Çünkü buna göre hepsi için ayrı bir durum ve cevap olacaktır tabiki!

Ama sen yalnız değilsin,merak etme çok kişi bunu yaşıyor!

Not;Spor ve çok hızlı Tenis/Voleybol/Futbol v.s gibi maçlarda durum nedir,bunlarda normalde IFC off olmalıdır! çünkü "on" olursa(herhangi bir konumda)
    yine çok büyük olasılıkla bozulma olacaktır çünkü işlemci de bir algılama-işleme "şaşırması" oluşacaktır!

Peki Servis gerekirmi dersen gerekir,zaten normalde direk sorun demektir bu kabil hatalar!

Servis ise sadece DVDPlayer ve Bluray ile olayı inceler!!!

Not;bazı arkadaşlar,ext.HDD den film v.s izliyorum deyip sorun oluyor diyor ama Servis/Üretici bunları asla refrans kabul etmez!! veya Uydu Receiver ile izliyorum
    derse de bunu da kabul etmezler gibi bazı değişik ve özel durumlar vardır!

Şayet panelde onların belirlediği bir teknik sorun varsa ya SW yeniden yüklenir veya MB değişir daha olmadı panel değişir!

Sonuç olarak "IFC" başa bela bir sistemdir ama heriflerin bunun yerine ikame edecekleri yeni ve daha başarılı bir sistimi de bulamadıkları için aynen
    buna devam ediyorlar,sanırım seneye de Dükkanı da kapatırlarsa olay hepten biter

+++

Beyler yukarıdaki yazdıklarımı aslında bu arkadaşa değil de "genele" hitaben yazdım!! örneğin Tahsin bey veya dün bana ulaşan Hüseyin bey sizde okuyun ltf
    geçmiş msg lar taranmadığı için ara-ara girip bunları yazıyorum,bilgiler tazelensin diye

+++

Peki bana göre sorun nerededir diye sorarsanız??? kısa ve öz ve anlayacağımız dilden yazayım o zaman;

Bu paneller yeterince "HIZLI" değiller!!!

Bunun diğer basit teknik anlatımı ise;Panel gelen sinyali "olması gereken değerdeki" hızda işleyemiyor ve yavaş kalıyor ritm algılamada; yani işlemci
    hem yavaş hemde "stabil" değil!! işlemci gereden geliyor sizin anlayacağınız

Ama bunlar "eskiden"(örneğin 2009 ve öncesinde) hiç de böyle değildi!

Ancak size PDP lerin tepkimeleri için "CRT" gibi derler veya ona yakın derler

yaw beyler eski msg ları bir güzel tarayın ltf!! senelerdir aynı şeyleri yazmakdan bıktım gari

Birileri de beni veya bazılarını "eleştirirken" ya insanflı ya da "bilgili" olsunlar bir zahmet! ülen sorunlar içinde bir Pany kaldı elimizde,hala birileri ya katalog
    bilgilerinde veya forumların yalan-yanlış sallama bilgilerinde veya kasıtlı olarak üretilen ve panelleri uçuran yazılarında filan kalıyor anlaşılan

yaw üreticileri sallayın gitsin,katalog bilgileri neredeyse tamamen hileli ve yalnıştır!!! anlayın gari bunları,kim neyi nereden araştıyor onuda anlamadım,adam bir yerlerden okuyor
    sonra bunları başka bir yerde veriyor,iyide bunu verenin zaten altyapısı yokki!! dolayısıyla kendisi doğru buluyor ve insanlarıda bu yönde yönlediriyor!

Bakınız dün bir siteden bazı örnekler verdim,basit bazı bilgileri bile vermemişler ve insanları yiyorlar!! hatta bazı yerleri de daha açık-net yazdım,daha fazlasını yazmadım tabiki

Beyler PDP le riçin şu memlekette ben adam gibi doğru bilgi sahibi veya forum v.s görmedim! özellikle PDP ler için inanılmaz "yalnış" bilgiler insanlara veriliyor ve bunlarıda
    kusura bakmayın ama çok büyük çoğunluk aynen "yiyor"!!

+++

@Kemal selamlar

Hocam sana dün ve bugün mail attım ama gitmiyor yaw!
    Resimleri ise az önce Rapidgator a yükledim oradan indir artık ama beni tlf la ara ki linki vereyim,DH den PM alışım kapalıdır!

O fiyat ayrıca yüksek! ama ben artık bekle diyemiyorum,ülen bekle bekle nereye kadar herifler fıyat kasmada SE yi bile geçtiler

+++

@basaran

o zaman al sana F/P panelin Kralını Phil den 46/5507 hala teşhirleri 2 kağıt
    yani tam "memur işi"

yaw benim 1/2 kağıtlık paneller ile işim olmaz,ama bunlarla uğraşan veya uzman geçinen bir dolu kişi var nasılsa forumda

veya bulursanız benim imzamdaki ikinci panel de ok dir!! sanırım bu panel 2 kağıdın biraz üstündedir ama en azından acaip Hızlıdır,en hızlı panel budur

1/2 kağıtlık PDP leri ise bazı uzman v.s diye geçinen kişiler var onlara danışın gari!

+++

@Ahmet selamlar

Sen bence öncelikle Pany nin kendi DVB sini dene! bana göre Pany lerin dahili uydu alıcısı oldukça iyidir veya bayağı iyidir
    sonra baktın seni kesmiyor,Kati alabilirsin! ama Techni senin işine yaramaz,haybeye o kadar para verme!
    CS işi için de bir karar vereceksin ve bunu yapacaksan o zaman zaten ona göre bir Receiver alman şarttır!Kati yine işini görür
    ama Karaköy işi bir şey bakacaksan ben onları bilmem,dediğim "Siteden" öncelikle bunları incele,TF/DH den hiç bunları inceleme bile

Ben MARA M9 cihazı ise bir kaç ay önce satmıştım,daha doğrusu Kati ile takas ettim,çünkü biliyorsun bendeki Kati yi bir ara satmıştım
    sonra bulunca yeniden ona döndüm

Verdiğin ayarlar yalnış Hocam PDP panelde bununla "FILM" filan izlenmez! yaw Alman sitelerindeki ayarların çoğu bana göre ciddi yanlış
    sanırım harif Biralama yapıp sonra panele ayar çekiyor ayrıca herif PDP kullanıyor ama sanırım aldığı paneli LCD sanıyor o kafayla

-Prof.1/2 ayarları aynen kalsın!!! zaten onlar en doğruya yakın ayarlardır,Pany VT5 bu konuda çok iyidir ama insanlar nedense bir değiştirmek merakına gidiyorlar
    ve daha kötü yapıyorlar,ayrıca alt menüdeki değerleri de sakın değiştirme,bunlar çıplak gözle ve onun bunun ayarıyla ayarlanmaz

Bu modlar normalde/aslında>>panelin "DayTime" ve "NightTime" ortam ""aydınlanma şiddetine"" göre set edilirler! bunun içinde sana bahsettiğim Prof.ISF
    yapılması gerekiyor panele

Not;senin yaptığın uygulamada ise,örneğin sen gündüz ortamında ayar 2 ye2(NightTime) çevirmişsin

Kısaca uğraşma bu mod daki ayarlar ile

-Sen gerekirse kendi gözüne göre sadece "Cinema" moda bunları uygula!

-"THX Cinema" ve "THX BrightRoom" ayarlarıyla da oynama,"Default" değerler oldukça doğrudur!

ancak bu THX modlarla tam tadına varmak için de "THX" sertifikalı bir BD-media gerekiyor!! değerler o zaman optimum seviyeye çıkabiliyor

yaw adam paneli alıyor ya LCD de takılıp kalmış ya da nasıl FILM izlenir olayını bilimiyor ve stüdyo/dizi v.s prgram ayarı yaparak set ediyor PDP sini

-"Colour Gamut" "Remaster" da bırak ve o auto olarak ayarlıyor;diğer konumlar şu anda senin paneline olmaz!

-"White Balance";Cut/Gain bunları sakın değiştirme

-"Col.Mngt";dokunma bunlar da!

-"Detailed Adc.;dokunma buna da!

-"Gamma";yine dokunma

Not;"FILM" içerikler de ayar sapabilir! ama her filme göre de bunu değiştiremezsin!!
    "Hollywood Film" ler de,ayrı bir çekim tekniği ile "doğal" dengeyi genelde bozuyorlar! Gamma zaten tutmaz bu durumda!! ama panel PDP olması sebebiyle
    çoğu şeyi de aşabiliyorsun doğal olarak

+++
  • Kötü haber geldi ( LOG Dergisinden alıntıdır - 31 Ekim 2013 )

quote:

Beklenen oldu ve Panasonic plazma panel üretimini durduracağını resmi olarak açıkladı. İş dünyasındaki değişimlere daha hızlı yanıt verebilecek bir yapı oluşturma ve şirketin büyüme stratejilerine destek olma amacıyla üretime son vereceklerini açıklayan Panasonic, bundan böyle LCD’ye odaklanacak. Plazma panel üretimi aralık ayı itibarıyla sona erecek, plazmalara dair tüm faaliyetler ise mart ayında durdurulacak. Panasonic’in plazma üretimi yapan üç fabrikasından ikisi faal değil, son fabrika da önümüzdeki dönem içinde plazma panellerle bağlarını koparacak. Pioneer’in efsanevi Kuro serisinden sonra piyasadaki en kaliteli plazma televizyonları üreten Panasonic, hem üretim maliyetlerinden hem de fiyat rekabetinden ötürü umduğu satışlara ulaşamadı. Ancak bu elbette plazma televizyonların LED aydınlatmalı LCD televizyonlardan kötü oldukları anlamına gelmiyor. Bilhassa üst seviye VT ve ZT serileri piyasada bulunabilecek en kaliteli televizyonların başında geliyor. Plazma üretimini durdurma kararıyla birlikte önümüzdeki dönemde stok eritme adına fiyatlarda indirime gidilmesi de olası görünüyor. İyi bir plazmaya sahip olmak için son fırsatı kaçırmamak gerek.
  • Tornio T kullanıcısına yanıt
    Çok üzücü bir haber oldu bu yazık oldu caanım tv lere...ne yazık ki artık kalite değil ucuza göz boyayıcı sözüm ona Akıllı vb saçmalıklarla doldurulmuş süslü püslü Kore malları kazandı

Pio dan sonra Panny de tarih oldu..çok şükür ki evvel davranıp almışım ve TV mi çok seviyorum ..hele hele geceleri Film belgesel izlemek VT lerde ayrı bir keyif ve güzellik..
    Ne demişler ; Her güzel şeyin bir SONU vardır...!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • albani kullanıcısına yanıt
    üstad herkese cevap yağdırmışsın ama birde bana cevap ver yahuu. 2 gündür bir yorum yapmanı bekliyorum . Philps 55 inch 5537 2850 TL, Panasonic 55 inch et5e 2750 TL ve son olarak pHilps 47 inch 5008k 2090 TL. Hangisini neden almalıyım. Ufakta olsa bir yorum. Lütfen

Başka hayırsever arkadaşlarda yazsın lütfen. Tv alacağım sırf bu yüzden 2 gündür bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muzo13 -- 31 Ekim 2013; 22:57:40 >
  • Hocam naptın sen yaaa, tüm hayllerim yıkıldı
    50VT50 hepsiburada 3600 civarı satılırken düğüne daha çok var boşuna para bağlamayalım dedik almadık, nasıl olsa VT60 gelir dedik, yeni serilerde VT gelmedi, şimdi de bu haber.
    Sinir oldum vallahi.

Getirme imkanı olsa Almanyadaki kuzene söyleyeceğim bi tane 50VT60 sar gel arabayla diye ama çok büyük zor sığar arabaya, minibüsle filan gelmesi lazım.

Bir de adamlar VT getirmeyip ST modelini VT fiyatına satmaya kalkıyor, yazık bu memlekete valla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tornio

Kötü haber geldi ( LOG Dergisinden alıntıdır - 31 Ekim 2013 )

quote:

Beklenen oldu ve Panasonic plazma panel üretimini durduracağını resmi olarak açıkladı. İş dünyasındaki değişimlere daha hızlı yanıt verebilecek bir yapı oluşturma ve şirketin büyüme stratejilerine destek olma amacıyla üretime son vereceklerini açıklayan Panasonic, bundan böyle LCD’ye odaklanacak. Plazma panel üretimi aralık ayı itibarıyla sona erecek, plazmalara dair tüm faaliyetler ise mart ayında durdurulacak. Panasonic’in plazma üretimi yapan üç fabrikasından ikisi faal değil, son fabrika da önümüzdeki dönem içinde plazma panellerle bağlarını koparacak. Pioneer’in efsanevi Kuro serisinden sonra piyasadaki en kaliteli plazma televizyonları üreten Panasonic, hem üretim maliyetlerinden hem de fiyat rekabetinden ötürü umduğu satışlara ulaşamadı. Ancak bu elbette plazma televizyonların LED aydınlatmalı LCD televizyonlardan kötü oldukları anlamına gelmiyor. Bilhassa üst seviye VT ve ZT serileri piyasada bulunabilecek en kaliteli televizyonların başında geliyor. Plazma üretimini durdurma kararıyla birlikte önümüzdeki dönemde stok eritme adına fiyatlarda indirime gidilmesi de olası görünüyor. İyi bir plazmaya sahip olmak için son fırsatı kaçırmamak gerek.

Hedo Hocam hürmetler

Pio cular sanırım hatırlar,ben TF/DH de 2008 de; .....bu gidişle Pio yakında dükkanı kapatır..... diye defalarca yazmıştım! ancak bazıları bana "gülmüştü"
    o zaman daha ortada fol yok yumurta yok gibiydi;ama bana göre gidişat Dükkan kapatmaya gidiyordu ve de aynen öyle oldu,sanırım Pio başlığında tam tarih bile vermiştim ki
    hiç bir yer de bunkar henüz teleffuz edilmeyip,akıllara bile gelmiyordu!

Pany içinde zaten gidişatı görmek için "müneccim" olmaya hiç gerek yoktu,"caponların" mali yılı Şubat tır ve genelde böyle Borsaya kote şirketler,bu kararlarını da
    Ocak/Şubat gibi resmen açıklar ve Mart ayında da dükkan aynen kapatılır!
    Ancak eldeki mevcut ana üretim fabrikalarının ki;Pany de tek fabrika kaldı şu anda faal çalışan(aslında çalışmayıp destek ünitesi olarak devam ediliyor,nihai ürünler ise(PDP ler)
    zaten çoktan üretildi ve sevk edildi ki bunların da çoğu Avrupa ve Meksika montajlaması olduğu için fabrikalarda "bitiriyoruz" revizyonları yapılmaktadır!

Kapanış aynen Pio gibi oluyor,ancak en az 10 yıllık panel+malzeme v.s stokları için üretim devam ediyor! normalde böyle olması gerekiyor ve Pio bunu bu şekilde yaptı ve sanırım
    Pany de böyle yapacak,çünkü bazı elemanları daha sonra fason yaptırmak mümkün değildir!

Pio da ne değişim stokları ne de malzeme açısından v.s hiç bir sorun yoktur,zaten bu heriflerin de panelleri de 10 sene kafadan hiç bir şey olmaz/olmadı
    Sadece "kötü voltaj" sebebiyle PWB/PWB+MB yanabilir veya BufferBoard gibi elemanlar hasar görebilir ve değişmektedir,TR deki malum çok kötü "voltajlar"
    Pio ların baş düşmanıdır!

NOT;Buradan tekrar PDP kullananları uyarayım;voltajlarınız kötü ise hatta iyice olsa bile mutlaka "Voltaj-regülatörü" kullanınız!!(1KVA lık)

Dükkan kapatma ana sebebi ise malum satışladır!
    Örneğin Pio 2008 de yaklaşık 500bin adet PDP satabilmişti ki bu rakam komiktir,o fabrikaların ayakta kalması için! ancak 2009 da kaç adet sattıklarını açıklamadılar ama rakamın belliki
    300/350bin adet civarında olduğu gibidir!

Pany daha fazla adet satıyor ama bu satışlar elbette yetmiyor,ayrıca dünya daki tek PDP pazarı da "USA" dır;tüm diğer Kıta/Ülkeler hikayedir PDP için!
    Ancak USA da artık insanlar ciddi şekilde LCD ye döndüler artık,bu herifler dünya PDP piyasasını belirledikleri için de orada mal satamayan veya zorlanan
    bir üreticide haliyle dükkan kapatacak!

Diğer yandan günümüzde "maliyetler" çok ciddi düştü;ama bu düşüşü maalesef Pany insanlara yansıtmadı!! bu da bir sebeb oldu kapanmaya!
    İşin bir de "sorunlar" kısmı vardı ki asıl bir diğer belirleyici unsur da bu oldu,daha önce de yazdım;her yıl üstüne koyarak "sorunlar çıkma oranı" Pany de arttı!
    Fiyat pahalı hatta çok pahalı+bu kadar da sorun olursa bunlar doğal olarak bir şekilde satış rakamlarına yansıyacaktı!

2008/2009 döneminden sonra HW kalitesi giderek her yıl düştü ki bunu da takip eden yıllardaki çıkan sorunlardan çok net anlıyoruz!
    Resim kalitesi hep iyi idi ama son 2 yılda ciddi iyi hale gelse bile çok fazla sorun yaşatması,insanları "bıktırdı"

TR de çok fazla bilinmediği ve kullanılmadığı veya prof.manada yine kullanım v.s olmadığı için,özellikle USA dan takip edildiği zaman,Samy nin malum sorun çıkma
    olayı gibi Pany ler de sorunlar yumağı oldu adeta!

Pany tamamen TFT-LCD ye dönse bile,şimdilik bu sistemiyle yine iş yapmaz,kaldıki bu heriflerin LCD satışları henüz 7 ana üreticinin en azı olarak devam ediyor!!!
    Panelleri aşırı pahalı ve çok da iyi değil,hele hele o fiyatına göre!

IPS sistemini adam edemedi ve oradan bir yeni buluş v.s yaparak ilerleme kaydedemedi! ısrarla ucuz maliyetli IPS paneller ile devam ediyor ama fiyatları çok yüksek
    sanırım bu herifler bunu da anlamaz iseler LCD işinde de çok ciddi sorunlar yaşayacaklardır! LCD Dükkanı da kapanır o zaman yakın gelecekte!

VA sistemli panellere dönmeliler mutlaka ve HiEnd LCD ler de bunu kullanmalılar!

Veya Hitac ile oturup kafa-kafaya verip eskinin efsane IPS-Pro/Alpha by Hitachi nin Modüllerini 42 den büyük üretip,bununla iş yapmalılar!
    Ama herifler tam tersine Hitac ile değil de kendilerinin ürettikleri klasik IPS panelleri üretiyorlar(Malezya/Çek Cumh)

Ben yakın vadede Pany LCD lerin bu yapısıyla ve özellikle de bu fiyatlarıyla diğer hiç bir ana üreticiye rakip olamadıkları gibi satışlarda da çok ciddi zorlanırlar ki zaten
    aynen öyle oluyor!

Sonuç olarak bana göre bu herifler yalnış stratejiler ile gidiyorlar ve global pazarı da iyi "okuyamıyorlar" bence Pany nin ana sorunu budur!

yaw bu herifler isterlerse süper PDP üretebiliyor hem de sorunsuz!(bunların prof.Display dediğimiz "Monitör" tip panelleri vardır ama nedense hiç sorunları da yoktur!)
    en son 2 yıl kadar evvel TR ye tesadüfen düşen 65VX300 böyle bir paneldi ama bunu da uzun zaman satamadıkları gibi,tanıtamadılar bile sonra tesadüfen
    bizim Bağdat Cad.Digicom mağazasına düştü de,bir şekilde haberim oldu ve hepsini çok kısa sürede birilerine aldırdım! çünkü orada bile satılamıyordu!
    Geçmişte efsane 2009 model "Z1" serisi de böyleydi,herifler 2 sene stoklarda tuttu malı yaw sonra da zararına sattılar ve yine hemen hepsini ben sattırmıştım!

Heriflerin bir kere TR dahil tüm Avrupa yapılanması her haliyle külliyen yalnış bunların! bir de hesap da kendileri geldiler Avrupaya ve Dist.firmaları şutlayarak ama kendileri çok ciddi
    acemi bunların!

Pany için daha bir sürü sebeb var,Dükkan kapanması için,LCD de yine aynı kafada gidiyorlar,şimdilik gördüğüm manzara budur,ayrıca bu herifler de "iş bilen adam" da açıkası,bana göe hiç yok!

2013 Model final oluyor bu durumda ama tatlı rakamlara inerse ZT/VT ler yine de en iyi panel olarak çok rahat alınır,ama Buzzing veya FAN sesleri veya Retention v.s v.s çıkma riski
    oldukça yüksek olsa bile bu seri alınır! ülen zaten panel işi "kumar" oldu,bütün üreticiler de sorunlar çığ gibi arttı!

Ve en son kalıma şu geldi şimdilik;bu herifler 2010 da Pio dan "Mühendis Takımını" komple Transfer edeceklerine keşke Samy den "nasıl mal satılır" konusunda adamlar Transfer etselerdi
    bugün kesinlikle dükkanı kapatmazlardı ama KORE lilerin maliyeti Pio cu oyunculardan çok ama çok daha yüksek olacaktı
    Laf aramızda aslında KORE liler hayatta "caponlara" geçmezdi

Zaten yakında KORE liler tüm caponlara dükkan kapattıracaktır

++++

@dex

Arabaya atıp getirmek iyi de ne Garanti olacak ne de başka bir şey! kaldıki orada da beleş değil bunlar,yarın tık dese ne yapacaksın?
    ya kaldırıp atacaksın ya tekrar arabaya koyup aynen Almanya ya gidecek ya da burada yetkili Servis bir şekilde tamir edecek ama ciddi
    pahalı olacak v.s v.s

valla maceraya hiç gerek yok kardeşim

++++

@muzo

sana eMail attım ama gitmiyor! dün ya da evvelki gün cevaplamıştım sanırım

her iki paneli de tavsiye etmem veya Pany den 5 değil de bulabilirsen 50 olabilir! ama bunların sıfır kalmadı sanırım? teşhir olabilir ve tatlı rakama
    olursa Pany ok dir

++++

@Dursun Hoca selamlar

Pany VX3x panel biteli çok oldu Hocam sen çok geç kaldın,forumu arada takip etmen gerekiyor veya diğer forumda zaten tüm detaylarını yazmıştım ama çok
    zaman geçti,yenisine bakalım diyeceğim ama ortada böyle bir mal yok henüz!

Gökmen beye eMail at ve adımı da ver,yaw adam satmaktan ya vazgeçti ya da hiç ilgilenmiyor veya unuttu! rakam da hala oldukça yüksek,o rakama gitmeyeceğini
    ona defalarca söyledim ama adam çok inatçı yaw,sonunda ben alacağım o paneli 3/4 kağıda 2/3 sene sonra

++++

@Kemal

bahsettiğin ilk temel ayarlar v.s set.lerini geçmiş sayfalardan bulabilirsin,diğer yandan dün yazdığım bazı set.değerlerini de kafana göre değiştirme sakın!
    sen sadece BIP süresince çok hızlı bir şekilde KM yapmaya bak,2-3KM/saat ile olmaz BIP işi,en az 12KM olmalıdır

BIP dosyalarını valla artık karıştırdım,eski HDD de bunlar vardı ama bazılarını yalnışlıkla silmiştim diğerlerini de sanırım verdim,vakit bulursam arayacağım tekrar
    veya yeniden derleyip servere yüklemem gerekiyor

Saygılar

CAN++
  • Fiyatları takip ediyorum bırak düşmeyi üstüne arttırdılar bir anda. Darty 3400 den 3700 de çıkarmış 50stw60 ı. Vatan da öyle. Elinde olmayan 50st50e ye 1900 fiyat koymuştu nette vatan. Şimdi onun fiyatını 2700 yapmış. Elinde de yok. Resmen karaborsaya çevirmişler. Avrupada amerika da stoklar birikmiş tonla varmış neoplazma. Sonra panasonic plazmadan zarar etti. Eder tabi çakalların elinde. Yani ülkede distribütörü olmasa greymarket ürünü olsa sadece anlıycam. Talep var cihaz yok.
  • albani kullanıcısına yanıt
    can bey konu başlığı burası değil ama

size 40HX850 ile ilgili soru sormuştum bakabildiniz mi???

saygılar...
  • hbasaran82 kullanıcısına yanıt
    Albani va panel öneriyor genelde -va panellerde üst seviye tvlerde var genelde en iyiside bu w905 ...

Samsung ve Lg hiç önermez Samsung bu yıl geçen yılkinden daha iyi olsa bile işi zor kullanıcı yorumları rezalet ... firmalarıın hileli bilgileride cabası

Plazmalar eskisi kadar iyi değil ama led tvlerde felaket yinede plazmalar daha iyi st60 falan alınabilir fiyat dibe vurursa

geçen dönem 5507 f/p olarak iyidi yabancı forumlara da baktım baya iyi deniliyor zaten....

düşük bütçeli va panel olarak ne var piyasada çok az ....

bu yıl ne var bakalım philips 4508 , sony 50w685 (pasif ama paneli a-mva heralde ) performansları nasıl acaba ? yabancı sitelerde fazla yorum yazan yok gibi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 1 Kasım 2013; 14:53:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666azazel

Albani va panel öneriyor genelde -va panellerde üst seviye tvlerde var genelde en iyiside bu w905 ...

Samsung ve Lg hiç önermez Samsung bu yıl geçen yılkinden daha iyi olsa bile işi zor kullanıcı yorumları rezalet ... firmalarıın hileli bilgileride cabası

Plazmalar eskisi kadar iyi değil ama led tvlerde felaket yinede plazmalar daha iyi st60 falan alınabilir fiyat dibe vurursa

geçen dönem 5507 f/p olarak iyidi yabancı forumlara da baktım baya iyi deniliyor zaten....

düşük bütçeli va panel olarak ne var piyasada çok az ....

bu yıl ne var bakalım philips 4508 , sony 50w685 (pasif ama paneli a-mva heralde ) performansları nasıl acaba ? yabancı sitelerde fazla yorum yazan yok gibi..

geçenlerde metro markete gittim tv lerin asılı olduğu bir bölüm var en az 30 adet tv var içlerinde bir tanesi çok dikkatimi çekti üşenmedim gittim baktım 46pfl5507 hemde hertarafı çizik kimbilir kaç aydır orda duruyor ama benim diyor

sony50w685 benimde çok dikkatimi çekiyor hatta sony bölümünde panelini sormuştum kimseden ses çıkmadı

arkadaşlar bu saaten sonra 50gt30e alınırmı çok isteyipte alamadığım bir panel
  • gt30 alınır
    bildigim kadarı ilede oyun perf. çok iyi olan bir panel,
    birtek fansiz modeldi sanırım - fazla ısınır, az sorun yaratan bir panel, birçok 2013 panelden iyi görüntü alırsın
    2011 panalar iyidir..
    ama teşirmi düşünüyorsun
    çok temiz olmalı nerden baksan 2 yıllık alet..
  • 666azazel kullanıcısına yanıt
    kendime aradığımdan değil
    suan ihtiyacim yok
    @albani nin genel olarak tv arayışı içinde olanlar için fikirlerini merak ettim sadece
    5507 iyi ama pek bulunmuyor artık sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

gt30 alınır
    bildigim kadarı ilede oyun perf. çok iyi olan bir panel,
    birtek fansiz modeldi sanırım - fazla ısınır, az sorun yaratan bir panel, birçok 2013 panelden iyi görüntü alırsın
    2011 panalar iyidir..
    ama teşirmi düşünüyorsun
    çok temiz olmalı nerden baksan 2 yıllık alet..

hocam tv ikinci el 4 aylık tv.50gt30 da fan var 50gt50 modelinde yok yani ikinci el bir tv
  • quote:

Ve en son kalıma şu geldi şimdilik;bu herifler 2010 da Pio dan "Mühendis Takımını" komple Transfer edeceklerine keşke Samy den "nasıl mal satılır" konusunda adamlar Transfer etselerdi
    bugün kesinlikle dükkanı kapatmazlardı ama KORE lilerin maliyeti Pio cu oyunculardan çok ama çok daha yüksek olacaktı
    Laf aramızda aslında KORE liler hayatta "caponlara" geçmezdi

Zaten yakında KORE liler tüm caponlara dükkan kapattıracaktır
    çok doğru söylüyorsun...Uzun vadede kaybedeceklerini hesaplayamadılar...10 sene içinde Plazmanın biteceği belliydi....ben 2008 'de aldığım Pio 5007 XA 'dan gayet memnunum...fazla elektrik harcaması dışında allaha şükür bir sorunum yok....

DARTY'deki fiat artışı Türk parasının Dövize karşı değer kaybetmesi yüzünden , yoksa başka bir sebep yok...Yılbaşını bekleyin, fiatlar %40 cıvarında inecek...
  • alacağın yer güvendiğin bir yer ise olabilir
    ama servis menüsünden km ye bir baktır yinede orada kaç saat çalışmışlığı kayıt altında..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

alacağın yer güvendiğin bir yer ise olabilir
    ama servis menüsünden km ye bir baktır yinede orada kaç saat çalışmışlığı kayıt altında..

yok hocam tv biz bakana kadar satılmış millet sanki pusuda bekliyor hemen kapmışlar yardımınız için teşekkür ederim
  • Bulgaristan dan fiyat sordurdum. Arkadaşın arkadaşının arkadaşına :) Tv için düştüğümüz hallere bak. Bulunmaz hint kumaşı. TX-P50VT60E varmış 2250 euro. vt50 serisi yokmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stylerbb

Bulgaristan dan fiyat sordurdum. Arkadaşın arkadaşının arkadaşına :) Tv için düştüğümüz hallere bak. Bulunmaz hint kumaşı. TX-P50VT60E varmış 2250 euro. vt50 serisi yokmuş.

BULGARİSTAN İÇİN sen bana gel beyaa
    ama ordan daha dogrusu yurt dısından gümrüksüz 55 ekran (inc değil) üstü tv getiremiyorsun..

http://www.technopolis.bg/b2c/app/displayApp/(cpgnum=1&layout=7.0-9_6_4_5_9_108_107_79_107_87_103_107_90_91_120&cquery=vt60&cadvsearch=false&uiarea=4&carea=E0069ABB4FA1F3F18B5318A9056218BC&cpgsize=12&cat_name=)/.do?rf=y

arama kısmına istediğin modeli yaz (vt50 vt60 stw50 gibi)
    çıkan fiyatlarda örneğin 50vt60 için 3199 leva / 0,70 = 4750 TL net olarak fiyat alabilirsin
    ancak BG de buyuk teknomarketler haric cash sistem çalışır kredi kartı vs. taksit işleri fazla yaygın değildir..
    gümrüksüz getirebilme ve garanti kapsamı dışında kullanmak istersen fiyatlar yazdığım linkte mevcut..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hbasaran82 -- 2 Kasım 2013; 12:48:28 >
  • 
Sayfa: önceki 13781379138013811382
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.