Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
31.444
Cevap
182
Favori
1.692.968
Tıklama
Giriş
      2153 Mesaj
      19 Ekim 2013 19:48:33
      yok dostum şahsım için değil, bir akrabamıza online shop göstermek amacıyla almıştım ss'i

fiyatlar gerçekten çok komik..
      |
      |

• Yarbay
      2552 Mesaj
      19 Ekim 2013 20:45:24
      quote:

Orijinalden alıntı: myehram

Sayın " tamerege" hayırlı olsun, iki tv de kendi markalarının amiral gemileri... Umarım beklediğinizi bulursunuz..

Senin gibi her iki tv yi kullanan birisinin bulmak zor... Rica etsek, izlemeye başladığında sony w9 u, iade ettiğin Pana vt 50 ile kıyaslayabilirmisin.. Böylece hem plazma hem de led tv kıyaslamasını da görmüş olacağız.

Hd. yayın, sd yayın, smart özellikleri, harici diskten izlenen film performansları ve pc bağlantısı noktalarında yapacağın kıyaslamalar bizi son derece memnun edecektir. Plazma tv kullanıcısı olarak özellikle sd yayında plazma ile led tv görüntü karşılaştırmalarını çok merak ediyorum. LED tv de plazma kadar başarılı mı diye.. Ve yine HD yayın karşılaştırmanı da merakla bekliyor olacağım, hd yayında plazmaların ledler kadar başarılı olmadığını düşünüyorum.. Zira başka bir yerde yazmıştım ama, bence babamım vestelinde gördüğüm hd yayın benim pioner kuromdan daha iyi ve daha izlenir duruyor. Yeni nesil plazmaları bilmiyorum tabi... Karşılaştırmalı yorumların biz sevindirecektir...

Tekrar hayırlı olsun dileklerimizle yorumlarınızı bekliyoruz..

w905 ile alakalı topicten alıntı yaparak ekleyelim ;

"merak eden arkadaşlarım için umarım istedikleri cevapları alabilecekleri bir yazı olur
      arkadaşlar şimdi yazacaklarım tamamen kendi fikirlerimdir; yıllardır plazma kullanan, 4 ay Panasonic 55vt50 son bir kaç gündürde
      sony w905 kullanan biri olarak kendi ekipmanım ve görüntü kalitesinden emin olduğum ve farklı yerlerde izlediğim çeşitli media larla
      bu iki tv arasındaki farkları şöyle anlatabilirim.
      ekipmanım digitürk 9502 hd kutu, sonys350 bdp, sonyps3, WD Tv LIVE media player, yamaha rx-v663 avr, birkaç farklı bd, 720 ve1080p
      mkv filmlerdir.
      genelde her yeni aldığım cihazı daha önceden belirlediğim, görüntü yada ses anlamında kendimce referans olacak media larla test ederim.
      55vt50 ve w905 içinde böyle oldu tabi.
      ilk olarak kullandığım digitürk 9502 kutu ile tv yayınlarını karşılaştırmak gerekirse bence 55vt50 burada daha iyi sonuçlar verdi,özellikle
      sd yayınlarda w905 tam anlamıyla çuvalladı, her ikiside full hd tv olmalarına ve zaten bu yayınlarda başarılı olmayacaklarını bilsemde
      w905 ten daha iyi sonuç beklerdim.vt50 burada bir adım daha önde, hd yayınlarda da durum çok farklı değil, vt50 daha başarılıydı.
      çok fazla ayar yapmadan istenen sonuç alınabiliyordu, w905 le 3 günde anca optimal bir şeyler yakaladım ama daha vt50 seviyesine
      ulaşamadım, kurcalamaya farklı ayarlar denemeye devam tabiiki.
      klasik laftır gündüz tv izlenecekse LCD alınmalı denir, ki bende bu konuda aynı düşünüyorum ama, benim salonum çok aydınlık bir salon
      olmamasına rağmen 905 ile vt50 aynı performansı verdiler. ama belki yılların getirdiği alışkanlık vt50 bana sanki daha net gösteriyor gibi geldi.
      geceleri plazmaların natürel görüntüsünden dolayı w905 daha albenili gösteriyor tabi.
      tv izlerken özellikle hareketli sahnelerde w905 daha başarılı, sony nin işlmecileri sanırım burada daha etkili çalışıyor. zaten vt50 yi geri verme
      sebeplerimden biri burada yaşadığım sorunlardı.renkler birbirine çok yakın ayırd etmek zor, w905 az daha canlı göstersede doğru renk ürettiği
      çok belli. yine hd yayınlarda çok sık izlediğim lig tv ve history channel kanallarında vt50 sanki daha net gösteriyordu. keşke ikisini yan yana
      izleyebilseydim. ps3 te fifa oynarken bir fark yoktu, yada ben farketmedim bir değişiklik hissetmedim.
      film izlemeyi severim özellikle gece, dün hava kararmaya başlayınca evde oturup 3 adet film izledim 720p ve 1080p mkv formatında.
      özellikle 1080p lerde w905 uçuyor, vt50 de bunlarda çok iyiydi ama nasıl tarif etsem her ikiside çok net gösteriyor ama w905 te entersan bir
      görüntüde derinlik ve gerçeklik hissi oluyor, tabi herkes bunu farkedebilirmi ? zannetmem ama ben bunu çok net görebiliyorum.
      siyahlar konusunda hala LCD ler plazmaları yakalayamadı bence, fakat gördüğüm en güzel siyahları veren evet bu siyah diyeceğiniz görüntüde
      w905 te var. ama karanlık sahnelerin yoğun olduğu filmlerde iyi set edilmiş olması şart, yoksa sahne kayıpları olur ama Allahtan çok karışık
      olmasına rağmen çok fazla ayar yapabilme avantajınada sahip bir tv , doğru ayar bir şekilde bulunuyor. bu arada menüler w905 te daha karışık.
      tabi bu çok fazla ayar olması ilede doğru orantılı. bu bir taraftan iyi bir taraftan kötü, ben bunlarla uğraşırım diyeni üzmez ama tersi sözkonusu
      ise mutsuz edebilir.
      bluray filmlerle yaptığım gözlemlerde hemen hemen paralel, sanki vt50 daha net gösteriyor ama o derinlik ve gerçeklik hissi sebebi ile w905 i
      ben daha çok sevdim. ses konusunda yine w905 daha başarılı ben evimdeki düzenden dolayı tv lerimi duvara monte ettirdiğim için özellikle
      vt50 burada çok kötüydü zira hoparlörleri arkasındaydı,w905 in altta olduğu için seste herhangi bir sorunum olmadı.w905 daha iyi yani.
      internet vesaire ayarları ve performansları beni çok ilgilendirmediği için bunlar hakkında bir fikrim yok, yorum yapamam. benim tv iyi göstersin
      yani asıl işini yapsın yeter. diğer şeyler teferruattır anlayacağınız.
      tüm bu anlattıklarımın ışığında, artıları eksileri ile iki farklı teknolojiye sahip oldukları halde birbirine yakın olan bu tv lerin aslında aynı fiyatta olmaları
      gerektiğini düşünüyorum. eğer 4400 tl verip almış olduğum vt50 arıza yapmasaydı başka tv aramazdım, bu arada tüm vt50 lerde bendeki
      sorunları yaşatmıyor sahiplerine, o benim talihsizliğim oldu tabiiki. yani üste 1300 tl verip aynı performansta bir tv almış olduğumu düşünüyorum.
      tabi başka kapalı kutu vt50 bulma şansım yoktu ve özellikle plazmalarda son iki yıldır artan problemlerden dolayı tekrar böyle bir sorunla
      karşılaşmamak adına LCD alayım dedim.
      fakat şu çok net, şu an piyasadaki en iyi LCD tv w905, imkan varsa alınmalı, ama benim vt50 ile aralarında genel anlamda performans olarak farkın
      olmaması aradaki 1500-1600 tl lik farka değmeyeceği anlamına da geliyor bir taraftan. tabi vt50 sıfır bulmak artık imkansız.yeni Panasonic 60
      serilerinde de ciddi anlamda sorunların devam ettiği, özellikle buzzing sorununun tavan yaptığı ve logo sorunlarının devam ettiği yazılıyor Avrupa
      ve amerikadaki forumlarda.neyse özetle w905 4500-5000 bandında olsa bence performansı ile muhakkak değerlendirilmesi gereken bir tv. alırken
      teknosada samsung 8000 philips 8007 ile yanyana izlemiştim, ve öyle karar vermiştim zira, her anlamda bu ikisinden üstündü, tartışmasız.
      umarım kafanızdaki bazı sorulara cevap olabilir yazdıklarım. "

yılların getirdiği plazma görüntüsünden vazgeçmeye çalışarak hala LCD ye alışmaya çalışıyorum.ama düşünün LCD nin en iyisi elimde,ama keşke
      vt50 im bu kadar sorunlu olmasaydı diyorum. arada fark vermemiş olsaydım canım sıkılmazdı ama, 1300 tl fark verip ancak plazmaya yaklaşabilen
      bir LCD sahibi oldum. plazmalarda sorunların son yıllarda tavan yapmış olması büyük sıkıntı, bir teknoloji nasıl geri gider anlamak mümkün değil.

SONY W905 LCD, EPSON EH-TW5650 PJ, GAMMA SCREEN 200X200 MOTORLU PERDE, PİONEER LX57 AVR, WHARFADALE DİAMOND 9.6, PARADİGM CC-190,WHARFADALE 9.2, POPCORN HOUR VTEN, SONY BDP S350, PİONEER DV-420 DVD

• Yüzbaşı
      274 Mesaj
      20 Ekim 2013 22:18:55

Bu güzel ve aydınlatıcı yazın için çok teşekkür ederim. Bende 50vt30e sahibiyim ve açıkcası iyiki plazma izliyorum diyorum. Birde artık geç ama keşke birde samsung 65 inc 8500 plazma tv'ye bir göz atsaydın. Geçen kardeşime samsung mağzasından bir led tv aldık ve orada bu televizyonu görme şansım oldu. Gerçekten güze renkler veriyordu. Yanında samsung 8000 led serisi vardı ve gerçekten plazma ben burdayım diyordu.

Neyse yeni televizyonununz hayırlı uğurlu olsun umarım çok kısa zamanda istediğiniz ayarlara kavuşur ve yeni tvnize alışırsınız.
      |
      |
      tamerege kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      4915 Mesaj
      20 Ekim 2013 23:46:28
      Bugün sabah çıktım tüm tekno mağazaları dolaştım.
      İnanırmısınız 3 tane plazma gördüm teşhirde
      Gerisi hep Led tv
      Yavaş yavaş plazmayı ortadan kaldıracaklar sanırım bu gidişle.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      760 Mesaj
      21 Ekim 2013 00:32:55
      kahramanmaraş teknosa extra da 1 tana dahi plazma yoktu.full lcd led dizilmişti.
      |
      |

• Yüzbaşı
      531 Mesaj
      21 Ekim 2013 00:43:16
      46st33e var bende de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

suçlular iktidarda kahramanlar sürgünde ölür...
    • Teğmen
      218 Mesaj
      21 Ekim 2013 10:12:27
      arkadaşlar istanbulbilişimde 65vt50 fiyatı 6599 lira..2011 panel olmasına rağmen alınabilir bir plazma ve fiyatmıdır sizce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicomedia1979 -- 21 Ekim 2013; 10:12:52 >

• Binbaşı
      1015 Mesaj
      21 Ekim 2013 11:30:30

stokta olmadıktan sonra 599 TL olsa ne yazar dostum...

bu firma elinde bulunmayan, hatta hiç üretilmemiş modellere bile sitelerinde fiyat yazmakla meşhur.

forumda epey yazıldı çizildi İB hakkında.
      |
      |
      Nicomedia1979 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sony 55hx850 | Samsung 40h6410 | Sony 43wd755 Led Tv
      Sony Str-da2400es AV Receiver | Jamo A102 7.1 Speaker
      Sony Bdp-s790 | Samsung Bd-j7500 BluRay Player
      Technisat Digicorder Isio s (DT+DS)
      Sony Vaio Multi-Flip Svf14n15st/s
      Samsung Galaxy Note FE
    • Teğmen
      218 Mesaj
      21 Ekim 2013 11:42:55

anladım rotayı yine sony e döndürelim biz
      |
      |
      korcin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      4293 Mesaj
      21 Ekim 2013 16:33:34
      quote:

Orijinalden alıntı: Nicomedia1979

arkadaşlar istanbulbilişimde 65vt50 fiyatı 6599 lira..2011 panel olmasına rağmen alınabilir bir plazma ve fiyatmıdır sizce

vt50 2012 modeldir.
      2011 30 serileri
      ama o paraya 64f8500 samsung plazma alınıyor, çok daha iyi olduğu söyleniyor

GS..
      megane sedane 1,2 tce edc..
      panasonic plazma..
    • Yarbay
      4293 Mesaj
      21 Ekim 2013 16:35:04
      quote:

Orijinalden alıntı: Lene

Bugün sabah çıktım tüm tekno mağazaları dolaştım.
      İnanırmısınız 3 tane plazma gördüm teşhirde
      Gerisi hep Led tv
      Yavaş yavaş plazmayı ortadan kaldıracaklar sanırım bu gidişle.

bu plazmaları reklam etmeden satıyorlar ufaktan ufaktan :)
      kalitesini bilenler arıyor.. e bilen kişiyede reklam yapma gereği duymuyorlar sanırım
      var bi iş :)

GS..
      panasonic plazma..
    • Yarbay
      4915 Mesaj
      21 Ekim 2013 16:39:38

Adama dedim ki plazma var mı ?
      Ne yapacaksınız plazmayı Led tv verelim dedi
      Afedersinizde sizi fikrinizi soran oldumu dedim
      Apışıp kaldı

Butür satıcılara irriiiite oluyor. Ya sana ne be kapçık ağızlı

|
      |
      hbasaran82 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      218 Mesaj
      21 Ekim 2013 17:07:34

valla samsung bedava dağıtsa alıp kullanacak degılım ancak bu 64f8500 baya övüyorlar..gidip incelemem sart ama aklım gönlüm hep w9 serısınde...
      |
      |

• Yarbay
      4293 Mesaj
      21 Ekim 2013 17:17:06
      quote:

Orijinalden alıntı: Nicomedia1979

valla samsung bedava dağıtsa alıp kullanacak degılım ancak bu 64f8500 baya övüyorlar..gidip incelemem sart ama aklım gönlüm hep w9 serısınde...

W9 f8500 vt60 vz60 aynı klasman, vt50 az geride -2012 :)
      vt50 yi değiştirip w9 alan bir arkadaşımız var bir fark hissetirmiyor diye yazıyordu (sd görüntüsü hariç)
      vt60 veya f8500 -w9 karşılaştırılmasını merak ediyorum aslında..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hbasaran82 -- 21 Ekim 2013; 17:22:01 >
      |
      |

GS..
      panasonic plazma..
    • Yarbay
      4293 Mesaj
      21 Ekim 2013 17:19:01
      quote:

Orijinalden alıntı: Lene

Adama dedim ki plazma var mı ?
      Ne yapacaksınız plazmayı Led tv verelim dedi
      Afedersinizde sizi fikrinizi soran oldumu dedim
      Apışıp kaldı

Butür satıcılara irriiiite oluyor. Ya sana ne be kapçık ağızlı

adamlar led ten 7 kar ediyorsa plazmadan 3 kar ediyor
      neden satsınki :)
      birde ellerinde olmayan modelleri yerin dibine sokuyorlar sırf vitrinden birtane satabilmek için
      bilinçli olmak şart
      :)

GS..
      panasonic plazma..

• Yarbay
      4915 Mesaj
      21 Ekim 2013 17:21:57

Kesinlikle

|
      |

• Yüzbaşı
      624 Mesaj
      21 Ekim 2013 17:30:02
      samsung 648500 karşısına geçin..ayakta bakın ekrana önce..sonra eğilip tam ortadan bir daha bakın..açılarınızı değiştirn yani..yandan da..bakalım neler göreceksnz.( göremeyeceksiniz ya da..)

TV : Panasonic 55VT30 /Samsung 42 S 5S / AVR : Marantz SR 5008 / SPEAKERS : PARADIGM * MILLENIAONE 3.0 / CAMCORDER Sony HDR XR 500E FULL HD camera / MEDIA PLAYER : Dark tank 1 TB / RECEIVER : Jameson 3004-GALATASARAY
    • Yüzbaşı
      273 Mesaj
      22 Ekim 2013 00:38:27
      quote:

Orijinalden alıntı: gizza

samsung 648500 karşısına geçin..ayakta bakın ekrana önce..sonra eğilip tam ortadan bir daha bakın..açılarınızı değiştirn yani..yandan da..bakalım neler göreceksnz.( göremeyeceksiniz ya da..)

Abi hep ayni zamazingolar.
      Samsung değilmi abi ne yazarki.
      Paneli inceledim sadece multi özelligi daha iyi gibi ( ki beni hiç baglamiyor yada bu özellik bana cekici gelmiyor ) ister inanin ister inanmayin benim 55 vt 30 çok daha iyi.
      Led gibi bir farki yok. Çerçevesi farkli olmuş ama vt30 Çerçevesi kadar kaliteli değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

panasonic 55 vt30
      SABA vs2160 anfi;
      SABA profosyonel 1300 monütör.
    • Yüzbaşı
      624 Mesaj
      22 Ekim 2013 09:43:50
      orası öyle Kadir ama benim demek istediğim farklı şey yani tv nin kalitesi media vsvs değil ..dedğim şk.de geçip karşısına görüntüye baksın merak edenler.FARKLI AÇILARDA.!!!!

TV : Panasonic 55VT30 /Samsung 42 S 5S / AVR : Marantz SR 5008 / SPEAKERS : PARADIGM * MILLENIAONE 3.0 / CAMCORDER Sony HDR XR 500E FULL HD camera / MEDIA PLAYER : Dark tank 1 TB / RECEIVER : Jameson 3004-GALATASARAY
    • Yarbay
      4293 Mesaj
      22 Ekim 2013 10:06:23
      quote:

Orijinalden alıntı: gizza

orası öyle Kadir ama benim demek istediğim farklı şey yani tv nin kalitesi media vsvs değil ..dedğim şk.de geçip karşısına görüntüye baksın merak edenler.FARKLI AÇILARDA.!!!!

yalnız o açı kayıpları 64 panelin izleme mesafesi olan 4m ve üzeri mesafelerden yaşanmadığı söyleniyor..
      gider yarım metre mesafeden alttan üstten bakarsan tabiiki kayıplar yaşanır..
      izleme mesafesinde bu sorun yaşanmıyorsa bence 10 bin lira verip vt60 alacagına 6 bin liraya bu panel alınır..
      ayrıca led modelleri gibi şişirme kontstlar olmadan çok iyi beyaz ve siyah ürettiği yazılıyor
      hani samsung samsung olalı iyi bir iş yapmış nihayet diyebiliriz..
      eski yönleride vardır mutlaka araba parasına satılan panalarda çok mükemmel, kusursuz değiiler hani

GS..
      panasonic plazma..

Hızlı Cevap

Reklamlar
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
web tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.