Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
31.479
Cevap
181
Favori
1.706.575
Tıklama
Giriş
    4273 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: by_fx

Teşekkürler,

bir de ilk kullanım değerlerinin yazılı olduğu mesaj için yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler..
    quote:

Teşekkürler,

bir de ilk kullanım değerlerinin yazılı olduğu mesaj için yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler..

ilk kullanım değerleri ben kendi panelimde sinema modunda
    pixel değiştirici açık
    fabrika ayarlarının 2 şer tık altında (kontrast renk parlakık vs.) bu şekilde 1 2 ay kullandım 2 yıl olacak hiç bir olumsuzlukla karşılaşmadım
    önceki sayfada bir link paylaştım
    zip dosyası içinde farklı renkte resimler var flashdisk ile panelde bu resimleri saatlerce çalıştırmanızı öneririm
    ne kadar kısa zamanda 150 200 saatı tamamlarsa panel okadar daha verimli olur. O manktikla elinizden geldiğince panel açık kalsın ama bu süre içinde sabit logolu görüntülere dikkat edin - Zaten v20 den az çok plazmaların nazlarını biliyorsunuzdur :)
    sonrası zaten çok önemli değil degerleri biraz yükseltebilirsiniz göz zevkinize göre

• Er
    3 Mesaj
    merhaba arkadaşlar
    42ET50E alarak aranıza katıldım, bu hafta kurulum yapılacak, umarım testler de sorunsuz olur da sıkıntı yaşamayız :)

Forumu detaylı inceleyeceğiz zamanım olunca ama hızlıca iki sorum var;

1- En iyi ekran ayarları için yardımcı olur musunuz lütfen, hızlı aramada bulamadım nedense ET50 için :S
    2- Önereceğiniz media player var mıdır bu cihaz için, sorunsuz çalışan

7 yıl önce milattan kalma bir LCD den sonra bu dünyaya adım atan biri olarak gerçekten acemiyim, her türlü öneri / cevap süper olacak

çok tşk
    45 tl puan hediye ettiler ekstradan ve şuan itibarı ile akşam gelecek tv mi bekliyorum. Banka onayında sorun çıkmassa

Birde arkadaşlar olabilecek sorunları önceden okuyup bilerek aldım ama yukarı sanki durum çok daha vahimmiş giibi geldi yazılardan yapmayın bunu daha yeni sipariş verdimi korkutmayın.

Birde tv yi kullanmaya başlayınca tüm ayarlarını en kısığa alıcam ve 200-300 saat gibi o şekilde kullanıcam.
    1 kanalda yarım saatten fazla durmayıp 10 dk da birde olsa aklıma geldikçe kanalı değiştirip yeniden aynı kanala dönücem.
    Şimdi yukarıda gördüğüm birde oyun modunda kullanıcağız bu sürede galiba.
    Bu dediklerime ek olarak yapmam gereken bir şey varmıdır.
    İnşallah sorunsuz keyfle kullanırım. Görüntü kalitesinden eminim ama bu sorunlardan değilim malesef.
    |
    |
    AMD FX X8 8350 AM3 4.0 GHZ 16MB -- ASUS M5A97 EVO R2.0 AMD 970/SB950 -- COOL MASTER HYPER 212 EVO İŞLEMCİ SOĞUTUCU -- GSKILL 8GB (2X4) RIPJAWSX DDR3 1600 MHZ CL9 -- ASUS R9 280x DIRECTCU II TOP 3 GB GDDR5 384 BIT DX11.2 -- KINGSTON 240 GB V300 SSD -- CORSAİR CARBIDE 400R 80PLUS 750W KASA -- LOGITECH G25 -- PLAYSEAT

• Yüzbaşı
    804 Mesaj

zip dosyasını dün indirdim, nasip olurda hafta sonuna gelirse tv, o zaman test yapacağım. Her renk için belirli bir saate gerek var mı? yoksa ana renklerde bunu yapsam yeterli mi?
    |
    |
    hbasaran82 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Apple iPhone XR [ANA KONU]
    APPLE IPHONE XR / iPhone XR 256 GB (PRODUCT) RED

Samsung E55H7000 / Panasonic 65vt60 / Sony BDV-IZ-1000W Blu-Ray / iPhone XR 256 GB (PRODUCT) RED / Nikon Coolpix P900 / HYUNDAİ SONATA 2,7 V6 GLS AUT
  • Yarbay
    4273 Mesaj
    quote:

zip dosyasını dün indirdim, nasip olurda hafta sonuna gelirse tv, o zaman test yapacağım. Her renk için belirli bir saate gerek var mı? yoksa ana renklerde bunu yapsam yeterli mi?
    quote:

flashı takın panelden slayt versiyonuna alın (sanırım öyle bir seçenek vardı)
    birakın resimler kısa aralıklarla (3-5sn) bir bir resimler geçsin
    ama son resme gelince duruyormu yada tekrar birinci resime dönüyormu ona dikkat edin
  • Yarbay
    3322 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

:) şakalaştık yahu
    neyse gönlüne göre bir panelin olsunda gerisi kolay :)
    quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

:) şakalaştık yahu
    neyse gönlüne göre bir panelin olsunda gerisi kolay :)

bende ciddiye almadım ki şakalaştığını biliyorum
    inşallah bakalım bu hafta iş yoğunluğundan gidemedim haftaya vatan veya teknosadan alacam inşallah
    |
    |

|| Electrical & Electronics Engineer || Power System Designer of Spacecraft || Game Graphics Designer & Software Developer ||
    Est Sularus uth Mithas / Şerefim Yaşamımdır
  • Yüzbaşı
    804 Mesaj

yardım ve bilgilendirme için teşekkür ederim.
    |
    |
    hbasaran82 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Apple iPhone XR [ANA KONU]
    APPLE IPHONE XR / iPhone XR 256 GB (PRODUCT) RED

Samsung E55H7000 / Panasonic 65vt60 / Sony BDV-IZ-1000W Blu-Ray / iPhone XR 256 GB (PRODUCT) RED / Nikon Coolpix P900 / HYUNDAİ SONATA 2,7 V6 GLS AUT
  • Yüzbaşı
    916 Mesaj
    Servisi aradım yarın için randevu aldım. Yalnız duvaramı monte olacak yoksa sepha üstümü diye sordular.
    Bende daha duvar için apart bakmadım. Kutudanda çıkmazmış. Ben aparat alsam servis takar herhalde boşuna sormamıştır telefondaki kişi.
    Acaba uygun aparat nasıl oluyor nerden alabilirim, fikriniz varmıdır.
    Birde ücretsizdi değilmi servis.
    Son olarak Tv kurulduktan, servis gittikten sonra;
    Tv yi kullanmaya başlayınca tüm ayarlarını en kısığamı alıcam yoksa normal ayarların 2-3 tık altınamı alıcam.
    + 1 kanalda yarım saatten fazla durmayıp 10 dk da birde olsa aklıma geldikçe kanalı değiştirip yeniden aynı kanala dönücem.
    + şu modda kullanın (oyun sinema vs ) diye bir tavsiye varmıdır.
    Bu dediklerime ek olarak yapmam gereken başka bir şey varmıdır 200-300 saat rodaj süresi için.
    |
    |
    AMD FX X8 8350 AM3 4.0 GHZ 16MB -- ASUS M5A97 EVO R2.0 AMD 970/SB950 -- COOL MASTER HYPER 212 EVO İŞLEMCİ SOĞUTUCU -- GSKILL 8GB (2X4) RIPJAWSX DDR3 1600 MHZ CL9 -- ASUS R9 280x DIRECTCU II TOP 3 GB GDDR5 384 BIT DX11.2 -- KINGSTON 240 GB V300 SSD -- CORSAİR CARBIDE 400R 80PLUS 750W KASA -- LOGITECH G25 -- PLAYSEAT
  • Yarbay
    5815 Mesaj

G/Z lerde lag yüksek dediğine göre 60 serisinden bahsediyorsun sanırım çünkü Z yeni seri peki VT50 lag konusunda olsun yada panel olarak olsun daha iyi diyebilirmiyiz pek i ?
    |
    |
    albani kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Efsane Pentel Smash ve diğer kalemleri satın almak için buraya tıkla
  • Yüzbaşı
    916 Mesaj
    Arkadaşlar bu konunun başında yer alan tv rodajında kullanılan programlarda Break-in byCAN programını nette bulamıyorum yardımcı olabilirmisiniz.
  • Yarbay
    4273 Mesaj
    hoşgeldiniz

@albani
    |
    |
  • Yarbay
    4222 Mesaj

Rodaj uygulamaları: (Break-in byCAN dahil)

http://forum.donanimhaber.com/m_12957632/mpage_417/f_//tm.htm#73573977

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncum -- 8 Temmuz 2013; 20:14:20 >
    |
    |
    LETHALDOZE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Eski Kullanıcı Adı:
    AMERICAN

en iyisi SAMSUNG!

(the bomb has been planted)

quote:

Orijinalden alıntı: turuncum

quote:

http://forum.donanimhab...417/f_//tm.htm#73573977

Çok sağolun ama sayfa görüntülenmiyor link hatalı olabilirmi.

• Yarbay
    4273 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Sir Maximus is BACK

en iyisi SAMSUNG!

quote:

Orijinalden alıntı: Sir Maximus

en iyisi SAMSUNG!

hadi gülüm kovanı, küreğini almayı unutma..
    |
    |
  • Yarbay
    4222 Mesaj

Özür dilerim, daha önceki bir mesajıma gönderdiğim için bir kopyala yapıştır hatası olmuş. Şimdi düzelttim.

O bağlantıda sorun yaşarsanız direkt buradan da indirebilirsiniz.
    |
    |
    LETHALDOZE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ben bir sürü BIP programları derleyip vermiştim,bir kaç sene evvel TF/DH de ama zaman içinde bu dosyalar bir şekilde uçtu!
    Yeniden derlemem çok zor,HDD den ise çoğu zaten silinmişti,yine de elimde bir çok BIP prog.var bir ara bunların bazılarını bir RAR
    içine atıp servera u/l ederim,siz oradan ya derleyin yeniden ya da daha kullanışlı hale getirin v.s ben fazla çakmam bu PC deki
    bazı uygulamalardan!

Aslında ben hepsini sanırım 4 sene kadar evvel Rapid e u/l etmiştim ama bu heriflerin yeni uygulamaları sebebiyle daha sonra
    çalışmadı o linkler!
    Şimdi Depositfiles için u/l ediyorum bazılarını,linkini sonra veririm+

Link>>http://dfiles.eu/files/bbauroy04

++

Bu da şu meşhur KAZ lar videosu,indirin ve panelin MP sinin bit-rate işlemesini test edin,benim geçen sene kullandığım Pany LCD
    Kazları yerinden bile kaldıramamıştı yaw Kaz lar şöyle bir silkindi ama aynen dondu!

http://dfiles.eu/files/bs0fomsb1

++

Not;elimde bir de Pattern-data programı var ama bunun boyutu 4,80GB ve servera yüklemem imkansız ben bunu USB-stick e
    atıp,birisi bana ulaşsın ve adresini versin ona göndereyim! ancak işten anlayan birisi olması gerekiyor,sanırım yeniden düzenlemek
    v.s gerekebilir,oradaki pattern-schedule BIP için özel "sürelendirilmiştir"!!

Bana eMail atıp adresini versin+

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 8 Temmuz 2013; 21:45:58 >

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
    FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500

• Yüzbaşı
    916 Mesaj
    quote:

Özür dilerim, daha önceki bir mesajıma gönderdiğim için bir kopyala yapıştır hatası olmuş. Şimdi düzelttim.

quote:

Estf. çok teşekkür ederim indiriyorum şimdi epeyde mb varmış. 450mb.
    Bu youtube linkini verdiğiniz videonun aynısı galiba.
    Ben ayarlar kısık modda izlicem tv yi ve geceleride bu görüntüyü atıcam. Sanırım bunları yapmam yeterlidir.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    9 Not
    @Erdinç

yukarıda vermiştim ama bir daha veriyorum jogger linkini>>http://dfiles.eu/files/mhmqnfsat

Contrast;max.
    Brightness;min. de olmalıdır!!!

yaw bu ara ne iştir,sanırım sıcaklar bastırdı millet Pany PDP lerini "yakmaya" başlamış

ülen atıp tutuyorlar ama şu retention sorununu bir türlü halledemediler gitti

++

Stutter içinde sana tek söyleyeceğim o paneller AĞIR kardeşim ağır!! 50/60/80ms ile yürüyor PDP ler ve haliyle o video da herkes de sallanıyor
    |
    |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
    FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500

• Yüzbaşı
    725 Mesaj
    bu 50hz sorununa kesin bir çözüm yok mu harici olarak? AVR veya PAL to NTSC tarzı cihazlarda false contouring sorununu çözmek mümkün mü? seyir zevkinin içine ediyor resmen.dithering olayından bahsediliyor ama hiçbir fikrim yok.panasonic plazmayla AVR kullananlar bilgi verebilirse veya konuya hakim birisi bilgi verirse çok makbule geçer.
Mobilya Takımları
Canlı Tv izle
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.