Şimdi Ara

“PANASONIC VIERA TX-P50G10E PLAZMA TV” İNCELEMESİ (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
392
Cevap
2
Favori
93.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • deep kurta aynen katılıyorum.hem yansıma hemde iz bırakma konusunda.

dün eve digitürk plus için servisi çağırmıştım.sd yayınlardaki çamurluk ve bulanıklık için.adamlar baktı baktı çatıya çıktı indi evin içini gezdi.bu işlem tam 3,5 saat sürdü.tabi bende evde tv nin plazma olduğunu unutup ekranı açık unuttum.digitürkün ana menü seçenekleri sıra sıra açık kalmıştı.aklıma geldiğinde eyvahh dedim ama bir baktımki ne iz nede leke kalmış.bencede panasonic bu işi halletmiş gibime geliyor.

yansıma olayına gelince.öğlen saatlerinde benim evim aşırı miktarda ışık aldığından dolayı plazmayı izlerken hafif bir yansıma oluyor.bunun olması çok normal zaten ancak evimde daha önce kullandığım LCD de bile aynı yansıma yine oluyordu işin açıkçası.

Plazmamı dahada çok sevmeye başladım.

Not:dün eve gelen digitürk servisi sinyal seviyesinde çok düşme olduğunu tespit edip sorunu halletti.şu anda seviye ve kalite%95 ten aşağıya inmiyor.servis o sırada Spormax HD'yi açtı ve chelsea-M.united maçını hd veriyordu.elamanla dona kaldı görüntü karşısında.abi nerden aldınız siz bunu demeye başladılar.biz 10 senedir digitürkçüyüz inanın böyle bir görüntü netliğini hiç görmemiştik dediler.abartmıyorum oturdular 5 dk maçı izlediler.

I LOVE YOU PANASONİC :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drangelman -- 2 Eylül 2009; 8:22:03 >

• Bi ses sistemi mevzusunu halledemedim, sanki birşeyler eksikmiş gibi geliyor...
  • Ben 1 senedir LOGİTECH Z5500 kullanıyorum.Tek kelime ile mükemmel.zaten sesi yarısına bile açamıyorsunuzki apartmanda oturuyorsanız.

Ben Panasoniğime Optik girişinden kaliteli bir HAMA kablo ile bağladım.normal yayınlarda 4+1 ses alıyorsunuz.Blu-ray ve kaliteli Dobyl Digital logolu 5+1

destekli filmlerde bütün çıkışlardan harika sesler alıyorsunuz.benim tavsiyem budur.
  • Z-55x F/P olarak en iyisi

Apt.içinde son derece yeterlidir!
    Audiophile değilseniz zaten Z-55x yeterde artar bile!

G lerin Kılavuzlarıda RS.COM daki Premium hesabımda duruyor ama fazla indiren olmamış!!

++
  • Arkadaşlar bende 50s10 serisi üzerinde çalışıyorum kullanan varsa bilgi alabilirmiyim.bilişimde ürünü gördüm gerçekten görüntü kalitesi iyi fiyatıda daha makul ne dersiniz.Şimdiden teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Z-55x F/P olarak en iyisi

Apt.içinde son derece yeterlidir!
    Audiophile değilseniz zaten Z-55x yeterde artar bile!

G lerin Kılavuzlarıda RS.COM daki Premium hesabımda duruyor ama fazla indiren olmamış!!

++

Ben birazda kozmetik bir ürün bakıyorum açıkcası, şöyle ayaklı bir sistem olsun, yakışıklı olsun istiyorum... :-)
  • Kardeş bunlar oldukça göreceli şeyler valla bende çok yakışıklı bir şey arıyorum ama fiyatlarıda çok çirkin

Logitech Z-5500 zaten alanında tek,rakibi filanda yok kesinlikle,hani varsa söyle ona bakalım!!

Ama dersenki Sony/Samy/Phil/Pany/LGE "HomeTheater" 5.1 leri var,doğrusu onları hiç tavsiye etmiyorum!

500/1500 arasında gibi,sonuç olarak Z-5x burada ciddi olarak devreye giriyor ama fiyatı çok fena artmış bu meretlerin!
    12 ay evvel ben 500 e aldım o zamanlarda normal 550/600 gibiydi,ama şimdiler 900/1000 olmuş

yada prof.sistemler kuracaksın AVR+Speaker v.s gibi bunlarda 2/3 kağıttan başlıyor!!!

• çok saol çok yararlı bir inceleme olmuş ellerine sağlık
  • Teşekkür ederim, elimizden geldiğince...

quote:

Orijinalden alıntı: delibey117

çok saol çok yararlı bir inceleme olmuş ellerine sağlık
  • G10 kullanıcıları,
    Elimde 40B651 var, arkadaş talip oldu, illa ki alacak; çünkü Hiremco X3 ile görüntüye hayran kaldı. Ben de görüntüden çok memnunum. Sadece SD yayında hareketli sahnelerde titreme oluyor ve bazı yazılarda pikselleşme beliriyor, daha çok dandik yayın yapan kanallarda çok belirgin oluyor. Mesela maçlarda kamera durunca çimler belirgin oluyor, hareketlenince ise çimler boya gibi oluyor.

Ancak benim aklımda ise hep Panasonic var. Özellikle de 42G10. Siz; Panasonic'in SD ve HD yayın başarısından gerçekten memnun musunuz? Hareketli sahnelerde titreme (maçlarda çimlerin boya gibi olması), yazılarda piseklleşme (bazı yazıların kenarında nokta nokta izler olması) sorun var mı?

Benim yerimde siz olsaydınız, 40B651'i satıp, 42G10 alır mıydınız?
  • Ben televizyonumdan fazlasıyla memnunum, bu tip sorunlar ile hiç karşılaşmadım.

Yine de çok yeni bir televizyonu verip yenisini almak bana pek mantıklı gelmedi, çok aşırı memnuniyetsizlik varsa o başka elbette...
  • quote:

Orijinalden alıntı: deepkurt

Ben televizyonumdan fazlasıyla memnunum, bu tip sorunlar ile hiç karşılaşmadım.

Yine de çok yeni bir televizyonu verip yenisini almak bana pek mantıklı gelmedi, çok aşırı memnuniyetsizlik varsa o başka elbette...

Doğru söylüyorsun. Aşırı bir memnuniyetsizliğim yok. Genelde çok iyi bir TV. Sadece ayrıntılar benim bahsettiğim. Yeni aldığımda da mutlaka beğenmediğim yönler olacaktır. Çünkü ülkemizdeki SD yayınlar sakat.
  • Bence bekle, seneye yeni serilerden biriyle değiştirisin...
  • sayın dedektif;

Bahsettiğiniz sorunlar sizin elinizdeki modele spesifik değil çoğu LCD deki kronik sorunlardır.çoğu model LCd nin işlemcisi zaten bu tip aşırı hızlı sahnelerde yetmeyip firmalar artık lcd lere 100 mhz özelliği eklemektedir.ancak bu bile bazen yetmeyebiliyor.bu tip sorunlar istemiyorsanız plazma alacaksınızki kafanız rahat etsin.bende de Panasonic 46G10 var..ib den almıştım.maşallah tık yok tv'de.hızlı,yavaş blu-ray ps3 ne takarsan tak ne oynatırsan oynat hepsini takır takır işliyor televizyon.2 hafta sonra evleniyorum ve yatak odasınada daha ufak boyutlu ancak yine G serisi bir plazma alıcam.hatta ib'ye tekrar gelmesini bekliyorum.

saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drangelman

sayın dedektif;

Bahsettiğiniz sorunlar sizin elinizdeki modele spesifik değil çoğu LCD deki kronik sorunlardır.çoğu model LCd nin işlemcisi zaten bu tip aşırı hızlı sahnelerde yetmeyip firmalar artık lcd lere 100 mhz özelliği eklemektedir.ancak bu bile bazen yetmeyebiliyor.bu tip sorunlar istemiyorsanız plazma alacaksınızki kafanız rahat etsin.bende de Panasonic 46G10 var..ib den almıştım.maşallah tık yok tv'de.hızlı,yavaş blu-ray ps3 ne takarsan tak ne oynatırsan oynat hepsini takır takır işliyor televizyon.2 hafta sonra evleniyorum ve yatak odasınada daha ufak boyutlu ancak yine G serisi bir plazma alıcam.hatta ib'ye tekrar gelmesini bekliyorum.

saygılar.

+
    42gw10 sahibi olarak bunlara ek olarak eğer uygun bir durum olursa panasonic tv'yi teledünya üzerinde denemenizi rica ederim conax modül ile kullanıyorum hd yayınlar için (NG ve ES) söz yok ama SD yayoılarda bile sorun neredeyse yok gibi TRT3 üzerinden bundesliga yayınlarını seyrettiğiniz zaman fark ortaya çıkıyor.

• Bende hem uydu hem de TD var, kesinlikle TD diyorum, 10 numara...
  • TD ye 2 adet HD sinema kanalı eklendi, görüntü kalitesi çok iyi, şimdi TeleDünya tamam oldu...
  • arkadaşlar yardımlarınızı istiyorum çok uzun zamandır.42g10 plazma arıyorum am hiç bir şeklde hiçbiryerde bulamıyorum.LCD almamk için direniyorum,bildiğiniz bir yer var mı satışını yapan şimdiden teşekkürler.
  • Bende İB den alırken yoktu, az bir peşinat ile sipariş verdim, 2 hafta içinde getirip eve teslim ettiler. Eğer acelen yoksa aynı yolu izleyebilirsin.

Pek tavsiye etmeyeceğim ama geçen Doğubank taraflarını gezerken bir mağazada görmüştüm, hemen hemen bütün yeni seri Panasonic ler vardı. Kendi getirmiş, fiyatları İB ye göre daha iyiydi ama açıkcası benim içime pek sinmedi. Sonra o mağazadan arkadaşa (ben almayalım dediğim halde :-)) LG 42PQ6000 aldık, İB den 250 TL daha ucuzdu. Ama bozulursa ne yapar bilemem... :-)
  • cevabın için çok teşekkür ederim ,insanın kafası karışıyor doğubanktan almakta risk tabiki,acaba doğubankın ne tarafındaydı bu mağaza?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.