Şimdi Ara

Panasonic TX-L47E5EW HD Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bahse konu TV'yi yeni evime aldım ve dsmart hd bağladım. Hd kanallardaki görüntü kalitesi sanki panelin üzerinde bir koruyucu varmış gibi geldi. Şuanki evimde 42 inch samsung smart tv var digitürk bağlı. Hd kanallarda digitürkte ve samsungla adamın sakalına kadar net bir görüntü varken panasonic ve dsmartta görüntü blur gibi net bir hd kalitesi yok.

Bu sıkıntı dsmarttan mı yoksa tv den mi kaynaklanır acaba? Dmsartta 1080i 50hzde çalışıyor. Panasonicde 16:9.

Lütfen yardım edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Lütfen konu hakkında bilginizi paylaşınız.
  • Çözünürlük ayarı olması gerektiği gibi ancak dsmartın hangi kanalını izlediğinize göre durum değişiyor.Dsmart birçok hd kanalını aynı tp içine sıkıştırdığından bazı kanallarında blurlaşma olabilir.Çünkü yayın kalitesi düşüyor.Asıl görüntüsüne bakmanız gereken kanallar trt hd, trt1 hd, atv hd gibi kanalların görüntüsü normal ise sıkıntı yukarda anlattığım sebeptendir.Eğer onlarda da dediğiniz durum var ise ya ayarlardandır yada panelde sıkıntı olabilir.Aynı panali kullanan arkadaşlar yardımcı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZodiaK123 -- 4 Ağustos 2013; 18:21:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schroef

Merhaba,

Bahse konu TV'yi yeni evime aldım ve dsmart hd bağladım. Hd kanallardaki görüntü kalitesi sanki panelin üzerinde bir koruyucu varmış gibi geldi. Şuanki evimde 42 inch samsung smart tv var digitürk bağlı. Hd kanallarda digitürkte ve samsungla adamın sakalına kadar net bir görüntü varken panasonic ve dsmartta görüntü blur gibi net bir hd kalitesi yok.

Bu sıkıntı dsmarttan mı yoksa tv den mi kaynaklanır acaba? Dmsartta 1080i 50hzde çalışıyor. Panasonicde 16:9.

Lütfen yardım edin.

dijitürk ve dsmart yer değiştirmeye uygunsa değiştirip öyle deneyebilirsin.
  • Aynı kanalları deniyorum dediğiniz gibi dsmart ve digitürkte trt1 hd gibi. Yok ama yani görüntü kalitesi bariz farklı. Samsungum daha eski olmasına rağmen görüntü kalitesi daha iyi. Saçma ama gerçek ya bazı ayarları yapmak gerekiyor ya da dsmart hubda bir sıkıntı var. Ki ben samsungda hiç bir ayar yapmadan kullandım 2 sene tvyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schroef -- 5 Ağustos 2013; 9:37:28 >
  • UP
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.