Şimdi Ara

Panasonic TX-L37E30E veya LG 37LS5600 (Pana alındı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Çoğunlukla sd yayın izlenecek kı

pana 1399
    lg 1339

panasonicin 32 sini bizzat gördüm diğerlerine nazaran renkler daha gerçekçiydi bu lg de yeni seri bir tv olduğu için ilgimi çekmiyor değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkan -- 20 Haziran 2012; 18:28:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Furkan

Panasonic TX-L37E30E veya LG 37LS5600

pana 1399
    lg 1339

panasonicin 32 sini bizzat gördüm diğerlerine nazaran renkler daha gerçekçiydi bu lg de yeni seri bir tv olduğu için ilgimi çekmiyor değil.

lg 50 hz
    pana 200 hz yazılım desteği olmadan gerçi o fiyata o ürünü bulduysan kaçırma :)
    diğeri boş bir ürün
  • panasonicin modeli teknosada 1299 lira görünüyor internet sitesinde
    kalite bakımından panasonic derim ben yorumlara göre

http://www.teknosa.com/kategori/ses_ve_goruntu/led_tv/1053/110011685/panasonic_txl37e30e_fhd_led_lcd_tv

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afterburn -- 1 Haziran 2012; 22:29:13 >
  • gözüm kapalı cevap veriyorum 37e30e
  • quote:

Orijinalden alıntı: hercaiprens

quote:

pana 1399
    lg 1339

lg 50 hz
    diğeri boş bir ürün

lg 37ls5600 ü 3 hafta oldum alalı kullanıyorum memnunum
    ayrıca 50 hz değil 100 hz dir.

• quote:

Orijinalden alıntı: bios25

quote:

Orijinalden alıntı: hercaiprens

quote:

pana 1399
    lg 1339

lg 50 hz
    diğeri boş bir ürün

lg 37ls5600 ü 3 hafta oldum alalı kullanıyorum memnunum
    ayrıca 50 hz değil 100 hz dir.

yazılımsal olarak 100 hzdir diğeri yazılım desteği olmadan 200 hz aynı fiyata tercih edilmemesi gereken bir ürün 50 hz olanı

• Buradaki Panasonik'i ben kullanıyorum 2 aydır: İncelemeleri okumak gerek. Fiyat olarak alınabilir bir ürün, çiğ renkleri bir ayarlayabilirsem sorun yok.

Panasonic TX-L37E30E inceleme.

http://forum.donanimhaber.com/m_59362584/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonitörKertenkelesi -- 3 Haziran 2012; 12:40:38 >
  • Arkadaş senin diğer başlıktaki,bazı kullanım yorumlarını okudum,ancak ya senin panel sorunlu yada Receiver dandik v.s v.s

Sen ayrıca WD/HDD den görüntü muhteşem demişsin,bu nasıl oluyor o zaman?

Ben bu paneli yaklaşık 1 senedir kullanıyorum,ilk geldiği günlerde almıştım,buna ait daha teknik ve Pany LCD lere özel durumu sebebiyle
    daha farklı bazı yorumları bir kaç ayrı başlıkta ve yeni forumda yazmıştım+

1-Sen ghosting/smear efektinden bahsediyorsun(gölge-iz yapışması v.s),ama bu panel şuanda piyasadaki en hızlı panel,bundan hızlısı yok
    sadece böyle bir hata bile olsa Processor doğru çalışmıyor demektir!

2-Renkler bir kere "IPS-Alpha by Panasonic" panellerde kötü olmaz bilakis yaklaşık en doğru renkleri üretir!!
    sende renkler bahsettiğin gibi kötüyse yine SW/SM hatası ve bir ihtimal Modül hatası(çok az ihtimal olsada)

3-Panelin Latency değeri oldukça düşüktür! Hız sorunu olmaz bu panellerde,sadece MB ve sistemde bir şekilde sorun varsa
    olur ve senin anlattığın bana bunu çağrıştırıyor!
    Bu paneli çok kişi aldı ama böyle bir sorun açıkçası hiç duymadım,hatta genel olarak hiç kimseden HW sorunuda duymadım,
    Pany LCD ler eskiden beri iyiden öte çok iyidir özellikle "Kalite" anlamında ve dahi kalite kontrol v.s

4-SD resim kalitesi vasattır Pany lerde(2009 dan itibaren!!)dolayısıyla iyi bir Receiver ile beslenmesi gerekiyor!
    Pany LCD lerden özellikle SD resim kalitesi açısından çok iyi verim almak isteniyorsa çok iyi bir Receiver şart!

Benim elimde 3 adet süper Receiver var ama en iyisi olarak Humi2000 olduğu için Pany ye bunu bağladım
    çok ciddi manada SD resim kalitesi alıyorum

5-Renkler konusu ise IPS lerin en başarılı olduğu tek alandır! zaten bundan dolayı dikkat ederseniz panelin Default değerleri
    çok iyi gelmektedir hatta ayar bile yapılamıyor!!(bakınız bunu Humi ye göre yazıyorum,çünkü ben test etmek için bir kaç tane dandik
    Receiver bağladım ve o zaman panelin renklerini tam set edemiyorsunuz!!! Humi de ise neredeyse Default kullanıyorum;dikkatinizi
    çekerim buna)

Yukarıda yazdığım gibi Pany LCD lerden verim almak için sıkı bir SD&HD Receiver şart! örneğin senin Receiver nedir bilemiyorum ama
    bahsettiğin özellikle renkler ve ayar sorunu bununla alakalı olabilir! veya şöyle bir örnek vereyim,o elindeki Receiver ı bir başka
    panele taktığın zaman çok daha iyi resim alabilirsin ama belirttiğim gibi Pany ler Receiver "seçiyor"!!

Bu arada bazı arkadaşlar,yorum yaparken abartıyor,süper SD diyor veya buna benzer abartılı laflar yazıyor v.s sonra kullandığı
    Receiver a bakıyorum bununla süper olması zaten imkansız yaw

++
    Senin o sorunlarından yola çıkarak ve anlatımına baktığım zaman o panelde mutlaka bir sorun var gibi geliyor bana ve Servise bence müracaat etmelisin+

• Vatandan 6 haziranda aldığım 37E30E de 2 adet ölü piksel var biri diğerinden biraz daha büyük.

Servis kurulum yaparken 1 ay içinde sorun olursa 1e1 aynısı ile değişim yapılacağını söylemişti;k bu ölü piksel olayından dolayı bu değişimi gerçekleştirebilirmiyiz.
  • quote:

Vatandan 6 haziranda aldığım 37E30E de 2 adet ölü piksel var biri diğerinden biraz daha büyük.

Servis kurulum yaparken 1 ay içinde sorun olursa 1e1 aynısı ile değişim yapılacağını söylemişti;k bu ölü piksel olayından dolayı bu değişimi gerçekleştirebilirmiyiz.

Evet değiştirirsin de ölü piksel kontrolü nasıl yapılıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kragger

quote:

Vatandan 6 haziranda aldığım 37E30E de 2 adet ölü piksel var biri diğerinden biraz daha büyük.

Evet değiştirirsin de ölü piksel kontrolü nasıl yapılıyor?

http://forum.donanimhaber.com/m_53949555/tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Arkadaş senin diğer başlıktaki,bazı kullanım yorumlarını okudum,ancak ya senin panel sorunlu yada Receiver dandik v.s v.s

Sen ayrıca WD/HDD den görüntü muhteşem demişsin,bu nasıl oluyor o zaman?

Ben bu paneli yaklaşık 1 senedir kullanıyorum,ilk geldiği günlerde almıştım,buna ait daha teknik ve Pany LCD lere özel durumu sebebiyle
    daha farklı bazı yorumları bir kaç ayrı başlıkta ve yeni forumda yazmıştım+

1-Sen ghosting/smear efektinden bahsediyorsun(gölge-iz yapışması v.s),ama bu panel şuanda piyasadaki en hızlı panel,bundan hızlısı yok
    sadece böyle bir hata bile olsa Processor doğru çalışmıyor demektir!

2-Renkler bir kere "IPS-Alpha by Panasonic" panellerde kötü olmaz bilakis yaklaşık en doğru renkleri üretir!!
    sende renkler bahsettiğin gibi kötüyse yine SW/SM hatası ve bir ihtimal Modül hatası(çok az ihtimal olsada)

3-Panelin Latency değeri oldukça düşüktür! Hız sorunu olmaz bu panellerde,sadece MB ve sistemde bir şekilde sorun varsa
    olur ve senin anlattığın bana bunu çağrıştırıyor!
    Bu paneli çok kişi aldı ama böyle bir sorun açıkçası hiç duymadım,hatta genel olarak hiç kimseden HW sorunuda duymadım,
    Pany LCD ler eskiden beri iyiden öte çok iyidir özellikle "Kalite" anlamında ve dahi kalite kontrol v.s

4-SD resim kalitesi vasattır Pany lerde(2009 dan itibaren!!)dolayısıyla iyi bir Receiver ile beslenmesi gerekiyor!
    Pany LCD lerden özellikle SD resim kalitesi açısından çok iyi verim almak isteniyorsa çok iyi bir Receiver şart!

Benim elimde 3 adet süper Receiver var ama en iyisi olarak Humi2000 olduğu için Pany ye bunu bağladım
    çok ciddi manada SD resim kalitesi alıyorum

5-Renkler konusu ise IPS lerin en başarılı olduğu tek alandır! zaten bundan dolayı dikkat ederseniz panelin Default değerleri
    çok iyi gelmektedir hatta ayar bile yapılamıyor!!(bakınız bunu Humi ye göre yazıyorum,çünkü ben test etmek için bir kaç tane dandik
    Receiver bağladım ve o zaman panelin renklerini tam set edemiyorsunuz!!! Humi de ise neredeyse Default kullanıyorum;dikkatinizi
    çekerim buna)

Yukarıda yazdığım gibi Pany LCD lerden verim almak için sıkı bir SD&HD Receiver şart! örneğin senin Receiver nedir bilemiyorum ama
    bahsettiğin özellikle renkler ve ayar sorunu bununla alakalı olabilir! veya şöyle bir örnek vereyim,o elindeki Receiver ı bir başka
    panele taktığın zaman çok daha iyi resim alabilirsin ama belirttiğim gibi Pany ler Receiver "seçiyor"!!

Bu arada bazı arkadaşlar,yorum yaparken abartıyor,süper SD diyor veya buna benzer abartılı laflar yazıyor v.s sonra kullandığı
    Receiver a bakıyorum bununla süper olması zaten imkansız yaw

++
    Senin o sorunlarından yola çıkarak ve anlatımına baktığım zaman o panelde mutlaka bir sorun var gibi geliyor bana ve Servise bence müracaat etmelisin+

hocam şimdi bu televizyon .

1 . led ekran mıdır yoksa eski lcd ekran mıdır.
    2. 2012 de çıkan led ler ile aynı performans da mıdır.
    3. ps3 ve pc için performan nasıldır.

bu üründen almayı düşünüyorum .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.