Şimdi Ara

PANASONIC'TEN PASİF 3D'Lİ (FPR) ET5 SERİSİ !!! (119. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.083
Cevap
34
Favori
313.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PearBear

quote:

Orijinalden alıntı: navigator_

Beyler sanırım TV yi yarın kurdurucam( UPS d yarın teslim yazıyordu) , yarın Işık sızması ve Ölü pixel testi istiycem, başka yaptırmam gerekenler neler (dikkat etmem gerekenler) ?

+++ Kablo-TV kullanıcısıyım , teledunyaya geçicem hangi modülü önerirsiniz? 2 link buldum.

http://www.hepsidvb.com/asp/product/2/Neotion-Conax-Modul >>> 89 TL

http://www.kayacenter.org/urun.php?uid=106 >>>> 140 TL

Bu modüllerde hd -sd muhabbetini anlamadım, yani Teledunyadaki 10 HD kanalı izlememe yardımcı olacak değil mi bu modül? Yardımcı olursanız sevinirim.

hocam ben ilk attığın linkteki modülü kullanıyorum sana da tavsiyem o dur..

Ben Dsmart kullanıcısıyım. Normal uydu alıcısıyla gelip kurdular. Cam Modül diye bişey varmış, şimdi bu yorumdan sonra merak edip biraz araştırmam sonucu farkettim. Tam olarak nedir çözemedim. Ben uydu alıcısını verip Cam Modül taksam avantajı olur mu? (araştırdığım kadarıyla kontrol için tv kumandası yeterli olacak.). Kanal geçişi ve yayın kalitesinde değişiklik olur mu? Artı ücret ödemem gerekir mi? (24 ay taahhütlüyüm).

Bu konudan alakasız olarak aklıma takılan bir iki bişey daha var, yardımcı olursanız çok sevinirim;

-Görüntü ayarlarında P-NR ve Intelligent Frame Creation özelliklerinin kullanımını nasıl yapmalıyım. İkisini de maksimumda kullanıyorum, doğru olanı bu mudur?
    -Bazı kanalarda (sanırım sinyali zayıf olan kanalar [örn: Trt 1 Hd]) bazen ekran durup dururken 1-2 saniye süreyle kararıyor sonra normale dönüyor. Bunu 2-3 dk arayla tekrarlıyor. Ama sürekli değil, günün bazı saatlerinde sadece. Canı isterse tık demeden ilerliyor görüntü :) Bu durum neden kaynaklanıyor acaba? Yayınla alakalı bir şey midir yoksa Çanak antenin sinyal gücüyle mi alakalıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: muratb

Merhabalar,

Ben de yaklaşık 1,5 ay önce Teknosa'dan 42ET5E aldım. Next'in D-Smart HD cihazını kullanıyorum. Uydu alıcısını 2008'de almıştım. Benim sorunum şudur; umarım anlatabilirim... TV izlerken (HD yayınlar dahil) dikkat ettiğimde örnek olarak insanların yüzleri pek belli olmuyor. Yüzlerinin yuvarlaklıkları anlaşılmıyor. çok küçük küçük kareler görünüyor. yazılarda da aynı şekilde çizgiler halinde görünüyor. sizce bu tv'den mi kaynaklanır? Uydu tesisatı yapan bir arkadaşımı çağırdım yayınla ilgili bir sorun görünmüyor dedi. acaba uydu alıcıdan olabilir mi? Teknosa'ya gittiğimde bu ürünle ilgili ilk defa böyle bir şikayet alıyoruz dediler. bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
    şimdiden teşekkürler.

Tekrar merhabalar,
    benim yukarıda belirttiğim sorunla ilgili ekteki resimde bir örnek var. Sağdaki 720p HD görüntü olan benim tv'de aldığım görüntü. D-Smart'ın HD ayarlarından görüntü kalitesini 1080 olarak ayarlamıştım. Benim sorum şudur; TV'deki menüde böyle bir çözünürlük ayarlama seçeneği var mı? Belki oradaki çözünürlük düşüktür diye aklıma geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ayemhepi

quote:

quote:

Beyler sanırım TV yi yarın kurdurucam( UPS d yarın teslim yazıyordu) , yarın Işık sızması ve Ölü pixel testi istiycem, başka yaptırmam gerekenler neler (dikkat etmem gerekenler) ?

+++ Kablo-TV kullanıcısıyım , teledunyaya geçicem hangi modülü önerirsiniz? 2 link buldum.

Bu modüllerde hd -sd muhabbetini anlamadım, yani Teledunyadaki 10 HD kanalı izlememe yardımcı olacak değil mi bu modül? Yardımcı olursanız sevinirim.

Ben Dsmart kullanıcısıyım. Normal uydu alıcısıyla gelip kurdular. Cam Modül diye bişey varmış, şimdi bu yorumdan sonra merak edip biraz araştırmam sonucu farkettim. Tam olarak nedir çözemedim. Ben uydu alıcısını verip Cam Modül taksam avantajı olur mu? (araştırdığım kadarıyla kontrol için tv kumandası yeterli olacak.). Kanal geçişi ve yayın kalitesinde değişiklik olur mu? Artı ücret ödemem gerekir mi? (24 ay taahhütlüyüm).

Bu konudan alakasız olarak aklıma takılan bir iki bişey daha var, yardımcı olursanız çok sevinirim;

-Görüntü ayarlarında P-NR ve Intelligent Frame Creation özelliklerinin kullanımını nasıl yapmalıyım. İkisini de maksimumda kullanıyorum, doğru olanı bu mudur?
    -Bazı kanalarda (sanırım sinyali zayıf olan kanalar [örn: Trt 1 Hd]) bazen ekran durup dururken 1-2 saniye süreyle kararıyor sonra normale dönüyor. Bunu 2-3 dk arayla tekrarlıyor. Ama sürekli değil, günün bazı saatlerinde sadece. Canı isterse tık demeden ilerliyor görüntü :) Bu durum neden kaynaklanıyor acaba? Yayınla alakalı bir şey midir yoksa Çanak antenin sinyal gücüyle mi alakalıdır?

24 ay taahütün varsa modül sana göre değil.. Dijital yayın kullanıyorsun, bu yüzden PNR'yi kapat, IFC'yi kişisel zevkine göre ayarlayabilirsin ama en iyisi minimuma ayarlamak.. Özellike PN-R yi hiçbir zaman açma, maç izlerken görüntüyü bozabiliyor

• quote:

quote:

Merhabalar,

Ben de yaklaşık 1,5 ay önce Teknosa'dan 42ET5E aldım. Next'in D-Smart HD cihazını kullanıyorum. Uydu alıcısını 2008'de almıştım. Benim sorunum şudur; umarım anlatabilirim... TV izlerken (HD yayınlar dahil) dikkat ettiğimde örnek olarak insanların yüzleri pek belli olmuyor. Yüzlerinin yuvarlaklıkları anlaşılmıyor. çok küçük küçük kareler görünüyor. yazılarda da aynı şekilde çizgiler halinde görünüyor. sizce bu tv'den mi kaynaklanır? Uydu tesisatı yapan bir arkadaşımı çağırdım yayınla ilgili bir sorun görünmüyor dedi. acaba uydu alıcıdan olabilir mi? Teknosa'ya gittiğimde bu ürünle ilgili ilk defa böyle bir şikayet alıyoruz dediler. bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
    şimdiden teşekkürler.

Tekrar merhabalar,
    benim yukarıda belirttiğim sorunla ilgili ekteki resimde bir örnek var. Sağdaki 720p HD görüntü olan benim tv'de aldığım görüntü. D-Smart'ın HD ayarlarından görüntü kalitesini 1080 olarak ayarlamıştım. Benim sorum şudur; TV'deki menüde böyle bir çözünürlük ayarlama seçeneği var mı? Belki oradaki çözünürlük düşüktür diye aklıma geldi.

Bende uydu üzerinden ayarladım.TV'de böyle bir ayar sanırım yok.Birde 1080p olarak ayarlı bende sizin receiver 1080p destekli mi? 1080i yapıncada çizgiler çıkıyor sanki.Kalite 1080p'ye göre düşüyor.Pikselleşme başlıyor.

• quote:

Bendede HD yayınlarda bazen 1sn ekranda görüntü donuyor veya hafif bozuk çıkıyor.Bu durum benim uydudan kaynaklanıyor buna eminim,yakın bir zamanda elden geçireceğim.

Birde gün içinde sinyal kalitesi değişiklik göstermektedir.Zaman zaman sinyal kuvvetlenirken zaman zaman sinyal zayıflamaktadır.Aynı zamanda bilgisayarda uydu kartıda kullanıyorum,bu sinyal farkı bilgisayarda daha belirgin oluyor.Normal SD yayınlarda bile sinyal farkını görebiliyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: brev

quote:

quote:

Merhabalar,

şimdiden teşekkürler.

Tekrar merhabalar,

Bende uydu üzerinden ayarladım.TV'de böyle bir ayar sanırım yok.Birde 1080p olarak ayarlı bende sizin receiver 1080p destekli mi? 1080i yapıncada çizgiler çıkıyor sanki.Kalite 1080p'ye göre düşüyor.Pikselleşme başlıyor.

Bende D-Smart olarak Nextstar'ın ilk çıkan HD makinesi var. Hatırladığım kadarıyla 1080i olarak görünüyor. Sorunun kaynağı bu olabilir.
    Jameson JS-3003 cihazı 1080p'yi destekliyor mu?
    çok teşekkürler.

• quote:

quote:

Bendede HD yayınlarda bazen 1sn ekranda görüntü donuyor veya hafif bozuk çıkıyor.Bu durum benim uydudan kaynaklanıyor buna eminim,yakın bir zamanda elden geçireceğim.

Birde gün içinde sinyal kalitesi değişiklik göstermektedir.Zaman zaman sinyal kuvvetlenirken zaman zaman sinyal zayıflamaktadır.Aynı zamanda bilgisayarda uydu kartıda kullanıyorum,bu sinyal farkı bilgisayarda daha belirgin oluyor.Normal SD yayınlarda bile sinyal farkını görebiliyorsunuz.

Uydu montajı yapan arkadaşımın söylediğine göre TRT1 HD sinyalini çanak ile yakalamak oldukça güçmüş (D-Smart kullanıcıları bundan çok şikayetçi imiş.) Benim de ayarlı değildi. son 3-4 ay TRT1 HD'yi hiç izlemedim. Sürekli sinyal yok yazıyordu. Arkadaşım bize gelince çanağı ayarladı şuan sorunsuz gösteriyor.

• arkadaşlar slm galaxy note telefonum var bu telefonun menüsünü tv ye kablosuz aktarma imkanım varmı bildiğim kadarı ile tv ninde samsung olması gerekiyor ama bugün youtubede izledim bir videoda lg tvdede görüntü vardı bilen varmı ?
  • Arkadaslar bu televizyonun 3d performansi nasil?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spdrmn

Arkadaslar bu televizyonun 3d performansi nasil?

Süper.
    Odadan dışarı çıkıp gidiyorsun .
    Digiturk 3D de de belgeseller muhteşem oluyor .
    6 kademeli derinlik ayarı var . Gözünüzün sağlamlığına göre ayarlıyorsunuz .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tgezer -- 10 Kasım 2012; 10:40:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

quote:

Orijinalden alıntı: spdrmn

Arkadaslar bu televizyonun 3d performansi nasil?

Süper.
    Odadan dışarı çıkıp gidiyorsun .
    Digiturk 3D de de belgeseller muhteşem oluyor .
    6 kademeli derinlik ayarı var . Gözünüzün sağlamlığına göre ayarlıyorsunuz .

Bazi arkadaslar tvnin maclarda kotu performans sergiledini yazmis. Siyah cizgiler filan...
    Ben anlayamiyorum, evde 42" toshiba var 5 yillik... Muhtemelen 50hz ve maclarda hic takilma , cizgiler, golgelenme vs olmuyor.
    Simdi yeni tvlerde bu nasil olabilir?

• Su an kliksada 47et5e 2000tl, %10 puan hediye...
    Tam f/p urunu...

• quote:

quote:

dostum aldım dün ürünü sabah cargo geldi, çok hızlı bir şekilde ama servis kurduğunda tv yi teledünya(tele dünya çn başvurdum henuz gelmediler) hazır olmayacak ben de kablo tv cilere yaptırırım tv ayarını.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

Boş bir hdmi açıp karanlıkta ekrana bakın. İşık sızması görürsünüz. Hiç yoksa şanslısiniz demektir.

Ayrıca yanlış yönlendirme falan yapmak gibi bir amacım yok. Konuda neredeyse hic olumsuz yorum yok.. Bu tv yi almamda buradaki yorumlarin etkisi buyuk oldu.
    Alacak arkadaşlar her konuda bilgi sahibi olsunlar

söylediğin gibi fotoğraf çektim hiçbişey gözükmüyor:

Teknosadan aldığım 42et5e de durum böyle bu tvyi daha önce başkası kullanıp iade etmiş bana kakaladılar hale iade edemedim

parlaklık yüksek

parlaklık normal

bide böyle yeşil nokta var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi can-er -- 10 Kasım 2012; 13:37:25 >

• Bende Dün kliksadan 47 et 5e aldım. Bugün Tv elime ulaştı ve akşam teknik servis gelip kurulumu yapacak

Teknik servisin kurulumu esnasında neler yapmalıyım, nelere dikkat etmem gerekli arkadaşlar ?
  • Kliksa daki koşullarda bulamazsınız. 47" kaçırmayın.
    Süper fiyat.
    Ayrıca bugün LG de 3D izledim . Yakından yatay pixeller belli oluyordu.
    Panasonic de bu yok .

• quote:

Orijinalden alıntı: can-er

Parlak nokta hatası var sanırım.Genelde tek parlak nokta için değişim yapmıyorlar.

Kullanılmış olup olmadığını anlamak için geçmiş mesajlardaki talimatları takip ederek kullanılmış olup olmadığını anlayabilirsiniz.Buna göre firmaya başvurun gerekirse dilekçe ile tüketici hakem heyetine gidin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brev -- 10 Kasım 2012; 21:47:13 >

• Beyler Kliksadan Tx42ET5E ye aldığım Led imi bugun kurdurdum. Sağolsun İzmir, Karşıyakadaki Pana servisi çok ilgilendi, cihazda şükür bir kusur bulamadı. Ölü pixel yok, Işık sızması da yok.
    Bir sorun olmadığını söyledi, salı sabahı da Teledünyayı aktive edicekler.

İlk izlenimlerim.

1. Cihaz görüntü itibariyle çok hoş (kasa vs..)
    2. Ses performansı istedğim gibi değil, yani 55-70 lerde anca ses çıktığını anlıyorsunuz. Güncelleme ile düzeltirler mi bilmiyorum.
    3. Wi-fi si iyi değil die yorumlar vardı. 6 katlı binanın 5. katında oturuyorum, 1. kattaki komsumun wi-fi sini I kademe ile çekiyor, tabi güncelleme yapamıyorum net zayıf...

Yeni güncelleme ile ne gibi güzellikler var ?

4. Kablo-tv kullanmama rağmen görüntü fena değil, Salı günü Tele dünya kurulduğunda daha güzel olacak.
    5. Henüz 3D performansını deneyemedim.
    6. Casio Fotoğraf Mak. deki Videolarımı Oynatmadı , Video oynatması için ne yapmam gerekiyor?
    7.Kumandası gayet Şık, kullanımı kolay.
    8.Sadece Tv deyken, flashı taktığımda biraz görüntü de ses ve hareketlilik gördüm( karıncalanma ve ses çıkardı) bunu nie yaptı bilmiyorum.
    9. Kliksa dan almıstım cihazı, dedim bir falsosu olur mu, ürün İstanbul Cevahir e gitmiş ordan Gebzeye gelmiş sanırım, ama başka birilerine yollanmamıs (açılmamıs), servis deki arkadas daha önce kullanılmadığını söyledi. Çok şükür bişy çıkmadı.

Genel izlenimlerim böyle, video oynatmak için ne yapmak gerekiyor bilmiyorum. + İnterneti deneyemedim hangi klavye(mouse ud a barındıran) ürün önerirsiniz?

++ IFC yi kapalı konumunda, fiğer genel ayarları nasıl yaptınız görüntü ve ses de?

• Bu arada kablo tv için konusuyorum et5e de kanal geçişleri biraz yavaş gibi, ve her kanalın ismi yazmıyor (logodan bahsetmiyorum).

ses konusunda ince bir ayar var mı bana hakketen az geldi!... creative 2+1 denedim ondan da sonuc alamadım.

ama genel anlamda Tv yi beğendim...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: can-er

Parlak nokta hatası var sanırım.Genelde tek parlak nokta için değişim yapmıyorlar.

Kullanılmış olup olmadığını anlamak için geçmiş mesajlardaki talimatları takip ederek kullanılmış olup olmadığını anlayabilirsiniz.Buna göre firmaya başvurun gerekirse dilekçe ile tüketici hakem heyetine gidin.

Daha once kullanan kisiyede ulastim.kutunun icine onun faturalarinida koymustu teknosa yanlislikla koymuslar filan.Diger resimler icin bi yorumunuz var mi isik sizmasi cok asiri ise pazartesi tuketici hakem heyetine vurayim yoksa ugrasmak istemiyorum aslinda sinav zamanida yaklasiyo okulda :).

• 
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.