Şimdi Ara

Panasonic SC-HT 535 Hakkında Bilgisi Olan Var mı Acaba !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Panasonic SC-HT 535 ev sinema sistemi almayı düşünüyorum. Fakat internetten ne kadar araştırma yaptıysam da doğru düzgün bir bilgiye ulaşamadım. Bu cihaz hakkında bilgisi olan veya kullanan arkadaşlar var mı aaba ?

Bu cihazdan TV veya Radyo sesini çvresel olarak 5+1 kolondan da aynı anda alabilir miyim ? Burada sesi alabilsem bile DVD'lerde ki gibi ayrım olmayacağını biliyorum. Ama yinede 5+1 kolondan da ses çıkar mı acaba!

Cihazın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Şimdden cevap yazan arkadaşlara teekkürler.

• Hiç bilgisi olan yok mu arkadaşlar yaa. Kimse cevap vermiyor.
  • tabiki her türlü 5+1 ses alırsın ... ama 885 ve 995 modelleri çıktıktan sonra pek gözde değil bu modeli
  • Selam aleti bugün aldım. fakat hala hetv ve radyo yayınlarında 5+1 ses alamıyorum. nedendir nacaba ? DVD izlerken sorun yok ses 5+1 AMA TV VE RADYODA BECEREMİYORUM YAA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rainmanbrk -- 23 Aralık 2006; 17:54:25 >
  • çünkü gelen ses sinyalinin dijital olması lazım ...
  • Dostum o sistemden bendede mevcut tv ve radyoda arkalardan ses alamıyorsun.Sadece dvd ve cd(PL2) açıkken arkalardan alabiliyorsun.Ama şu olay var ben sistemi çok beğendim sesler çok net ve sub ıda gayet iyi hayırlı olsun güle güle kullan.
  • Prologıc II ile de denediniz mi acaba kaynağın sesini diğer hoparlörlere vermeyi?Çünkü stereo kaynakları 5 kanala çıkarmak için üretimiş bir dekoderdir o..
  • PL2 sadece dvd/cd modunda çalışıyor.Başka modlarda pl2 çalışan bir sistem görmedim bu zamana kadar varmı böyle bir sistem?
  • PL2 illa dvd ya da cd modunda çalışacak diye bir kural yoktur.stereo kaynak olduğunda , ne olursa olsun farketmez (müzik, film , dvd film v.s) seçilirse devreye girmesi gerekir.Dolby nin internet sitesine girer prologic2 sayfasını okursanız özelliklerini görebilirsiniz.Bu özellik, rakip firma DTS in Neo :6 sı ile birlikte, şu ana kadar analog olarak izlenen tv filmleri ve milyonlarca stereo olarak kaydedilmiş medyanında surround olarak dinlenebilmesi maksadıyla üretilmiştir.Dolby firması daha sonra bir adım ileri giderek PL IIx' i çıkarmıştır.
  • iyide arkadaşlar aleti Prologıc II'ye nasıl devreye sokucm yaa.
  • valla arkadaşım , cihazın uz.kumandası üzerinde prologic II yazan veya ses modları seçiminde kullandığın bir tuş var mı?Ben cihazı kullanmadığım için kumandasını bilmiyorum ama mutlaka böyle bir tuş vardır herhalde....radyodan bir yayın aç...cihazın ekranında stereo ışığı yanarsa eğer , bu bahsettiğim prologic tuşuna veya ses alanı ile ilgili o tuşa bas...o zaman sesin diğer kanllardan da gelmesi gerekir.aynı şeyi tv cihazının sesini de cihaza bağladıysan bunun içinde dene...olması lazım...eğer olmuyorsa bir terslik var demektir...o zaman panasonic ile görüşmeni tavsiye ederim...Ben kendi receiverımda hatta önceki receiverımda da prologic II ve Neo 6 ile tv ve radyo sesini diğer kanallardan alabiliyorum...
  • Bu sistemi az biraz dinleme şansım oldu cok güçlü değil vede bas dolgun değil ama genede gidip iyi bir incelem gerekir yanlış yorumda bulunmayalım
  • Dostum kumandanın en alt sağ köşesinde ses ayar kısmı var onun iki üstinde PLII yazıyor ona basarsan açılır ekranındada PLII yazar.Sistemi kullandığım için dvd/cd modunda açılıyor ama bu kadar zaman oldu diğer modlarda açamadım becerirsen nasıl olduğunu bir zahmet buraya yaz.
  • Arkadaşım üzgünüm ama cenkcirak arkadaşın dediği gibiymiş olay...aşağıda cihazın pdf file'ın da dvd/cd seçildiği zaman bu fonksiyon kullanılabilir diyor.
    Saçma bir durum...radyo dan stereo kaynak olursa veya başka kaynaktan stereo bir giriş olursa kullanılamaması hiç de güzel değil.

Außer [DivX]
    Bei Dolby Pro Logic II handelt es sich um ein fortschrittliches
    Decodiersystem, das einen 5-kanaligen Surround-Sound (linker und
    rechter Frontkanal, Mittenkanal, linker und rechter Surround-Kanal)
    aus jedem beliebigen Stereo-Programmmaterial erzeugen kann,
    auch wenn dieses nicht speziell im Format Dolby Surround codiert
    ist.
    Drücken Sie [&#56256;&#56487;PLII].
    Mit jedem Drücken der Taste:
    MOVIE: Spielfilmsoftware, aufgenommen in Dolby Surround.
    MUSIC: Stereoquellen
    OFF: Abbrechen
    &#56256;&#56432;Diese Funktion steht nur zur Verfügung, wenn „DVD/CD“ als
    Programmquelle gewählt ist.
    &#56256;&#56432;„&#56256;&#56487;PLII” leuchtet bei bestehendem Effekt auf.
    Dolby Pro Logic II
    MIX 2CH
    PL
    PL
    DIGITAL
    DVD
    MODE
    DISC TUNED
    RAM
    RDS PS PTY W
    CD
    DTS

• arkadaşlar durum lg de de aynı şekilde maalesef.pl2 i radyo v.s ayrıca devreye sokamıyorsunuz.
  • pl2 olayını çözdüm lg de nihayet.
    radyo hariç stereo bir kaynak varsa pl2 i elle devreye sokuyorsunuz.
    sound modunda plmovie,plmusic,plmatrix opsiyonlarından biriyle(buna aux dan dg girişi de dahil) pl2 devreye giriyormuş.
    sevindim bu işe
  • quote:

Orjinalden alıntı: dandini2000

pl2 olayını çözdüm lg de nihayet.
    sound modunda plmovie,plmusic,plmatrix opsiyonlarından biriyle(buna aux dan dg girişi de dahil) pl2 devreye giriyormuş.
    sevindim bu işe

Dostum tam olarak ne yaptın anlamadım şunu tam olarak ayrıntılı anlatırmısın bende panasonic te denerim olmazsa.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cenkcirak

quote:

Orjinalden alıntı: dandini2000

pl2 olayını çözdüm lg de nihayet.
    sevindim bu işe

Dostum tam olarak ne yaptın anlamadım şunu tam olarak ayrıntılı anlatırmısın bende panasonic te denerim olmazsa.

tabii markadan markaya fark eder sanırım.
    bende sound isimli bir buton var.basıldıkça değişik ses ortamları geliyor(hall,studıo,church v.s)
    bu opsiyonlardan üç tanesi pl2 ile alakalı.
    stereo bir ses kaynağı varken bu modlara aldığınız zaman tüm kolonlardan ses alabiliyorsunuz.
    örneğin dg de star tv aux girişinde bu moda aldığımda 5 kolondan da ses alabiliyorum.
    ekranda da PLII yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChordSolo -- 3 Ocak 2007; 11:00:20 >

• Aynı cihazdan bende de var fakat 3 yıldır depoda duruyordu, kullanmak için çıkarıp yerleştirdim TV cevresine, keyifle bir film izleyelim dedik ama Ana ara bağlantı kablosu çıkmadı.
    Her platformda aradım, servise yazdım sonuç alamadım.

3 sorum var
    1- bu kablo yerine subwoofer ve dvd açsam aynı kabloları denk getirerek bağlanyı yapsam başarabilirmiyim.
    2- Bu DVD yi bu kablo olmadan çalıştırma şansım yok mu?
    3- Bu hoparlörleri kullanabileceğim tek bir amfi ya da dvd alsam nasıl olur..

Teşekkürler

Panasonic SC-HT 535 Hakkında Bilgisi Olan Var mı Acaba ! Panasonic SC-HT 535 Hakkında Bilgisi Olan Var mı Acaba ! Panasonic SC-HT 535 Hakkında Bilgisi Olan Var mı Acaba !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cham962 -- 19 Eylül 2019; 12:3:31 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.