Şimdi Ara

Panasonic Eneloop Lite Standart Pro Piller ve Nitecore, Xtar, Opus, Liitokala Pro Şarj Cihazları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
42
Favori
20.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #Ankara İlan Türü #Satılık
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • Bilgi için teşekkürler. Bu konu da çok bilgili değilim. Üstünde yazan mah değerine göre bakarak alıyorum genelde. Benim amacım kullandığım cihazda en yüksek performansı alabilmek. Yani uzun süre pilin gitmesinden ziyade cihazın yüksek performans vermesi. Bu bisiklet lambası ve kornası için lazım bana. Yalnız bana 4 adet yeterli bütçem de 4 adete ancak yeter. Şu ürün için ne dersiniz...4 X AAA 3RD SANYO ENELOOP HR-4UTGB-4BP 750mAh 1800 KEZ 5YIL %70 DOLULUK - FİYAT 49TL Bir de şarz cihazı alamam maddi olarak. Acaba elimde bulunan şarj cihazı bu pilleri şarj edebilir mi? bir de şu pili gördümhttp://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/_GP-GP100AAAHC-BU2-1000-mAh-AAA-2-Adet-%C4%B0nce-%C5%9Earj-Edilebilir-Kalem-Pil,103452,825377.html?langId=-14 1000 mah yazıyor, sizin linkini verdiğiniz ürün 750 mah değer verir yazıyor bu ise 1000 mah benim acımdan sizin ürünün artısı ne olur. Dediğim gibi amacım uzun süre gitmesi değil kullanım sırasında cihaza en yüksek gücü vermesi...

• quote:

Orijinalden alıntı: catil

Bilgi için teşekkürler. Bu konu da çok bilgili değilim. Üstünde yazan mah değerine göre bakarak alıyorum genelde. Benim amacım kullandığım cihazda en yüksek performansı alabilmek. Yani uzun süre pilin gitmesinden ziyade cihazın yüksek performans vermesi. Bu bisiklet lambası ve kornası için lazım bana. Yalnız bana 4 adet yeterli bütçem de 4 adete ancak yeter. Şu ürün için ne dersiniz...4 X AAA 3RD SANYO ENELOOP HR-4UTGB-4BP 750mAh 1800 KEZ 5YIL %70 DOLULUK - FİYAT 49TL Bir de şarz cihazı alamam maddi olarak. Acaba elimde bulunan şarj cihazı bu pilleri şarj edebilir mi? bir de şu pili gördümhttp://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/_GP-GP100AAAHC-BU2-1000-mAh-AAA-2-Adet-%C4%B0nce-%C5%9Earj-Edilebilir-Kalem-Pil,103452,825377.html?langId=-14 1000 mah yazıyor, sizin linkini verdiğiniz ürün 750 mah değer verir yazıyor bu ise 1000 mah benim acımdan sizin ürünün artısı ne olur. Dediğim gibi amacım uzun süre gitmesi değil kullanım sırasında cihaza en yüksek gücü vermesi...

Yazdıklarımı boşa yazmışım sanırım. GP alabilirsiniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: centerland

quote:

Bilgi için teşekkürler. Bu konu da çok bilgili değilim. Üstünde yazan mah değerine göre bakarak alıyorum genelde. Benim amacım kullandığım cihazda en yüksek performansı alabilmek. Yani uzun süre pilin gitmesinden ziyade cihazın yüksek performans vermesi. Bu bisiklet lambası ve kornası için lazım bana. Yalnız bana 4 adet yeterli bütçem de 4 adete ancak yeter. Şu ürün için ne dersiniz...4 X AAA 3RD SANYO ENELOOP HR-4UTGB-4BP 750mAh 1800 KEZ 5YIL %70 DOLULUK - FİYAT 49TL Bir de şarz cihazı alamam maddi olarak. Acaba elimde bulunan şarj cihazı bu pilleri şarj edebilir mi? bir de şu pili gördümhttp://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/_GP-GP100AAAHC-BU2-1000-mAh-AAA-2-Adet-%C4%B0nce-%C5%9Earj-Edilebilir-Kalem-Pil,103452,825377.html?langId=-14 1000 mah yazıyor, sizin linkini verdiğiniz ürün 750 mah değer verir yazıyor bu ise 1000 mah benim acımdan sizin ürünün artısı ne olur. Dediğim gibi amacım uzun süre gitmesi değil kullanım sırasında cihaza en yüksek gücü vermesi...

Konu hakkında bilgili olmadığımı söyledim. Yazdıklarınız da uzun süre kendi performansını korumasından ve sayı olarak fazlaca şarj edilmesinden bahsetmişsiniz. Kullanım anlarında vereceği max. mah değerinden bahsetmemişsiniz. Kullanmadan bilemeyiz bu yüzden sorma gereği duydum. Ayrıca Türkiye için yeni bir üründen bahsediyoruz. Herkes bilgi sahibi olmak zorunda değil. Bu forum bilgi verme amaçlı. Eğer ben bilgi verdim siz anlamadınız ya da bunu almazsan git şunu al demek bu forum için olacak bir yaklaşım değil. Ben yıllardır bu forumdayım. Ayrıca mesajımı iyi okusaydınız farklı sorularımın da olduğunu görürdünüz. Elimde ki şarj cihazının bu ürünü şarj edebilir mi demiştim. Farkındaysanız herkes zengin değil bu ülkede. Sizin ürünlerde 3-5 liralık piller değil. Bu yüzden detaylı soruyoruz. Diyeceksiniz ki pil bir sefer alınır. Ama şu da var ki herkes bir sefer de pile nakit 50-100-200 veremeyebilir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: centerland

quote:

Konu hakkında bilgili olmadığımı söyledim. Yazdıklarınız da uzun süre kendi performansını korumasından ve sayı olarak fazlaca şarj edilmesinden bahsetmişsiniz. Kullanım anlarında vereceği max. mah değerinden bahsetmemişsiniz. Kullanmadan bilemeyiz bu yüzden sorma gereği duydum. Ayrıca Türkiye için yeni bir üründen bahsediyoruz. Herkes bilgi sahibi olmak zorunda değil. Bu forum bilgi verme amaçlı. Eğer ben bilgi verdim siz anlamadınız ya da bunu almazsan git şunu al demek bu forum için olacak bir yaklaşım değil. Ben yıllardır bu forumdayım. Ayrıca mesajımı iyi okusaydınız farklı sorularımın da olduğunu görürdünüz. Elimde ki şarj cihazının bu ürünü şarj edebilir mi demiştim. Farkındaysanız herkes zengin değil bu ülkede. Sizin ürünlerde 3-5 liralık piller değil. Bu yüzden detaylı soruyoruz. Diyeceksiniz ki pil bir sefer alınır. Ama şu da var ki herkes bir sefer de pile nakit 50-100-200 veremeyebilir.

Öncelikle tartışma niyetinde değilim ancak bir kez olsun cevap vermek istiyorum.

Burası forumun bilgi edinme kısmı değil. Burası satış yapılan kısım. Eneloop piller hakkında açılan bir sürü konu var. Burada satışı yapılıyor. Forum müdavimi iseniz arama kısmını kullanmanız bilgi edinmeniz için yeterli.

Ayrıca bu konuda sorulan sorulara vakit ayırıp ayrıntılı olarak cevap veriyorum. Siz konuyu vakit ayırıp okumamışsınız.

Pilin şarj adedinden içindeki enerjiyi saklama süresinden min mah değerini zaten ifade ettim. Eneloop pillerin üzerinde yazılan değerler min değerlerdir. Ve %90 nı kullanılana kadar bu değer verir.

Pilin mAh değerine aldanmayın dedim bana gene 1000 mah pil var karşılaştırın dediniz. O zaman ben boşuna yazmış ve vakit ayırmış olurum.

Siz bahsi geçen Gp den tam tamına 5 kutu alacaksınız ve 49tl olarak pahalı gibi görünen pilin ömrü kadar kullanamayacaksınız. Ne dedim pil bir kez alınır.

Eneloop kullanmadan neden bahsettiğimizi anlamanız için size resimler açıklamalar ve videolar ile herşeyi anlatıyoruz.

Ancak yine 1000 mAH GP var derseniz biz boşuna konuşmuş oluruz. Eneloop Türkiye de perakende de satılmamasının en büyük nedeni gerçek verimli bir pil ile 4 tanesi 5 tl olan piller ile mukayese edilmesi. Zaten o yüzden çok sınırlı sayıda getirtebiliyoruz..

Siz sorunuz için bana tekrar yazmadınız cevabını verdiğimiz soruyu tekrar sordunuz.

Biz diyoruz ki bir sefer pile harcama yapın. 1 eneloop pil 2100 tane kalem pile bedel. 4 tane kalem pil bimde 2.5TL , yani 1312,5TL lik bim den 4lü pil almanız gerekiyor ki 1 adet eneloop almış olasınız. Buna çevreye verdiğiniz zararı eklersek kat ve kat fazlası.

Cevaplanmamış sorunuza gelirsek:
    Şarj cihazı olarak eneloop kendi şarj cihazını kullanıyor ve öneriyor çünkü aldığınız pil Hibrit ne alkali pil nede şarj edilebilir pil dolayısı düzgün şarj edebilmek ve üstünde yazan değer alabilmeniz için önemli..

• Şimdi ki uzun cevabınız için teşekkürler. Anlıyorum. Bu işler böyle insanlar bazen anlamıyor siz de aynı cavabı yazmak zorunda kalıyorsunuz. Bazen ister istemez siz de tepki veriyorsunuz. Sonuçta ticaret zor bir iş çünkü bazılarına bir şeyi anlatmak hele de yazarak olunca yanlış da anlaşılmak gibi durumlar oluyor. Peki ben son sorumu sorayım da bütçe ayarlamam olursa alayım. Bana 4 Adet az önce linkini verdiğim linkteki piller ve madem kendi şarj cihazınızı almamız öneriliyor cihazı ile birlikte maliyeti kaç lira olur...

• quote:

Şimdi ki uzun cevabınız için teşekkürler. Anlıyorum. Bu işler böyle insanlar bazen anlamıyor siz de aynı cavabı yazmak zorunda kalıyorsunuz. Bazen ister istemez siz de tepki veriyorsunuz. Sonuçta ticaret zor bir iş çünkü bazılarına bir şeyi anlatmak hele de yazarak olunca yanlış da anlaşılmak gibi durumlar oluyor. Peki ben son sorumu sorayım da bütçe ayarlamam olursa alayım. Bana 4 Adet az önce linkini verdiğim linkteki piller ve madem kendi şarj cihazınızı almamız öneriliyor cihazı ile birlikte maliyeti kaç lira olur...

Henüz stoğumuza girmeyen eneloop pro 950mah AAA piller var onlar 4 lü. Ayırca yeni girecek olacak olan eneloop universal hızlı şarj cihazı var ki piyasadaaki tüm AAA ve AA pilleri şarj edebilirsiniz. Fiyatlar sürekli değişiyor kur malum. Ancak biz stoğa girdiği gün kur ne ise onun üzerinden satıyoruz. Yeni gelecek ürünler için net fiyat vermem henüz gümrüklemesi bitmedi. Ancak stoktakiler için fiyat sabit. 4 AAA 3rd pil 49tl . Şarj cihazı gelince ancak fiyat verebilirim. Bu tip konuları pm den sorunuz. Şimdi buraya misal 55tl yazarım kur değişir 65tl olur yalan söylüyoruz gibi olur..

• Başlığa göz gezdirdim ama, tam tatmin olamadım. Ben Deprem/Acil durum çantası hazırlayacağım da. Bunun için çok uzun süre güvenilir bir şekilde enerji tutabilecek pil arıyorum. Şarjlı olması gerekmiyor. Hatta (Allah korusun) bir deprem sonrası durumunda zaten pil şarj etmekle uğraşacak imkan olmaz/olamaz.

Çantayı hazırlarken içine mümkün olduğunca pil koyup, mümkün olabildiğince uzun süre uzun dayanmasını umabileceğim bir pil arıyorum. Acaba satışını yaptığınız ürünler böyle türden ürünlermidir. 5. yılda %70 falan denmiş. Ama şarjlı pil. bana şarjlı olmayanı lazım.

Yarın birgün ihtiyacım olduğunda "tüh yaa pillerin tarihi geçmiş, boşalmışlar. keşke her sene yenilemeyi unutmasaydım" demek istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nighty

Başlığa göz gezdirdim ama, tam tatmin olamadım. Ben Deprem/Acil durum çantası hazırlayacağım da. Bunun için çok uzun süre güvenilir bir şekilde enerji tutabilecek pil arıyorum. Şarjlı olması gerekmiyor. Hatta (Allah korusun) bir deprem sonrası durumunda zaten pil şarj etmekle uğraşacak imkan olmaz/olamaz.

Çantayı hazırlarken içine mümkün olduğunca pil koyup, mümkün olabildiğince uzun süre uzun dayanmasını umabileceğim bir pil arıyorum. Acaba satışını yaptığınız ürünler böyle türden ürünlermidir. 5. yılda %70 falan denmiş. Ama şarjlı pil. bana şarjlı olmayanı lazım.

Yarın birgün ihtiyacım olduğunda "tüh yaa pillerin tarihi geçmiş, boşalmışlar. keşke her sene yenilemeyi unutmasaydım" demek istemiyorum.

Acil durum çantaları için normalde C-D size kuru pil alınır ancak bunların mAh değerleri düşüktür. Dayanımları yüksektir. Eneloop progo piller ilk şarjdan sonra 5 yıl hiç kullanmasanız %70 doluluk vaat eder. Tabi bu pilin saklama koşulları ile paralel orantılıdır. Evet eneloop şarjlı pildir ancak dünyadan iç bir şarjlı pilde olmayan bekleme ve geç boşalma özelliği vardır. Acil durum şarj cihazları ise güneş enerjisi ile çalışır. Yani priz aramazsınız..
  • Merhaba, n11.com üzerinden satışınız var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanalpazar da ilanlar kalkmış. Ödemelerde mi sıkıntı var acaba. Sanalda.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin_kaya

Sanalpazar da ilanlar kalkmış. Ödemelerde mi sıkıntı var acaba. Sanalda.

ilanlarımız açıktır. Sanalpazar üzerinden sınırlı stok ile satış yapıyoruz. Evet ödemeler 20 günü buluyor..
  • centerland kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Öncelikte kaliteli ürün sattığınız için teşekkürler.

Eneloop plus yani şu fotoğraftaki üründen gerekli.nasıl satılıyor ve ne kadar? Bana 2 tane gerekli? Elimdeki şarj cihazı ile doldurmam mumkün mü bu ürünleri yoksa şarj cihazı almak zorundamıyım.Sanırsam kod bu:HR-3UPT-2BP - İkili Ambalaj 4xAA eneloop plus
    Panasonic Eneloop Lite Standart Pro Piller ve Nitecore, Xtar, Opus, Liitokala Pro Şarj Cihazları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PanikAtak -- 5 Ağustos 2016; 3:39:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PanikAtak

Merhabalar. Öncelikte kaliteli ürün sattığınız için teşekkürler.

Eneloop plus yani şu fotoğraftaki üründen gerekli.nasıl satılıyor ve ne kadar? Bana 2 tane gerekli? Elimdeki şarj cihazı ile doldurmam mumkün mü bu ürünleri yoksa şarj cihazı almak zorundamıyım.Sanırsam kod bu:HR-3UPT-2BP - İkili Ambalaj 4xAA eneloop plus
    Panasonic Eneloop Lite Standart Pro Piller ve Nitecore, Xtar, Opus, Liitokala Pro Şarj Cihazları

bizde 4 veya 8 li paket vardır.
    2 paket mecut değildir.

Eneloop piller kendi şarj cihazlarında belirtilen değerlende sorunsuz çalışır.
    Piyasada satılan ucuz şarj0 cihazları pillerin yapısını bozmaktadır.
    Profesyonel şarj cihazınız varsa ayrıca eneloop şarj cihazı almanıza gerek yoktur.

Maha Nitecore Xtar La Cross vb şarj cihazlarını sorunsuz kullanabilirsiniz
    Selamlar Ankara da nerede yeriniz acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dışkapı yada balgat ancak pazartesi teslim edebilirim
  • Merhaba aşağıda ki ürünün 4'lü olanı mevcut mudur, sizden zaten daha önce 4'lü ve şarj aletli olanını almıştım, şimdi yedek olması için bir 4 tane daha pil almak istiyorum...

8X AA Panasonic Eneloop Standart 2000 mAh 2100 Kez Şarj 5 Yıl %75 BK-3MCC/8FİYAT 125TL
  • 4 lü set kalmadı
    Üstad o zaman madem 8'li alacağım size sorayım bu beyazlarmı fotoğraf makinası pili için daha iyi olur yoksa siyah pro serisi mi, arada ki en büyük fark şarj döngü sayısı gibi geldi bana sizce hangisi daha iyi olur,

teşekkürler...
  • Eneloop Standart 400 çekim yaparsa 2100 kez şarj olur ve 2-3 yıl kullanırsınız
    Eneloop pro 600 çekim yaparsa 500 kez şarj olur 1-1,5 yıl kullanırsınız

aradaki fark yapacağınız iş sırasında anlık olarak ne kadar enerjiye ihtiyacınız olduğudur. Yani düğün resmi çeken kişi pil değiştirmek istemez yada pilin bitmesi lüksüne giremez. Yedekli çalışılıyorsa 8+8 standart alın yada 4+4 standart çekim yapın.

yada ben çok çekerim enerji öenmli derseniz

powerex 8 pro alın 2700mah 1000 kez şarj ve eneloop pro gibi 1 yıl sonunda %75 doluluk sunar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi centerland -- 23 Ağustos 2017; 14:2:32 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.