Şimdi Ara

PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
680
Cevap
16
Favori
37.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Panasonic at 6000 ile bende aranıza katıldım arkadaşlar, önümüzdeki günlerde fotoları ekyecegim.

2d de görüntü netliği harika, siyahlar ve renklerde baya canlı ki ben 2,60 eninde beyaz perdeye 3,80 den yansıtıyorum, izleme mesafemde 3,60.Perde tv nin önüne iniyor ve duvarların rengide beyaz olduğu için içerisi baya aydınlık oluyor ve buda siyahları görüntü olarak etkiliyor ama ona rağmen yinede görüntü bi harika

3d görüntüsü ise gerçekten harika, bazı arkadaşlar baş ağrısı yaptığını söylüyor ama, bende öyle birşey olmadı.Görüntüde netlik, derinlik ve renkler harika, birde pop out lar varsa filmde, sanki filmin içindesiniz.
  • Bende yılbaşına doğru projeksiyon almayı düşünüyorum epson 9100 ile panasonic arasında kaldım sizce hangisi daha iyidir,epson 6100 izleme şansım oldu pek beğenmedim siyahlar iyi değildi panasonic kontrast değeri çok yüksek bunu siyahlarda belli ediyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genelde Panasoniğin siyah değerlerinin daha iyi olduğu kanısı var. Benim görme şansım olmadı.
    Ama Epson 9000/9100 ve 8100 karşılaştırmasını bu forumda sanırım astramastra ve b@yli bizzat yerinde gidip yapmışlardı.
    9100 de bariz iyileşmeler olduğu hem 6000 hem de 9000 ne göre daha iyi siyah değerleri sunduğu konusunda hemfikirlerdi.
    ben de 6000 ve 9000 serilerini görme şansım olmuş ve 9000 nin çok iyi olduğuna kanaat getirmiştim. (6000 ne göre)
    Epsonda Pana ya göre benim için en büyük avantaj yaratan kısmı W özelliği ve beyaz renk olması.
    Tavana asacak ve tavanda kocaman bir siyah kutu yerine tavan rengine uygun olarak kısmen kamufle olabilecek beyaz rengi düşünebilirsiniz.
    Ayrıca görüntüyü aktaracak kablo karmaşası tavandan duvarları dolaşarak geçsin istemiyorsanız yakın kalite sunan ve yakın fiyat kategorisinde olan epson 9100 ü tercih edebilirsiniz.
    Ama yok ben siyah olsun daha şık görünür, ve W özelliği benim için elzem değil diyorsanız görüntü teknolojilerinde benimde hep en başa yazdığım markalardan olan Panasoniği tercih etmenizde hiç bir tereddüt olmasın kanımca...

• aticus3 kullanıcısına yanıt
    renk sorun değil aksine beyazdan nefret ediyorum siyah kasa çok şık duruyor bana göre,ayrıca asla kablosuz aktarım kullanmam hdmi kablo alırken taşıdığı hıza bakıp birsürü para veriyoruz daha kaliteli olsun ses ve görüntüde fazla kayıp yaşatmasın diye,wireless nekadar kaliteli taşıyabilirki?belkide sorunsuz görüntü ve ses aktarımı yapıyodur bilmiyorum ama psikolojik olarak ben kablo tercih ederim.Panasoniğe çok sıcak bakıyorum zaten şimdide sony 50es modeli var buda girdi aklıma bilmiyorum ne yapıcam ülkemizde demo sıkıntı olduğu için görmeden almak zorunda kalıyoruz yada sizin gibi tecrübe etmiş insanların tavsiyesine uyarak hareket ediyoruz her kelimeniz benim için değerlidir saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sayko83

renk sorun değil aksine beyazdan nefret ediyorum siyah kasa çok şık duruyor bana göre,ayrıca asla kablosuz aktarım kullanmam hdmi kablo alırken taşıdığı hıza bakıp birsürü para veriyoruz daha kaliteli olsun ses ve görüntüde fazla kayıp yaşatmasın diye,wireless nekadar kaliteli taşıyabilirki?belkide sorunsuz görüntü ve ses aktarımı yapıyodur bilmiyorum ama psikolojik olarak ben kablo tercih ederim.Panasoniğe çok sıcak bakıyorum zaten şimdide sony 50es modeli var buda girdi aklıma bilmiyorum ne yapıcam ülkemizde demo sıkıntı olduğu için görmeden almak zorunda kalıyoruz yada sizin gibi tecrübe etmiş insanların tavsiyesine uyarak hareket ediyoruz her kelimeniz benim için değerlidir saygılarımla...

Panasonic ve Epson u proav de demo yapma imükanınız var. Beklentilerinizi hangi cihaz karşılıyorsa demoda mutlaka alacağınız cihazı tespit edersiniz ....

• quote:

Orijinalden alıntı: sayko83

Merhaba madem aklınıza Sony HW50ES girdi yakında bir inceleme yayınlayacağım sorunuz olursa şu topic altında sorabilirsiniz, kendini çok belli etmese de birkaç screenshot ekledim bakmanızda fayda olabilir selamlar

http://forum.donanimhaber.com/m_77392690/tm.htm

• cemo62 kullanıcısına yanıt
    öncelikle sisteminiz hayırlı olsun güle güle kullanın,projeksiyon olayında da çok iyi bir seçim olmuş resime bakarken gözlerim doldu:)yakınlarda daha ayrıntılı bir test yapabilirsen çok iyi olur zaten benim listemde şu şekilde

1.panasonic pt at6000
    2.sony HW50ES
    3.epson TW9100
  • inceleme ekledim selamlar
  • buda benden bir kaç resim

fotolar gündüz çekildi

gece fotolarınıda ekleyeceğim

PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU

• bu pj markası ne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemo62

inceleme ekledim selamlar

@cemo62

proj. cihazının menşei ne yazıyor? çin mi yoksa japon mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gfk

quote:

Orijinalden alıntı: cemo62

inceleme ekledim selamlar

@cemo62

proj. cihazının menşei ne yazıyor? çin mi yoksa japon mu?

Yarın bakıp söyleyeyim hocam
  • şöyle 4k çözünürlüklü yüksek lumen li cihaz yokmu .maç için lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: syburg

şöyle 4k çözünürlüklü yüksek lumen li cihaz yokmu .maç için lazım.

http://www.hepsisony.com/?urun-4564-sony-vpl-vw1000es-4k-projeksiyon.html
  • birkaç tanede gece çektiğim fotolardan örnek,

umarım almayı düşünenlere fotolar yardımcı olur, fakat yinede kendiniz görerek test etmenizi tavsiye ederim.

bana sorarsanız 110 inç e göre görüntü ve netlik gayet başarılı, lcd tv yi aratmıyor ama led tv ilede kıyaslamamak lazım

PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU

• murat cümert M kullanıcısına yanıt
    resimlerde ten renkleri doğal gözükmüyor,hangi modda izliyorsunuz.
  • normal modda izliyorum

contrast +8

parlaklık +7

renk +8 veya +10 (tam hatırlayamıyorum)

+ olarak 30-35 e kadar gidiyor.

sizce doğal görünmesi için nasıl bir ayar yapmam lazım.Farklı tavsiyeleriniz olursada dinlemek isterim.

(siz bu konuda daha bilgilisiniz yardımcı olursanız sevinirim.)
  • murat cümert M kullanıcısına yanıt
    Murat bey, Panasonic menü ve ayarlarına çok hakim değilim ama @max-well hocam mesajı görünce size yardımcı olacaktır.
  • ilginiz için yinede teşekkürler Serdar bey
  • @murat cümert bey selamlar, panasonic topiğini uzun zamandır takip açısından ihmal ettik. Geçikme açısından hatamız affola.
    Belki de iki aydır cihazı kullanarak ayarlarınızı değiştirmiş olabilirsiniz. Yine de faydası olur düşüncesindeyim. İzleme modunuzu genel de, cinema modlarından birini tercih ediniz. Contrast ve Brightnes değerinizi 0 a getirin. Colour ayarı ise -2 değeri ile başlayabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz üç ana renk taslak değerlerini yakalama imkanınız var. Gerekirse -3 veya -4 yapabilirsiniz. Bu tamamen sizin göz zevkiniz belirler.
    Genelde 3 lcd cihazlar renkleri cafcaflı verdiğinden renk ayarları önem kazanır. Cihazınızın Picture modunda Colour Tempture yani renk sıcaklığı ayarlarını da +2 yaparak gözünüzün tercihini belirlediği değer de bırakmanız yeterlidir. Unutmayın colour tempture den her birim artırmanız resimdeki kırmızı miktarını kısar ve soğuk renk tonlarına yaklaşırsınız. Genel de cihazlar 6500 kelvin değerinde yani C.T. sıfır değerinde ayarlanır. Kullandığınız cihazın resim ayarları çok esnek olduğundan görüntüye kalibrasyon yapması oldukça başarılıdır. Projeksiyonunuzu kullandıkça yani yüzlerce binlerce saat izledikten sonra sizin gözünüz daha da gelişecek ve kötü ayarlar sizi rahatsız edecektir. Eklediğiniz resimler de gördüğüm cilt tonlarındaki kırmızılığın fazlalılığını yukarıda belirttiğim basit ayarlarla düzeltebilirsiniz. Yine Panasonic in advenced menü ayarlarından çok detaylı ve gözünüzün tercihine göre ayarlamak mümkün. Tabi ki gelişmiş menüye başlangıçta pek müdahale etmemenizi tavsiye ederim. Gözünüz cihazı kullandıkça eğitileceğinden gelişmiş ayarları sonraya bırakırsınız ...
    Pek sık kullanmamanızı tavsiye edeceğim bi moddan bahsetmek istiyorum. FRAME CREATİON modu. Bu mod diğer marka prıjeksiyonlarda da bulunduğundan salgın halinde son ayarda kullanılmakta. Bu mode cihazı saf sinema görüntüsünden uzaklaştırmakta ve amatör el kamarası ile çekilmiş film izliyormuş hissi verdiğinden dolayı. Tabi ki bu durum son ayara kadar çıkarsanız durum böyle. Ben kişisel olarak bu modu tercih etmiyorum. Ancak hızlı spor karşılaşması ve çok hızlı filmler için bile belki mode 1 olabilir. . Zira epikül görüntü yani 8-16-35 mm film karesine basılan 24 kareden oluşan ark lamba tipi projeksiyon kullanılarak elde edilen görüntü referans olduğundan 24p esastır.
    Ben yine de kendim ikinci projeksiyon olarak kullandığım Panasonic pt-ae 1000u modeli cihazımın ayarlarını panasonic kullanan arkadaşlara faydası olur düşüncesi ile paylaşmak istiyorum. Bu kullandığım cihaz 2006 yılında üretilmiş ve panansonic in ilk full hd cihazıdır. Tam yedi yıl önceki teknoloji. Üzerindeki lambası orjinal yani yenileme ve lamba değişimi yapılmamıştır. Diğer kullandığım panasonic pt-ae 4000u modeli ise bu cihazdan daha da başarılı.
    Aşağıdaki resimler Sony nex-3 fotoğraf makinesi kullanarak çekilmiş resimlerdir. Bu arada amatör olarak fotoğraf çekmekteyim. Kullandığım makine ile ayarları daha iyi bilen bir kişi belki ben den daha iyi resimler çekebilirdi. Belki sizler cep telefonlarınızla daha başarılı resimler çekebilirsiniz. Dediğim gibi amatör olmak böyle bir şey ...
    Zira şunu belirteyim resimler çıplak gözle baktığınızda daha keskin ve başarılı. Belki de fotoğraf makinesinin ve benim fotoğraf deneyimi eksikliğimden olabilir. Benim bildiğim hiç bir fotoğraf makinesi çıplak gözün gördüğünü yakalayamadığı.
    Resimler de kullanılan filmlerin tamamı 1080p veya 720p mkv filmlerdir. Fotoğraf çekmek için filmi pause yaptığımda az da flu ve contrastı düşük resim ortaya çıkıyor. Resimler de bunu göz ardı etmeyin. Yukarı da belirttiğim gibi çıplak gözle baktığınız da görüntü daha keskin ve daha başarılı.
    Panasonic pt-ae1000u nun kullandığım ayarlarına gelirsek
    Lamba Modu : Eko mod
    PİCTURE MENU :
    İzleme Modu : Colour 1
    Brightnes : 0
    Contrast : 0
    Colour : -3 Bazen filme göre -2 ile -4 arasında değişir.
    Colour Tempture : +2
    Dinamik İris : On
    Advenched menü :
    Brightness green : -2
    Brightness red : -1
    Brighttness blue : +1
    Contrast green : -1
    Contasr red : 0
    Contrast blue : 0
    Not: Bu ayarlar her panasonic modelinde aynı sonucu vermeyecektir. Zira cihazların lümen - contrast - ve lamba kullanım süreleri farklılığından gamma değerlerinde tutarsızlık yapması olasıdır.

Aşağıdaki resimler de Panasonic pt-ae 1000u model cihaza aittir.
    Resimler tripod kullanılmadan sehpadan destek alınarak elde çekilmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi max-well -- 3 Eylül 2013; 9:04:14 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.