Şimdi Ara

PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
680
Cevap
16
Favori
37.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ustalar slm cihazim at6000 3 adet sorunum var

ekrandi ilginc sekilde yesilimsi noktalar olustu (120 inc ekranda kibrit kutusu kadar ) bi kac tane' tam siyah goruntude belli oluyor henuz servise goturmedim

beyaz bir goruntude perdenin ust kismi ile alt kismi arasinda ton farki var alt taraf sanki biraz daha kirmizi gibi

ince bir goruntude (mesela kalemle kirmizi bir cizgi cizirken cizginin bi tarafana renk tasiyor gibi) bazen renklerde sanki saga sola taşma var gibi

bu konuda fikri olan arkadaslar

tesekkurler saygilar
  • gti206 kullanıcısına yanıt
    @gti206, öncelikle geçmiş olsun. Görüntü de gördüğün yeşilimsi noktalar harelenme biçiminde mi gözükmekte. Eğer öyle ise cihazındaki problem rgb panellerden kaynaklanmakta. Hangisi olduğunu rgb panel testinde ortaya çıkar. Beyaz zemindeki görüntü de bu durumu desteklemekte. Zira beyaz renk r ( kırmızı ) g ( yeşil ) b ( mavi ) renklerinin ışık olarak karışımı beyaz rengi verir. Dolayısı ile beyaz renkte gördüğün parlaklık farkı da rgb panellerdeki sorundan kaynaklanmakta olduğunu tahmin ediyorum. Tabi ki hem rgb paneller hemde main board üzerindeki görüntü chipleri incelendiğinde servis sorunu tespit edecektir. Size tavsiyem vakit geçirmeden cihazı servise gönderin ve kullanmayın. Kullanıma devam ederseniz farklı arıza tipleri de oluşabilir ....
  • anlasildi usta tesekkurler hemen cihazi servise gotureyim (zira gelip almiyorlarmis cok ilginc geldi)

harelenme dediginiz tam anlayamadim ama ceviz buyklugunde birkac bolgede yuvarlak yesillikler var

@max-well

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gti206 -- 12 Mart 2014; 15:55:53 >
  • usta resim ekliyorum bakarmisin lutfen

@max-well
     PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU
  • gti206 kullanıcısına yanıt
    @gti206 eklediğiniz resimden gördüğüm kadarı ile rgb panelleri test ekranında kontrol edilmesi gerekir. Aynı zaman da cihazın board üzerindeki donanım akış takibine göre tespit edilip kesin bişey söylenebilir. Görüntüde harelenme şeklinde sorun yaşıyorsunuz. Bu konuda cihazı servise teslim edince en sağlıklı bilgiyi verebilir ... Tekrardan geçmiş olsun ....
  • slmlar elite screen 135 inc motorlu perde aldım kurduktan sonra potluk çıktı bu nasıl giderilir,,
  • @fight_club, marka ve modele göre gerdirme değişiklik göstermekte. Potluk yapan bölgenin olduğu bölümdeki sabitlenmiş gerdirme iplerini gerdirme mekanizması yardımıyla potluk gidene kadar sıkıştırırsan sorununu çözersin ....
  • bunun en iyi çözümü iade edin ve fixed frame alın kanımca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

bunun en iyi çözümü iade edin ve fixed frame alın kanımca.

Yer musaitse bu fikire ben de katiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rgokdemir -- 14 Mart 2014; 19:48:03 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: max-well

@fight_club, marka ve modele göre gerdirme değişiklik göstermekte. Potluk yapan bölgenin olduğu bölümdeki sabitlenmiş gerdirme iplerini gerdirme mekanizması yardımıyla potluk gidene kadar sıkıştırırsan sorununu çözersin ....

sinan hocam her iki tarafındaki millerle ipleri gerdiriyorum ama ipler kopucak diye korkuyorum,, en sıkı hale getirdiğimde dahi yinede alt orta kısımdaki potluklarda düzelme yok sabit çerçeveli perdelerin daha iyi olduğunu bende biliyorum ama yer olarak motorlu perde almakta mecbur kaldım

• @fight_club, o zaman perde de bi sorun olabilir. Aldığın firma ile temasa geç. Tuncay dan aldıysan mutlaka yardımcı olur. İstanbul da değilsen perdenin fotolarını gönder mutlaka. Belki değişim olabilir. Geçmiş olsun ...
  • saolun hocam sizde böyle diyosanız sorun var demektir, tuncay beyle irtibata geçeyim
  • Tam cihazımı satmak üzereydim ki; sağolsun dün akşam Sinan Abi aradı beni üşenmeden, bana bir bir Panasonic'ten aldığım keyfi başka cihazdan alamayacağımı anlattı. Beni büyük bir hatadan döndürdü. Çok teşekkür ediyorum
    Akşam kalibre edilmemiş resimleri ekleyeyim konu hareketlensin. Sonra kalibrasyona kafa patlatıp tekrar resimleri çekip paylaşacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quatroxx -- 25 Mart 2014; 15:04:08 >
  • quatroxx kullanıcısına yanıt
    Serhat ( quatroxx ) kardeşim Panasonic cihazı satarken iyi düşünmek gerek. Eğer daha iyisini almıyorsan maceraya girersin. Alıştığın sinematik görüntüyü her cihazda bulamazsın. Bu nedenle Panasonic cihazlarınızın kıymetini bilin ....
  • max-well kullanıcısına yanıt
    Sagol Abi. Kalibrasyonla ilgili bazı sorularım var.Dertsiz başına dert aldın Pm yerine buraya yazayım dedim herkes faydalansın cevaplardan.
    1- AVSForumda herkes color1 tavsiye etmiş ama ben color1de ne yaptıysam normal moddaki saf beyazı elde edemedim.
    2- Kalibrasyonla ilgili söyle bir şey varmıdır acaba? Mesela matbaa basımı bir renk skalası var mıdır? Doğru kırmızıyı doğru sarıyı oradan bakarak projeksiyonda ayarlayalım? Yoksa herkesin doğru kırmızısı kendine midir?
    3- Hdmi modunu expand mi yoksa normal mi kullanalım? Arada ciddi bir fark var?
    4- Yazılarınızda lambayı eco modda kullandığınızı gördüm. Nedeni nedir? Normal modda bazı kayıplarmı var yoksa düşük lümen mi tercih ediyorsunuz?
    Serhat kardeşim, ae2000 de best mode cinema1 görüntü modudur. Bu mode de cihaz 380 ya da 400 lümen gücü ile çalışmakta. Bu modda grey scala ve color gamut referans olarak bilinir. Fakat 6500 kelvin ışıktaki renk üretimi üzerinde durmak gerek. Yapılacak kalibrasyonda rgb üretimi mihenk noktasıdır. Özellikle high + medium ve low gamma değerlerini de grey scala üzerinde doğru ayarlanırsa çok başarılı görüntü elde edilebilir. Kalibrasyon konusunda birbirini etkileyen bir çok parametre vardır. Bu parametreleri bilerek kalibrasyon yapmalı. Renk ve persfektif bilgisi + eğitilmiş göz olmazsa olmaz. Zira yapılan kalibrasyondaki doğruluğu ve hatayı seçebilecek göze ihtiyaç var.
    Üç ana ve üç ara rengin dalga boyları ve frekans aralıklarına hakim olmalı. Daha bir çok şey var anlatmak ve yazmak için ... Basit olan ve kullanıcı menülerinden ayarlayabileceğin bir kaç tavsiyem olsun.
    Film izlerken kaynak ve kayıt kalitesine bağlı olarak sinema 1 modunu seçebilirsin. Cihazın ışık durumu az ise eko moddan normal moda geç. Eğer ışık yine de yetersiz ise görüntü modlarından NORMAL modu kullanabilirsin.
    Film çekinlerinde kullanılan kameralarda filtreler kullanılabilir. Mesela dönem filmi izliyorsan bu tür filmler genel de 6500 kelvin üzeri görüntü verirler. Yani görüntü kırmızı açısından daha zengindir. Bu tarz film izliyorsan colour temp. ayarını bir kaç birim artırmanda fayda var. Bu ayar görüntü den bi miktar kırmızı rengi alıp - mavi rengin dengesini kurar. Eğer izlenen herhangi bir film de domates kırmızısı ten renkleri görüyorsan ilk önce rgb ( beyaz dengesi ) ayarından veya colour temp. den müdahale etmek gerek.
    Projeksiyonlar siyah + beyaz ve yeşil renkleri üretmekte zorlanırlar. Örneğin siyahı düzeltmek için müdahale edilecek 6 tane parametre vardır. Bu parametrelerin dengesini ve hassasiyeti yazarak anlatmak imkansız. Toplamda 100 e yakın parametre var ...
    Daha iyi siyah için ae2000 de gamma değerini bir ya da iki birim azalt. (2,1 - 2,2 )
    Yeşil rengi ise advanched menü den green bright den 2 birim kadar düşür.
    Picture menüden colour ayarını da -2 ile -4 arasında kullanabilirsin.
    Bu yaptığın tavsiyeler en basit kullanıcı menüsü üzerinde yapacğın ayarlar. Lamba ışık gücünü ve perde büyüklüğünü bilmediğim için yazdıklarımı dene fakat bir tık üstü veya bir tık altı olabilir.
    Hdmi modun kesinlikle normal mod olmalı.
    Cihazın ürettiği 3 ana ve 3 ara rengi görebileceğin renk şablonu menüsünde var. Beyaz renk dahil.
    Serkan kardeşim cihazın ışık seviyesini ve perdeni görmeden ayar tavsiye edilmez ama en azından yazdıklarımı deneyebilirsin ... Saygılarımla ...

• max-well kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler Abi. Tavsiyelerinizi uygulayacağım. Bu çok geniş bir konu farkındayım. Buna rağmen sabırla yazmışsınız. Denemelerimi burada resimlemeye çalışacağım
  • Evet söz verdiğim gibi resimleri paylaşıyorum. Cepten fotograf cekmekte pek usta değilim yüzden resimlerde parlaklık orjinalinden daha düşük gözüküyor.
    Fotograflama ile ilgili tavsiyelerinizi de bekliyorum.
    Max-Well abimizden de renklerle ilgili yorum bekliyorum. @max-well
    Projektör: Panasonic PT-AE2000
    Foto MAk: Sony Xperia Z
    Perde: Draper Targa 1.0

PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU PANASONIC Projeksiyonları - ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quatroxx -- 29 Mart 2014; 10:12:05 >

Serhat kardeşim eline sağlık, emek verip oldukça başarılı ekran görüntüleri paylaşmışsın. Renkler üzerine yorum yapmak hatalı olur. Fotoğraf makinesinden kaynaklı renkler resimlere tam yansımamış olabilir. Fakat ilk gözlemim yeşil ve mavi dengesi düzensiz. Bu nedenle kırmızı renk soluk ( düşük frekans eğilimli ) görünmekte. Kırmızı açısından zengin değil. Bu durum cilt tonlarını da olumsuz etkilemekte. Siyah seviyesi derinleşebilir. Bir kaç müdahale ile daha başarılı yapmak mümkün ....
  • Dostlar şuan Amerika da olan tanıdığınız bi arkadaşımıza ihtiyacım var. Yakın zaman da gelecek bi arkadaşımız var ise uzaktan kumanda alacağız. Yardımcı olursanız çok makbule geçer. Pm le temas kurabiliriz ... Saygılarımla ...
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.