Şimdi Ara

Panasonic P42GW30 - Philips 42PFL7406H 2000 TL YE KADAR EN İYİ GÖRÜNTÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2000 tl ye kadar benim bulabildiğim en iyi iki tv .biri plazma biri led.

Beklentim sadece kaliteli görüntüler almak sd tv yayını film ve oyunda . .
    3D yada dahili uydu alıcı lazım değil.
    ikisini de vatan bilgisayarda inceledim.ikisinde de görüntü iyiydi.

http://www.darty.com.tr/e_commerce/LED-TV/PHILIPS/42PFL7406H-p-56729-c-9.htm
    http://www.vatanbilgisayar.com/televizyon/panasonic-tx-p42gw30e-full-hd-106cm-plazma-tv,-1920x1080,-600-hz,-5-mil:1,-4xhdmi,-3xusb,-tx-p42gw30e/productdetails.aspx?I_ID=56318

biraz yorum biraz tavsiye bekliyorum.

• 42pfl7406h içinhttp://asia.cnet.com/product/philips-42pfl7406h-42-inch-lcd-45672136.htm linkinde ingilizce bir inceleme var.

Üründe oyunlara özel 'oyun' renk modu var. internete de bağlayabiliyorsunuz. usb üzerinden film görsel müzik vs. oynatabiliyor ve mkv desteği de mevcut. 100Hz hızı yüksek hızlı yayınlar için yani spor yayınları veya aksiyon filmleri vs. uygun. ambilight spectra 2 ve pixel precise hd özellikleri çok hoşuma gitti :)
  •  Panasonic P42GW30 - Philips 42PFL7406H 2000 TL YE KADAR EN İYİ GÖRÜNTÜ

bu görsel ambilight olayını açıklıyor. arkaya da aynı rnekleri veriyor ve daha gerçekçi oluyor izlediğiniz.

http://www.philips.com.tr/c/televizyonlar/7000-series-107-cm-42-inc-full-hd-1080p-dvb-t-c-42pfl7406h_12/prd/ adresinde tanıtım videolarını mutlaka izleyin. şurada da ilk bakış videosu var:http://asia.cnet.com/videos/philips-42pfl7406h-42-inch-lcd-45672136.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: tribalenfeksiyon

2000 tl ye kadar benim bulabildiğim en iyi iki tv .biri plazma biri led.

http://www.vatanbilgisayar.com/televizyon/panasonic-tx-p42gw30e-full-hd-106cm-plazma-tv,-1920x1080,-600-hz,-5-mil:1,-4xhdmi,-3xusb,-tx-p42gw30e/productdetails.aspx?I_ID=56318

Aynı ikilem bende de var hangisi alınmalı.
    Özellikle SD yayınlarında Panasonic'in daha iyi olacağını tahmin ediyorum.
    Ancak gözüm aradaki farkı algılayamıyor, buradan çıkan sonuç bana çok yardımcı olacak bu arada Samsung 40C650 kullanıyorum, güzel TV ancak başka marka TVlere bakmak istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cromartie

quote:

2000 tl ye kadar benim bulabildiğim en iyi iki tv .biri plazma biri led.

Aynı ikilem bende de var hangisi alınmalı.
    Özellikle SD yayınlarında Panasonic'in daha iyi olacağını tahmin ediyorum.
    Ancak gözüm aradaki farkı algılayamıyor, buradan çıkan sonuç bana çok yardımcı olacak bu arada Samsung 40C650 kullanıyorum, güzel TV ancak başka marka TVlere bakmak istiyorum.

Panasonic gw30 un kasasinin daha kaba daha çirkin olmasi philips e yaklastiriyor beni.

biri ciksa da biseyler soylese şu tv daha iyidir filan gibi:(

• albani üstad GW30 diyor ama Philips'de çok iyi duruyor.
    P42ST33 de benim listemde duruyor.
    Açıkcası benim şekil değil görüntü kalitesi daha önemli ve SD yayınlarda nasıl bir performansı var ikisinin de merak ettim ama Panasonic'in daha iyi olabileceğini düşünüyorum.
  • SD yayınlar panelden çok "Receiver" ile alakalıdır!

Panelin Dahili DVB-S i varsa bile SD lerde çok iyi bir performans göstermez!

Ama çok iyi bir Receiver ile daha iyi resim kalitesi alırsınız!

Pany ve Phil ext.cihazlarda iyi bir Receiver ister!Phil bu konuda biraz dha iyidir!

Kısaca salt şu panel SD lşeri iyi gösterir gibi bir tanım yalnıştır!

Ama buna göre bir değerlendirme yazaprsak o zaman genel olarak en iyi
    SD üreten paneller her zaman Tosh lar olmuştur

LCD ler arasında Phil de bu konuda iyi bir konumdadır!

Salt SD ye göre paneli değerlendirmeyin!
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

SD yayınlar panelden çok "Receiver" ile alakalıdır!

Panelin Dahili DVB-S i varsa bile SD lerde çok iyi bir performans göstermez!

Ama çok iyi bir Receiver ile daha iyi resim kalitesi alırsınız!

Pany ve Phil ext.cihazlarda iyi bir Receiver ister!Phil bu konuda biraz dha iyidir!

Kısaca salt şu panel SD lşeri iyi gösterir gibi bir tanım yalnıştır!

Ama buna göre bir değerlendirme yazaprsak o zaman genel olarak en iyi
    SD üreten paneller her zaman Tosh lar olmuştur

LCD ler arasında Phil de bu konuda iyi bir konumdadır!

Salt SD ye göre paneli değerlendirmeyin!

İyi de hocam ikisinin de aynı receiverı kullandığını varsayarsak sonuç ne olur?
    Demin Philips'in görüntülerine baktım gerçekten çok kaliteli geldi bana.
    Panasonicte aynı şekilde ama ikisinin arasından bir tanesi satın alınacak ve bir kere alıyoruz nihayetinde, öneriniz ne olur bu durumda? Goldmaster :) marka uydusuyla tv izleyecek biri için?

• quote:

albani üstad GW30 diyor ama Philips'de çok iyi duruyor.
    Açıkcası benim şekil değil görüntü kalitesi daha önemli ve SD yayınlarda nasıl bir performansı var ikisinin de merak ettim ama Panasonic'in daha iyi olabileceğini düşünüyorum.

P42st33 ile gw30 a yanyana baktim diye hatirliyorum.ama gw30 un goruntusu bariz daha iyiydi karanlik sahnelerde ayrintilarda vesaire o yuzden direk eledim ben.
  • quote:

P42st33 ile gw30 a yanyana baktim diye hatirliyorum.ama gw30 un goruntusu bariz daha iyiydi karanlik sahnelerde ayrintilarda vesaire o yuzden direk eledim ben.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

İyi o zaman direk olarak GW30 ile 42PFL7406 arasında gidip geleceğim.

Bir sorum daha olacak vatandaki % 25 kampanya fiyatlarını biliyor musunuz ikisininde?

• Kampanya yoktu vatana baktigimda electroworld de gw30 u 1750 ye philips i darty. De 1900 e gordum en uygun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kampanya yoktu vatana baktigimda electroworld de gw30 u 1750 ye philips i darty. De 1900 e gordum en uygun.

teşekkürler dartye gidip bakacağım o zaman.
  • GM Receiver lar bana göre vasat!!

Ancak siz salt SD için panel arıyorsanız çoğu panelde SD ler sizi tatmin etmeyebilir!
    Ve bu şekilde panel almakta iyice zorlaşır o zaman

FULLHD 1980 panel alıyorsunuz ve bununla teknik olarak çok iyi bir SD resim almak mümkün değildir!
    ayrıca sizin iyi/güzel SD resim kaliteniz nedir,örneğin ben beğenmem sen beğenirsin veya birisi çıkar
    yaw beş para etmez diyebilir bayağı göreceli şeyler bunlar!

Bana salt GW mi yoksa Phil 7x mi diye sorarsanız ben GW diyorum+

Ancak siz ikisinde izleyin ve tam tersi bir durum sizde oluşursa o zaman Phil 7x alırsınız++

• eee ne oldu aldınızmı naptınız??
  • Teknosada 42gw30 1399 tl.
  • ben de philips pfl 5606 kuullanıcısıyım ve tv satın alma kriterlerinde ne derece etkili bilmiyorum ancak, tv yayınlarında hoparlör sistemi yerine çoğunlukla tv hoparlörlerini kullanıyorsanız philips görüntü kalitesinin yanısıra ses performansı ile de oldukça iyi bir marka. Üst 2 komşum arçelik lcd kullanıyorlar ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki philips gerek ses berraklığı gerekse müzik ve filmlerde sanal surround ile açık ara önde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

GM Receiver lar bana göre vasat!!

Ancak siz salt SD için panel arıyorsanız çoğu panelde SD ler sizi tatmin etmeyebilir!
    Ve bu şekilde panel almakta iyice zorlaşır o zaman

FULLHD 1980 panel alıyorsunuz ve bununla teknik olarak çok iyi bir SD resim almak mümkün değildir!
    ayrıca sizin iyi/güzel SD resim kaliteniz nedir,örneğin ben beğenmem sen beğenirsin veya birisi çıkar
    yaw beş para etmez diyebilir bayağı göreceli şeyler bunlar!

Bana salt GW mi yoksa Phil 7x mi diye sorarsanız ben GW diyorum+

Ancak siz ikisinde izleyin ve tam tersi bir durum sizde oluşursa o zaman Phil 7x alırsınız++

Madem öle albani hocam siz bize 5000 tlye kadar panel+receiver tavsiyesi verin sd yayın icin + oyun için onu alalım teknolojı mağazalarında izlemekle anlaşılmıyor hepsine aynı hd yayını bağlıyolar. Önerilerilerinizi beklıyoruz.

Not: sharp panellerden de önerilerilerinizi bekliyoruz.(4renk ve 3d performansları)

Not2:max 46" düşünmekteyiz

saygılarımla

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.