Şimdi Ara

Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !.. (577. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.107
Cevap
83
Favori
413.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 575576577578579
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sizin bahsettiğiniz ayarları 2 ay önce öğrenmistim superfine olarak uyguluyorum yine de fark var. Hatırlatma için teşekkür ederim. Bu sensörü kabullenmeliyim :)

17 mm video çekerken ki ses c-af ve s-af deyken var tık tık tık diye vurma yapıyor manuel af deyken yapmıyor. Bu arıza mı oluyor? 14-42 de video çektiğimde böyle bir ses yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ümit2018 -- 23 Eylül 2018; 20:29:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biraz önce 17mm ve m10 m2 ile tüm af modlarında video çekimi yaptım, bahsettiğiniz ses yok.
    Af motoru arızalı sanırım. Objektifiniz için servis yolu görünüyor.

http://www.olympusservis.net/yenikayit.html

Bu sayfayı doldurup fatura örneğini ekleyin ve ücretsiz kargolayın. Garantisi yoksa bile size fiyat bilgisi ile geri dönüş yapılacaktır.

quote:

Arızalı ürünün en yakın YURT İÇİ KARGO veya MNG KARGO noktasından kargoya verebilirsiniz.

Yurt İçi Kargo gönderimlerinde 347836028 kodu ve Alıcı firma FUJITSU TECHNOLOGY SOLUTİONS BİLİŞİM LTD.ŞTİ.(TUZLA ŞUBESİ) (OLYMPUS) olarak kullanırsanız
    MNG Kargo gönderimlerinde 59487837 kodu ve Alıcı firma FUJITSU TECHNOLOGY SOLUTİONS BİLİŞİM LTD.ŞTİ.(TUZLA ŞUBESİ) (OLYMPUS) kullanırsanız

Fujitsu Teknik Servis
    Arvato SCM
    Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesi
    Gergef Sok. No: 2
    Tuzla / İSTANBUL
    Posta kodu 34956
    adresine ücretsiz olarak teknik servis merkezimize ulaştırılacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 23 Eylül 2018; 21:31:48 >
  • 2. el almıştım 1 ay geçti fotoğrafta sıkıntı yoktu ilk defa video çektim arızalıymış meğerse... değiniz gibi servise göndereceğim. Banada ders oldu bir daha lensi il dışından denemeden almamalı ve mümkünse sıfır almalıyım.

Yardım için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ümit2018 -- 23 Eylül 2018; 22:31:47 >
  • ümit2018 kullanıcısına yanıt
    Sıfır aldığım Makro objektifim harici 4 tane daha olympus objektifim var ve hepsi ikinci el, hiçbirini görmeden aldım, şükür hepsi sorunsuz.

Ancak ikinci elde garantisi devam eden ürün ve satıcısı m43turkiye üyesi olan arkadaşlardan almaya özen gösteriyorum.

Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 23 Eylül 2018; 22:46:35 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim garantisi devam eden ürün olsaydı iyi olacaktı...aldığım kişide m43 üyesi aktif alım satım yapıyor ama oldu bir kere artık...

MNG kargo ile gönderdim. Sabit telefondan ulaşmaya çalıştım ama kapatmışlar sabitlerini. Bakalım ne kadar masraf çıkacak.

• Dün verdiğim siparişi iptal ettim arkadaşlar O kadar para vermeye gerek yok en azından makina için elimdeki makina oldukça iyi bir iki lens almayı düşünüyorum zamanla ilk olarak prime olmak üzere
  • sizlere bir sorum olacak, omd mark2 için video çekimlerinizi hangi modda yapıyorsunuz acaba? teknik detayları nedir acaba, teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar em1 Mark ii kullanan var mı? M10 mark ii de ki gibi jpege zoom yapınca 45 mm de dahi düşük ışıkta bulutlu havalarda bozulma bana göre fazla. Çözüm daha keskin lens mi yoksa prolar gibi yoksa M1 mark 2 mi

• Arkadaşlar makinayı satıyorum tüm seti ile birlikte .
    Olympus M10 Mark 2

Almak isteyen arkadaşlar özelden irtibata geçebilirler .

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=135631110
  • Fotoğraflarınızı hangi program ile düzenliyorsunuz? Tavsiye edeceğiniz ücretsiz program ve ya programlar varsa alabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SelimmDD -- 5 Kasım 2018; 18:15:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: S1NAGER

Fotoğraflarınızı hangi program ile düzenliyorsunuz? Tavsiye edeceğiniz ücretsiz program ve ya programlar varsa alabilirim

Ben Lightroom kullanıyorum.

İnternette öğrenmek için birçok video var.

Ancak olumpusun kendi ücretsiz programını dahi kullanabilirsiniz.

Bakınız şöyle bir yazı yazmıştım:https://ilkelifoto.wordpress.com/2017/06/05/neden-raw-cekmeliyim/

• biuu kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler bakıyorum hemen.
  • Merhabalar,

Fotoğraf çekimine ek olarak kısa videolar için Olympus OM-D E-M10 Mark III yeterli olur mu ?
    Yüksek kalitede videolar da çekmek istiyorum.
    Röportaj ve mini belgeseller dahil olmak üzere.

Alternatif makine önerileriniz varsa onları da inceleyebilirim.
  • arastir kullanıcısına yanıt
    Gayet yeterli. 5 Axis ile 4k, Full HD,HD formatları gayet kaliteli videolar cekmenize olanak sağlayacak. Lens faaktoru de önemli

elbet. Youtube'de örnek videoları izleyin göreceksiniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: cikitare

Arkadaşlar makinayı satıyorum tüm seti ile birlikte .
    Olympus M10 Mark 2

Almak isteyen arkadaşlar özelden irtibata geçebilirler .

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=135631110

Arkadaşlar fiyatta indirim yaptım , tüm seti 2700 TL ye bırakacağım .

Düşünen varsa mesaj atsın .

Olmypus M10 Mark II Gri + 12-50 EZ & 40-150 Lens + Bataryalar , Grip , Tripod , Hafıza Kartları , Filtreler , Parasoleyler , Çantalar ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cikitare -- 26 Kasım 2018; 17:3:28 >
  • Sırf böyle havalar için M1 + 12-40 alasım var A6000+-18-105 üzerine ortalama olarak 2200TL gibi bir fiyata alınabiliyor bu ikili
  • OMD EM10ii ve 45 mm f1,8 ile dünden kareler.

Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !..

• Merhabalar arkadaşlar.

M10 body ile portre fotoğraf çekmek için uygun fiyatlı lens bakıyorum.

Aklıma Canon ve Nikon'un 300 400 TL civarlarında satılan 50 1.8 lensleri geldi hemen.
    Canon ve Nikon adaptör fiyatları biraz pahalı sanırım.

Sizin öneriniz nedir ?

Yoksa eski Helios 44 tarzı bir lens ve adaptör mü almalıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowmexo

Merhabalar arkadaşlar.

M10 body ile portre fotoğraf çekmek için uygun fiyatlı lens bakıyorum.

Aklıma Canon ve Nikon'un 300 400 TL civarlarında satılan 50 1.8 lensleri geldi hemen.
    Canon ve Nikon adaptör fiyatları biraz pahalı sanırım.

Sizin öneriniz nedir ?

Yoksa eski Helios 44 tarzı bir lens ve adaptör mü almalıyım ?

Olympus için en güzel portre lensi 45 mm f1,8
    Pahalı dersen de manuel için tavsiyem Pentax M 50 mm f1,7. Çevirici ile rahatlıkla kullanabilirsin.

• Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim.
    Olympus 45 1.8 gibi bir bütçem yok ne yazık ki bu sebeple mecburi manuel kullanacağım lenslere yöneliyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-lens-filtre-olympus-om-50mm-f1,8-plusmft-adaptoru-629809850/detay/

gibi bir lens buldum bu lens nasıldır peki bilginiz var mı lens hakkında ?

Olmadı dediğiniz lense yöneleceğim. Pentax'a alternatif başka önerilerini de var mıdır ? Pentax 50 1.8 bulamazsam şu da güzeldir işini görür diyeceğiniz neler vardır acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 575576577578579
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.