Şimdi Ara

Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !.. (570. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.126
Cevap
83
Favori
413.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 568569570571572
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serseri sirin

Merhaba arkadaşlar.

Bi arkadaşımı olympus camiasına dahil ettim. Makine olarak em 5 mark ii aldı. Lensi forumdan ve malum siteden alırız dedim.

Kızın şansına dolar yükselince lenslerin ikinci elide uçtu.

Uygun fiyata

14-42mm ez lens yada

12-50 yada

25-17mm gibi prime lens bakıyoruz.

Öncelik zoom aralıklı.
    Ez icin para harcamaya gerek yok. Panasonic 14 42 yada olympus 14 42 r alın. Max 250 tl ye hallolur. 12 50 de cok para. Onu da düşünmeyin bence. Baska lenslere yatırım için parayı iyi kullanın. Gönül ister uygun fiyatlı 17 mm f1, 8 bulsanız keşke. Çok güzel lens.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AKINLASINN A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler arkadaşlar. İlk hedef 12-50 malum su sıçramalarına dayanıklı aynı em5 mark ii gibi.

14-42mm ez'i bende kullandım bence çok başarılı lens. Ez istememizin sebebi çantada daha az yer kaplaması için.

12-50mm manzara ve zoom avantajı da var. Bakalım biraz bekleyip denk getirmeye çalışacağız. Buradan da haber vermek istedim.

İlginize ayrı ayrı çok teşekkür ederim.

• arkadaşlar sıfır ayarında beyaz ep3 body+sıfır ayarında 17mm f2.8 gümüş lensimi satıyorum m42-om adaptörümde var. ilgilen pm atsın
  • Merhaba arkadaşlar,Yaklaşık 3 ay önce olympus m10 mark ii aldım üzerinde 14-42 ez kit lensi ile tabi biraz zaman geçince lens değiştirme kaşıntılarıda başladı , 1442 bir kit lense göre çok başarılı geldi ama kimi zaman tele ihtiyacı duydum o yüzden 1442 nin yanına acaba bir 40 150 mi alsam yoksa 1442 de satıp bir panasonic 14 140 mı alsam diye düşünmeye başladım, sizce ne yapmalıyım 1442 den panasonic 14 140 a geçince kesinlik kalite olarak çok şey hissedermiyim yoksa sadece 100mm lik bir avantajım mı olur, yoksa yanıma bir 40 150 mi mantıklı ama birde 14 140 tam bir tak gez lens. Görüş ve önerilerinizi bekliyorum eğer alternatif önerileriniz de varsa almak isterim.

• ***Æ*** kullanıcısına yanıt
    Panasonic 14-140mm ii versiyon lens güzel bir tak-gez lensi. Elinizdeki 14-42mm den daha fazla aşırı bir optik kazanç olmaz, ancak bir anda 14mm den 140mm ye kadar bir aralık tatmin edici bir keskinlik ile elinizin altında olur. Dikkat etmeniz gerek ikinci seri olanı almanız, ilk seri daha büyük ve optik olarak da çok iyi değil, hem de diyafram daha kısık

40-150mm de aralığına ve fiyatına göre gayet iyi bir lens, alanı pişman etmez, lens tak çıkar mesele değilse uygun fiyata güzel bir tele lens.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *Ubeyd* -- 12 Haziran 2018; 1:11:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Ubeyd*

Panasonic 14-140mm ii versiyon lens güzel bir tak-gez lensi. Elinizdeki 14-42mm den daha fazla aşırı bir optik kazanç olmaz, ancak bir anda 14mm den 140mm ye kadar bir aralık tatmin edici bir keskinlik ile elinizin altında olur. Dikkat etmeniz gerek ikinci seri olanı almanız, ilk seri daha büyük ve optik olarak da çok iyi değil, hem de diyafram daha kısık

40-150mm de aralığına ve fiyatına göre gayet iyi bir lens, alanı pişman etmez, lens tak çıkar mesele değilse uygun fiyata güzel bir tele lens.

Ubeyd hocam ne derse +1 de benden. 40-150 tüm markalar içinde fiyatına göre en mükemmel zum lens bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Ubeyd*

Ubeyd teşekkür ederim,evet 14-140 tak-gez çok iyi bir lens ama neden bilmiyorum ama flickr da hem 14-140 hemde 40-150 nin resimlerini inceledim amatör bi gözle 40-150 gözüme daha iyi geldi.Sizce nasıl kararsız kaldım,tak çıkar yapabilirsem 40-150 fena lens değil gibi sanki.

• quote:

Orijinalden alıntı: ***Æ***

Ubeyd teşekkür ederim,evet 14-140 tak-gez çok iyi bir lens ama neden bilmiyorum ama flickr da hem 14-140 hemde 40-150 nin resimlerini inceledim amatör bi gözle 40-150 gözüme daha iyi geldi.Sizce nasıl kararsız kaldım,tak çıkar yapabilirsem 40-150 fena lens değil gibi sanki.

40-150 takıp çıkarmana değecek bir lens

• Uzun süre e-pm2,gf5,e-pl5,omd e-m5 ve birçok çeşitli olympus ve panasonic lensler kullandım.
    Sonra A6000 e geçtim. Şuan kullandığım lensler 16-50 pancake, sigma 19mm , sony 50mm , sony 30mm macro , sony 55-210 ve birde yedek sony nex 3n body var.
    Tekar Olympus a geçme gibi bir hevesim doğdu.
    + ve - lerini düşününce sistemi tekrar değiştirecek gereksinimi görmüyorum ama elimdeki sistemi çok zarar etmeden elden çıkarırsam galiba tekrar geçeceğim.
    e-m10ii + 20mm lumix + 45 oly + 40-150 gibi bir sistem düşünüyorum.
    sizce mantıklı mı yoksa gereksiz masraf ve macera mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkan dh

Uzun süre e-pm2,gf5,e-pl5,omd e-m5 ve birçok çeşitli olympus ve panasonic lensler kullandım.
    Sonra A6000 e geçtim. Şuan kullandığım lensler 16-50 pancake, sigma 19mm , sony 50mm , sony 30mm macro , sony 55-210 ve birde yedek sony nex 3n body var.
    Tekar Olympus a geçme gibi bir hevesim doğdu.
    + ve - lerini düşününce sistemi tekrar değiştirecek gereksinimi görmüyorum ama elimdeki sistemi çok zarar etmeden elden çıkarırsam galiba tekrar geçeceğim.
    e-m10ii + 20mm lumix + 45 oly + 40-150 gibi bir sistem düşünüyorum.
    sizce mantıklı mı yoksa gereksiz masraf ve macera mı ?

Ben zamanında söylemiştim bu sistem a6000 den çok çok keyifli. Özellikle EM10ii mükemmel makine. Ben Sony A7ii ile birlikte kullanıyorum EM10ii yi ve diyorum ki kesinlikle yapın o geçişi.

• erkan dh kullanıcısına yanıt
    Geç kalmayin hocam m43 sistem dururken baskasiyla vakit oldurmeyin.

Bu sistemin bir manevi baglayiciligi oluyor giden bir cok kisi geri dönüyor sisteme! Sevdalaniyor insan.

• İş arkadaşım benim m5'i o kadar sevdi ki kendisi de m43 bir makine kullanmak istiyor, o kadar anlattım açıkladım sonunda doğru yolu buldu :) Bu sebeple epm-2 arıyoruz kendisine, gören duyan olurda haber verirse sevinirim.

Bende nakit ihtiyacımdan ötürü model düşürmek istiyordum ama m5 ile yollarımızı ayıramıyoruz bir türlü

• Arkadaşlar, biraz konu dışı olabilir belki fakat ihtiyacı olan varsa elimde sıfır M10 Mark2 bataryası var. Düşünürseniz uygun fiyattan verebilirim.
  • Arkadaşlar akıcı video çekim modlarınız acaba nasıl, saniyede 60 kare tamam ama diğer ayarları nasıl yapıyorsunuz acaba

• AngelDust! kullanıcısına yanıt
    Malum sitede var hocam. Kit lens ile fiyati 500 tl diyordu. Bi irtibata geçin derim. İlanı bugün koymuş.

• Razer kullanıcısına yanıt
    Selamlar, ben alabilirim bataryanızı.

•  Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !..

Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• mert05 kullanıcısına yanıt
    Bravo hocam, güzel fotoğraflar. Amasyali misiniz?

• Arkadaşlar elimdeki epl5 i satıyorum detaylara ilandan bakabilir veya bana sorabilirsiniz.

https://forum.donanimhaber.com/olympus-pen-e-pl5-aksiyon-kameralari-ve-daha-fazlasi--122806761
  • Temiz ve garantili e-m10ii ez kit lensli gri ve 40-150 oly lens arıyorum.

Edit ; e-m10ii sıfır ez kit lens ile alındı. 40-150 hala aranıyor :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkan dh -- 20 Haziran 2018; 13:57:38 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 568569570571572
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.