Şimdi Ara

Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !.. (546. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12.126
Cevap
83
Favori
413.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 544545546547548
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Kesilmiş hali

Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !..

Kesilmiş hali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKINLASINN -- 25 Eylül 2017; 14:43:20 >

• AKINLASINN A kullanıcısına yanıt
    Vizor aliskanligim yok daha once hic vizorlu makina kullanmadim ama olsa iyi olur orasi ayri. Em10 2 yi bende dusundum ama ayni paraya sadece kitle em10 almakmi yoksa cift lensli ep5 almakli daha mantikli olur bilemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanergen26

Vizor aliskanligim yok daha once hic vizorlu makina kullanmadim ama olsa iyi olur orasi ayri. Em10 2 yi bende dusundum ama ayni paraya sadece kitle em10 almakmi yoksa cift lensli ep5 almakli daha mantikli olur bilemedim.

Bu makineler prime lenslerle ayrı bir güzel. O nedenle seçtiğiniz lensler için gövdeyi EM10ii den vazgeçmeye değmez bence.

• AKINLASINN A kullanıcısına yanıt
    Anladim cok tesekkur ederim yardiminiz icin

• quote:

Ben PL1'den PL3 ve PL6'ya geçip en sonunda da buralarda ağızlardan düşmeyen şu "vizör" de ne imiş arkadaş diye M10 aldım. Vizörlü diye zerre daha iyi fotoğraf çektiğim falan yok. El alemin kişisel kullanım beceri ve alışkanlıkları size de aynen uyacak diye bir şey yok. Hatta ben vizörden bakarak çektiğinden çok daha düşük enstantanelerde LCD ekrandan bakarak fotoğraflar çekebildiğimi de vizörlü M10'da pek güzel görmüş oldum. Bir daha vizörü var diye 1 makinaya + 50 TL'den çok para vermem Üstelik bir çok çekimde vizöre bakabilmenin imkanı yok, LCD ekran hareketi ile bakarak çekiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

quote:

Ben PL1'den PL3 ve PL6'ya geçip en sonunda da buralarda ağızlardan düşmeyen şu "vizör" de ne imiş arkadaş diye M10 aldım. Vizörlü diye zerre daha iyi fotoğraf çektiğim falan yok. El alemin kişisel kullanım beceri ve alışkanlıkları size de aynen uyacak diye bir şey yok. Hatta ben vizörden bakarak çektiğinden çok daha düşük enstantanelerde LCD ekrandan bakarak fotoğraflar çekebildiğimi de vizörlü M10'da pek güzel görmüş oldum. Bir daha vizörü var diye 1 makinaya + 50 TL'den çok para vermem Üstelik bir çok çekimde vizöre bakabilmenin imkanı yok, LCD ekran hareketi ile bakarak çekiyorum.

em10 ii deki vizörü de görmeniz lazım.

• jiddi kullanıcısına yanıt
    Bende ayni fikirdeyim bence vizör lcd ekranlar yokken cikan bi bulus ve lcd ekranlar ciktiktan sonrada aliskanlik oldugu icin vazgecilemeyen bi özellik. Kaldiki zaten aynasizlardaki vizor de bildiginiz golgeligi oldugu icin ve yakindan bakilabildigi icin guneste gorulebilen minik bi ekran.. yinede avantajlari varmidir vardir dedigim gibi guneste okunabilirlik, makine daha iyi sabitlendigi icin titresim azaltma ve cekeceginiz konuya daha iyi odaklanabilme gibi ama sonucta bizler amator kullanicilariz ben simdiye kadar ihtiyac duymadim ihtiyac duyanlarda vizorden daha cok haz alanlarda vardir mutlaka herkesin tercihi farkli..

• quote:

Bende ayni fikirdeyim bence vizör lcd ekranlar yokken cikan bi bulus ve lcd ekranlar ciktiktan sonrada aliskanlik oldugu icin vazgecilemeyen bi özellik. Kaldiki zaten aynasizlardaki vizor de bildiginiz golgeligi oldugu icin ve yakindan bakilabildigi icin guneste gorulebilen minik bi ekran.. yinede avantajlari varmidir vardir dedigim gibi guneste okunabilirlik, makine daha iyi sabitlendigi icin titresim azaltma ve cekeceginiz konuya daha iyi odaklanabilme gibi ama sonucta bizler amator kullanicilariz ben simdiye kadar ihtiyac duymadim ihtiyac duyanlarda vizorden daha cok haz alanlarda vardir mutlaka herkesin tercihi farkli..

"makine daha iyi sabitlendigi icin titresim azaltma ve cekeceginiz konuya daha iyi odaklanabilme"

Bence bunlar keyif almak için önemli etmenler. O nedenle amatör kullanıcıların ufak bir maliyet ile vizörü olan bir makine alabiliyorlar ise bence alınmalı.
    Kendi adıma örneğin otomatik lense param yetmediği için manuel lensler alıp kullanıyorum ve vizör sayesinde nokta atışı netleme yapıp daha ucuza daha çok lens sahibiyim. Ekrandan netleme yapınca doğru odaklasam da son anda titreme oluyor bir miktar, ama vizör kullanınca olmuyor. Daha sağlam bir tutuş oluyor dediğiniz gibi.
    O nedenle en başta da dediğim gibi fiyat farkı az ise vizör olmalı. Sırf vizörü için makine seçilmez ama fiyat farkı az ise vizör kesinlikle olmalı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• erkan dh kullanıcısına yanıt
    selamlar hocam

9mm lensiniz duruyorsa hala iletişime geçebilir miyiz

talibim :)

• arnasi1980 A kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Satalı epey oldu.
    Hatta sistemi bile Sony ile değiştirdim.
    Ama aklımda kaldı m43 sistem. E-m5 den aldığım keyfi hiçbir makineden almadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkan dh

Merhaba,
    Satalı epey oldu.
    Hatta sistemi bile Sony ile değiştirdim.
    Ama aklımda kaldı m43 sistem. E-m5 den aldığım keyfi hiçbir makineden almadım.

Bende size katılıyor ve keyif = Olympus OMD serisi derim. Hele birde 45 mm lens sahibiysen o keyif x 2 derim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Em5 in askısını koparmış bulunuyorum. Çok hafif bir çekme ile çıktı Allah tan makine elimdeydi. Yapılabilir mi yada o deliğin açık olması sıkıntı yaratır mı?

• tlserkan kullanıcısına yanıt
    Benim de E-M1' de aynı sorun olmuştu. Makineyi kopan parça ile birlikte Olympus yetkili servise gönderdim. Makineyi 2.el ve garantisiz almıştım. Buna rağmen ücretsiz olarak tamir ettiler. Sanırım kargo ücreti bile ödememiştim.

• keynowski K kullanıcısına yanıt
    Hangi kurum ile iletişime geçmem gerek hocam bilgi verebilir misiniz?

• tlserkan kullanıcısına yanıt
    http://www.olympusservis.net Buradan form doldurup yollayın hocam.

• keynowski K kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam en yakın zamanda göndereceğim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: aslimdayok

e-pm2 14-42
    deri ozel kılıflı
    1 tane manuel md lens* ve m43 adaptoru
    uv ve +10 close up filtre
    kenko pro1 nx filtre
    tepe flaslı kutulu

evde yatmasın düşünenler için 750tlden satıyorum arkadaşlar.
  • 
Sayfa: önceki 544545546547548
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.