Şimdi Ara

Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !.. (478. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
12.126
Cevap
83
Favori
413.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 476477478479480
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Em10 mark II yı 1 hafta oldu alali. Daha dışarda kullanmaya fırsat olmadı ama em5 den sonra bana cok daha zevkli geldi goruntusu bile cok daha güzel. :)
    İmaj olarak em5 e gore şuan evde bu kaç günde demediğim çekimlere gore detay ve ISO olarak daha iyi duruyor. 1900 TL gibi bir fiyat böyle özellikler sunan tam donanımli bir gövde için çok cok iyi bence. Tabi lense yatırım yapılacak ise 900-1000 tl araliginda 2. El bi em5 alınmalı. Ama 0 2k ya kadar bir body alınacak ise bu kesinlikle em10 II olmalı bence..

Bu arada bir soru sormak istiyorum hatta iki üc soru..

1) Bu em5.em1 ve em10 II ye son gelen Güncellemede su İs olayı nasil oluyor. Güncelleme ayrıntısı şöyle idi;

Kamera gövdesi, objektifin içinde yerleşik IS'yi algılar ve optimum görüntü stabilizasyon etkilerine izin verir.*
    Gövdenin IS fonksiyonundan kayan görüntü stabilizasyonu etkilerini, ayrıca objektifin IS fonksiyonundan görüntü stabilizasyon etkilerini elde edebilirsiniz.
    Windows 10 ile uyumludur.
    * 5 eksenli Senk IS ile uyumlu değildir.

Bu ne demek oluyor. Yanı hem gövdedeki hemde lens teki is aynı anda ikisi etki mi ediyor bu body de?

2. Sorum da bi 4k yine lapse menüsü diye birşey yok nasıl yapacaz bunu yazılım mi yüklemek gerekiyor bulamadım

3. soru em10 II de 1/16000 elektronik denklansor var o nasıl devreye giriyor? 1/4000 ni geçmiyor mod tekerinden anlamadım gitti nasıl oluyor. ?

Şimdiden sagolun cevap verilecek şıklar için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haritaci41 -- 28 Şubat 2016; 23:57:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1 ve 3 e cevap vereyim

1) bildiğim kadarıyla 300mm f4 lens için ve olympus çıkarırsa bir başka IS lens için geçerli bir durum, yani günlük kullandığımız lensleri (veya ois li panasonic lensleri) etkileyen birşey değil

3) ok tuşuna basınca açılan ana ekran menüsünde fotoğraf çekim sayısını ayarladığımız kısım var (tek foto, seri foto...) orada kalp işaretli bir seçenek var, o sessiz perde oluyor, 1/16000 hıza ise sessiz perdede çıkılıyor, mekanik perdede değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *Ubeyd* -- 29 Şubat 2016; 1:11:48 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • *Ubeyd* kullanıcısına yanıt
    Anladım Abdülkadir hocam teşekkürler :) sessiz modda olacağini hiç tahmin etmedim. Ama adı ustunde elektronik olunca sessiz olması lazım doğru .
    Birde 4k timelapse yı bilen biri cevaplarsa on nomero olacak :+D

• Ed - kullanıcısına yanıt
    2 numaralı yansıma fotosu çok iyiymiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: mav1li

Şuan omd serisinin üst modeli em1. Bence garantili ikinci el em1 almak sıfır em10 II almaktan daha cazip duruyor.

Soğuk, toz makinaları etkiliyor. Kar, yağmur, toz demeden rahat rahat em1i kullanabilirsiniz.

Em10 II iki sene sonra çıkmasına rağmen em1 den yavaş. Em1 tampon belleği 3 kat büyük ve daha hızlı. :)

Em10 II un artısı ise küçük ve hafif olması.

Doğru tespit.. üstelik 1 stop daha kazancı var em1'in. Toplamda 5 stop. em10 m2 ise 4 stop.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyozgurluk -- 29 Şubat 2016; 19:37:47 >
  • Hız benim için o kadar da önemli değil ki elimizdeki aynasız bir gövde ve hareketli nesne çekimi kuş gibi şeyler zor bunu biliyorsunuzdur.
    Em2 tabı ki çok daha iyi bir gövde 5 stop avantajı hızı gövde yapısı vs. Ama dediğim gibi hız konusu bence o kadar önemli değil.
    Ki bende em1 almayı dusunuyordum 2. El ama baktım em10 II 1900 TL daha yeni garantili 0 ve her şeyi ile dolu bir gövde olduğundan ona geçtim ( yalıtım vs hariç . benim için önemsiz zaten :D )

• quote:

Orijinalden alıntı: mav1li

Vay alçak sattın bizi :)

A7 ??

A7 hep vardı zaten :)

EM1 | PL25

Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !..
  • EM1 | 25

•  Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !..
    EM251632 by yusuf erhan, on Flickr

EM251629 by yusuf erhan, on Flickr

EM251589 by yusuf erhan, on Flickr

• 12-50mm, 14-150mm, 14-42mm pancake bu üç kit lensi kullanmış arkadaşlar,kıyaslama yapabilir misiniz, en iyi seçim hangisi olur.

• SpyWar kullanıcısına yanıt
    14-42 yı önermem. 12-50 yı beğenmiştim diğermarka kitlere gore iyiydi.
    14-150 kullanmadim ama kötü diyeni görmedim duymadım. Ben şuan aklım olsa direkt 14-150 alırdim tek lensle herşeyi hallediyorsun. 12-50 ve 40-150 ye hiç gerek kalmaz :)

• SpyWar kullanıcısına yanıt
    Olympus 12-50, 14-42 R II, Panasonic 12-32, 14-45 kullandım, Panasonic 14-150 II denedim.
    Olympus 12-50 : Genel anlamda güzel. Makro modunun olması, su sıçraması ve toza dayanıklı olması avantaj. F değerleri yavaş.
    14-42 : başlamak için fena değil ama ben beğenmedim.
    Panasonic : 12-32 aralarında en küçüğü, gayet başarılı. Makineyi kompakt makineye çeviriyor. Netleme halkası yok, parasoley, filtre falan bildiğim kadarıyla yok. Bana ters geldi.
    Panasonic : 14-45 benim favorim. Işık varsa çok keskin ve başarılı.
    Panasonic : 14-140 II : İkinci favorim. Lens değiştirme derdi bitiyor. Işık varsa keskin ve başarılı. Yine de 14-45'in bir tık gerisinde.
    Kişisel tecrübelerimdir.
  • 35MMUTLU35 kullanıcısına yanıt
    panasonic 14-45 gerçekten çok başarılı bir lens. Işık az olsa bile ben elde net fotoğraflar çekebiliyorum. Gerçekten çok başarılı bir lens, süper olmasa da çok çok iyi. Fazla abartmayayım :)
  • Arkadaşların haftasonu konserinden bir kare :)

Shot @Shaft by ozgur bilgili, on Flickr

• Stainless.. kullanıcısına yanıt
    45 bana sevdiren foto bu Ahmet..
    Favorim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haritaci41 -- 1 Mart 2016; 22:38:01 >
  • haritaci41 kullanıcısına yanıt
  • Cevaplarınız için teşekkürler.

Kit lensleri sorma sebebim, almaya karar verdiğim m5 mark ii de gri renk gövdeyi bulamamam. Sadece Kit lens seçeneği ile bulabildim. Amacım gövde alıp lensleri ikinci el almaktı ama bu durumda ya siyah gövde tercih edeceğim yada mecburen kit lensli gri gövde alacağım. Siyah renk gövde 2500tl iken, 12-50mm kit lensli gri seçenek 3000tl. 12-50mm lensin fiyatlarına baktım tr de 1000tl yurtdışında 450 dolar, ucuzda değilmiş. 500tl farka 12-50mm lens değer mi bilemedim.

• 
Sayfa: önceki 476477478479480
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.