Şimdi Ara

Panasonic Lumix DMC-LX5 10.1 MP Digital Camera with 3.8x zoom

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu makinadan kullanan ve memnun olan var mı?
    300$ a sıfırı mevcut sipariş vereceğim bir arkadaş yurt dışından gelirken getirecek
    alınca elimizde patlar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panasonica -- 9 Mart 2012; 10:57:57 >

• O makineye ne gerek var, senin gibi troll adama Fuji S2950 yakışır Linkini vereyim de yanlışlıkla düzgün fotoğraf çeken makine alma

http://www.amazon.com/Fujifilm-FinePix-Digital-Fujinon-Optical/dp/B004HO58NO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1331538696&sr=8-1

Makinedeki ihtişama bak kardeşim

Panasonic Lumix DMC-LX5 10.1 MP Digital Camera with 3.8x zoom

• hocam bu alet biraz mat çekiyor gibi
    ama fiatı kelepir mubarek sudan ucuz
    açıckası bu compactlara kafam ğek basmıyor
    raw çeken içinde bol manuel ayarı olan birşey arıyorum ben ısli oslu boslu foslu lensleri kullanamıyorum hocam
    canon 60D DE HELİOS 44M takılıyorum ama aleti cepte taşıyamıyorum ciddi sorun ..

bu lx 15 işimi görmez mi? yani raw çeker diye biri dedi ama özelliklerine hiç bakmadım :)
  • Lx5 işini görmez, kalitesi biraz fazla gelir sana, gözlerin falan kamaşır fotoğrafa bakarken Şaka bir yana bana sorarsan Canon S90 falan al, keyfine bak. RAW destekli diye gubudik aletlere paranı dökme.
  • lx3'ün yerine çıkan modeldir. o segmentte alabileceğin en iyi makinelerden biridir.

Canon Powershot S95 Vs Nikon Coolpix P7000 Vs Panasonic Lumix DMC-LX5 karşılaştırması
    http://www.dpreview.com/reviews/q42010highendcompactgroup/18

kararı kendin ver.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suwar -- 12 Mart 2012; 20:50:47 >
  • hocam sizce hangisi en iyi ..
    karar verme konusunda az zorlandığım için topik açtım
    biraz keskinlik, detay, gece çekimi ve renk kalitesi benim için önemli..
    bir arkadaş gelirken HK dan getirecek ben lx15 i kafadan salladım ondan al dedim ama değiştirme şansım var..
    siz olsanız hangisini alırdınız?
  • incelemedeki üç makine için ise tercihim lx5 olurdu ama başka makinelere de bakabilirsiniz. burada asıl olan bütçe. örneğin canon g12'nin oldukça sağlam bir gövdesi, ince ayarları ve başarılı imaj sonuçları var.

bu inceleme daha fazla makineyi içeriyor. Canon PowerShot G12 , Fujifilm X10, Nikon Coolpix P7100, Olympus XZ-1, Panasonic LX5 ve Samsung TL500/EX1

http://www.dpreview.com/articles/4333175133/buyers-guide-enthusiast-raw-shooting-compact-cameras

sonuç bölümüne Image Quality için Canon PowerShot G12, Fujifilm X10

Handling/Ease of Use için Canon PowerShot G12, Nikon Coolpix P7100

Versatility için Nikon Coolpix P7100, Panasonic LX5

ve Value for Money için Canon PowerShot G12, Panasonic LX5 önermiş. incelemeye baktığınızda lx5'in paranızın hakkını verebilecek bir makine olduğunu göreceksiniz. bu arada bhphoto'da 369$ olarak görünüyor. yani 300'e bulursam alırdım. ama 369 vermişken bi 50$ daha verip g12 alırdım.

gerçi büyük makinenin taşıma zorluğundan bıkan biri olarak aynasız bir sistemi tercih ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suwar -- 13 Mart 2012; 11:00:05 >

• Ben olsam S100 alırım.
  • S100'ün bhphoto fiyatı 405$, G12!in fiyatı ise 419.23$. g12 havada karada s100'den iyi makine

birde @panasonica 300$ bütçe ayırmış diye anlıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: suwar

S100'ün bhphoto fiyatı 405$, G12!in fiyatı ise 419.23$. g12 havada karada s100'den iyi makine

Havada karada nasıl daha iyi oluyormuş Ben de G11 kullanıcısıyım ama DSLR sahibi insanlar için S serisi çok daha mantıklı. G serisinin kasasını taşımak zor geliyor bir yerden sonra, hele yedek makine için hiç uygun değil. Ama asıl makine olarak kullanacağım diyenlere G serisi öneririm. Çünkü üzerindeki ISO tekerleği, poz telafi tekerleği ve mod tekerleği gibi seçenekler kullanımı oldukça hızlandırıyor.

• bana kalsa elindeki dslr'ı da satıp mirrorless makine alsın arkadaş, taşıması çok daha kolay üstelik yeni seriler kalite olarak dslr'dan aşağı kalır değiller (tabi ki ff'leri kast etmiyorum).

ama ikinci makine olarak raw çekebilen, bol ince ayarlı bir makine istediği için olduğu için çok hafif olmamasına rağmen g12 dedim. ayrıca 300$ lx5 varsa o kaçmaz. ve o makinenin incelemeleri de oldukça iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suwar -- 13 Mart 2012; 11:48:11 >
  • quote:

bana kalsa elindeki dslr'ı da satıp mirrorless makine alsın arkadaş, taşıması çok daha kolay üstelik yeni seriler kalite olarak dslr'dan aşağı kalır değiller (tabi ki ff'leri kast etmiyorum).

ama istediği ikinci makine olarak raw şekebilen, bol ince ayarlı bir makine olduğu için g12 dedim. ayrıca 300$ lx5 varsa o kaçmaz. ve o makinenin incelemeleri de oldukça iyi

DSLR hamallık zaten Nex-5N gibi makineler varken. 300$ sınırını düşünürsek zaten S100 ve G12 alınmaz. Lx3, S90 ve G11 gibi makineler bulunur ancak sanırım. Hangisi olsa iş görür zaten.
  • quote:

S100'ün bhphoto fiyatı 405$, G12!in fiyatı ise 419.23$. g12 havada karada s100'den iyi makine

Aynen Hocam..Butcem bu..Tz10 dusunuyordum sonra bir arkadas lx5 dedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: panasonica

quote:

Aynen Hocam..Butcem bu..Tz10 dusunuyordum sonra bir arkadas lx5 dedi.

hocam 300$'a lx5'ten iyi bir makine bulabileceğini sanmıyorum.
  • panasoniclerdeki leica merceği göz önünde bulundurarak,
    fujiyle kıyaslanamaz bile.
    panasonic çok daha üstün makinedir.
  • Arkadaşlar Yurtdışından Lumix lx5 geldi. Ancak makinada türkçe menü yok nasıl yükleyebilirim.
  • Arkadaşlar Yurtdışından Lumix lx5 geldi. Ancak makinada türkçe menü yok nasıl yükleyebilirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.