Şimdi Ara

PANASONIC LUMIX DMC-FZ1000 EF KULLANICILARI KULÜBÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
4
Favori
7.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar merakla beklenen makinayı Fransa'dan aldım. İlk izlenimlerim için mükemmel diyebilirim. Vergi iadesi ve online indirim ile makinayı 2150tl gibi bir rakama aldım, ülkemize hangi fiyattan giriş yapar bilmiyorum ama eminim en az 3000 tl olacak. Genel itibari ile resim kalitesi harika, video mükemmel, lens inanılmaz gerçekten çok iyi bir makina. Fotoğraf örneklerini yakın zamanda buradan paylaşacağım ve herhangi bir sorunuz olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarım.
    Saygılar..
     PANASONIC LUMIX DMC-FZ1000 EF KULLANICILARI KULÜBÜ PANASONIC LUMIX DMC-FZ1000 EF KULLANICILARI KULÜBÜ PANASONIC LUMIX DMC-FZ1000 EF KULLANICILARI KULÜBÜ

• Filtre aldıysanız UV ile çekilmiş fotoları görebiliriz :)
    Zoom sesi video kaydına ne kadar yansıyor, video esnasında çekilen fotoğrafın exifine bakabilirmiyiz. 800 iso 5sn gibi pozlama ile gece şehir çekimlerinde noise durumu nasıl?
    Raw örnekler yükleyebilirseniz hoş olur. sanıyorum eski modeller gibi manuel değilde panoramaları kendi üzerinde yapabiliyor.
    Hazır sahne filtreleri iyi işler çıkarıyor araştırdığım kadarıyla. Zoom/focus tekeri güzel kullanım sağlamışmı. ve son olarak slow mo yapabilecek mod varmı 460p 120fps gibi
  • all in one bir cihaz. ayrıca sony sensörü kullanan ilk Panasonic yanılmıyorsam :) herşeyiyle dört dörtlük açıkçası.. fiyat 2bınden asa olsa da vatandaş sebeplense
  • Arkadaşlar bu makineyi ben de almayı düşünüyorum. Nereden bulabiliriz? İkinci el olsa daha iyi olur...
  • Gelmiş.
    http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=viewproduct&productid=10466

Panasonic Türkiye piyasasıyla alıp veremediği nedir acaba. Lens fiyatları da bir acayip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nevi şahsına münhasır -- 26 Eylül 2014; 1:01:51 >
  • Bu fiyata gider Nikon D610 alırım. Hay Allah'ım ya...v
  • Çok merak ettiğim bir gövde, fiyat 1500TL civarına düştüğü zaman elimdeki herşeyi satıp bunu alabilirim :)
    Konuyu fotoğraflar açısından takipteyim.
  • örnekleri bekliyoruz teşekkürler
  • bu makına DSLR deyıl nıye bu kadar pahalı anlayan abıler bır acıklarsa sevınırım..
  • kimse sırf 4k video çekmek için bu parayı panasonic'e verme.en azından Türkiye piyasası için konuşuyorum
  • gerçekten çok pahalı girmiş Türkiye'ye. Ama bu ülke böyle işte, yapacak bir şey yok. Ürün hem fotoğraf hemde video olarak gerçekten çok başarılı. Bir dslr değil ama hem zoom özellikleri hem fotoğraf özellikleri çok ama çok başarılı arkadaşlar. dslr muamelesi yapılmış makinaya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayar28

bu makına DSLR deyıl nıye bu kadar pahalı anlayan abıler bır acıklarsa sevınırım..

SLR'e yakın büyüklükte sensörü var. Hatta nikon aynasızların sensörü ile aynı. Lensi de çıkarılabilir bir lens olsaydı bu makine kadar fiyatı olurdu en az :)
  • Lx100 ile fz1000 arasında çok pis ikilemde kaldım dostlar eski makinem fz48 idi ama çalındı maalesef.. Sizce hangisi daha sağlam? Zoom benim için pek önemli değil ...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni firmware gelmiş.

http://panasonic.jp/support/global/cs/dsc/download/FZ1000/index.html
    -
    Gelen yenilikler...

[4K PHOTO] mode is added which records 4K video exclusively for capturing a frame to save as a photo.
    Settings can be adjusted as below when entering this mode.
    - Rec Format : MP4
    - Rec Quality : 4K/30p/100Mbps [NTSC], 4K/25p/100Mbps [PAL]
    - Luminance Level:0-255
    In addition to 16:9 aspect, 4:3/3:2/1:1 can be selected.
    Exif information is embedded to the captured image from the 4K video.
    Marking function is available enables marker setting on the designated point while recording video and users can jump to the markers when playing back the video to capture the frame they want.
    4K/24p/100Mbps mode is added in MP4 video recording.
    [Shutter Tone] is added to [BEEP] menu.

• güzel cihazdır, yurt dışından gelen birilerini bulabilirsem getirteceğim. buradaki fiyatlar çok uçuk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iboocum

Lx100 ile fz1000 arasında çok pis ikilemde kaldım dostlar eski makinem fz48 idi ama çalındı maalesef.. Sizce hangisi daha sağlam? Zoom benim için pek önemli değil ...

Zoom önemli değilse kesinlikle LX100. Hem daha ufak taşıması kolay hem de m43 sensörü kullanıyor yani fz1000'in sensöründen çok daha büyük ve başarılı bir sensör. Lensi ise 1.7-2.8 açıklığa sahip çok alınası bir makine.
  • Güzel konu olmuş Fotoğraf ve diğer paylaşımlarla devamı gelir inşallah. Takipteyim.
  • 899 dolarlık alete 3,500 tl demişler o da 4binden inmiş hali :)
  • Makina iyi hoş da 830gr nedir ya Gün boyu taşınması biraz düşündürücü. Boyu posu da peknufak değil hani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.