Şimdi Ara

Panasonic Fs 10-11-16-18-30 Serisi İnceleme Ve Paylaşım Merkezi (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.109
Cevap
0
Favori
61.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • resim açılsa bakıcamda göremedim ama yinede çok saol
    tam açılacak resim bi anda kayboluyor yerine x işareti geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FAAtih07 -- 31 Ekim 2010; 21:02:12 >
  • Ayrıntılı bilgiye üst mesajlarım da verdiğim kullanım kılavuzu linkinden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Resimde şunlar yazıyor.

Hafıza boyutu: Yaklaşık 40 MB
    • Kartta boş alan kalmazsa dâhili hafıza geçici bir depolama aygıtı olarak
    kullanılabilir.
    • Dâhili hafızaya erişim süresi karta erişim süresinden uzun olabilir.
    Bu cihazda SD video standardına uygun olan aşağıdaki kartlar kullanılabilir.
    (Bu kartlar metinde kart olarak belirtilmiştir.)
    • Sadece SDHC logosu (kartın SD video standartlarıyla uyumlu olduğunu belirtir)
    taşıyan kartlar 4 GB – 32 GB’lik kart olarak kullanılabilir.
    • Sadece SDXC logosu (kartın SD video standartlarıyla uyumlu olduğunu belirtir)
    taşıyan kartlar 48 GB – 64 GB’lik kart olarak kullanılabilir.
    • Hareketli görüntü kaydederken SD Hız Sınıfında class 6. veya daha üst bir sınıf kart
    kullanın.
  • hocam elbette daha hızlısı her zaman daha iyidir buna şüphe yok ama class 4 veya üstü şeklinde söyleniyor tüm forum ve fotoğrafçılık sitelerinde. Ben de Class 4 aldım ve sorunsuz. Bilginize.
  • Kullanma kılavuzu class 6 ve üstü dese de bende class 4 aldım ayrı konu.
  • bende class 6 alıyım o zaman kısmetse :)
  • bende vatandan fs30 aldım... fakat kullanıcıların çoğunluğu fs10- fs 11 almış. bunda etkili faktörlerden biri fs30' un piyasa fiyatı 470' den fazla olması. aynı işi yapan makineye yaklaşık 170 lira fazla vermek arkadaşların kafasına yatmamış olabilir çokta mantıklı... Şuan internetten yaptığım fiyat araştırmaları 470 'ten başladığını gösteriyor. İlginçtir Vatan' da şuan 371 lira..330 lıraya bulunca kacırmak istemedim..

Sanırım birde fs30' un gece çekimi diğerlerinden biraz daha kötüymüş...Bunada gece resim çekmeyerek kendimce çözüm buldum:)))

Bende buradaki arkadaşların yorumlarını okuyarak bu makineyi almaya karar verdim. Umarım dediğiniz kadar vardır...

Bu arada arkadaşlar özellikle önerebileceğiniz bir kart varmı bellek kartı...Birde bu model için güzel bir kılıf önerinizi bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tumer82 -- 1 Kasım 2010; 15:52:30 >
  • Resimler Beklediğimden de iyi
  • Ben aşağıdaki tarz kılıf aldım memnun değilim.

Makineyi çantaya sokup çıkarırken fermuar yüzünden makine çizilecek diye huzursuzlanıyorum. Keşke daha farklı bir şey alsaymışım

Bu arada çantanın ipinin olmaması dezavantaj. Makinenin ipini dışarı çıkarıp bileğime takıyorum.

Panasonic Fs 10-11-16-18-30 Serisi İnceleme Ve Paylaşım Merkezi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 4 Aralık 2010; 18:09:30 >

• merhaba bende fs11 aldım yalnız evde foto çekerken bana flaş yetersiz gibi geldi ya da ben ayarlayamadım
    siz evde foto çekerken hangi ayarları yapıyorsunuz bi yardım etseniz

bunlarda benden macrolar

http://img46.imageshack.us/img46/7053/p1000248s.jpg
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Çok ilginç.

Şimdi fs 10 12mp - fs11 14 mp

Fs 11 14 mp daha avantajlı gibi görünse de. Aynı boyuttaki sensöre daha çok yük bindiği için dezavantajlı bir durum.

Aynı dezavantaj diyafram oranlarından ötürü fs30 da da yaşanıyor. Karanlık çekimlerde küçük kalite farkı yaratabilir fs 30.

Brute35 fs 30 aldıktan sonra idade edip fs 11 almıştı. Yorum eklememiş hiç. Ona ulaşıp kıyaslamayı sorabilirsiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: BRuTe35

Bugün gittim Best Buy' a Fs 30 u geri verdim . Temiz kullandığım ve tüm torba ve aparatları içinde olduğu için kullanım ücreti kesmediler. Tabi müşteri hizmetlerindeki genç ve güzel bayan arkadaşla muhabbet etmeminde biraz payı var

Yarın öbür gün gidip bi Fs 11 alıcam . Ne hikmetse Fs30 a hiç ısınamadım. Daha doğrusu makinaya çok ısındım ama verdiğim 450 liraya ısınamadım 320 liraya metroda gördüğüm Fs11 i almaya karar verdim.

Her ne olursa olsun aralarında çok büyük bir fark yok. Zaten çekilen fotolar da bunu destekliyor. Hangisi elinizde hoş duruyorsa onu alın.

Fs11 ile Fs 30 arasında öyle çok büyük bi fark yok ....
    Fs11 gece cekiminde fs 30 dan birazcık iyi sayılır ama aradaki farkıda çok dikkatli incelerseniz farkedersiniz . Aynı yerden Fs 30 ve Fs 11 de gece çekiminde foto çektim aradaki fark yok denilecek kadar az diyebilirim.

Fs 30 un fs 11 e göre zoom da bariz üstünlüğü var. Ben aradaki 130 TL lik fiyat farkı olmasaydı Fs30 dan vaz geçmezdim. Ama hemen hemen aynı ufak tefek artı özellikler içinde 130 lira fazladan verecek kadarda zengin değilim .

Diğer arkadaşlarıda listeye ekliyim aramıza hoş geldiniz biraz foto paylaşalımda sayfa canlansın ....

• arkadaşlar kart önerinizi bekliyorum.
    SANDISK SANDISK 8 GB SD EXTREME III HAFIZA KARTI 6 CLASS nasıl bir kart...
    TOSHIBA 8GB SDHC CLASS 10 bu kartın fiyatıda uygun.. sizce hangisini almalıyım..cevap verirseniz sevinirim...
    Birde arkadaşlar bu kartlar kesin Panasonic FS30 da çalışır mı? teşekkür ederim....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tumer82 -- 6 Kasım 2010; 11:50:13 >
  • Panasonic

Sd lerde 4 gb a kadar destekliyor.

SDHC de ise 32 gb kadar destekliyor.

Eğer sandisk kart sadece sd ise uyum sorunu olur.

İkinci kart ise tamamıyla uyumlu. Bence o kadar önemsenecek durum değil. Toshibayı alıp geçin derim. Nede olsa class 10. Yazma hızı çok çok daha fazla.
  • teşekkürler dostum. peki bir sdch kart okuyucu tavsiye eder misiniz?
  • Bu arada inceledimde sandisk de sdhc miş. Benim laptop'ta tanımıyor kartı. Kendi kablosu ile idare ediyorum.
  • FS 30 un çektiği mov filmleri kayıpsız hangi formata dönüştürmeli...
    mp4 yapsak mesela bunları.. Ama motionjpeg'i neyle dönüştürmeli.. böyle mov olarak western digital media box ta okumuyor....
  • Total video converter'dan iyisini bulamadım ben. Serial konusunda yardımcı olurum.
  • evet hocam evde vardı denedim ben de oldu... Mov formatını mp4-mov formatına çevirdim. boyut 1/4 e indi. Kalite kaybı olmadı...
    Siz hangi formata çevirdiniz ?
  • asagidaki resimde kirmizi ile isaretli sekilde cevirdim.
     Panasonic Fs 10-11-16-18-30 Serisi İnceleme Ve Paylaşım Merkezi
  • arkadaşlar Panasonic FS30 um ile artık bende bu aileye katıldım fiyat performans olarak en iyi makine bunu gördüm tercihimde umarım yanılmam.
    bir sorum olucak size makinedeki fotoraf veya video bunları pc ye bağlayıp silmek istediğimde kart yazmaya karşı korumalı mesajı alıyorum
    sd kartımın kilidini elimde açtım değişen bir şey olmadı foto. makinemden silebiliyorum resimleri ancak pcden silemiyorum
    toshiba 4g sdhc kart kullanıyorum
    bu konuda herhangi bir fikriniz varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alprock88 -- 15 Kasım 2010; 11:25:37 >
  • Korumayı kaldırınca silinmesi lazım
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.