Şimdi Ara

Panasonic Fs 10-11-16-18-30 Serisi İnceleme Ve Paylaşım Merkezi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil2 Android
5 sn
1.110
Cevap
0
Favori
58.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 5 yıl
 • Cevaplayan Üyeler 127
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 80
 • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 14 saat 59 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 26
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • biuu (161 mesaj) naturel18 (90 mesaj) Jreetizmir (80 mesaj) MarjinaL_Kedi (63 mesaj) Cance35 (42 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (139 mesaj) Mobil (1 mesaj)
 • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Fotoğraf Makineleri ve Video Kameralar >> Dijital ve Analog Fotoğraf Makineleri >> Panasonic Fs 10-11-16-18-30 Serisi İnceleme Ve Paylaşım Merkezi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yüzbaşı
  758 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  Panasonic Fs10 - Fs11 - Fs16 - Fs18 - Fs30 - Fs35 - Fs37 İnceleme Ve Paylaşım Merkezi
  Panasonic Lumix DMC-FS10


  Panasonic Lumix DMC-FS10 kompakt dijital kamera : Panasonic'in yeni modeli Panasonic Lumix DMC-FS10 dijital fotoğraf makinesi 12.1 megapiksel çözünürlüğe, yeni geliştirilmiş 28 mm geniş açılı 28 - 140 mm 5x optik zum objektife ve 2.7 inç büyüklüğünde Intelligent LCD ekrana sahip. Popüler FX serisinin kardeş serisini oluşturan FS modelleri keyifle fotoğraf çekmek isteyen her seviyen kullanıcıya hitap eden kolay ve basit çekim özellikleri sunuyor. Panasonic'e özgü iA akıllı otomatik çekim modu ise çeşitli yardımcı fonksiyonları ile herkesin güzel fotoğraflar çekebilmesine yardımcı oluyor. Panasonic Lumix DMC-FS10 dijital fotoğraf makinesi kamera sarsıntısı etkilerini MEGA O.I.S. görüntü sabitleyici ile minimuma indiriyor.

  Panasonic Lumix DMC-FS10 iA Akıllı Otomatik Çekim Modu
  Panasonic Lumix FS10 fotoğraf makinesinde MEGA O.I.S. optik sabitleyicinin yanı sıra hareketli nesnelerin kolay fotoğraflanması için Akıllı ISO Kontrolü, Yüz Algılama teknolojisi ve Akıllı Sahne Seçici gibi diğer destek fonksiyonlar da mevcut. Kullanıcılar iA moduna geçtiklerinde fotoğraf çekim ayarları kamera tarafından tamamen otomatik olarak gerçekleştirilerek fotoğrafseverlerin ayarlarla uğraşmasına gerek kalmadan en uygun kalitede fotoğraflar çekemsine olanak tanıyor.


  Panasonic Lumix DMC-FS10 ile HD kalitesinde video kayıt
  Panasonic Lumix FS10 dijital kamera fotoğraf çekiminin yanında HD kalitesinde yüksek çözünürlüklü video kayıt da gerçekleştirebiliyor. Panasonic FS10 2.7 inç büyüklüğünde 230,000 piksel çözünürlüklü ve Intelligent LCD teknolojili bir LCD ekrana sahip. Intelligent LCD teknolojisi sayesinde kameranın LCD ekranı mevcut ışık koşullarına en uygun görüntü kalitesini 11 aydınlanma seviyesi ile otomatik olarak sağlıyor.


  12.1 megapiksel çözünürlüklü Panasonic DMC-FS10 kamera 12.1 megapiksel çözünürlüklü Panasonic Lumix DMC-FS10 dijital kamera 2.7 inç büyüklüğünde 230,000 piksel çözünürlüklü ve Intelligent LCD teknolojili bir LCD ekrana sahip. Panasonic FS10 dijital fotoğraf makinesinin 5x optik zumlu 28 - 140 mm objektifi 5 grup halinde 6 elemandan oluşuyor. Bunlar arasında bir ED mercek ile 3 asferik mercek ve 5 asferik yüzey bulunuyor. Ayrıca Panasonic FP2 fotoğraf makinesi 3 megapiksel çözünürlükte Ekstra Optik Zum fonksiyonu ile 9.8x (274 mm) yakınlaştırma seviyesine ulaşabiliyor.  Panasonic FS10 Venus Engine IV işlemci
  Panasonic Lumix FS10 dijital fotoğraf makinesinin Venus Engine IV görüntü işlemcisi gelişmiş sinyal işleme teknolojisi ile hızlı ve hassas bir performans sergiliyor. Bu sayede yaklaşık 0.007 saniye gibi hızlı bir çekim süresine ulaşılıyor. Kameranın Otomatik Netleme fonksiyonu ise nesnelere 0.35 saniye gibi kısa bir sürede odaklama yapabiliyor.

  Panasonic Lumix FS10 renk seçenekleri ve kamera incelemesi
  Panasonic Lumix FS10 dijital fotoğraf makinesi SD / SDHC hafıza kartlarının yanı sıra yeni nesil SD modelleri olan SDCX bellek kartlarını da destekliyor. Windows 7 uyumlu olan Panasonic FS10 gümüş, siyah, mavi, pembe ve kavuniçi renk seçeneklerine sahip. Panasonic Lumix FS10 dijital kameranın test örneği elimize ulaştığında yüksek çözünürlüklü test fotoğrafları eşliğindeki kapsamlı bir Panasonic FS10 incelemesini sizlere sunacağız.


  Panasonic Lumix DMC-FS11
  Panasonic Lumix DMC-FS11 kompakt dijital kamera : Panasonic'in yeni modeli Panasonic Lumix DMC-FS11 dijital fotoğraf makinesi 14.1 megapiksel çözünürlüğe, yeni geliştirilmiş 28 mm geniş açılı 28 - 140 mm 5x optik zum objektife ve 2.7 inç büyüklüğünde Intelligent LCD ekrana sahip. Popüler FX serisinin kardeş serisini oluşturan FS modelleri keyifle fotoğraf çekmek isteyen her seviyen kullanıcıya hitap eden kolay ve basit çekim özellikleri sunuyor. Panasonic'e özgü iA akıllı otomatik çekim modu ise çeşitli yardımcı fonksiyonları ile herkesin güzel fotoğraflar çekebilmesine yardımcı oluyor. Panasonic Lumix DMC-FS11 dijital fotoğraf makinesi kamera sarsıntısı etkilerini MEGA O.I.S. görüntü sabitleyici ile minimuma indiriyor.

  Panasonic Lumix FS11 iA Akıllı Otomatik Çekim Modu
  Panasonic Lumix FS11 fotoğraf makinesinde MEGA O.I.S. optik sabitleyicinin yanı sıra hareketli nesnelerin kolay fotoğraflanması için Akıllı ISO Kontrolü, Yüz Algılama teknolojisi ve Akıllı Sahne Seçici gibi diğer destek fonksiyonlar da mevcut. Kullanıcılar iA moduna geçtiklerinde fotoğraf çekim ayarları kamera tarafından tamamen otomatik olarak gerçekleştirilerek fotoğrafseverlerin ayarlarla uğraşmasına gerek kalmadan en uygun kalitede fotoğraflar çekemsine olanak tanıyor.


  Panasonic Lumix DMC-FS11 ile HD kalitesinde video kayıt
  Panasonic Lumix FS11 dijital kamera fotoğraf çekiminin yanında HD kalitesinde yüksek çözünürlüklü video kayıt da gerçekleştirebiliyor. Panasonic FS11 2.7 inç büyüklüğünde 230,000 piksel çözünürlüklü ve Intelligent LCD teknolojili bir LCD ekrana sahip. Intelligent LCD teknolojisi sayesinde kameranın LCD ekranı mevcut ışık koşullarına en uygun görüntü kalitesini 11 aydınlanma seviyesi ile otomatik olarak sağlıyor.

  14.1 megapiksel çözünürlüklü Panasonic DMC-FS11 kamera
  14.1 megapiksel çözünürlüklü Panasonic Lumix DMC-FS11 dijital kamera 2.7 inç büyüklüğünde 230,000 piksel çözünürlüklü ve Intelligent LCD teknolojili bir LCD ekrana sahip. Panasonic FS11 dijital fotoğraf makinesinin 5x optik zumlu 28 - 140 mm objektifi 5 grup halinde 6 elemandan oluşuyor. Bunlar arasında bir ED mercek ile 3 asferik mercek ve 5 asferik yüzey bulunuyor. Ayrıca Panasonic FP2 fotoğraf makinesi 3 megapiksel çözünürlükte Ekstra Optik Zum fonksiyonu ile 10.5x (294 mm) yakınlaştırma seviyesine ulaşabiliyor.


  Panasonic FS11 Venus Engine IV işlemci
  Panasonic Lumix FS11 dijital fotoğraf makinesinin Venus Engine IV görüntü işlemcisi gelişmiş sinyal işleme teknolojisi ile hızlı ve hassas bir performans sergiliyor. Bu sayede yaklaşık 0.007 saniye gibi hızlı bir çekim süresine ulaşılıyor. Kameranın Otomatik Netleme fonksiyonu ise nesnelere 0.35 saniye gibi kısa bir sürede odaklama yapabiliyor.


  Panasonic Lumix FS11 renk seçenekleri ve kamera incelemesi
  Panasonic Lumix FS11 dijital fotoğraf makinesi SD / SDHC hafıza kartlarının yanı sıra yeni nesil SD modelleri olan SDCX bellek kartlarını da destekliyor. Windows 7 uyumlu olan Panasonic FS11 gümüş, siyah, kırmızı, mavi ve pembe renk seçeneklerine sahip. Panasonic Lumix FS11 dijital kameranın test örneği elimize ulaştığında yüksek çözünürlüklü test fotoğrafları eşliğindeki kapsamlı bir Panasonic FS11 incelemesini sizlere sunacağız


  Panasonic Lumix FS30  Panasonic Lumix DMC-FS30 kompakt dijital kamera : Panasonic'in yeni modeli Panasonic Lumix DMC-FS30 dijital fotoğraf makinesi 14.1 megapiksel çözünürlüğe, yeni geliştirilmiş 28 mm geniş açılı 28 - 224 mm 8x optik zum objektife ve 2.7 inç büyüklüğünde Intelligent LCD ekrana sahip. Popüler FX serisinin kardeş serisini oluşturan FS modelleri keyifle fotoğraf çekmek isteyen her seviyen kullanıcıya hitap eden kolay ve basit çekim özellikleri sunuyor. Panasonic'e özgü iA akıllı otomatik çekim modu ise çeşitli yardımcı fonksiyonları ile herkesin güzel fotoğraflar çekebilmesine yardımcı oluyor. Panasonic Lumix DMC-FS30 dijital fotoğraf makinesi kamera sarsıntısı etkilerini MEGA O.I.S. görüntü sabitleyici ile minimuma indiriyor.  Panasonic Lumix FS30 iA Akıllı Otomatik Çekim Modu
  Panasonic Lumix FS30 fotoğraf makinesinde MEGA O.I.S. optik sabitleyicinin yanı sıra hareketli nesnelerin kolay fotoğraflanması için Akıllı ISO Kontrolü, Yüz Algılama teknolojisi ve Akıllı Sahne Seçici gibi diğer destek fonksiyonlar da mevcut. Kullanıcılar iA moduna geçtiklerinde fotoğraf çekim ayarları kamera tarafından tamamen otomatik olarak gerçekleştirilerek fotoğrafseverlerin ayarlarla uğraşmasına gerek kalmadan en uygun kalitede fotoğraflar çekemsine olanak tanıyor.
  Panasonic Lumix DMC-FS30 ile HD kalitesinde video kayıt
  Panasonic Lumix FS30 dijital kamera fotoğraf çekiminin yanında HD kalitesinde yüksek çözünürlüklü video kayıt da gerçekleştirebiliyor. Panasonic FS30 2.7 inç büyüklüğünde 230,000 piksel çözünürlüklü ve Intelligent LCD teknolojili bir LCD ekrana sahip. Intelligent LCD teknolojisi sayesinde kameranın LCD ekranı mevcut ışık koşullarına en uygun görüntü kalitesini 11 aydınlanma seviyesi ile otomatik olarak sağlıyor.  14.1 megapiksel çözünürlüklü Panasonic DMC-FS30 kamera
  14.1 megapiksel çözünürlüklü Panasonic Lumix DMC-FS30 dijital kamera 2.7 inç büyüklüğünde 230,000 piksel çözünürlüklü ve Intelligent LCD teknolojili bir LCD ekrana sahip. Panasonic FS30 dijital fotoğraf makinesinin 5x optik zumlu 28 - 224 mm objektifi 7 grup halinde 9 elemandan oluşuyor. Ayrıca Panasonic FP2 fotoğraf makinesi 3 megapiksel çözünürlükte Ekstra Optik Zum fonksiyonu ile 16.9x (284 mm) yakınlaştırma seviyesine ulaşabiliyor.  Panasonic FS30 Venus Engine IV işlemci
  Panasonic Lumix FS30 dijital fotoğraf makinesinin Venus Engine IV görüntü işlemcisi gelişmiş sinyal işleme teknolojisi ile hızlı ve hassas bir performans sergiliyor. Bu sayede yaklaşık 0.007 saniye gibi hızlı bir çekim süresine ulaşılıyor. Kameranın Otomatik Netleme fonksiyonu ise nesnelere 0.35 saniye gibi kısa bir sürede odaklama yapabiliyor.


  Panasonic Lumix FS30 renk seçenekleri ve kamera incelemesi
  Panasonic Lumix FS30 dijital fotoğraf makinesi SD / SDHC hafıza kartlarının yanı sıra yeni nesil SD modelleri olan SDCX bellek kartlarını da destekliyor. Windows 7 uyumlu olan Panasonic FS30 gümüş, siyah, kırmızı, mavi ve menekşe renk seçeneklerine sahip. Panasonic Lumix FS30 dijital kameranın test örneği elimize ulaştığında yüksek çözünürlüklü test fotoğrafları eşliğindeki kapsamlı bir Panasonic FS30 incelemesini sizlere sunacağız.
  Kulananlar Listesi  1-) BRV35 - Fs 11

  2-)DungeonKeeper - Fs 10

  3-)N.alper - Fs 10

  4-)Biuu - Fs 10

  5-)BRuTe35 - Fs 11

  6-)Enginx - Fs 11

  7-)Serhat_katliam - Fs 10

  8-)Yunus_27 - Fs 10

  9-)Devilers96 - Fs 10

  10-)Saitona - Fs 11


  11-)Ebruli_06 - Fs 10

  12-)a.Po7 - Fs 11

  13-)GreenDragon - Fs 10

  14-)alse1981 - Fs 10

  15-)Vincent Lord - Fs 30

  16-)tumer82 - Fs 30

  17-)yarabinsky - Fs 11

  18-)Destan70 - Fs 10

  19-)garcia1905 - Fs 10

  20-)emir35 - Fs 10

  21-)re@per - Fs 10

  22-)alprock88 - Fs 30

  23-)fAAtih07 - Fs 30

  24-)starex_01 - Fs 11  Bildiğim kullanıcılar bunlar Fs kullanıcısı olupta yazmadıklarım bildirirlerse sevinirim .  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jreetizmir -- 30 Nisan 2012; 14:35:45 >  |
  |
  _____________________________
  .
 • Yarbay
  2524 Mesaj
  Üye olduğumu bilmiyordum ama makinem var evet

  Foto isteyenler için güzel ortalama olarak gördüğüm fotoğrafları ekleyebilirim ?

  yada FS10 için kendisinin bizzati fotoğrafını
  |
  |
  _____________________________

  İntel i5 2500k - MSI P67A-GD65 - G.Skill RipjawsX 2x4gb - Asus GTX970 STRIX - SAMSUNG HD1002SJ - Cooler Master HAF 932 Advanced - Seasonic X-750 PSU
  Thermalright Cogage True Spirit - Acer S232HLABID monitor - Razer DeathAdder 3500Dpi - Razer Goliathus Speed edition

  Steam id : serhat_katliam
  Origin id : Ectilase
 • Yarbay
  4573 Mesaj


  Daha önce atmış olduğum mesajı buraya taşıyayım bari.

  Makinem: FS10

  KISA BİR İNCELEME

  Artıları
  *FS 10 100 dakika gibi bir sürede kendini şarj ediyor. İkinci şarjını biraz önce bitirdim ve faturanın fotosunu çektim.İlk şarj ile son çektiğim fotografın numarasına baktığımda P1000244 yani...

  Tek şarj ile 244 foto çekmişim
  Ayrıca 4 dk lık bir video kaydım var.
  İncelemesi karıştırması derken pil ömrü hoşuma gitti.

  *28mm geniş açı
  *Bu kadar minik bir makine beklemiyordum.
  *Ekran genişliği çok yeterli.
  *Fotoları 3mp e dönüştürmek kaydı ile yazı ve tarih atmasına imkan veriyor.
  *Menü çok kolay.(Türkçe)
  *İa tuşunun bulunması büyük kolaylık.
  *Neredeyse yetkili servisi olmayan il yok.
  *5x optik ve 4x dijital zoom ile toplamda 20x zoom
  *12mp kalitede çekilen fotolar sadece 4mb, 5 mp çekilen fotolar 2mb

  Eksileri
  *Panorama modu yok. (yanında verilen yazılım ile sanal ortamda gerçekleştirilebiliyor)
  *Çektiğin fotoyu izlemek için sağdaki butonu indirmen gerekiyor. (fakat ia modu dışındaki sahne modlarını kullanacaksan çektiğin fotonun hiçbir düğmeye basmadan sınırsız izleyebiliyorsun)
  *Tripod ayak yuvası tam ortada değil. Tripod a bağladığında ya makine devrilirse diye tedirgin olunabiliyor.

  Aklıma geldikçe eklerim. Şimdi birkaç foto paylaşayım.

  ilk makro denemelerim.

  Siz yine de sigara içmeyin,karpuz daha iyi.  Zamanı durdurmaya ne dersiniz?  Araçların gece oluşturduğu ışık huzmelerini gösterecektim fakat o fotoyu silmişim. Gece köy manzarası.  Güzel bir günbatımı.

  20x dijital zoom ile görüntünün ne kadar kötüleştiğini görebilirsiniz. Tripod yok makineyi sabitlemek zor oldu.  İyi bir çekim değildi ama salyangoz ile işi ağırdan alalım

  ALET İŞLER EL ÖVÜNÜR  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 4 Aralık 2010; 18:04:58 >
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  2524 Mesaj
  Peki bunda merkezi odak olayını nasıl ayarlıyoruz,yani ben çoklu odak istemiyorum,merkeze alıcam odağı,bu nasıl ayarlanır?

  Yoksa mod'dan moda kafasına göre mi ayarlıyor?

  Edit:öylesine çektiğim fotoğraflardan 1tanesi,,ia modu ve normal mod arasındaki görüntü farkını anlatabilceğim fotoğraflar da var örneğin :) ve max iso'da çektim,kumlanmanın önüne doğal olarak geçemiyor 6400de.
  örnek fotoğraf;  Bana göre zoom kalitesi yeterli,alttaki fotoğrafı çektiğim yerden zoom yaparak bi altındaki fotoğrafa kadar zoom yaptı

  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ectilase -- 15 Eylül 2010; 22:37:26 >
  |
  |
  _____________________________

  İntel i5 2500k - MSI P67A-GD65 - G.Skill RipjawsX 2x4gb - Asus GTX970 STRIX - SAMSUNG HD1002SJ - Cooler Master HAF 932 Advanced - Seasonic X-750 PSU
  Thermalright Cogage True Spirit - Acer S232HLABID monitor - Razer DeathAdder 3500Dpi - Razer Goliathus Speed edition

  Steam id : serhat_katliam
  Origin id : Ectilase
 • Teğmen
  126 Mesaj
  bende FS11 alacağım en ucuz nerde satılıyo bu alet birde umarım gece çekimleri beni üzmez
  |
  |
  _____________________________
  Panasonic Lumix Dmc FS30
 • Yarbay
  2524 Mesaj
  390liradan uyguna bulamazsınız açıkçası,10 lira fazlasıyla teknosa'da satışta zaten,ama fs10 düşünürseniz 60tl indirimle 300lira şu anda teknosa'da,çekimleri benim önceki mesajımda gördüğünüz gibi

  Gece çekimi önceki mesajımdaki ilk fotoğrafımda mevcut,iso gibi basit şeylerde manuel ayara izin veriyor,bu baya yardımcı oluyor fotoğrafın kalitesinde,ama ia tuşu peşinen yapıyor herşeyi,denedim,benim yaptığımı aynen yapıyor kerata
  |
  |
  _____________________________

  İntel i5 2500k - MSI P67A-GD65 - G.Skill RipjawsX 2x4gb - Asus GTX970 STRIX - SAMSUNG HD1002SJ - Cooler Master HAF 932 Advanced - Seasonic X-750 PSU
  Thermalright Cogage True Spirit - Acer S232HLABID monitor - Razer DeathAdder 3500Dpi - Razer Goliathus Speed edition

  Steam id : serhat_katliam
  Origin id : Ectilase
 • Yüzbaşı
  758 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  Bu ikisi arasındaki diyagram farkı neden var düşük diyafram iyi diye biliyorum. Ne işe yarar bu diyafram . Gece çekimlerinde filan mı işe yarıyor. Bilen biri açıklayabilirmi
  |
  |
  _____________________________
  .
 • Yüzbaşı
  758 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  Çektiğim bi kaç fotoğraf


  Şu fotoğrafı 4. kattan balkondan çektim sen düşün optik zoomun kalitesini  Manzara


  Kelebek  Manzara  Manzara Zoom
  manzarada gördüğünüz yerden zoomlanmış görüntü optik artı dijital zoom katılmış hali yani full zoom tripod kullanmadan elde çekim bide kullansam kimbilir nasıl çıkardı


  Gece Flashlı Çekim
  |
  |
  _____________________________
  .
 • Yarbay
  4573 Mesaj
  Diyafram f: lensten ışığın geçtiği açılıp kapanan deliktir. Diyafram değeri ne kadar küçük olursa deliğin çapı büyür. Böylece ışıktan daha fazla ışık girer. Buda başta karanlık ortamlarda daha ne aydınlık foto çekmeni sağlar. Çekilen nesnenin net arkasının bulanık olmasını sağlar. Bu da fotoya hoş bir hava katar. Bir arkadaş bana güzel bir şekilde aşağıda anlatmıştı.
  http://forum.donanimhaber.com/m_42649478/tm.htm
  Aşağıdaki linkleri incelersen baya bilgi sahibi olursun.
  http://forum.donanimhaber.com/m_1304283/tm.htm
  http://forum.donanimhaber.com/m_25076457/tm.htm
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  758 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: biuu

  Diyafram f: lensten ışığın geçtiği açılıp kapanan deliktir. Diyafram değeri ne kadar küçük olursa deliğin çapı büyür. Böylece ışıktan daha fazla ışık girer. Buda başta karanlık ortamlarda daha ne aydınlık foto çekmeni sağlar. Çekilen nesnenin net arkasının bulanık olmasını sağlar. Bu da fotoya hoş bir hava katar. Bir arkadaş bana güzel bir şekilde aşağıda anlatmıştı.
  http://forum.donanimhaber.com/m_42649478/tm.htm
  Aşağıdaki linkleri incelersen baya bilgi sahibi olursun.
  http://forum.donanimhaber.com/m_1304283/tm.htm
  http://forum.donanimhaber.com/m_25076457/tm.htm

  Dostum saol çok yardımcı oldu bu bilgiler.
  |
  |
  _____________________________
  .
 • Yüzbaşı
  758 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  Fs 10 veya Fs 11 Kullanan arkadaşlar bir kaç tane gece çekimi resim koyabilirlermi .
  |
  |
  _____________________________
  .
 • Er
  4 Mesaj
  Merhaba arkadaşlar sizlerin sayesinde makina arayışım dün son buldu.Ben de aranıza fs10 ile katılmış bulunuyorum:)Sizlerden öğrenecek çok şeyim var..Şimdilik alışmaya çalışıyorum karıştırıyorum deneme çekimleri yapıyorum ama bi makro çekim bir de 1/3000-1/1000 terimlerini anlayamadım yani biz o ayarları manuel olarak bu makinada yapabiliyormuyuz? Ayrıca 12 mp ile çekim yapınca hafıza kartı 900 küsür fotoğraf alıyor 4g hafıza kartı..Normali bumudur..Şimdiden teşekkürler
  |
  |
 • Yarbay
  2524 Mesaj
  Gece çekimi yok,ama bi kaç tane örnek çekim yolalyabilirim isteyen için :)

  Eyüp Sultan Camii örneğin.

  Standart değil,menüsü detaylı olduğu için 1-2 güne alışırsın merak etme,hayırlı olsun.

  makro çekim demek,bi objeyi mümkün olan en yakın mesafeden çekmek demektir,zoom makro yapmamaya çalış,görüntüyü bozar

  1/3000 1/1000 dediğin değerler,makinenin perde kapanma süresidir,yani çok ışıkta az sürede kapanır. az ışıkta,gece çekimlerinde ise saniyeler boyu perde hızını uzatıp odaya yeterli ışığın girmesini sağlarsın :)

  makine kısmi manuel ayarlara izin veriyor,yani iso değerini ayarlamak,yıldızlı gökyüzü çekim modunda perde hızını 15-30-60 saniye değerlerine çıkartmak gibi.

  Edit:imlâ  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ectilase -- 17 Eylül 2010; 22:50:23 >
  |
  |
  _____________________________

  İntel i5 2500k - MSI P67A-GD65 - G.Skill RipjawsX 2x4gb - Asus GTX970 STRIX - SAMSUNG HD1002SJ - Cooler Master HAF 932 Advanced - Seasonic X-750 PSU
  Thermalright Cogage True Spirit - Acer S232HLABID monitor - Razer DeathAdder 3500Dpi - Razer Goliathus Speed edition

  Steam id : serhat_katliam
  Origin id : Ectilase
 • Er
  4 Mesaj
  Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Forumu biraz karıştırdım anlatılanlar biraz karışık hiç bilmediğim terimler o yüzden biraz zorlandım ama zamanla öğrenirim heralde
  Yani 1/1000 vs.. değerini makinanın neresinden ayarlıyoruz :) İSO yu ayarlayınca kendi otomatik mi ayarlıyor yoksa biz mi seçiyoruz?
  Gündüz biraz çekim yaptım.7.kattan zoomla çektiğim bir fotoğrafta hiç bozulma olmadı.Genelde Akıllı Mod kullandım ve memnun kaldım.Ev de çektiğim fotoğraflar hoşuma gitmedi ama sanırım onu da ayarlayınca düzelir
  Bu arada makinayı medya markt'dan aldım.349 tl.Hafıza kartı 4 gb 24,90 ve çanta 9,90.Alacak olanları bilgilendireyim istedim.Teknosanın internet sitesinde 299 tl görünen fiyat teşhir ürünleriymiş ucuz diye sevinmiştim ama :))) ek bilgi olarak paylaşmak istedim...
  |
  |
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  örnek bikaç resimde imzamdaki flickr adresinde bulabilirsinz

  gece çekim modunda makina otomatik olarak 1-8 saniye arasında çekim yapar ,yıldızlı gök yüzü çekiminde ise 15-30-60 manuel çekim yapar ,

  gece çekim modunda makina eğer sarsıntı algılarsa 8 saniyelik çekim yapmak yerine 1 saniyelik çekim yapar ve fotoğraf karanlık çıkar , gece çekimlerinde 3 ayak kullanmak şart  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Momo-Oz -- 18 Eylül 2010; 1:03:20 >
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  2524 Mesaj
  Zamanla örenirsin bence de

  Onu genelde makine otomatik ayarlar,ama dersen ki ben ayarlicam,ozaman gece çekim modunda onu saniyelere uzatırsın,yada spor moduna alıp en hızlı olanlara doğu bi ayar çeker makine,karar ibraz senin çekiceğin duruma bağlı.

  İsoyu 400 üzerine çekme,ama iso nekadar yüksek olursa oakdar ışık hassasiyeti artar gibi bi saçma durumda var,ama iso artınca gürültü oluyor fotoğrafta. yani ideali kompakt makineler için düşük olanı.

  Akıllı mod gerçekten etkileyici :) zoom kalitesini de beğendim,saçaklanma olmuyor. ev ortamı biraz farklı,performansını buna bağlı ölçmek biraz haksızlık olur :)

  Uygyn fiyata almışsın yine. Ama teknosa konusunda bi bilgilendirme,ben kapalı kutuyu 299 liraya aldım,hatta olayı anlatayım...
  3tane teknosa var sakaryada,bi adacenter yani alışveriş merkezinde,bi merkez bulvarın göbeğinde(en merkez),birde EN işlek caddenin sonunda.
  Adacenter'da olan en büyük diye oraya gittim,fiyat 369 olarak duruyor,dedim herhalde her yerde olmuyor.
  Geçtim merkez bulvarda olana,21.40 civarıydı saat.Ellerinde kalmamışisiyah istersen yarına getirtirim dedi,gri istersen hiç yok dedi.
  Dedim uzun yolculuğa çıkıcam,malum üniversite dönemi dedim bidakika dedi,yanımda aradı En işlek caddedeki teknosayı,ellerinde siyah varmış dedi,dedim kapalı kutu dimi bu fiyat,evet dediler.
  Ödemeyi yapıp caddenin sonundakine gittim,özellikle dikkat ettim kapalı kutuydu,malum etiketi fln yapıştırdıktan sonra evime döndüm :)

  yani kapalı kutu fiyat 299.

  Evet doğru,gece çekiminde en önemli husus,makineyi kesinlikle oynatmamaktır,tripod olsa bile merkez ağırlığı düşük olanlar var,onlardan edinmeye çalış titrememesi için
  |
  |
  _____________________________

  İntel i5 2500k - MSI P67A-GD65 - G.Skill RipjawsX 2x4gb - Asus GTX970 STRIX - SAMSUNG HD1002SJ - Cooler Master HAF 932 Advanced - Seasonic X-750 PSU
  Thermalright Cogage True Spirit - Acer S232HLABID monitor - Razer DeathAdder 3500Dpi - Razer Goliathus Speed edition

  Steam id : serhat_katliam
  Origin id : Ectilase
 • Yüzbaşı
  758 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: ebruli_06

  Merhaba arkadaşlar sizlerin sayesinde makina arayışım dün son buldu.Ben de aranıza fs10 ile katılmış bulunuyorum:)Sizlerden öğrenecek çok şeyim var..Şimdilik alışmaya çalışıyorum karıştırıyorum deneme çekimleri yapıyorum ama bi makro çekim bir de 1/3000-1/1000 terimlerini anlayamadım yani biz o ayarları manuel olarak bu makinada yapabiliyormuyuz? Ayrıca 12 mp ile çekim yapınca hafıza kartı 900 küsür fotoğraf alıyor 4g hafıza kartı..Normali bumudur..Şimdiden teşekkürler

  Aramıza hoş geldin Senide Fs 10 ile ekliyorum listeye. Çektiğin güzel fotoğrafları bekliyoruz.
  |
  |
  _____________________________
  .
 • Yüzbaşı
  758 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: DungeonKeeper

  örnek bikaç resimde imzamdaki flickr adresinde bulabilirsinz

  gece çekim modunda makina otomatik olarak 1-8 saniye arasında çekim yapar ,yıldızlı gök yüzü çekiminde ise 15-30-60 manuel çekim yapar ,

  gece çekim modunda makina eğer sarsıntı algılarsa 8 saniyelik çekim yapmak yerine 1 saniyelik çekim yapar ve fotoğraf karanlık çıkar , gece çekimlerinde 3 ayak kullanmak şart

  Gece çekim modu dediğin gece manzarası yazan mod değilmi
  |
  |
  _____________________________
  .
 • Yarbay
  2765 Mesaj
  gece manzara modu ve yıldızlı gökyüzü modunda pozlama yapabilirsiniz tripod kullansanızda denklanşöre basarken sasıntı olacaktır bu yüzden 2 snlik timerı kullanmanızı öneririm
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  758 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: BRV35

  gece manzara modu ve yıldızlı gökyüzü modunda pozlama yapabilirsiniz tripod kullansanızda denklanşöre basarken sasıntı olacaktır bu yüzden 2 snlik timerı kullanmanızı öneririm

  Dün gece yıldızlı gökyüzü modunda 60 lık pozlama yaptım çıkan görüntüyü görünce ağzım acık kaldı karesi karesine muhteşem bi çekim oldu . Birazdan fotoğraf makinesi gelince eklerim
  |
  |
  _____________________________
  .
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Sohbet
Masal Oku
kripto para haberleri
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.