Şimdi Ara

PANASONİC ES LV 61 TRAŞ MAKİNESİ INCELEMESI(resimli) (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
564
Cevap
24
Favori
71.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende panasonic le philips arasında kaldım.Panasonic almak istiyorum ama teknik servis sıkıntısı varmış.Kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
    Nasıl çözüm buldunuz teknik servis olayına ?
    Philips mi panasonic mi desem hangisi daha avantajlı?
  • 1 ay oldu boyun altı hala sorunlu. Kızarıklık oluyor.ıslak traş oluyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 15 Ağustos 2011 tarihinde gittigidiyordan 380 liraya Panasonic Es-LA63 almıştım. Hatta tam o gün %5 indirim denk geldi, daha ucuza mal oldu. Daha öncesinde yine Panasonic 8807 model kullanmıştım ve çok memnundum. Ancak nedense birden kesmemeye başlamıştı, ben de servisle falan uğraşmadan LA63 aldım. Eski makineyi yağlama yapmamıştım, belki ondan bozulmuştur.

Es-LA63'ü o günden beri aralıksız kullanıyorum. Memur olmam nedeniyle haftanın 5 günü traş oluyorum. Haftasonları traş olmuyorum. normalde başka bir makineyle (daha önceden braun, philips, beko vs kullanmıştım) haftasonu traş olmadığımda pazartesi mecburen jilet kullanıyordum. Ancak Panasonicte sadece haftasonu değil 1 hafta bile traş olmadığımda biraz uzun sürse de makinayla traş olabiliyorum.

Sakallarım sert ve sık, çabuk uzuyor.

Jilet ve diğer makinalar yüzümü, özellikle boynumu çok tahriş ediyordu, bu makinada 4 yıl sonra 1 aydır zaman zaman boynumda tahriş başladı. Ancak aldığımdan beri ne eleğini ne de bıçaklarını değiştirdim, hala ilk aldığım bıçak ve elekleri kullanıyorum. Aldıktan 1 ya da 2 yıl sonra tam hatırlamıyorum, ekranında başlığı değiştirme uyarısı çıkmıştı ama ben kullanmaya devam ettim. 1-2 yıl sonra yine aynı uyarı çıktı, yine değiştirmedim. Uyarı 1-2 gün ekranda kalıp, sonra kayboluyor. Başlık ve elek değiştirmek için internette araştırdım ama uyumlu parça bulamadım.

Şimdi tahrişler rahatsız ediyor bulabilirsem eleği ve bıçakları değiştirmek istiyorum. Bulamazsam yeni bir makina alırım, o kesinlikle yine Panasonic olacaktır.

10 güne bir ekranında yıkama uyarısı çıkıyor, hafif sıvı sabunla yüksek hızda çalıştırıp yıkıyorum. Şarj konusunda da bir sıkıntı yok. Hala 10 gün gidiyor şarjı.

Traş makinası arayan/almak isteyen ya da makinaya önyargıyla yaklaşan herkese iyi kaliteli bir Panasonic almasını öneririm. Kesinlikle memnun kalırsınız. Diğer makinalardan 2-3 tane alacağınız paraya bir kere Panasonic alın, rahat edin. (Bu arada özellikle Braun ve Philips'in güncel yüksek modelleri nasıldır bilmiyorum, eskiden memnun değildim).

Forumda Es LA63'e uygun bıçak ve elek temin yöntemini bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

• yy982 kullanıcısına yanıt
    http://www.amazon.com/Panasonic-WES9025PC-Electric-Razor-Replacement/dp/B002N5MHL0/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1448448558&sr=8-2&keywords=Panasonic+ES-LA93

Benim de yaklaşık 4 sene oldu. Çok az bir performans kaybı hisseder gibiyim, ama diğer yandan daha 2-3 sene böyle gidecek gibi de duruyor.

Not olarak; bazılarının sakalları çok sert veya sorunlu olduğundan makineden tam verim alamadıklarını belirtmeliyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: TimeBoy

1 ay oldu boyun altı hala sorunlu. Kızarıklık oluyor.ıslak traş oluyorum

Düzelecek hocam, bende de aynı sorun vardı ve bazen yine oluyor.
  • taran1tula T kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler. Bu verdiğiniz linkteki ürün için "International Shipping: This item can be shipped to select countries outside of the U.S." uyarısı var. Bu uyarı ülkemize de gönderilebileceği anlamına mı geliyor, ayrıca kargo ücreti var mı? Bilgi verirseniz sevinirim. amazon alışverişi konusunda hiç bilgim yok maalesef.
  • yy982 kullanıcısına yanıt
    Herşey dahil 52.81$ a geliyor. Türkiye ye gönderimi var. Siz amazona üye olup adresinizi eklerseniz sorunsuzca alabilirsiniz.

Şu linkte detaylı anlatım var:http://forum.donanimhaber.com/m_99980530/tm.htm

Bu linkte ise bugünün kampanyalı ürünleri var:http://www.amazon.com/b/ref=lp_10143405011_gbph_img_m-6_7582_c6d35a10?rh=i%3Ahpc%2Cn%3A10143405011%2Cn%3A10143405011&ie=UTF8&smid=ATVPDKIKX0DER&node=10143405011

Yarın Black Friday. Belki de farklı ürünlerde yine indirimler olabilir.

• Arkadaşlar ES-SV61 kullanıcısıyım, LV61'in Japon versiyonu, 2,5-3 yıldır kullanıyorum. Ancak geçen gün düştü, tel eleği ana üniteye bağlayan, takılıp çıkarılabilir plastik parçanın tırnaklarından biri kırılmış, dolayısıyla elek yerinde durmuyor, bantla idare ediyorum ama açıkcası parçayı değiştirmek de isterim. Panasonic ABD Japon sitesine sorun biz bilmiyoruz diye başından savdı (ki ürünler birebir aynı). Japonya sitesi Japonca (Google translate ile de yol alamıyorum).

Sizce bu parçayı nasıl temin edebilirim?

Teşekkürler...
  • @wellwet,

İstanbul'da iseniz traş makinenizi Panasonic yetkili servisi Aladağ Elektronik'e götürün:

Aladağ Elektronik
    Mimar Kemalettin Caddesi
    Gençten Ticaret Merkezi No: B-11
    Sirkeci
    Tel: (212)5275012

Muhtemelen ellerinde aradığınız parça vardır. Biraz pahalı servistir.

Not: Aynı firmanın Kadıköy Osmanağ'da da şubesi var. Tel: (216)5500050
  • arkadaşlar merhaba,

Elimde ES-LV65 ve ES-LV95 modelinden 1'er adet vardır. Ürünler İngiltere'den gelmiştir ve orjinal kutusunda, sıfır, hiç kullanılmamış ve orjinal japon malıdır.

Fiyatlar ES-LV65 795 TL, Es-LV95 ise 895 TL dir. ilgilenen arkadaş olursa buradan veya talattopac@hotmail.com dan mesajla ulaşabilirsiniz....
  • herkese merhaba,

2014 yılında ES LV-65 modelini aldım. Çook memnunum. Dış elek ömrü kitabında 1 sene İç bıçak ömrü 2 sene. Her ikiside halen sağlıklı traşa imkan sunuyor fakat eskiyecek gibi duruyor. Bu bıçak ve elekleri nereden temin edebiliriz. Amazonda var ama Türkiyeye kargo yok. Sizler nasıl bir yol izlediniz. Yurtiçinde Aladağlar Elektronik ile görüştüm onlar Dış elek 187 tl iç bıçak 75 tl dediler. Makinayı 600 tlye aldım. Konforuna diyecek yok ama birde 2 yılda 1 250 tl bıçak masrafı çok geldi gözüme. Siz ne dersiniz?
  • confutatis C kullanıcısına yanıt
    amazon şuan turkiyeye gönderim yapıyor bıçaklar ve elek dahil 65 dolar+5 dolar kargo 70 dolar olarak gönderiyor 70x3 = 210 tl türkiye fiyatını siz yazmışsınız. hangisi uygunsa size
    linki de atayımhttp://www.amazon.com/gp/product/B00HD1ERF8?psc=1&redirect=true&ref_=ox_sc_sfl_title_1&smid=ATVPDKIKX0DER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caca40 -- 9 Mart 2016; 14:12:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caca40

amazon şuan turkiyeye gönderim yapıyor bıçaklar ve elek dahil 65 dolar+5 dolar kargo 70 dolar olarak gönderiyor 70x3 = 210 tl türkiye fiyatını siz yazmışsınız. hangisi uygunsa size
    linki de atayımhttp://www.amazon.com/gp/product/B00HD1ERF8?psc=1&redirect=true&ref_=ox_sc_sfl_title_1&smid=ATVPDKIKX0DER

6 martta 54 dolardı. Yine inecektir. Acelesi olmayanlar bekleyebilir.

• bende şu ürünü aldım sakal traşı için umarım memnun kalırım ben kargo dahil 52 dolara aldım indirim vs vardı şuan arttı
    http://www.amazon.com/gp/product/B005DKKBRY?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caca40 -- 9 Mart 2016; 15:02:30 >
  • quote:

bende şu ürünü aldım sakal traşı için umarım memnun kalırım ben kargo dahil 52 dolara aldım indirim vs vardı şuan arttı
    http://www.amazon.com/gp/product/B005DKKBRY?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00

2-3 saatte bir indirim yapıyor amazon bunda. İnşallah memnun kalırsınız. Nihayetinde Panasonic.
  • benim sakal sert sık, ama hergun traş olmam lazım yada en geç 3 gün çok araştırdım bütçeye en uygun makinelerden 1 tanesiydi. yorumları felan da fena değildi. yoksa türkiyeden braun cruzer 6 shave vardı ama kimse braundan memnun kalmamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tt38

arkadaşlar merhaba,

Elimde ES-LV65 ve ES-LV95 modelinden 1'er adet vardır. Ürünler İngiltere'den gelmiştir ve orjinal kutusunda, sıfır, hiç kullanılmamış ve orjinal japon malıdır.

Fiyatlar ES-LV65 795 TL, Es-LV95 ise 895 TL dir. ilgilenen arkadaş olursa buradan veya talattopac@hotmail.com dan mesajla ulaşabilirsiniz....

arkadaşlar merhaba,

Elimde ES-LV65 modelinden 3 adet vardır. Ürünler İngiltere'den gelmiştir ve orjinal kutusunda, sıfır, hiç kullanılmamış ve orjinal japon malıdır.

Fiyat 750 tl dir. ilgilenen arkadaş olursa buradan veya talattopac@hotmail.com dan mesajla ulaşabilirsiniz....

• quote:

benim sakal sert sık, ama hergun traş olmam lazım yada en geç 3 gün çok araştırdım bütçeye en uygun makinelerden 1 tanesiydi. yorumları felan da fena değildi. yoksa türkiyeden braun cruzer 6 shave vardı ama kimse braundan memnun kalmamış.

Hangi makineyi aldiniz hocam
  • Arkadaslar para muhim degil, bana yazacagim ozellikte bir urun onerebilir misiniz? Acaba.

1- Dus esnasinda kullanilabilir olsun. Yani su gecirmez..

2- Bicaklar icin yag gerektirmesin..

3- Sinekkaydi ya yakin tras etsin. Ayrica kirli sakal birakma ayarida olsun..

4- Kablolu ve kablosuz ozelligi olsun!

5- Sac kesimi ozelligide olsun..

6- Pili uzun sure gitsin

Onerilerinizi Bekliyorum Arkadaslar. Saygilar

NOT: Ayrica 2017 modelleride yeni cikacak teknolojiyle birlikte bekletebilirim onerileriniz konusunda..

• Öyle bir makine yok maalesef. Türkiye'de alabileceğiniz en kaliteli makine Panasonic es-lv65 dir. Onu da bilen alır, bulan alır 😀
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.