Şimdi Ara

Palit HD4850 Vista Acaip sorun'!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle yaşadığım problem sadece vistada oluyor xp de hiç bir problem yok oyunlarda dahil olmak üzere problemime gelicek olursak Vistada herhangi bi 3 boyutlu uygulamada görüntü sürücüsü çalışmayı kesti yok çalışmaya devam ediyor gibi durmadan mesaj veriyor makinaya reset atıyor mavi ekran veriyor yani yapılabilicek butun denyolukları başarıyla yapıyor sistemi daha sıfır kurdum yani formatlı zaten sistem driverlarının hepsi kurulu neyse sistemim hakkında genel bilgiyide vereyim (asus p5kse,2gb ocz titan,c2duo e7200,palit hd4850) ha bu arada bütün driverları denedim 8.6 8.6hotfix 8.8 :S

• 2GB DEDİĞİN ocz ramler overclocklu sanırım bi bakarsan ya voltajda yada tminglerde problem war :D sanıyorum ramlerden kanımca
  • Dediğiniz hatayı vistada bende 8.8 sürücüsü ile aldım. 8.6 yı kurunca düzeldi. 8.7 yi denedinizmi?
  • Sistemde hiç bi şekilde Oc mevcut degil ram timingleri default ayarlarda yani vista sp1 kurulu yukarda yazdığım gibi VO 8.7 hariç diğer güncel sürücüleri denedim
  • Forumlarda takip ettiysen 8.8 de bir çok kullanıcı bu sorunla karşılaştı. 8.6 da karşılaşanlarda mevcuttu. 8.7 kur sonucu yaz bakalım ne olacak. Driver haricinde aklımapek birşey gelmiyor. Birde vista 32 bitmi 64 bitmi?
  • 32bit ultimate
  • Özür dilerim Psu sormayı unuttum kaç w ve marka nedir? Birde bu hata masa üstünde hiç verdimi? Karta tam yük bindiğinde PSU yetersiz kalırsada bu hatayı verebilir.
  • kasa cooler master ustunde coolermasterin kendi poweri var 390w 8.6 kurdum driver cleaner la iice temizledim ati dosyalarını 30dk dir bi sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeAr -- 10 Eylül 2008; 19:34:31 >
  • Sorun devam ediyor benim anlamadığım xp de hiç bi problem olmamasına rağmen nasıl olurda vista böyle bir şey yapıyor lanet olsun vistaya
  • o psu bana az gibi geldi 390 wat zaten şu deivde ekran kartları acayip güç çekiyor ama senin dediğine göre bu sorun vistada oluyor demişsin onu bilemiycem
  • "Herhangi bi 3 boyutlu uygulamada görüntü sürücüsü çalışmayı kesti" hatasını Vista64 SP1 HIS ICEQ4 4850'de GPU hızını 700'e getirdiğim zaman alıyorum. GPU 670'te iken hatasız çalışıyor. Bunun haricinde herhangi bir mavi ekran ve resetleme sorunuyla karşılaşmadım. XP'de denemedim.
  • İlk defa duyuyorum allah kimseye göstermesin seninde başından eksik etsin kardeşim ne diyim
  • psuda sorunu sadece vistadamı olucak xp de sorun cıkmıyormuş , yani psu bianda kuvvetleniyormu xp de yani, öneri yazarken hani nasıl diyim ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: BeAr

Sorun devam ediyor benim anlamadığım xp de hiç bi problem olmamasına rağmen nasıl olurda vista böyle bir şey yapıyor lanet olsun vistaya

• Evet arkadaşlar sorunu kendi yöntemlerimle çözmüş bulunuyorum 32bit vista driveri yerine 32bit xp driveri yükleyince sistem hata vermeyi kesti yaklaşık 30dk dir oyun oynuyorum şu an herhangi bi sorun yok crysis grid falan denedim donma mavi ekran falan vermedi.
  • işte bi ss gördüğünüz gibi dxdiag da atikdmag yerine xp de kullanilan ati2vdag çalişiyor artıları tabiki sisteminiz normal olarak çalışıyor ve oyunlarda ve 3d uygulamalarda hata almıyorsunuz teknik bilgisi olan arkadaşlar donanıma zarar verip vermeyeceği hakkında bi yorumda bulunursa sevinirim eksileri ise aeroyu falan etkinleştiremezsiniz :)

Palit HD4850 Vista Acaip sorun'!
  • ATI Crysis serileri için 4xxx serisi kartlara uygun bir sürücü çıkartmalı. 64 bit Vista da aynı sorunları bende yaşadım oyunların ikisine de girmeden PC resetleniyordu. XP ye döndüm 8.6 sürücülerini yükledim sorun düzeldi. Vista da her türlü sürücü ile denememe rağmen sorunu çözemedim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.