Şimdi Ara

Palit 7600GS Sonic 256mb AGP Hakkında teknik bir Soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • elimde Palit 7600GS Sonic 256mb AGP ekran kartı var ramlerin üzerindeki kodları int. araştırdım ve 512mb Gddr3 olduklarını buldum ram kodları ise bu HYB18H512321AFL20 512Mb, 16Mx32, 500MHz, 1.8V, EOL 2Q07 olarak yazıyor infineon sitesinden baktım buda Link'i
    asıl sorum ise ben bios editlemesi ile bu ramleri tam olarak yani 512mb olarak kullanabilirmiyim yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler

• Biosla ekran kartının hafızasını yükseltemessin. Hafıza kartın üzerindeki ram çipleri sayısı ile ilgili.
  • sağol dostum sadece yapan varmı yada daha fazla teknik bilgisi olan birisinden bilgi almak istemiştim dört tane ram çipi var herhalde ellerinde kalan son ramleri takmışlar çünkü sitesinde artık üretilmediği yaziyor bu arada benim gpu 600mhz ramler 800x2 1600mhz te delta mod nasıl oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VenomS -- 31 Mayıs 2007; 16:04:28 >
  • Ekran kartının ram'lerini artıramazsın.Hiçbir şekilde(bios veya başka bir yolda buna dahil)anca turbo cache falan olup ram den yemesi gerekir.Ramlerin sadece hızları ile oynayabilirsin ki onda da ekran kartını çöpe atma riski var.Yani uzun lafın kısası ekran kartının ram'ini artıramazsın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: VenomS

sağol dostum sadece yapan varmı yada daha fazla teknik bilgisi olan birisinden bilgi almak istemiştim dört tane ram çipi var herhalde ellerinde kalan son ramleri takmışlar çünkü sitesinde artık üretilmediği yaziyor bu arada benim gpu 600mhz ramler 800x2 1600mhz te delta mod nasıl oluyor

Kartın daha fazla overclock olması için pencil mode yapman lazım. Yapman gereken sadece 7600gs sonic modeline ait bazı özel dirençleri kurşrun kalem ile karalaman. Benim topikte resmi mevcut. Pencil mode yapılışı ilgili ise konular mevcut
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.