Şimdi Ara

Konu silinsin (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
189
Cevap
25
Favori
8.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: uAslAnkara

Sirf yurtdisinda okumus olmak icin ta Pakistana gittin ha?

Turkiyeye gelince ne yazikki ozel üniversitede okuyan insanlarin dahi gerisinde kalacaksin. Isveren adam sana diyecek ki Turkiyede üniversiteye giremediginden mi Pakistan'a gittin.

Hocam birbirimizi kırmadan konuşsak? Ben burda hayatımın bir kesitini sizlerle paylaşmak istedim. Ve kusura bakmayın ama türkiyede çalışmak gibi bir niyetim yok. Diplomam evrensel ve eğitim dilim ingilizce. Neden böyle agresif bir yorum atma gereksinimi duydunuz? Eğer canınızı sıktıysam özür dilerim.
  • Derste kafa kesmeyi öğreniyor musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Albert Enisten

Genel olarak Türkiye piyasasina göre ürünlerin fiyatlari nasıl?

Pahalı hocam, Türk lirası dolara karşı değer kaybetti fakat, pakistan rupisi yerinde sayıyor. Yani gün geçtikce zarar artıyor. Ucuz teknolojik ürün zor yani
  • o dükkan ne yaw adam perdeci olacakken çarpılmışta motorcu olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: Xao Kahn

quote:

Turkiyeye gelince ne yazikki ozel üniversitede okuyan insanlarin dahi gerisinde kalacaksin. Isveren adam sana diyecek ki Turkiyede üniversiteye giremediginden mi Pakistan'a gittin.

Hocam birbirimizi kırmadan konuşsak? Ben burda hayatımın bir kesitini sizlerle paylaşmak istedim. Ve kusura bakmayın ama türkiyede çalışmak gibi bir niyetim yok. Diplomam evrensel ve eğitim dilim ingilizce. Neden böyle agresif bir yorum atma gereksinimi duydunuz? Eğer canınızı sıktıysam özür dilerim.

Kardesim seni ezmek icin soylemedim. Ama umarim ki durumun farkindasindir. Polonya, Ukraynada okuyan insanlara bile saygi duyulmazken Pakistanda okuyan birisi icin durum daha da zor bence.

Peki planin ne okulu bitirince? Turkiyede yasamayi dusunmuyorsan hangi ulkeyi planliyorsun? Orada kalmayacaksin heralde?

• Galiba Trde iyi bir okula giremedin, iyi ülkelere de durum yetmeyince orayı seçmişsin.İyi etmişsin.Özellikle bir nedeni var mı ora olmasının yani ne bileyim illaki araştırmışsın da daha güzel ülkeler bulunurdu sanki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cübbeli gandalf

Derste kafa kesmeyi öğreniyor musunuz?

Hocam bu güzel insanlara, savaş zamanı bizden desteğini esirgemeyen insanlara bu sözü mü uygun gördünüz? Avrupa ülkeleri bizi parça pinçik etmeye çalışırken. Bu insanlar neleri varsa bize gönderdiler. Lütfen biraz edepli olun.
  • Hangi dili konuşuyorsun ?

Başka Türk varmı senin gibi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CBGB omfug

Galiba Trde iyi bir okula giremedin, iyi ülkelere de durum yetmeyince orayı seçmişsin.İyi etmişsin.Özellikle bir nedeni var mı ora olmasının yani ne bileyim illaki araştırmışsın da daha güzel ülkeler bulunurdu sanki.

Türkiyede Enformasyon Sistemleri kazanmıştım. Yani dediğiniz gibi iyi bir okula giremedim. Pakistanda yazılım eğitimi gayet kaliteli hocam bu sebeple seçtim.
  • quote:

quote:

Hocam bu güzel insanlara, savaş zamanı bizden desteğini esirgemeyen insanlara bu sözü mü uygun gördünüz? Avrupa ülkeleri bizi parça pinçik etmeye çalışırken. Bu insanlar neleri varsa bize gönderdiler. Lütfen biraz edepli olun.

Savaştan önce suriyeye gittim avrupada da arap arkadaşlarım oldu adam akıllı birini görmedim. Irkçı değilim ama bazı milletler ya da benim karşılaştıklarım çok boş insanlar

• boşver hocam onları,çoğumuz daha dibimizdeki şehirlere gidemezken başka bir ülkeye gitmişsin eğitim için.başarılar
  • urduca öğrenmek kolay mı ?

• quote:

quote:

Biraz fazla agresif değil misin ? adam sana gayet düzgün bir dille iş veren iş vermiyceğini pakistanda okuyan adam iş bulamaz diyor iş vermezler diyor tavsiyelerde bulunuyor sen adamı dövmediğin kaldı

• quote:

Orijinalden alıntı: Kemâncı

Hangi dili konuşuyorsun ?

Başka Türk varmı senin gibi ?

En azından ilkokula gitmiş herkes diyalog kuracak kadar ingilizce biliyor hocam, zaten liseye adım atan herkes gayet iyi ingilizce konuşabiliyor. Eğitimi ingilizce görüyoruz. Evet başka türkler de var fakat çok da yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rec0VeRy

urduca öğrenmek kolay mı ?

Evet hocam, diğer dillere göre bizim için daha kolay. Çünkü bazı kelimelere aşinayız. Fakat alfabe konusunda yorum yapamayacağım. Bu arada hiç urduca bilmiyorum azıcık anlıyorum ama hep ingilizce kullanıyorum sıkıntı da olmuyor.
  • Tamam eğitim sistemimiz ve üniversitelerimiz kötüde Pakistan kadarda değil abartmayalım. Alışmışsınız hep kendinizi kötülemeye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kefelon -- 8 Ekim 2015; 10:04:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşim öncelikle okulun ve yaşamın hayırlı olsun (her ne kadar 2 yıl olmuşsa da )

Sen burada Pakistan'ı küçük gören ezen insanları fazla umursama.Her şeyden önemlisi okumak ve okuma azmi.Sen yeter ki oku ,okulunu düzgünce bitir.

En önemlilerinden birisi de İngilizce öğrenmek.Artık su gibi yapmalısın İngilizce'ni.

Ve sana naçizane önerim orada çevre yapmaya çalış.İlla ki o ülke için değil genel olarak bölge için.
  • Hocam Panzerschreck mi kullanıyorsunuz yoksa Bazuka falan mı? :D Şaka bir yana başarılar öyle bir ülkede okumayı herkes cesaret edemez kolay kolayına. :) Umarım iyi bir yere gelirsiniz bizde açık öğretim üniversitesine hazırlanalım puanlar o kadar yüksek ki tüm lise 3-4 sınıflar şimdiden sadece YGS çalışıyorlar açıköğretimden bir yere girmek için.
  • Kardeşim başarılar üslubunu ve tavırlarını çok beğendim abuk sabuk mesaj atan kekolara bakma .pakistanı duymadım ama hemen yanındaki hindistana amerikan şirketleri ucuza yazılım yaptırıp üzerine bi ton kar koyup satıyorlar.

• quote:

quote:

quote:

Kardesim seni ezmek icin soylemedim. Ama umarim ki durumun farkindasindir. Polonya, Ukraynada okuyan insanlara bile saygi duyulmazken Pakistanda okuyan birisi icin durum daha da zor bence.

Peki planin ne okulu bitirince? Turkiyede yasamayi dusunmuyorsan hangi ulkeyi planliyorsun? Orada kalmayacaksin heralde?

Hocam diğer ülkelerin eğitim standartlarından haberdar değilim fakat yazılım konusunda her türlü iş var sadece çalışmayı ve azmetmeyi bilmek gerekiyor. Burada software house lar var, bu evlerde gençler şirketlerin ihtiyaçlarına göre yazılımlar yazıyorlar. Haftada 2k dolar kazanan son sınıf öğrencileri var(her hafta değil). Yani bu şu anlama geliyor, yazılımcı zehir gibi yetiştiriliyor. İlerde pakistan da yaşamayı düşünmüyorum çünkü benim için gayet uygun olsa da aile yaşantısı için pek değil, bulunduğum bölgede komşuluk diye bir şey yok. Artık hangi ülkeye giderim zamanla belli olur sonuçta fırsatlara bağlı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.