Şimdi Ara

Packard Bell DOT-SE-R-001TK (inceleme,fotoğraflar,teknik sorular/cevaplar) ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 saat önce itibariyle elime geçti bu ürün.Bir kaç resim çektim.Parasal sıkıntı olarak n550 işlemcili netbook alamadım şimdilik bununla idare edeceğim.

Ürün özellikleri

Packard Bell DOT-SE-R-001TK (inceleme,fotoğraflar,teknik sorular/cevaplar) ANA KONU

http://img52.imageshack.us/i/img20110321001u.jpg/

http://img651.imageshack.us/i/img20110321002.jpg/

http://img695.imageshack.us/i/img20110321003.jpg/

http://img6.imageshack.us/i/img20110321004.jpg/

http://img534.imageshack.us/i/img20110321005.jpg/

http://img848.imageshack.us/i/img20110321006.jpg/

http://img848.imageshack.us/i/img20110321006.jpg/

ürünün içinde 1 adet kılıf,temizleme bezi ve yanında (hızlıaldan alındığı için soğutma hediye) çıkıyor.Şuan çok güzel görünüyor.Isınma sorunu varmı daha bilmiyorum,bataryasını takıp açtığımda %71 ve 7 saat 41 dakika ömrü var diyordu,batarya ömrü hakkında daha kesin bir bilgim yoktur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nazaman -- 25 Mart 2011; 21:04:00 >

• Ben de hizlial.com 'dan sipariş ettiğim bu model 18 mart günü elime ulaşmıştı.

Ürün görünüm olarak bir çok netbook modellerinden daha şık geliyor bana. Dış görünüşü, 2GB ramli ve fiyatının uygun oluşu ve arkadaşımın tavsiyesi bu modeli tercih etmemde etkiliydi.

Ürün, Packard Bell'in Türkiye resmi distribütörü Koyuncu tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürünün kasa kalitesi, dizaynı, ışıkları, ekranı vs benim hoşuma gitti. Ürünün klavyesi gayet kullanışlı, bir tek yön tuşlarının ufaklığından şikayet edebilirim ama bu büyük bir problem teşkil etmiyor. Touchpad için yüklü olan Elan Smart Pad ile touchpad kullanışlı bir hale gelmekte. Touchpad'in sağ ve sol tuşlarının yapısı ve kalitesini pek beğenmedim, sorunsuz çalışıyorlar ama daha yumuşak ve malzeme kalitesi daha iyi olabilirdi. Wifi ve bluetooth sıkıntısız çalışıyor. WebCam'in çekim kalitesi fena değil, daha iyi olabilirdi. Özelliklerinde 1.3MP yazmakta ama ben daha çok 0.3MP olan laptopların webcam kalitelerine benzetiyorum. Hoparlörlerinin alta konulması hoşuma gitti. Ses gücünün de bir netbook için yeterli olduğunu düşünmekteyim. Ekranın parlaklığını beğendim. Gelir gelmez ölü pixel testi yaptım, ölü pixeli bulunmamakta.

Cihazın kutu içeriği beni memnun etti. Özellikle koruma kılıfı işime çok yarayacak. Yanında gelen fan hediyesini ise sadece deneme amaçlı çalıştırdım. Sıkça kullanacağım bir şey olmayacak muhtemelen.

İlk açıldığında yaklaşık 20dk civarı süren bir takım kurulumlar gerçekleşti. Ardından masaüstüne geçebildim.

En güncel bios ( V3.08 (DDR2) ) ile yüklü geldi. Herhangi bir bios güncellemesi ya da driver yüklemesi yapmama gerek yoktu.

İşlemcisini Intel Atom N450 ve ekran kartının tümleşik Intel GMA3150 olduğunu biliyoruz. Ürünün başlıca diğer donanımları ise şu şekilde; Anakart modeli olarak Acer SJE02_PT diye görüntülenmekte. Harddiski Hitachi HTS545032B9A300 modeli. Bellek ise tek parça Kingston ACR256X64D2S800C6 model ram. LCD ekranı ise Chi Mei 'nin N101L6-L0D modeli.

5 gün boyunca neredeyse full çalıştırıyorum. Fakat pilini sadece 3 kere şarj ettim. Bir süredir pilsiz kullanıyorum. Pilinin gücü hk detaylı bilgi veremeyeceğim henüz , fakat ortalama 6-8 saat arasında gideceğini düşünüyorum. Bir gün netbooku sabah saat 10'da açıp, hiç kapatmadan akşam saat 20'ye kadar wifi açık bir şekilde pille kullandım. Tabiki bu süre referans olamaz çünkü full pc başında durmadım ve ara sıra uyku moduna geçti.

Kullandığım süre boyunca rahatsız edici derecede bir ısınma yada ses problemi gözlemlemedim. Normal oda sıcaklığında işlemci sıcaklığı 45-52 derece arasında seyrediyor. Harddisk sıcaklığı ise 34-37 derece arasında.

Netbooku almadan önce , alır almaz formatlayıp Win 7 Home Premium kurmayı düşünüyordum. Fakat Starter'in anlatıldığı kadar hantal ve hatalarla dolu olmadığını gördüm, dolayısıyla şimdilik Starter'la devam edeceğim. Format zamanı gelince Home Premium yüklemeyi düşünüyorum.

Gelir gelmez Norton'u kaldırdım. Henüz bir av programı kurmadım. Ama muhtemelen en yakın zamanda Avira Antivir Personal kuracağım. Netbookta, Microsoft Office Starter 2010 ve full sürüm Adobe Photoshop Elements 8.0 yüklü gelmekte.

720p .mkv dosyalarını sorunsuz oynatıyor. 1080p videolarında ise takılmalar var. Youtube 720p videolarında takılmalar oluyor, ama nedenini henüz öğrenebilmiş değilim.

Açılış süresi, power tuşuna basmamdan masaüstüne girmesine kadar 37sn 'dir.

Windows deneyim dizini görüntüsü:

Sistemin CPU-Z görünümü:

SuperPi 1M testi:

Everest memory benchmark testi:

HD Tune Pro read benchmark testi:

BIOS'undan görüntüler:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaskoo_87 -- 24 Mart 2011; 3:21:34 >

• bendede var bu netbooktan ama bir türlü bluetoothunu bulamadım yardımcı olurmusunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: delidolu44

bendede var bu netbooktan ama bir türlü bluetoothunu bulamadım yardımcı olurmusunuz

Fn + F3
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaskoo_87

quote:

Orijinalden alıntı: delidolu44

bendede var bu netbooktan ama bir türlü bluetoothunu bulamadım yardımcı olurmusunuz

Fn + F3

eyvallah benimde işime yaradı
  • bende de DOTS2-W-TK102 var çok memnunum ya packard bell f/p olarak çok iyi bi markaymış.mouse pad'in alt kısmında boya atmaları olmuştu sağolsun teknik servis halletti bi de bataryam arızalanmıştı onu da değiştirdiler
  • Bende teknosa dan n550 işlemcili t005 modelini aldım. indirime girmişti fiyatı 546 tl + bonus 12 taksitti şimdi 100 tl zam geldi. öncelikle teknosadan biraz dert yanmak istiyorum. biliyorsunuz teknosada indirim olsa da çok çok cazip fırsatlar olmuyor, buna karşın bu güne kadar pekçok alışverişimde burayı seçtim sebebi güveniliri olması ve (henüz yaşamadım ama) arıza durumunda garanti ve teknikservis için devreye girmesi. yalnız bu netbook u alacağım günün sabahı tel.e 500 tl ve üzeri alışverişte kullanabileceğim 50 tl lik indirim kodu gönderdiler. ben zaten almaya birkaç gün önceden karar vermiştim, msjı görünce daha fazla düşünmeden teknosaya gittim. ürünü alırken görevli indirimi kullanabileceğimi söyledi, ben de nasıl olsa 50 tl yibedavaya getirdik diye 30 tlye microsoft kablosuz mouse ve 20 tl ye taşıma çantası aldım (ki bunları internetten araştırarak alsaydım belki kaliteleri düşük olurdu ama 30 'a kapatırdım). ödeme yaparken eleman şifreyi girmesine rağmen indirim gözükmedi, arkadaşlarına sordu indirim kampanyalı ürünlerde geçerli değilmiş!!! ki eleman gördüğüm kadarıyla bilgili de biriydi, artık bilerek başta öyle koştuysa vebali boynuna... sonuçta güvenilir dediğim teknosa nın gözümde değeri düştü...
    net booktan bahsedecek olursak, 7-8 ay önce kardeşime LG x130 almıştım ve kendimde baya kullandım hızı gayet güzeldi, av olarak da nod 32 yükledim. packard bell ise beni hayal kırıklığına uğrattı açıkcası, aşırı yavaş çalışıyor. Bunun büyük sebebi ürünle birlikte verilen Norton av (60 günlük) olduğunun farkındayım, ama ben işlemci çift çekirdek olduğu için bunu tölere edebileceğini düşünmüştüm. açılması 1,5 dakkikayı buluyor. ram işlem yapmazken bile %35-40 arasında dolu gözüküyor. nortonu silcem ama bi kaçkez internette uyarı verdi bende kullanımı dolana kadar beklemeye karar verdim.
    performanstan bahsedecek olursak, internette fazla takılma yapmıyor, explorer 9, chrome ve opera yükledim. explorerda da performans olarak chroma yakın işlem yapıyor. gerçi genelde cepnet paketiyle bağlandığım içim yaptığım en extrem şey resimlere bakmak ve bir iki flah oyun denemek oldu, bunlarda sıkıntı yok. video olarak 1080p denedim, başlatırken kendini toparlaması 10-15 sn alıyor fakat çalışmaya başladığında ellemezseniz takılmadan oynatıyor :) ileri geri sarmayı dener seniz yine biraz bekletiyor.
    çalışması sessiz, fanı uzunsüre kullanımda ısınmaya göre 1-2 dakika açıp kapatabiliyor. ses düzeyi lg ye göre oldukça düşük geldi, son ses müzik açtığımda bişey anlamam için ortamın sessiz olması gerekiyor. kamerası pek kaliteli görüntü vermiyor, yine LG'nin bu konda kat be kat üstün olduğunu gördüm. Birde açılışta otomatik açılan bir kamera programı var, aşırı uyuz etti, ekranın bir köşesinde saklı duruyor, mouse u yaklaştırınca pörtlüyor altında kalan bölümü kullanamıyorsunuz, bunun bilg. daki yerinide bulamadım, bulsam anında silicem programı.
    pil kullanımı internette gezinirseniz ve ekran parlaklığı %50 de ise 5,5- 6 saati buluyor. %100 de ekran parlaklığı tatmin edici LGden görünen tek üstünlüğü bu diyebilirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ^bloom^ -- 1 Nisan 2011; 1:10:26 >

• Güncel
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.