Şimdi Ara

PACKARD BELL 17,3' LM98-JO-100TK iNCELEME (3-4MB FOTO.VARDIR) (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
812
Cevap
3
Favori
64.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar güzel bi haberim var fakat bir yönden iyi bir yönden kötü PC w8 yukseltemeyı taraflarınca ustlenıyor ...

Packard Bell, her zaman teknolojinin sade ve güvenilir olması gerektiğine inandığı için kullanıcılarına teknolojinin son sürümlerini kolay bir şekilde sunmayı hedefledi. Bu yüzden hak sahibi Packard Bell masaüstü bilgisayarlar, All-in-One’lar ve dizüstü bilgisayarlarda resmi Microsoft yükseltme programı aracılığıyla Windows 7′den Windows 8 Pro’ya yükseltme maliyetini kullanıcılarına geri ödeme teklifi sunuyor.

Packard Bell, 1 Ekim 2012′den 31 Ocak 2013′e kadar Windows 7 içeren yeni bilgisayarlar alan müşteriler için Windows 8 yükseltme maliyetini onlara geri ödeyecektir.

Bu promosyon 1 Ekim 2012 ve 31 Ocak 2013 arasında satın alınan orijinal olarak Windows® 7 Home Basic, Windows Home Premium, Windows 7 Professional veya Windows 7 Ultimate içeren tüm hak sahibi EasyNote dizüstü bilgisayarlar, imedia veya ixtreme masaüstü bilgisayarlar ve oneTwo all-in-one’lar için geçerlidir. Bu promosyon için hak sahibi modellerin tam listesi [http://www.packardbell.co.uk/pb/en/GB/content/windows-upgrade-offer] adresinden temin edilebilir.

Kotu haber su ben 2011 aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infin1ty -- 18 Nisan 2013; 23:10:56 >

• beyler bunun ramini değiştirmek kolay mı, nasıl yaparız, hangi rami önerirsiniz, birde bu cd sürücüsünü çıkartıp ucuzundan bi ssd takmak kolay mı, bi yardımcı olun gözünüzü seviyim.

makina güzel şahane birde cok ısınmasa dahada iyi olacak. film de oyunda 95 den aşağı inmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dildOsman

beyler bunun ramini değiştirmek kolay mı, nasıl yaparız, hangi rami önerirsiniz, birde bu cd sürücüsünü çıkartıp ucuzundan bi ssd takmak kolay mı, bi yardımcı olun gözünüzü seviyim.

makina güzel şahane birde cok ısınmasa dahada iyi olacak. film de oyunda 95 den aşağı inmiyor.

arka kapağını sökerek kolayca ram takabilirsin iki ram slotu var ikiside dolu 4+2 yada 4+4 yapılabilir. çok ısınıyorsa en kolay yol elektirkli süpürgeyle tozları çek ve soğutucu al yada elin yatkınsa içini aç ve fanı temizle ama pek kolay değil. son olarak cd sürücü yerine hdd yuvaları mevcut ssd de takabilirsin ama sata 2 destekliyor bizim alet boşuna 3 alma
  • öncelikle cevap yazdıgın iin teşekkürler;

aleti alalı 2 yılı geçti suan değiştirme imkanım yok, bugune kadar hertürlü oyunu açar hertürlü üşlemde sorun cıkartmadı fakat en son oyundan video almak için fraps ile kaydetmek istediğimde müthiş fps düşmeleri aldı örneğin 30 fps ile 5-6 fps ye düştü bu ramden kaynaklandıgını düşündüm dogrumudur bu konuda bilginiz var mı? şöyleki ekran kartından olmaz çünkü bu oyunlar cok düşük kalitede oyunlar.

belki hdd den dir diyede 128 lik bir ssd de takıyım dedim.

elim yatkın fakat daha önce hiç bi laptop açmadım masaüstünden anlarım, yukarda fotolarını paylaşmışsın saolasın açacam içini nasıl olsa garantisi yok.

neyse son oalrak sorun peki ramler kac mhz ye kadar destekliyor laptopun anakartı bu konuda bilginiz var mı?

teşekkkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: dildOsman

öncelikle cevap yazdıgın iin teşekkürler;

aleti alalı 2 yılı geçti suan değiştirme imkanım yok, bugune kadar hertürlü oyunu açar hertürlü üşlemde sorun cıkartmadı fakat en son oyundan video almak için fraps ile kaydetmek istediğimde müthiş fps düşmeleri aldı örneğin 30 fps ile 5-6 fps ye düştü bu ramden kaynaklandıgını düşündüm dogrumudur bu konuda bilginiz var mı? şöyleki ekran kartından olmaz çünkü bu oyunlar cok düşük kalitede oyunlar.

belki hdd den dir diyede 128 lik bir ssd de takıyım dedim.

elim yatkın fakat daha önce hiç bi laptop açmadım masaüstünden anlarım, yukarda fotolarını paylaşmışsın saolasın açacam içini nasıl olsa garantisi yok.

neyse son oalrak sorun peki ramler kac mhz ye kadar destekliyor laptopun anakartı bu konuda bilginiz var mı?

teşekkkürler.

yüksek bir oyun olsa kaydederken fps düşmeleri normaldir ama düşük bir oyun diyosun emin değilim sebebi ram olmayabilir hdd gibi duruyor. daha önce video alma denemedim o yüzden birşey diyemem. altta ki linkte belirttiği gibi ddr3 1066 mhz

http://ark.intel.com/products/50179/Intel-Core-i5-460M-Processor-3M-Cache-2_53-GHz

• bu cihaza ssd takmak istiyorum ama 7mm ve 9mm hangisini almalıyım, 7mm alırsam takabilirmiyim?
  • Bataryam alarm veriyordu şimdi komple gitti.Full dolu gozukuyor fakat guc kablosunu bı cıkardım mı kapanıyor guc kablosuz acılmıyor zaten nerden sipariş verebilirm
    + Pc her acısımda toucpad FN +F6 tusundan kapatmak zorunda kalıyorum bu her acısımda yapıyorum devamlı kapalı olması ıcın ne yapmam lazım.Toucpad setup bulamıyorum orda aylarıarı vardı sanki

+ SSD taktırıcam dvd yerine galiba monte edılıyormus uygun olcude nasıl almam lazım alan varsa lınk atabılır mı acaba . HDD cok yavasladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infin1ty -- 23 Aralık 2014; 16:59:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibosivas58

Bataryam alarm veriyordu şimdi komple gitti.Full dolu gozukuyor fakat guc kablosunu bı cıkardım mı kapanıyor guc kablosuz acılmıyor zaten nerden sipariş verebilirm
    + Pc her acısımda toucpad FN +F6 tusundan kapatmak zorunda kalıyorum bu her acısımda yapıyorum devamlı kapalı olması ıcın ne yapmam lazım.Toucpad setup bulamıyorum orda aylarıarı vardı sanki

+ SSD taktırıcam dvd yerine galiba monte edılıyormus uygun olcude nasıl almam lazım alan varsa lınk atabılır mı acaba . HDD cok yavasladı.

Kardeşim şimdi cevaplayayım;
    1. sorun için, yedek batarya alabilirsin. Bataryaların modeli AS10D41 diye aratınca bulursun. ANCAK, o topa ben girdim. Gittim yeni batarya aldım, çin üretimi yaklaşık 65-70 tlye mal oldu. Yurtdışından alacaktım 50 tl ye gelecekti. Uğraşmayayım diye gittigidiyordan aldım aynı ürünü.
    Ürün orjinal olmadığından dolayı, adaptörüm çok ısınıyordu, farkediyordum.
    Bir gün bilgisayar açılmadı, elektrikçiyle baktık ettik tuttuk, adaptörüm yanmıştı orjinal adaptörüm. Yapacak bişey yoktu. Gittim adaptör aldım yine çin malı çakma 40 tl ye. Bilgisayar çalışıyordu. Ancak bataryayı takınca adaptör elektrik kesip bilgisayarı kapatıyordu. Çakma batarya, orjinal adaptörümü yaktı. Çakma adaptör de çakma bataryaya olmadı. Haliyle artık bataryayıya kullanamaz olmuştum.
    Bu işin bana maliyeti ne oldu diye sorarsan, Notebook'u bataryalı kullanayım derken 110 tl girdi ve hala bataryalı kullanamıyorum.
    Alacaksan iyi araştır, orjinal ürün al. Yapamayacaksan bırak, adaptörle takıl.

2.sorun için de, eğer hiç kullanmayacaksan. Ben olsam direk klavyenin altından touchpad'in bağlantısını devre dışı bırakırdım. Belki bios'tan ve regedit'ten falan ayarı vardır. Bi araştır.

3.sorun için de ben yaptım o işi. 128 gb ssd alıp taktım. Alacaksan 60 gb işini görür ancak, hiç bir işe yaramaz. Hemen dolar kullanamazsın. 128 al kafan rahat olsun. Cd-rom yerine de takılıyor. Ben hdd yi cd rom yuvasına taktım. ssd yi de hdd'nin asıl yerine taktım. Yeniden windows falan kurdum.
    Neden ssd'yi cd rom yerine takmadın diye soracak olursan. Hdd yuvası direk anakarta bağlanıyor. cdrom yuvası ise, sen araya parça alıyorsun (İsmi hdd caddy) onun kalitesine de bağlı olduğu için. Ona hdd taktım. Ssd yi direk anakarta taktım.
    Bizim notebooklar 12.7" olarak geçiyor cdrom yuvası aklında olsun alacak olursan. Örnek olsun diyehttp://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/laptop-icin-ikinci-hdd-ssd-kizak-hdd-caddy-133838342
    Unutma bunu takınca cd rom dışarda kalıyor. İstersen ona da bir harici alabilirsin.

Sormak isteyen olursa cevaplayabilirim beyler bilgimce.
    5 yıl oldu hala taş gibi 200tk Packard bell. Nazar değmesin

• Teşekkür ederim kardesim.Amazondan felan bulursam or8ginal siparis verim o halde.Ssd kesin taktiricam benimkininde maasallahi var tertemizl daha h8c format yemedi kisaca pckrdbell bu usi biliyor iyikide almism.SSD ben w7 kurucam ustunede 2 tane iyun atarim dedigin yapicam.Ama tkma isi beni asar gibine gliyor.Smdi ben g.gdiyor hdd yuvasini satin alicam by aldigim parcayi cdrom cikartip onu yerine monte edicm di mi ? Hdd yerinede ssd takicam ssd mm okuyor inceligi oun icinde link atarmsn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infin1ty -- 23 Aralık 2014; 21:59:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibosivas58

Teşekkür ederim kardesim.Amazondan felan bulursam or8ginal siparis verim o halde.Ssd kesin taktiricam benimkininde maasallahi var tertemizl daha h8c format yemedi kisaca pckrdbell bu usi biliyor iyikide almism.SSD ben w7 kurucam ustunede 2 tane iyun atarim dedigin yapicam.Ama tkma isi beni asar gibine gliyor.Smdi ben g.gdiyor hdd yuvasini satin alicam by aldigim parcayi cdrom cikartip onu yerine monte edicm di mi ? Hdd yerinede ssd takicam ssd mm okuyor inceligi oun icinde link atarmsn

Dostum pcyi dagitmaya gerek yok, cd rom icin 1 vida.
    hdd icinde 3-4 vida sokeceksin. Gerisinde bisey yok zaten.
    cd rom 12.7" demistik demi. Bi 9 luk bide 12 lik var. Bizimkiler 12.
    he bide cdrom un kafasi laptopuma uymyacak diye dusjnme onlarda takip cikabiliyor. Yanj cdromu sokunce, o plastik kaportasini hdd caddye takacaksin. Ayni cdrom varmis gbi olacak. Notebook un gorunusjnde birsey farketmeyecek yani.

Ssd icinde kalinlik falan hepsinin standart. Hepsi de bizim hdd lerden ince. E haliyle sorun olusturacagni dusunursun, onun icinde ssd nin yaninda bir parca geliyor. Ustu cift tarafli bantli, onun ssd nin ustune yapisitirinca tam hdd boyutlarinda oluyor zaten sknti yok.
    kingston aldik ben o oyleydi yani sorun yok.

Aklina takilan olursa sor, para vermwye gerek yok kendin halledersin.

• Cdrom ve hdd ulasmasi sknti degil mi arkada baya vida yeri var.tam olarak nereler sokulucek.Ben sunlarin siprasini veryim exra sadece hdd 12.5 likten alicam sanirim bide ssd tanitma olayi yok di mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infin1ty -- 24 Aralık 2014; 0:13:14 >
  • Adaş, ssd tanıtma olayı yok. direk windows kuracaksan ssd ye sorun olmuyor.
    Dediğim gibi cd rom için sadece 1 vida.
    Hdd nin kapağı ayrı onu da 5 vida ile sökyorsun.
    Bunlar kolay iş.
    istersen foto çeker yüklerim.
    He ille yapamam diyorsan, git yaptır. Al parçaları, bir ssd, bir de 12.7" hdd caddy.
  • Foti koyarsan cok memnun olurum.

• Boş oldukça koyayım dostum bugün içinde, acelen yok ise.
  • Tamam musait olunca koyarsin.

• Başlıyorum adaş.
    Yapınca at fotosunu

PC'yi kapatmadan önce cdrom un tuşuna bas ve cdrom dışarı doğru çıksın. Ki ileride kolayca çıkarabilesin.

Önce laptopu ters çeviriyorsun. AC kablosu ve batarya yı sök. Garanti olsun.
    Karşına böyle bişey çıkacak.
    Önce Hdd yi sökmek için. Kırmızı çerçeve içindeki 5 vidayı söküyorsun. Vidalara dikkat et vidalar yerinden çıkmıyor. Çıkarmaya çalışma. Vidaları gevşet bırak.
    Hepsini söktükten sonra. İşte artık gevşettikten sonra, Mavi okun önündeki boşluktan parmağını sok ve hafifçe o parçayı kaldırmaya çalış. Damaklı olduğundan, tık tık tık gelecek hepsi. Çıkarırken dikkat et vida tutuyor olabilir, vidaları iyi ce gevşet öyle çıkar.

CDROM için, Mor daire içindeki vidayı sök. O vida tornavidanın ucuna gelecek. Cdrom'u asıldığında eline gelecek. Oda fotoda sağda çıkmış hali gözüküyor bak.
     PACKARD BELL 17,3' LM98-JO-100TK iNCELEME (3-4MB FOTO.VARDIR)

Çıkarınca karşına böyle bir görüntü çıkacak.
    Soldakiler, ram'ler. 2 adet.
    Kırmızı çerçeve içine aldığım. Hdd ve kasası.
    Onun altındaki de, Wlan kartı.

Hddyi Elinle hafif bastırıp ok yönünde çekersen hdd yuvasından çıkacaktır. 3.fotoğrafta çıkmış halini göreceksin.

Bu fotoda da hdd nin çıkmış halini göreceksin.
    Burada ssd yi görüyorsutiği den. ve üstünde ki plas görüyorsun. onu yapıştırdım. HDD kalınlığına geldi işte.
    hdd yi de kasaından sökmek için. 2. fotodaki sarı dairelerdeki 2 vidayı sök. sdd takınca takarsın tekrar.

• Ellerin dert gormesin fazla zor degil gibi.Bu cd rombcikmai iyimis ben komple sokeriz diye dusundum yanliz o tek vidayi soktugumuzde cdrom cekicez cikixak direk ama kablosu nasil oluyor

• kablo yok dostum.
    Aynı hdd girişi gibi. cdrom u çıkarınca, oda çıkmış olarak gelecek. kablo filan yok yani.
  • Hmm gecmeli yani batarya gibi iyimis.Ben ssd siparisini veriyim.ssd uzerine plastik parca o verdigin linkti di mi hdd gibi olmasi icin.
    Aklimdayken soraym herseyi yaptiktan snra powere bastigimizda pc nasil baslicak yani hdd w7 nasil olucak.Ssd windows kurmasi felan daha once pc ilk aldigimda cd yapmistim.ondan kurariz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infin1ty -- 24 Aralık 2014; 23:24:48 >
  • Değerli forumdaslar benim laptopumun faniyla ilgili soyle bir sikintim var ilgilenebilirseniz sevinirim.
    Laptopu fani ilk açılıştan 5 6 sn sonra duruyor ve farkettigim kadariyla arada calisip tekrar duruyor ve bu sürekli boyle devrediyor.Acaba fanda bur sikinti mi var yoksa pcde ancak clk zorlandiginda fani devreye sokma gibi bir mekanizma mi var çözemedim. Sizler ne dersiniz?

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.