Şimdi Ara

Pacific Rim 2 (Şubat 2018) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
1
Favori
5.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu filmin konusu neden diğer filmler gibi yabancı filmler bölümünde değil?

birde fragmanda neden birbirleriyle savaşıyor bunlar, aralarında hain mi var?
  • afişte İMAX ve 4DX salonunda 3d olmayacak gibi görünüyor. inşallah öyledir karanlık oluyor film kalitesi düşüyor
  • Ready Player One mi Pacific Uprising'i mi IMAX da izlesem ?
  • İzleyen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar filmi izledim görsel olarak tatmin edici fakat senaryo ilk filme göre zayıf kalıyor.

Şahsen para verip de izlenebilecek film diye düşünmüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BANA GÖRE senaryo ilk filme kıyasla zayıf değil. Hatta daha iyi bile denebilir aslında. İlk filmde hikayenin çizgisel ilerleyişine nazaran burada olaylar değişik başlayıp çok farklı noktalara varıyor. İlerleyiş çok tahmin edilebilir desem yalan olur zira bir noktada film sizi ters köşeye yatırıyor hem de en beklemediğiniz şekilde. Evet böyle bir efekt filminde bile ters köşe var evet. Onun haricinde ilk filmdeki karanlık havayı baya açıp aralara komiklikler yerleştirmişler ki bu da hiç sırıtmamış.

Filmin aksiyon ve efekt kısmına gelirsek baya iyiydi. 3D'lik pek bir şey göremedim. Ses kalitesi muazzam. İzlediğim sinema kaliteli bir sinema değil ama ONA RAĞMENkulaklarımız patladı desem yeridir. Robotların ilk filmdeki ağır hareketlerinin ve mekaniklerinin oluşturduğu gerçekçilik payı burada yoktu ama. Olayları hızlandırmak için böyle bir yola gitmişler ki iyi de olmuş. Sonuç olarak ben beğendim. Mümkünse IMAX veya 4DX izlemenizi öneririm.

• Güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackWondo

Arkadaşlar filmi izledim görsel olarak tatmin edici fakat senaryo ilk filme göre zayıf kalıyor.

Şahsen para verip de izlenebilecek film diye düşünmüyorum.

bu filmden senaryo beklemiyorum gorsellik icin sinemada izlenir mi ? sesler falan iyiymidi
  • quote:

Orijinalden alıntı: _THANOS_

BANA GÖRE senaryo ilk filme kıyasla zayıf değil. Hatta daha iyi bile denebilir aslında. İlk filmde hikayenin çizgisel ilerleyişine nazaran burada olaylar değişik başlayıp çok farklı noktalara varıyor. İlerleyiş çok tahmin edilebilir desem yalan olur zira bir noktada film sizi ters köşeye yatırıyor hem de en beklemediğiniz şekilde. Evet böyle bir efekt filminde bile ters köşe var evet. Onun haricinde ilk filmdeki karanlık havayı baya açıp aralara komiklikler yerleştirmişler ki bu da hiç sırıtmamış.

Filmin aksiyon ve efekt kısmına gelirsek baya iyiydi. 3D'lik pek bir şey göremedim. Ses kalitesi muazzam. İzlediğim sinema kaliteli bir sinema değil ama ONA RAĞMENkulaklarımız patladı desem yeridir. Robotların ilk filmdeki ağır hareketlerinin ve mekaniklerinin oluşturduğu gerçekçilik payı burada yoktu ama. Olayları hızlandırmak için böyle bir yola gitmişler ki iyi de olmuş. Sonuç olarak ben beğendim. Mümkünse IMAX veya 4DX izlemenizi öneririm.

bu filmde Sesler icin gitmeyi dusunuyorum Imax'de izleyen yok mu ya. Sesler nasil

Sen normal sinemada seslerden etkilendiysen IMAX de sesleri dusunemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waynei -- 23 Mart 2018; 22:58:19 >

• waynei kullanıcısına yanıt
    Hocam bi Transformers değil öyle söyleyeyim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • filmden biraz önce çıktım.
    akasya imaxte izledim.
    ilk filmin gölgesinde kaldığı kesin ilk filmdeki görselliğe aşırı titizlikle çalışma yapıldığı açıklanmıştı ve kesinlikle onun ötesine geçilememiş ancak yinede güzeldi. (bunda sanırım yönetmen faktörü var)
    ilk filmdeki kadar epik savaş sahneleri ve duygu filmde maalesef yoktu.
    sesler şahane ancak ana müziği nasıl kullanmazlar aklım almıyor koca filmde ilk filmde kullanılan o şahane müzik film boyunca yoktu. (saçma bi remix vardı sadece)
    inşallah 3. filmde çok daha iyi iş çıkartırlar ve guillermo del toro tekrardan yönetmen olur.
    seriyi seven birisi olarak 6/10
  • Charlie Hunnam olmadan sinemaya giderek çok keyifle izleyeceğimi sanmıyorum. Yine DVD'ye kaldık
  • telefondan dolayı pmden cevaplayamadım buradan yazıyorum..

Merhaba
    İstanbul'da oturuyorsan kesinlikle Akasya IMAX salonu tavsiye ederim.
    Ankara'daki imax salonu bile görüntü kalitesi açısından çok kötüydü sanırım bi arıza söz konusu.
    İzmir'deki imax fena değil tavsiye ederim.
    4DX bende tavsiye etmiyorum.
    kısacası İstanbul'da en iyi imax salon şu anda akasyada bilginiz olsun..
    iyi seyirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serin_su842

Cevap için çok tşk ler hocam. Ben de İstanbul dayım zaten yalnız yakıımdaki salonda 4DX vardı ondan sorayım dedim. IMAX eğer 4DX den daha iyiyse kesinlikle öyle yapayım. Bir de Sinemia olayına gireyim diyordum 3 bilet 19 tl ya bir tane IMAX hakkımız da varmış yalnız bir arkadaş öğlen saat 12:30 ve öncesi için IMAX dahil sinema biletlerini 6 tl den satıyor öğlen saati ya da akşam saati izlemenin herhangi bir farkı olur mu öğlen de kapalı alan olduğundan salonun gene karanlık olacağını düşünüyorum ama senin fikrini alayım son kez

sinemia premium kullanıyorum uygulama fena değil benim gibi sinemaya çok gidenler için gayet başarılı. iki eksisi var ayda sadece bir kere imax e gidebiliyorsun. ikincisi ileri tarihli programlamayı sadece haftada bir yapabiliyorsun. onun haricinde iyi.
    sinemaya istediğin saatte gidebilirsin herhangi bir sorun olmaz

• serin_su842 S kullanıcısına yanıt
    istinyeparkın perdesi küçük marmaraparka hiç gitmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M1A2Abrams

telefondan dolayı pmden cevaplayamadım buradan yazıyorum..

Merhaba
    İstanbul'da oturuyorsan kesinlikle Akasya IMAX salonu tavsiye ederim.
    Ankara'daki imax salonu bile görüntü kalitesi açısından çok kötüydü sanırım bi arıza söz konusu.
    İzmir'deki imax fena değil tavsiye ederim.
    4DX bende tavsiye etmiyorum.
    kısacası İstanbul'da en iyi imax salon şu anda akasyada bilginiz olsun..
    iyi seyirler.

neye gore kime gore iyi ? Cinemaximum IMAX salonlari hepsi ayni. sonucta Tum IMAX salonlari ayni projeksiyon sistemini kullaniyor.

Pacific Rim 2 (Şubat 2018)

• quote:

Orijinalden alıntı: M1A2Abrams

istinyeparkın perdesi küçük marmaraparka hiç gitmedim.

3D gozlugu takinca Dev perdeden eser kalmiyor malesef. Genel olarak Tum IMAX perdeleri asagi yukari ayni

Tüm IMAX salonlarımız 2K çözünürlüğünde ve dijitaldir.
    Dijital IMAX salonlarının aspect ratioları 1:1.90' dır.
    Filmleri çekildikleri formata göre Flat yada Scope 2D/3D olarak gösterilebilmektedir.

Perde ölçüleri aşağıdaki gibidir.

Ankamall 21,00 x 17,00 (Dijitale döndükten sonra 21,00 x 12,50’ü kullanılıyor)
    İstinye Park 21,30 x 12,62
    Marmara Park 22,00 x 12,60
    Akasya 22,11 x 12,43
    Mavibahçe 22,47 x 13,22
    Hilltown 17,92 x 9,63
    Marka 21,85 x 12,91

• waynei kullanıcısına yanıt
    evet doğru biliyorum ancak dediğim gibi sanırım bi arıza söz konusuydu filmde 3d gözlük takmama rağmen filmi çift görüyorduk.
    izmirde böyle bir sorun yoktu.
  • İmdb notu şimdiden 6 ya düşmüş.. 5.3 e kadar yolu var.

Çöp oğlu çöp

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk film çok daha iyi gerek oyunculuk gerek kurgu gerek görsel ama bu tip filmlerde konuya bakmıyacaksınız ne olduğu belli ben zevk alarak izledi puan olarak 6.5 alır gidilir yani görseller ve ses için
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.