Şimdi Ara

p4 2.4 ü 2.6 yapmak riskli mi???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende p4 2.4 ghz işlemci var kasamda ek fan yok şimdi ben bu işlemciyi 2.6 ya çıkarsam işlemcinin yanma olasılığı yüksek mi???

• abi ne diyorsun ya 200mhz den birşey olmaz.. Millet 1GHz overclock yapıyor Hiç korkmadan yapabilirsin..
  • hehe cahillik işte ne yapalım
  • Nasıl yapacağını biliyorsundur inşallah?
  • walla üst konulardan bakarak yapıcam...
  • Ben şu anda 2.6 işlemciyi stok fan ile 3.2 sorunsuz çalıştırıyorum hiçbir sorun olmaz stok fan ile rahat 3.0 Ghz olarak çalıştırman gerekir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kmp16 -- 22 Aralık 2004, 20:55:11 >
  • Bende Zalman fan var ama önce stok ile çok rahat 2.9 yapıyordum.
    Önemli olan Güç-kaynağı OC yapacaksan.
  • one ya 2,4 ü 2,6 yapmak riskmi bu senin risk anlayısına baglı adamım elemanın dedigi gibi millet 1ghz artırıyo sen 200 mhz nin hesabını yapıyosun alanı seven sadece forma bişiler yasmıs olmak için digil bişiler ogrenmek için yasın yaaa

dene yap 2,6 kullann bi süre gör risk mi digilmi
  • teknik olarak kaldırımda yürümek b,le risklidir ama millet peşinden boğa koşturtuyo
  • yap canım nolcak yani
  • Bende 2.6 HT var kardeş ama hiç OC yapmadım. Sana tavsiyem işlemcini gözden çıkaracaksan ve gerekli önlemleri alacaksan ( performanslı fan ) bu işe kalkış. Yarın işlemcin yanınca burada yorum yapanlar sadece sana gülerler
  • quote:

Orjinalden alıntı: TargArts

one ya 2,4 ü 2,6 yapmak riskmi bu senin risk anlayısına baglı adamım elemanın dedigi gibi millet 1ghz artırıyo sen 200 mhz nin hesabını yapıyosun alanı seven sadece forma bişiler yasmıs olmak için digil bişiler ogrenmek için yasın yaaa

dene yap 2,6 kullann bi süre gör risk mi digilmi

bu nasil bi tepkidir anlamak guc gercekten

• oc yapilan parcalarin omurleri azaldigi dogrudur...
    ancak mesela bi islemciyi ele alalim...oc yapildiginda omru 10 yil ise bu en kaba bi tabirle 4 yila insin...
    tabii benim dedigim northwood a 2V vermek gibi durumlari kapsamiyor...
    yani sanki oc yapinca islemcimiz aninda pert olacakmis gibi solemisin arkadasim ve dolayisiyla biraz yanlis yonlendirme olmus bence....
    ben mesela hic bisey bilmesem ve sen bana bunu desen ben hayatta oc yapmam....
    bilinmeyenden korkulur
    quote:

Orjinalden alıntı: someone74

Bende 2.6 HT var kardeş ama hiç OC yapmadım. Sana tavsiyem işlemcini gözden çıkaracaksan ve gerekli önlemleri alacaksan ( performanslı fan ) bu işe kalkış. Yarın işlemcin yanınca burada yorum yapanlar sadece sana gülerler

• Ben 2.4 ü 3.4 çalıştırıyorum hemide 1.275 volt ile, voltaj vermedende oluyor bu işler o vakit ömrüde tükenmiyor.
  • cok ii bi cpu denk gelmis güle güle kullan....
    1.275 ile bi de yawwww
    quote:

Orjinalden alıntı: mmengi

Ben 2.4 ü 3.4 çalıştırıyorum hemide 1.275 volt ile, voltaj vermedende oluyor bu işler o vakit ömrüde tükenmiyor.
  • Yap kardeş korkma.Bak imzada değerler var.Daha fan bile almadım.Taaa en eski tip P4 fanı var üstünde.İyi bişey alınca artık 3.6 GHZ'e kadar yolu var rahat rahat...
  • quote:

Orjinalden alıntı: X

Yap kardeş korkma.Bak imzada değerler var.Daha fan bile almadım.Taaa en eski tip P4 fanı var üstünde.İyi bişey alınca artık 3.6 GHZ'e kadar yolu var rahat rahat...

Onun yolu varda acaba o fsb'ye dayanacak ram'lerinin gücü varmı bide oradan bak konuya
  • niye ki 1:1 vermezsin olur biter...ramler icin 5:4 de 440 mhz civari bisey yapar yapar...
    indirirsin timingleri 2-2-2-6 ya veya artik o hizda hangi degerleri kaldiriyosa...
    al sana iste mis gibi
    quote:

Orjinalden alıntı: reLo

quote:

Yap kardeş korkma.Bak imzada değerler var.Daha fan bile almadım.Taaa en eski tip P4 fanı var üstünde.İyi bişey alınca artık 3.6 GHZ'e kadar yolu var rahat rahat...

Onun yolu varda acaba o fsb'ye dayanacak ram'lerinin gücü varmı bide oradan bak konuya

• quote:

Orjinalden alıntı: mete656

niye ki 1:1 vermezsin olur biter...ramler icin 5:4 de 440 mhz civari bisey yapar yapar...
    indirirsin timingleri 2-2-2-6 ya veya artik o hizda hangi degerleri kaldiriyosa...
    al sana iste mis gibi
    quote:

quote:

Oda var tabi ama bide şöle bak ben kingston ları 166 mhz kitleyip 260 fspye cıkarıorum stabil olarak ama adamdaki oem'se daha dandikse(beterin beteri vardır hesabı) o değerleri kasarak cıkabilir stabilite olamayabilir o bakımdan diyorum bende

• ii de oem olsa bile 400@500 de calisan bi ram nasi dandik olabilir ki???
    tabii sanirim burda yanlis anlasilma var...
    ben X in sistem icin konusuyorum sen de topic i acan arkadasinkinden bashediyon galiba
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: mete656

niye ki 1:1 vermezsin olur biter...ramler icin 5:4 de 440 mhz civari bisey yapar yapar...
    al sana iste mis gibi
    quote:

quote:

Oda var tabi ama bide şöle bak ben kingston ları 166 mhz kitleyip 260 fspye cıkarıorum stabil olarak ama adamdaki oem'se daha dandikse(beterin beteri vardır hesabı) o değerleri kasarak cıkabilir stabilite olamayabilir o bakımdan diyorum bende

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.