Şimdi Ara

P2P tabanlı güvenli iletişim platformu Tox (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
6
Favori
2.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 1984 George Orwell tarafından yazılan roman

• Konu ne, senin söylediğin ne. Bütün gün direksiyon sallayan bi taksi şöförüne Tox'un özelliklerinden bahsetsem senden daha cok iyi anlar

Vatsap ve telegıram neden asla güvenli olamaz, taksiciye bunu anlatsam ve onu da anlar ve konuyla ilgili yorum yapar, sen o kadarını dahi yapamıyorsun.

Ancak merak etme senden beteri de var.

üniversitede yazılım bölümünü bitirdim diyen bir tip, Tox için "içinde analitik metrik olan yazılım güvenli olamaz" dedi. Tox reposunu kodların tamamını inceledim, analitik metrik kodları yok dedim, "Google'a satılır güvenliliği kalmaz" dedi. Kıraathanedeki göbekli dayı söylese anlarım fakat üni bitirdim diyen biri bu.

Neyse, siz anlamasanız da olur. Anlayan kişiler ile Tox ağımız genişliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 20 Mart 2021; 10:3:14 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • eline emeğine sağlık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba hocam antox indirdim id: BA1C3B0C743C189E0616F3E012E80E6D4F8BDC6C5FA1D94EA2CCEDB939801622CBA2B0230A9F

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • öncelikle cahillik yapabileceğim için affoluna

yazılım konularında uzun aradan sonra döndükten sonra bu konu takıldı ve bana sadece whatsapp yeter.

anladığım kadarıyla bu tox uygulaması mesajlaşmadaki linux ü gibi bir şey.

ileride securty kısmında ses çıkaracağını düşünüyorum.

• BalkanGöçmeniBirBey kullanıcısına yanıt
    Whatsapp / WA sizinle ilgili tüm özel bilgileri, tüm mesajları, eklenen imgeler, dosyalar, videoları kendi sunucularında saklar, sonsuza dek. Örneğin bir kişiye mesajlar dosyalar gönderdin diyelim, sonra tüm mesajları, dosyaları hem sen hem karşıdaki kişi sildi diyelim. WA 'da tüm mesajlaşma ile dosyaların bir yedeği sonsuza dek kalır. Diger gizlilik sorunlarına hiç girmiyorum bile örneğin WA 'ı indirdikten sonra ilk olarak "adres defterinizdeki kişilere WA erişecek / ONAYLA / ONAYLAMA" gibi bir seçenek çıkar. Demokrasilerde seçim özgürlüğü vardır cunku , o yüzden sana sorar :) Ne var ki "ONAYLAMA" 'yı seçersen WA çalışmaz. Cunku WA senin adres defterindeki tüm kişilere senin özeline göz diken bir uygulamadır. WA'yu kullanabilmek için seve seve "ONAYLA" yı seçersin. Bir kez seçtikten sonra tüm arkadaşların numaraları WA'nın sunucularına sonsua dek saklanır.

Genel olarak telefon / GSM no isteyen tüm uygulamalar, sizin özelinizle ilgilenen uygulamalardır. Anımsadıgım ölçüde Telegram GSM no istiyor. Telegram güvenli app deniliyor ya, o bakımdan.

Tox bu bağlamda 100% sorunsuz. Tüm kodları, Tox protokolünün tüm ayrıntıları her bir nes 100% açık, 100% dokumantasyonlu.

Tox'a mesajlaşmanın Linux'u demek cok iyi olmasa da benimsenebilir bir tanımlama.

Tox protokolü ile çalışan masaüstü uygulaması qTox, Windows, macOS ile Linux üzerinde sorunsuz çalışıyor. Antox, TriFA gibi mobile app'ler de Android üzerinde sorunsuz çalışıyor. Antox kimileyin dosya alıp gönderirken kapanabiliyor,TriFA bu açıdan daha sorunsuz ancak yine de Android telefonumda Antox'u yeğliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Tuğkan-0153 kullanıcısına yanıt

eyvallah

• Antox play store da yok, atox var. Sanırım aynı mantıkla çalışıyorlar, güvenilir mi? Antox son sürüm 2018 de çıkmış, hâlâ onu mu kullanıyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.