Şimdi Ara

P150HM KULLANICILARI KULÜBÜ (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
905
Cevap
4
Favori
32.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zafer135

quote:

Orijinalden alıntı: azengin

Maalesef boş slot yok, DVD sürücüsünü çıkararak onun yerine takabilirsiniz. Bunu ayrıntılı şekilde anlatan bir arkadaş vardı ancak konuyu bulamadım şimdi.

konuyu paylaşayım ancak resimler uçmuş.

http://forum.donanimhaber.com/m_57033212/f_//tm.htm#57033212

http://forum.donanimhaber.com/m_60312061/mpage_1/f_/key_//tm.htm#60312061

benim aklımı kurcalayan bu cd-rom yuvasına takılan cihazlar iki çeşit 12.7---9.5 mm
    biz monster 150hm için hangisini almamız gerekiyor._?

benim cihazda 120 gb ssd var ancak daha dvd-romu söküp bu dönüştürücülerden almadım gittigidiyorda mevcut ama hangi modeli alacağız bilgisi olan varmı.?

bende ssd takmak istiyorum hocam ama hiçbisey bilmiyorum irtibatta olalım kardesim...

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim_koparal

quote:

Orijinalden alıntı: zafer135

quote:

Orijinalden alıntı: azengin

Maalesef boş slot yok, DVD sürücüsünü çıkararak onun yerine takabilirsiniz. Bunu ayrıntılı şekilde anlatan bir arkadaş vardı ancak konuyu bulamadım şimdi.

konuyu paylaşayım ancak resimler uçmuş.

http://forum.donanimhaber.com/m_57033212/f_//tm.htm#57033212

http://forum.donanimhaber.com/m_60312061/mpage_1/f_/key_//tm.htm#60312061

benim aklımı kurcalayan bu cd-rom yuvasına takılan cihazlar iki çeşit 12.7---9.5 mm
    biz monster 150hm için hangisini almamız gerekiyor._?

benim cihazda 120 gb ssd var ancak daha dvd-romu söküp bu dönüştürücülerden almadım gittigidiyorda mevcut ama hangi modeli alacağız bilgisi olan varmı.?

bende ssd takmak istiyorum hocam ama hiçbisey bilmiyorum irtibatta olalım kardesim...

hocam ssd takmakta birşey yok çok kolay bilgisayardaki harddisk kapağını söküp hdd yi çekip çıkartıyorsunuz yerinden aynı şekilde yeni ssd yi bastırarak dikkatli şelilde yerine takıyorsunuz birazcıkta bastırmanızı tasfiye ederim tam oturması için sonra kapağı takıyorsunuz olay bitiyor.
    dvd-romu söküp ikinci harddiski kullanacaksanız birazcık detaya giriyor dünüştürücü cihazlar var 30-40 liraya satılan bunlardan almak gerekiyor.
    eğer yapamam diyorsanız bu dönüştürücü cihazı daha bende almadım aldıktan sonra fotoğraflı yada videolu paylaşım yaparım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zafer135 -- 2 Ağustos 2014; 16:10:19 >

• Bu cihazdaki msata girişi sata 3 destekliyor mu?
  • Arkadaslar merhaba p150hm model bilgisayarimin mentesesi kirildi serviste tek cifti 350 lira falab alternatif nasil bulabilirim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • P150hm msata varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Singleshot35

P150hm msata varmı?

bu konuyu bende merak ediyorum elimde msata ssd olmadığı için deneyemedim ancak kasayı açtığımda msata girişine benzer bir konnektör mevcut bilgisi olan arkadaşlar varsa aydınlatırsa bizi sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zafer135 -- 8 Ocak 2015; 22:16:15 >

• Laptopun kasatı actıgımda orası oldugunu tahmın edıyordum ama yetkılı bı kısıden duymak hepımızı rahatlatır .
  • Singleshot35 S kullanıcısına yanıt
    hiç bilgisi olan yokmu acaba.?
  • 44 üncü bölümdeyim. Quiet ile bi münasebet, gerilim olmadı başkalarının aksine.
  • Quite ile dus almak isterseniz phantom cigar ile basinizda sinekler ucusana kadar zamani ileri alin sonra mother base e gidin arkadaki adamlarin tepkileri epey komik olmus. mother base ye cok uzun sure gitmesseniz askerlerinizin morali dusuyor bu sirada mother base e giderseniz ozel bir video devreye giriyor.Son olarakta oyunun basinda size dogum tarihinizi soruyor bu tarihi bu gunun tarihine cevirerek mother base ye gidin supriz bir video cikiyor.kisaca mother base e surekli gidin chapter 2 de gittiginiz zaman snake ile quite epey bir yakinlasiyor gitmediginiz taktirde bu videolari kacirmis oluyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkartal

Arkadaşlar, bu D-Dog ne zaman kullanılabilir oluyor?
    Üsse gittiğimde görüyorum hala yavru bi büyütemedik hayvanı. Yapmam gereken bir şey mi var?
    episode 19 dayım sanırım.

yok mu bir yardımcı olacak
  • hocam episode 10 da kullanılmaya baslıyo yanlış hatırlamıyosam episode 19 a gelmişsin kullanabilmen gerekir bir sorun var sanırım.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar, bu D-Dog ne zaman kullanılabilir oluyor?
    Üsse gittiğimde görüyorum hala yavru bi büyütemedik hayvanı. Yapmam gereken bir şey mi var?
    episode 19 dayım sanırım.

yok mu bir yardımcı olacak

Köpeği kaçıncı episode'da aldıysan yaklaşık 10 episode sonra büyümüş oluyor. Ben 30 küsurlarda bulmuştum 40 küsurlarda büyüdü mesela

• Yazyk bana.
  • Online iyice detaylandırılmış.

• Arkadaşlar şu sarhoş gibi dolanan robotlar varya mission 15 de onları en kolay nasıl öldürürüm doguseniniz oldu mu hiç?
  • Y?lenmi? material ile i?lenmemi? material arasyndaki farky ve i?lenmi? materiali nasyl kullanaca?ymyzy söylerse sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: N'DexteR

44 üncü bölümdeyim. Quiet ile bi münasebet, gerilim olmadı başkalarının aksine.

PM alımın kapalı, cevap yazamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: N'DexteR

44 üncü bölümdeyim. Quiet ile bi münasebet, gerilim olmadı başkalarının aksine.

45.bölümü açmanız gerek. Onun için de Quiet'ın bond levelı maximum olmalı.
  • Herkese merhaba,

P150HM kullanıcısıyım 2011 yılında aldım bilgisayarımı. Ekran kartı olarak 6990M kullanıyor(d)um. Fakat bir kaç hafta önce kart artık ben çalışmak istemiyorum dedi ve bende servise gönderdim. Servis kartın sıcaklıktan dolayı bozulduğunu söylese de ben bozulmadan bir veya iki hafta önce temizleyip macunlamıştım. Tabi bu ilk bozulma da değil. Bundan 2 yıl önce de yine aynı şekilde ekran kartı yanmıştı ve yine sıcaklıktan olabileceğini söylemişlerdi. Tabi ozaman garantisi olduğu için garantiden kart değişince hiçbir problem yoktu.

Neyse efendim bilgisayarı gönderdim servise, aynı kartın artıküretilmediğini ve minimum amd 7970(idi sanırım) takabileceklerini fiyatının da yaklaşık 1500 lira olduğunu söyledirler ve aynı zamanda kart tamiri ne de gidebiliriz dediler (250 tl) fakat tamirin %70 oranda başarılı olabileceğini ve tamir edilse bile en fazla 1 yıl sonra tekrar bozulacağını söylediler. Tabi bende 1500 lirayı duyunca 250 lirayı riske atmayı tercih edip tamir edilmesini istedim.

Tamir sonucunda kartın yük altında iletişimi kestiğini ve ekranı kapattığını söylediler ve başarısız olunduğu için tamir ücreti almadılar.

Tabi riske attığım 250 lira hala bir köşede olunca aliexpress, ebay gibi sitelerden kullanılmış gtx560m veya gtx580m ekran kartlarına bakmaya başladım. Araştırmalar sırasında kartın alt kısmında, montaj için kullanılan xbracket isimli bir parçanın olduğunu ve amd ile nvidia kartlarının x bracketlerinin farklı olduğunu farkettim. Yine araştırmalar sırasında forumda bir p150hm kullanıcısının amerikadan aldığı gtx560 yada 580 ekran kartının mavi PCB olduğu için bilgisayara uyum sağlamadğını gördüm.

Şimdi değerli arkadaşlar, bu kriterleri göz önüne alarak (x bracket, mavi pcb olayı) şuan bir kullanılmış ekran kartı alma arefesindeyim. Sizlere sormak istediğim, acaba bu kriterler dışında bilgisayara uyumsuzluk yaratabilecek bir durum varmı veya dikkat etmem gereken birşey ?

Ayrıca gtx560m ve gtx580m kullanıcıları ürün model numarasını yazabilirler ise sevinirim.

Teşekkürler, herkese iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HN3565 -- 19 Ekim 2015; 0:57:03 >

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.