Şimdi Ara

P150HM KULLANICILARI KULÜBÜ (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
905
Cevap
4
Favori
32.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cem383

sinir yok rahat ol
    burda herkes bişeyler merak ediyo cihazla ilgili birbirimizle paylasıyoruz

Mesajın sonuna koyduğun işaret öyle anlamama neden oldu.
  • su pcnin fişini cekiverde bi dk bakıver benim işe
  • arkadaşlar merak ettiğim bir konu var HD6990 ekran kartlarında bildiğim kadarı ile çift işlemci var peki HD6990M modelinde durum nedir bilen var mıdır? araştırdım fakat pek birşey bulamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: zyzapin

quote:

Orijinalden alıntı: blackgiant

quote:

Orijinalden alıntı: efesinn

quote:

Orijinalden alıntı: cakal41234

hocam ben direk monster ın sitesinden msj attım dım gtx580m mi yoksa 6990m mi diye bana gelen cevap: 2 side en güçlü 2 kartlardan birisi.. 6990 hatta bazı oyunlarda gtx580 i geride bırakıyor. bazılarındada kafa kafa ya gidiyor bazı oyunlardada gtx580m biraz daha öne cıkıyor ama f/p olarak 6990m tavsiye ediyorum dedi

arkadaşlar birkaç gündür takip ediyorum sizleri ve çoğunlukla gtx580m ile 6990m arasında kalmış görüyorum kullanıcıları, nvidia ile ati arasında hep fiyat farkı oluyor, sadece bu üründe değil yani. nvidia oyunlarda sponsoruluk yapıyor her oyunda karşımıza çıkıyor bir de kendine has teknolojiler var (phsyx gibi) ve çoğu zaman ati den daha pahalı satıyor ekran kartlarını.bence çok fazla takılmayın paranız var kafamda soru işareti istemiyorum diyorsanız nvidia alın yok benim bütçem sınırlı diyorsanız ati alın söylenenleri takmayın ve keyfinize bakın derim

tamamiyle aynı fikirdeyim

ben bu konuda maalesef hem fikir değilim çünkü 6990 gtx580 den üstündür ve oyunlarda 6990 daha üstündür fakat eğer niyetiniz oyundan çok render işlemleri ise bu seferde sorgusuz sualsız nvidia derim.

ve ekran kartı sıcaklık değerleri açısından da atı nvidianın bir adım önündedir yani tek kelime ile oyun diyenlere ATİ

Kardesim sana katilamayaagim cogu oyunda gtx580m hd6990m i geciyor bazi oyunlarda kafa kafaya .. Haa bazi oyunlardada hd6990 in gecdigi olabiliyor ama bu cok degil.. Ortalama olarak %5 daha iyi performans sergiliyor oyunlarda gtx580m ... Bu linkde cok genis incelemesi var bakabilirsinizhttp://www.notebookcheck.net/Review-GeForce-GTX-580M-SLI-vs-Radeon-HD-6990M-CF.60232.0.html

Amaa sunuda eklemek istermki f\p orani hd6990m in daha iyidir. Zaten monster yetkili serviside bana ayni seyleri soyledi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cakal41234 -- 20 Aralık 2011; 18:53:08 >

• Buyur bu resim sözümün karşılığı çoğu oyunda 6990m gtx 580m in üzerinde performans veriyor bunun yanı sıra sıcaklık değerleri dah makul seviyelerde kalması ve tabiki 330+%18 kdv ile =389,40 tl bir fark verilirmi ben oyun için asla vermem başkalarının fikrine saygı duyarım ama benim fikrim bu.

Ayrıca şuanda kullandığım 5870m ekran kartlı modek de gtx460 karşısında Nvidia anlaşmalı crysis de daha iyi performans vermesi tabiki atı dedirtir bana. Ama physix benim için önemli diyenlere saygım sonsuz yada dediğim gibi render yapıcak olanlar zaten hiç düşünmeden nvidia alsınlar

P150HM KULLANICILARI KULÜBÜ

Not :Koyduğun linkte dikkat edersen tekil değil çift ekran kartlı incelemeler var.....

P150HM KULLANICILARI KULÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zyzapin -- 20 Aralık 2011; 19:18:06 >

• Hayır hocam koydugum linlerdekiler izim alacagımız ekran kartlarının incelemeleri Ayrıca gtx580 nin de üstün oldugu bir çok oyun var: ÖR: BF3 - CRYSİS2 - mafi2 - STARCRAFT2 - Call of Duty SERİSİ - Resident Evil 5 VS. VS BEN DİREK MONSTER ÜRÜN SATICISININ MSJ INI İLETİYORUM SİZE :

Sonuç olarak; Fiyat / Performans anlamında HD 6990M’ in oyun performansının GTX 580M’ e göre hiçte geride kalmadığını ve özellikle son çıkan oyunlarda dahi 1-2 oyun haricinde yarışı başa baş götürdüğünün hakkını teslim etmek gerekiyor. Genel anlamda ise; çoğu eski ve bazı yeni oyunlarda HD 6990M’ in az bir fark ile GTX 580’ i geride bıraktığı görülüyor. GTX 580M ise; bir çok testte özellikle son çıkan oyunlarda olmak üzere HD 6990M’ e göre farkını yüksek grafik ayarlarda ciddi biçimde ortaya koyduğu görülürken yeni çıkacak olan oyunlarda da bu başarımını devam ettireceği ön görüldüğünde pahalı fiyatına rağmen performans anlamında HD 6990M’ i geride bırakacağı düşünülebilir.

Buna göre; benim size tavsiyem Fiyat / Performans anlamında oldukça başarılı bir performans sergileyen HD 6990M’ i seçmenizdir. Ama uzun vadede yüksek performans hedefliyorsanız ve bütçeniz de elveriyorsa şayet GTX 580M’ i tercih etmeniz yerinde bir karar olacaktır.

İlginiz için teşekkür ederiz.

Bilginize sunarım.

Saygılarımla,

Özgür ERSİN
    Fokus Bilgisayar San. ve Tic. Ltd. Şti.
    Müşteri Hizmetleri ve Ürün Destek Yöneticisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cakal41234 -- 20 Aralık 2011; 19:44:19 >

• quote:

Hayır hocam koydugum linlerdekiler izim alacagımız ekran kartlarının incelemeleri Ayrıca gtx580 nin de üstün oldugu bir çok oyun var: ÖR: BF3 - CRYSİS2 - mafi2 - STARCRAFT2 - Call of Duty SERİSİ - Resident Evil 5 VS. VS BEN DİREK MONSTER ÜRÜN SATICISININ MSJ INI İLETİYORUM SİZE :

Sonuç olarak; Fiyat / Performans anlamında HD 6990M’ in oyun performansının GTX 580M’ e göre hiçte geride kalmadığını ve özellikle son çıkan oyunlarda dahi 1-2 oyun haricinde yarışı başa baş götürdüğünün hakkını teslim etmek gerekiyor. Genel anlamda ise; çoğu eski ve bazı yeni oyunlarda HD 6990M’ in az bir fark ile GTX 580’ i geride bıraktığı görülüyor. GTX 580M ise; bir çok testte özellikle son çıkan oyunlarda olmak üzere HD 6990M’ e göre farkını yüksek grafik ayarlarda ciddi biçimde ortaya koyduğu görülürken yeni çıkacak olan oyunlarda da bu başarımını devam ettireceği ön görüldüğünde pahalı fiyatına rağmen performans anlamında HD 6990M’ i geride bırakacağı düşünülebilir.

Buna göre; benim size tavsiyem Fiyat / Performans anlamında oldukça başarılı bir performans sergileyen HD 6990M’ i seçmenizdir. Ama uzun vadede yüksek performans hedefliyorsanız ve bütçeniz de elveriyorsa şayet GTX 580M’ i tercih etmeniz yerinde bir karar olacaktır.

Bilginize sunarım.

Saygılarımla,

Özgür ERSİN

Mercedes'mi daha kaliteli BMW mi ? sohbeti başladı :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• % 5 performans icin bunu tartismak bile bence zaman kaybi arkadaslar. Fp olarak 6990 daha makul bir secim. Zaten ust duzey oyunlarin en yuksek ayarda oynayabliyorsuz bu kartlarla. oyuzden hic dert etmeyin paraniz hangisine yetiyorsa onu alin.

@azengin gta 4 de aldigin fps degerleri nedir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackgiant

quote:

Hayır hocam koydugum linlerdekiler izim alacagımız ekran kartlarının incelemeleri Ayrıca gtx580 nin de üstün oldugu bir çok oyun var: ÖR: BF3 - CRYSİS2 - mafi2 - STARCRAFT2 - Call of Duty SERİSİ - Resident Evil 5 VS. VS BEN DİREK MONSTER ÜRÜN SATICISININ MSJ INI İLETİYORUM SİZE :

Bilginize sunarım.

Saygılarımla,

Özgür ERSİN

Mercedes'mi daha kaliteli BMW mi ? sohbeti başladı :)

Doğru söylüyorsun kardeşim .. Belliki iki kartda 2 tarafın en güçlü kartları isteyen gtx580 isteyen hd6990 alır olur biter bende daha fazla uztmak istemiyorum bu konuyu

• quote:

Bilginize sunarım.

Saygılarımla,

Özgür ERSİN

ben benim görüşüm diyerek yorumumu kapattım fakat bana hitaben yazdığınagöre söz hakkı düştü bana. Öncelikle eklediğim grafikte bakarsan farkın 1-2 oyunla kalmadığı ortada kii tüm oyunlarda önde demiyorum...

Sonrasında ise fokusbilgisayarda yeni notebookların oluşturulmasından sorumlu ve tanıyan herkesin teknik konularda üstünlüğünü kabul edeceği ÖMÜR ERSİN 'in açıklaması ise şu yönde:

1- oyun amaçlı alınıcaksa kesinlikle HD6990 tercih edilmeli çünkü fiyat farkının yanı sıra birçok oyunda daha üst performans gösteriyor( Yinede değerlerin birbirine yakın olduğunuda belirtmişti)
    2- Nvidia ekrankartları sıcaklık değerleri nedeni ile zamanla kart yakabiliyor ama amd tarafında bu yönde sıkıntılar yok.

yukarıdaki söylem bana değil ömür ersin in kendisine aittir oyun amaçlı ise HD6990 demiştir fakat ÖMÜR ERSİN de sadece kendi görüşünü bildirmiştir. Kısacası herkesin kendi paşa gönlü istediği kartı alır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zyzapin -- 20 Aralık 2011; 20:54:09 >

• quote:

quote:

Bilginize sunarım.

Saygılarımla,

Özgür ERSİN

ben benim görüşüm diyerek yorumumu kapattım fakat bana hitaben yazdığınagöre söz hakkı düştü bana. Öncelikle eklediğim grafikte bakarsan farkın 1-2 oyunla kalmadığı ortada kii tüm oyunlarda önde demiyorum...

Sonrasında ise fokusbilgisayarda yeni notebookların oluşturulmasından sorumlu ve tanıyan herkesin teknik konularda üstünlüğünü kabul edeceği ÖMÜR ERSİN 'in açıklaması ise şu yönde:

1- oyun amaçlı alınıcaksa kesinlikle HD6990 tercih edilmeli çünkü fiyat farkının yanı sıra birçok oyunda daha üst performans gösteriyor( Yinede değerlerin birbirine yakın olduğunuda belirtmişti)
    2- Nvidia ekrankartları sıcaklık değerleri nedeni ile zamanla kart yakabiliyor ama amd tarafında bu yönde sıkıntılar yok.

yukarıdaki söylem bana değil ömür ersin in kendisine aittir oyun amaçlı ise HD6990 demiştir fakat ÖMÜR ERSİN de sadece kendi görüşünü bildirmiştir. Kısacası herkesin kendi paşa gönlü istediği kartı alır...

Ya üstad neden böyle tartışma ya açık biçimde konuşuyorsun Bu Özgür beyin çok uzun olan konuşmasının bir parçası Ama kesinlikle oyun için alacaksan 6990 al diye bir ifadesi yoktur. Onun söylemi f/p acısından 6990 daha iyidir. Bir çok oyunda gtx580 ile kafa kafaya dır hatta bazı oyunlarda gtx i geçdiğide oluyor dedi. Ama daha yüksek grafikli ve son cıkan oyunlarda gtx farkını ortaya koyuyor ve bundan sonraki cıkacak oyunlardada koyacaktır dedi Eger bütcenizi zorlamak istemiyosanız hd6990 gtx ile kafa kafa ya bir karttır .. Ama fiyatı önemli degil ve uzun vadede daha yüksek performans istiyorsanız gtx580m öneririm diyor Ve ben anlayamıyorum nasıl oyun için kesinlikle hd6990 oluyor.. BF3 CRYSİS COD SERİSİ-DİRT SERİSİ bunlar ekran kartlarının güçlerini gösteren oyunlar ve gtx bunların hepsinden galip çıkıyor.. Ama şunu bir daha belirtmek istiyorum ki f/p olarak hd6990 daha iyidir ..

Neyse dahada fazla uzatmanın anlamıda yok herkezin kendine göre bir görüşü vardır bunada saygı duymak gerekir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cakal41234 -- 20 Aralık 2011; 21:41:54 >

• quote:

quote:

quote:

Bilginize sunarım.

Saygılarımla,

Özgür ERSİN

Ya üstad neden böyle tartışma ya açık biçimde konuşuyorsun Bu Özgür beyin çok uzun olan konuşmasının bir parçası Ama kesinlikle oyun için alacaksan 6990 al diye bir ifadesi yoktur. Onun söylemi f/p acısından 6990 daha iyidir. Bir çok oyunda gtx580 ile kafa kafaya dır hatta bazı oyunlarda gtx i geçdiğide oluyor dedi. Ama daha yüksek grafikli ve son cıkan oyunlarda gtx farkını ortaya koyuyor ve bundan sonraki cıkacak oyunlardada koyacaktır dedi Eger bütcenizi zorlamak istemiyosanız hd6990 gtx ile kafa kafa ya bir karttır .. Ama fiyatı önemli degil ve uzun vadede daha yüksek performans istiyorsanız gtx580m öneririm diyor Ve ben anlayamıyorum nasıl oyun için kesinlikle hd6990 oluyor.. BF3 CRYSİS COD SERİSİ bunlar ekran kartlarının güçlerini gösteren oyunlar ve gtx bunların hepsinden galip çıkıyor.. Ama şunu bir daha belirtmek istiyorum ki f/p olarak hd6990 daha iyidir ..

Neyse dahada fazla uzatmanın anlamıda yok herkezin kendine göre bir görüşü vardır bunada saygı duymak gerekir

Ben çok anlamıyorum anlamadığım için de bilene sordum sende sor Özgür Bey elbette bilgilidir ama Özgür Bey halk ilişkilerden sorumludur Ömür Bey ise yeni notebookların geliştirilmesinden yani teknik vasfı bulunan Ömür beydir. Buna dayanarak diyorum ki Ömür Beyin tavsiyesi benim için daha etkilidir. Bunun yanı sıra yukarıda da belirttiğim gibi bu Ömür Bey ile benim aramda geçen dostane bir sohbetteki TAVSİYESİDİR....

İnsan müşterisine değil ama arkadaşına tavsiye ederkende kesinlikle oyun için şunu al diyebilir çünkü karşılıklı güvene dayanan bir ilişki var ve sözünün üstüne konuşmam da bu yüzden oyun için kesinlikle HD6990 al cümlesini müşterilere yöneltmemiştir bende senin yaptığın gibi paylaşımda bulundum sadece.

Ki yukarıdaki mesaj da

''yukarıdaki söylem bana değil ömür ersin in kendisine aittir oyun amaçlı ise HD6990 demiştir fakat ÖMÜR ERSİN de sadece kendi görüşünü bildirmiştir. Kısacası herkesin kendi paşa gönlü istediği kartı alır... ''

Bunun onun görüşü olduğunu yani kanun hükmünde kararname yayınlamadığımı bildirdim.

ve buarada iki ekran kartının karşılaştırması bu linkte

http://www.notebookcheck.net/Computer-Games-on-Laptop-Graphic-Cards.13849.0.html

ve incelediğinde ikisininde incelendiği hiç bir oyunda hiçbirinin birbirine aman aman üstünlüğü yok nerede iser aynıdırlar hatta oyunların çoğunda high ayarlarda 2-3 fps önde olan aynı oyunun low ayarlarında 5-10fps geridedir. Kısacası ÜSTÜNLÜKLERİ YOKTUR demeyi tercih ederim.

Ama Nvidia Physix ile öne geçerken AMD ise ısınma değerleri ile kart ömrü olarak öne geçmektedir ve tabiki fiyat olarak. Ayrtıca amaç tartışmak değil herkesin mümkün olduğunca çok ve doğru bilgi sahibi olmasıdır. Ve benim yanlış bildiğim bişeyin doğrusu gösterene teşekkürü borç bilirim ki benim hatalarımı düzeltmeyi bilsin fakat kendi görüşümü çürütücek bir tez bulamadım.

Gelicek oyunlardan bahsediyoruz fakat teknolojinin bir sonraki oyunlarda ne getiriceği yada ne özellikler isteyeceği bilinmediği için kesin bir yargıda bu model gelicek için daha iyi deme şansımızın olmadığını düşünüyorum.

Ayrtıca bir arkadaş durumdan sıkılıp ATI - Nvidia çılık tartışmasına döndü demiş sıktığım için kusura bakmasın ama ATI de Nvidia da babamın şirketi değil yani fanboy moduna girmem iyi olduğunu düşündüğüm için Ati dedim sadece.
    Neyse bu kadar gözlerinizi yorduğum yeter kalabalık ettiğim için kusura bakmayın. Umarım herkes gönlündeki kartla gönlündeki oyunları sorunsuzca oynar

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bilginize sunarım.

Saygılarımla,

Özgür ERSİN

Ya üstad neden böyle tartışma ya açık biçimde konuşuyorsun Bu Özgür beyin çok uzun olan konuşmasının bir parçası Ama kesinlikle oyun için alacaksan 6990 al diye bir ifadesi yoktur. Onun söylemi f/p acısından 6990 daha iyidir. Bir çok oyunda gtx580 ile kafa kafaya dır hatta bazı oyunlarda gtx i geçdiğide oluyor dedi. Ama daha yüksek grafikli ve son cıkan oyunlarda gtx farkını ortaya koyuyor ve bundan sonraki cıkacak oyunlardada koyacaktır dedi Eger bütcenizi zorlamak istemiyosanız hd6990 gtx ile kafa kafa ya bir karttır .. Ama fiyatı önemli degil ve uzun vadede daha yüksek performans istiyorsanız gtx580m öneririm diyor Ve ben anlayamıyorum nasıl oyun için kesinlikle hd6990 oluyor.. BF3 CRYSİS COD SERİSİ bunlar ekran kartlarının güçlerini gösteren oyunlar ve gtx bunların hepsinden galip çıkıyor.. Ama şunu bir daha belirtmek istiyorum ki f/p olarak hd6990 daha iyidir ..

Ben çok anlamıyorum anlamadığım için de bilene sordum sende sor Özgür Bey elbette bilgilidir ama Özgür Bey halk ilişkilerden sorumludur Ömür Bey ise yeni notebookların geliştirilmesinden yani teknik vasfı bulunan Ömür beydir. Buna dayanarak diyorum ki Ömür Beyin tavsiyesi benim için daha etkilidir. Bunun yanı sıra yukarıda da belirttiğim gibi bu Ömür Bey ile benim aramda geçen dostane bir sohbetteki TAVSİYESİDİR....

İnsan müşterisine değil ama arkadaşına tavsiye ederkende kesinlikle oyun için şunu al diyebilir çünkü karşılıklı güvene dayanan bir ilişki var ve sözünün üstüne konuşmam da bu yüzden oyun için kesinlikle HD6990 al cümlesini müşterilere yöneltmemiştir bende senin yaptığın gibi paylaşımda bulundum sadece.

Ki yukarıdaki mesaj da

''yukarıdaki söylem bana değil ömür ersin in kendisine aittir oyun amaçlı ise HD6990 demiştir fakat ÖMÜR ERSİN de sadece kendi görüşünü bildirmiştir. Kısacası herkesin kendi paşa gönlü istediği kartı alır... ''

Bunun onun görüşü olduğunu yani kanun hükmünde kararname yayınlamadığımı bildirdim.

ve buarada iki ekran kartının karşılaştırması bu linkte

http://www.notebookcheck.net/Computer-Games-on-Laptop-Graphic-Cards.13849.0.html

ve incelediğinde ikisininde incelendiği hiç bir oyunda hiçbirinin birbirine aman aman üstünlüğü yok nerede iser aynıdırlar hatta oyunların çoğunda high ayarlarda 2-3 fps önde olan aynı oyunun low ayarlarında 5-10fps geridedir. Kısacası ÜSTÜNLÜKLERİ YOKTUR demeyi tercih ederim.

Ama Nvidia Physix ile öne geçerken AMD ise ısınma değerleri ile kart ömrü olarak öne geçmektedir ve tabiki fiyat olarak. Ayrtıca amaç tartışmak değil herkesin mümkün olduğunca çok ve doğru bilgi sahibi olmasıdır. Ve benim yanlış bildiğim bişeyin doğrusu gösterene teşekkürü borç bilirim ki benim hatalarımı düzeltmeyi bilsin fakat kendi görüşümü çürütücek bir tez bulamadım.

Gelicek oyunlardan bahsediyoruz fakat teknolojinin bir sonraki oyunlarda ne getiriceği yada ne özellikler isteyeceği bilinmediği için kesin bir yargıda bu model gelicek için daha iyi deme şansımızın olmadığını düşünüyorum.

Ayrtıca bir arkadaş durumdan sıkılıp ATI - Nvidia çılık tartışmasına döndü demiş sıktığım için kusura bakmasın ama ATI de Nvidia da babamın şirketi değil yani fanboy moduna girmem iyi olduğunu düşündüğüm için Ati dedim sadece.
    Neyse bu kadar gözlerinizi yorduğum yeter kalabalık ettiğim için kusura bakmayın. Umarım herkes gönlündeki kartla gönlündeki oyunları sorunsuzca oynar

Kardeşim anlaşılan oki senin gönlüdeki kart 6990 benimkide 580 aralarında cok fark olmadıgıda aşikar hatta monster çalışanları bile 2 farklı açıklama yapıyorsa hakkaten birbirine yakın kartlar o yüzden ne ben seni yorayım ne sen beni yor anlaşılan o ki birbirimiz çürütemeyecegiz Ben gtx580m diyorm sende hd6990m diyorsun olay bukadar basit

• Bence de bunun böyle bir sona varacağı yok herkes kararını versin gerçekten iyi kartlar kafa kafaya gidiyorlar Ben tercihimi HD6990M'den yana kullandım mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azengin -- 20 Aralık 2011; 22:04:47 >
  • 'azengin'
    Makinayı aldın ama takib ediyorum makina hakkında yorumunu göremedim.Kasa durumu,tul takımı,ekran kartı,ekran kalitesi,yansıma yapıp yapmadıgı.Senden detaylı fotograflar bekliyorum vaktin olursa...
    Gerçekten dört gözle sizin almanızı bekledim..Ve sıra yorumlarınızda :)
  • nvdianın neresi ısınıyor ? gtx580m kaç derecelerde mesela yük altında

çok ısınıyor dedınız ondan sordum normalde tam tersi bi durum olması lazım nvdia daha serindir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heyysanadiyom -- 20 Aralık 2011; 23:44:51 >
  • @KARAKAYA
    Hocam yukarıda da belirttiğim gibi işin tekniğinden çok anladığımı iddia edemem bu yüzden ya çok araştırarak bulurum yada forum yazılarına güvenmektense bu konuda uzman tanıdıklarıma, bilenlere danışırım ve söylediğini net hatırlamasamda nvidia da bi özelliği daha yüksek hızlı olduğu için daha çok ısınıyormuş ki kişisel gözlemimde de nvidia kar yakmış ve yakan birkaç kişiyi forumda okuduğum için bu açıklamayı çok irdelemeden kabullendim. Örneğin 8600m ekran kartım 2yılda yandığı halde onun yerine tavsiye ile takılan 3650 ekran kartım 2,5 yıldır sapasağlam tabii bu hepsi aynıdır anlamına gelmez ama ben böyle gördüm. Bu konuda en iyi bilgiyi yine fokusta teknik servis çalışanlarından edinebilirsiniz nede olsa bu işin uzmanı onlar.

@cakal41234

Tartışmak için değil ama düzeltme için yazıyorum iki ayrı fokus çalışanı 2 ayrı yorum yapmış demişsini fakat belirttiğim gibi fokusta teknik uzman olarak görev ypan kişi yani bu işin piri olan Ömür ERSİN Beydir.

Özgür ERSİN Bey ise teknolojiyle çok ilgilidir muhakkak ki bilgisi vardır fakat görevinin Halkla İlişkiler olduğunu düşündüğümüzde tabiki farklı söylemlerde bulunmaları normal karşılanmalıdır.

Siz sinüzitten hastaneye gidip orada göz doktorunun önerisiylemi ilaç alırsınız yoksa kbb uzmanının mı gibi bir durum söz konusu bence....

Ki yinede belirtmek isterim ki Özgür Beyin tavsiyesinin hatalı yanlış olduğunuda iddia edemem daha öncede belirttiğim gibi Ömür Bey ile dostane bir sohbette bana tavsiyesi bu oldu sonuçta ortalama 2-3yıl içerisinde notebookumu yenileyeceğimi düşünerekte bu tavsiyede bulunmuş olabilir. Yada Ömür Bey ile görüştüğüm süreç sonrası önümüzdeki yıl için oyunlarda yada eran kartlarında kullanılıcak teknoloji konusunda da yeni duyumlar alınmış ve buna göre konuşmuş olabilir. Ben sadece forumdaki en doğal hakkım olan fikirlerimi belirttim fakat bu konuyu uzatıcaksak 3. şahısları katmadan ve mümkünse pm yolu ile olsun ki başkalarına rahatsızlık vermeyelim :)

Bu arada benim gönlümdeki her zaman için Nvidia aslında ama şuan ki notbookumu alırken şiddetle tavsiye ettikleri için GTX 460M yerine 5870 li almıştım ve sonuç olarak hiç sıkıntı yaşamadım ve kısmetse almayı düşündüğüm model P170 içinde bana GTX580M yerine 6990 tavsiye edildi fakat özgür beyle ve ömürle tekrar görüşme kararı aldım fakat sonuçta Monster çalışanları bana neyi uygun görürse onu alıcağıö aşikar nede olsa yıllar içerisinde bir kere dahi onları dinlediğime pişman olmadım...

@efesinn

Bir forumda okuduğum kadarıyla HD6990M tek GPU lu hatta yanılmıyorsam 6870 yapısındaymış diye yazılmıştı.

• @zyzapin Hocam inanıyorumki bir dahaki görüşmelerinizde para hiç sorun değil yüzde 1 fark olsa bile hangisi daha iyiyse onu almak istiyorum derseniz bence gtx580 önereceklerdir emin olun
  • quote:

@zyzapin Hocam inanıyorumki bir dahaki görüşmelerinizde para hiç sorun değil yüzde 1 fark olsa bile hangisi daha iyiyse onu almak istiyorum derseniz bence gtx580 önereceklerdir emin olun

Neye karar verdin

• quote:

Orijinalden alıntı: erdi1855

quote:

@zyzapin Hocam inanıyorumki bir dahaki görüşmelerinizde para hiç sorun değil yüzde 1 fark olsa bile hangisi daha iyiyse onu almak istiyorum derseniz bence gtx580 önereceklerdir emin olun

Neye karar verdin

Ustad ben gtx580m aldim

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.