Şimdi Ara

Özyeğin Üniversitesi DonanımHaber Öğrenci Topluluğu (136. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.729
Cevap
33
Favori
176.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SAHİPKIRAN1

Merhaba.

Şu an sıralamalar açıklanmadı tabi ki ama şimdiden bir ön araştırma yapmak gerekiyor

Beklentim Itü ingilizce bilgisayar mühendisliğine (zaten tütkçe kalktı diye biliyorum) gidebileceğim yönününde ama kafamda soru işaretleri var.

Özyeğin üniversitesini geçen yıl da görmüştüm sınav dönemimde ama dikkatimi çekmemişti. Şimdi bakınca öğretmen kadrosu, eğitim misyonu, şartları ve yabancı dil eğitimi gayet güzel gözüküyor.Düşündüğüm bölüm bilgisayar mühendisliği tam burslu bu arada.Bu bölümde okuyanlar ve özellikle tam burslu okuyanlar izlenimlerini benimle paylaşabilirlerse çok mutlu olurum dmden de soru alırsalar tercih döneminde ayrıca konuşmayı isterim. Mezunların durumu üniversitwnin sosyal yapısı (öğrenci kalitesi ve özellikle de tam burslu öğrenci sayısının düşüklüğü öğrenci kalitesine yansıyor mu) akademiayenlerin öğrencilere karşı tutumu nasıl

Yardımcı olursanız sevinirim hepinize iyi tatiller
    Bilg müh %50 bursluyum genel olarak her konuda çok memnunum. Sosyal çevre açısından öğrenci kalitesi fena değil, genel olarak insanlar iyi ben memnunum. Ancak akademik başarı açısından pek olumlu değil. Başarılı çalışkan öğrenciler var tabi ama sayıca az ve diğer geri kalanlar pek parlak değil. Ama bu duruma rağmen eğitim kalitesi ve sınavların zorluğu gayet iyi. Benim daha ilk senem, derslerden kalan öğrenci sayısı çok oluyor bu durumdan dolayı ileriki senelerde öğrenci kalitesi açısından fikrim belki biraz daha olumlu yönde değişebilir ama okulun itüye göre en büyük dezavantajlarından biri bence bu. Özellikle geçen sene okulun sıralaması çok fazla yükseldi, bu sene için de burssuz öğrenci kontenjanını kaldırmışlar en kötü %25 bursla alıcaklar bütün mühendisliklerde. Yani bu açıdan okul olumlu yönde ilerliyor ama şuan bizim için durum anlattığım gibi.

Akademisyenlerin öğrencilere karşı tutumu çok iyi. Derste, teneffüste ve ders dışında her şeyi rahatça sorabiliyorsun gayet iyi davranıyorlar. Akademisyen öğrenci ilişkisi gerçekten çok iyi. Her yeni girişli öğrencinin bir akademik danışmanı oluyor. Senin bölümünden bir akademisyen oluyor. Mezun olana kadar akademik konuda istediğin şeyleri ona danışabiliyorsun. İlk sene zorunlu ders olan SEC 101 dersini tamamlamak için yapman gereken zorunlu etkinliklerden biri de akademik danışmanınla buluşup onunla tanışmak. Bir de her dönem sonunda dersine giren bütün hocaları değerlendirdiğin bir form oluyor internet üzerinden. Okul bunu doldurmaya zorluyor yoksa notlarını belli bir tarihe kadar göremiyorsun

Özelden veya buradan başka sorun varsa sorabilirsin. Tanıtım günlerine kesin git, bölümünden bir öğrenci bütün okulu gezdirip bilgi veriyor sonra bölümünden bir akademisyen ile görüşüyorsun. Kampüsü, ortamı görünce baya aklını çelicektir özyeğin

• quote:

Orijinalden alıntı: hyx0s

Ulaşım hakkında bilgi verecek varmı ? Gerçekten çok mu zor avrupa yakasında oturan biri için
    Metrobüs ile altunizadede inip oradan okula shuttle ile gidiyorsun. Altunizadeden okula shuttle 30dk civarı sürüyor ama bazı saatler çok ciddi trafik oluyor kalktığı bölgede, süre baya uzayabiliyor. Yeni açılan metronun diğer yarısı da açılınca çekmeköyden okula shuttle kalkacak. Belki biraz daha rahat olabilir o zaman ama yine de uzak, her gün git gel için soruyorsan bence çok zor olur. Okulun yurtları çok güzel onlara bakmanı öneririm
  • Chaos123 kullanıcısına yanıt
    Onlarda masraf tabi :) ama diğer okullara göre ucuz gibi
  • up
  • Keldani İmam K kullanıcısına yanıt
    up up uppp
    yurtta kalıyorsan biraz bilgi verir misin imkanlar ortam nasıl ?? şehir dışındayım yurt çıkmama olasılığı var mı ? yatak sayısı 2.600 civarında olduğu için biraz tedirginim
  • elru kullanıcısına yanıt
    İstanbul'da biraz uzakta oturuyorum ve yurtta kalıyorum. Bu sene değişen bir şey var, geçen sene okul başlamadan önce üniversite tercihi yapar gibi istediğin yurt oda tiplerini sırayla yazıp birlikte kalmak istediğin arkadaşın varsa onları da yazıp tercihini yapıyordun. İstanbul içinde uzaklığa göre veya şehir dışında olma, yıllık kayıt yapma, yeni öğrenci olma gibi öncelikler var. Bu sene ise erken başvuru diye bir şey yaptılar. Okul bitimine doğru bir sonraki senenin yurt tercihini yeni girişliler daha sınava bile girmeden yaptık ve bu sefer eski öğrencilere öncelik tanıdılar. Benim geçen sene yeni girişli avantajıyla ve bu sene erken kayıtta yeni girişli dezavantajıyla en uzak bölgede olsa da İstanbul'da olmama rağmen hep ilk tercihim çıktı. Erken kayıt diye bir şey olmasaydı hem yeni girişli hem de şehir dışında olduğun için ilk sene %100 çıkar diyebilirdim. Bu sene erken kayıt diye bir şey denemelerinin sebebini tam bilmiyorum ama yatak sayısının 2600 civarına çıkması olabilir. Çünkü geçen sene yeni yurt, yurt 6 açıldı ondan önce 1900 civarıydı yatak sayısı. Belki yurt 6 açılınca biraz daha rahatlamış olabilirler. İstersen okulu arayıp veya mail atıp bir sor, eski öğrenciler yerleşmiş yurtlarda ne kadar yer kaldı yerleşme şansım nedir diye. yurt@ozyegin.edu.tr Bir soru falan olunca buraya mail atıyorduk bu adrese de yazabilirsin dönerler sanırım.

Yurt imkanları ise çok çok iyi. Ben çok memnun ve rahatım mezun olana kadar da yurttan çıkmam büyük ihtimal. Siteden fotoğraflarına vs. bakabilirsin çok fazla oda tipi var. Yurt 1-2-3, Yurt 4, Yurt 6 diye ayrılıyor. Yurt 1-2-3te normal şekilde herkes tek bir odada. 1 kişilikten 4 kişiliğe kadar seçenekler var. Banyolu ve banyosuz diye ayrılıyorlar. Banyosuz odalarda odada tuvalet falan yok, tuvalet duş vs. ortak alanda. Yurt 4'te ise odaya girince ortak bir alan var televizyon, buzdolabı, dolaplar, banyonun falan olduğu. Sonra da herkesin kapılı kendi odası var. Direkt kendi odanıza girip kimseyle muhattap olmayabiliyorsunuz. Gerçekten çok rahat standart yurtlara göre. 1 kişilikten 3 kişiliğe kadar seçenekler var. 3 kişilik olsa bile dediğim olaydan dolayı çok rahat ve konforlu. Yurt 4'ün içinde çalışmak için ortak alan, sinema odası (derbi vs. olunca fazla kalabalık oluyor), spor salonu, akşam 6 gibi açılıp sabaha kadar açık olan market (diğer saatler için okulun içinde Şok market var), pilavcı, kumpirci, tatlıcı, kahve dünyası, pizzacı, (okulun içindeki yemekhane de baya iyi veya her katta mutfak var kendin de yapabilirsin bir de dışarıdan da yemek söyleyen çok oluyor.) çamaşırhane ve otopark var. Diğer yurtlarda da bu tarz şeyler var yurt 4'te kaldığımdan dolayı daha detaylı anlattım. Yurt 6 ise yurt 4'ün biraz daha lüks hali. Binanın içi biraz daha lüks ama odalar baya benzer küçük farklılıklar var. Yurt 4'teki gibi odanın içinde herkesin kendi odası ve ortak alan var. Yurt 6'nın yemek yerleri daha iyiymiş sanırım ama tabi başka yurtta kalsan da gidebilirsin diğer yurda yemeğe. Yurt 4'teki gibi içinde spor salonu yok ama zaten okulun içinde büyük, havuzlu falan gayet güzel bir spor salonu var. Onun dışında yurt 4'ün saydığım imkanları yurt 6'da da benzer. Belli bir giriş çıkış saati yok, sadece belli bir saate kadar misafir getirebiliyorsunuz. Misafir girerken de güvenliğe kimliğini bırakıyor ve güvenlik sizin öğrenci kimliğinize bakıyor. Onun dışında yasak olan şeylerden yakalandıkça belli puanı oluyor cezaların ve toplam olarak belli bir puana ulaşınca atılıyorsunuz yurttan. Kısaca yurtlar gayet iyi, özyeğinin en iyi olduğu şeylerden biri. Aklıma gelen şeyler bunlar şuan başka sorunuz varsa yanıtlayabilirim. Yurt haricinde okulun yakınında alemdağ emlak konutları var orada da kalan çok öğrenci var. Sitedeki fotoğraflar dışındahttp://tour.ozyegin.edu.tr/ böyle bir şey yapmışlar. Hem okulu hem de odaları daha net görmek için güzel olmuş buradan da bakabilirsin

• Herkese merhabalar Otel Yöneticiliği bölümünü düşünüyorum bu bölümde okuyan veya mezun olan birileri var mıdır? Birkaç soru soracağım sadece
  • Üniversite çevresinde eve çıkan Veya o taraf hakkında bilgisi olan mesaj atabilir mi ? Ev tutacağım ama nereden tutacağımı bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tam burslu özyeğin bilgisayar yazdım ösym tercih listeme. muhtemelen özyeğin gelecek. bu burs için ayrıca bir yere başvurmam gerekiyor mu? yurt için ne zaman,nasıl başvurabilirim? yurt çıkmama ihtimali var mı? yurt çıkmazsa imkansız olur özyeginde okumam.
  • ginzo9 G kullanıcısına yanıt
    Alemdağ emlak konutları var en yakın, orada kalan öğrenci çok bir de nef çekmeköy inşaatı vardı
  • Tumble T kullanıcısına yanıt
    Ayrıca bir yere başvurman gerekmiyor. Tercihler falan açıklandıktan sonraki bir tarihte başlıyor, sis denen bir sistemden internet üzerinden yapıyorsun bir de bir kaç sağlık testi gerekiyor. Bir kaç mesaj önce yine biri çıkmama ihtimalini sormuştu cevapladım ona bi bak istersen. Ona ek olarak tam burslu olduğun için yurt bursun da olacak, hatırladığım kadarıyla yurt burslu olanların önceliği oluyordu. Okula sorarken yurt bursum olacak diye de belirtirsin. Burslu olduğundan dolayı çıkmama ihtimali pek yok diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chaos123 -- 8 Ağustos 2018; 19:58:8 >
    teşekkürler
  • Yurt icin yazan kisiler olmus cikar mi, cikmaz mi diye ona su sekilde aciklik getirmeye calisayim. Yurt yonetiminin dedigine gore gecen sene yurt basvurusu yapanlarin 90% kusurluk kismi ilk tercihine yerlesmis. Benim okulda 3. senem olacak bu sene ve 2 senedir ilk tercihime yerlestim.(İstanbulda oturuyorum) İstanbul ici yurt basvurulari bolge bolge ayrilarak yapiliyor. Ben 2. bolgede oturdugum icin normalde(Okula en uzak olanlar 1’den basliyor ve 5’e dogru gidiyor bolge siralamalari) bana cikti suana kadar yurt. Tabi bu seneki erken kayit sisteminin ne getirecegini biz de kestiremiyoruz. Bizim gibi eski ogrencilere bir oncelik gecilmesi cok guzel oldu ancak ben ve arkadas grubumun hatri sayilir bir kismi erken kayit yaptirmadi. İlk tercihe yerlesme oranlarini ne kadar etkiler bu durum tamamen bir muamma. Bu sene basvurularda hep beraber gorecegiz. Not: Bu seneki erken kayit sistemi ile oda secme secenegi de geldi. Normalde yurt odalari random ataniyor herkese ancak bu sistemle beraber odanin doguya ya da batiya mi bakacagini secebiliyorsun(İnanin inanilmaz fark ettiriyor)

Yurt konusunda aciklik getirdigimi dusunuyorum. Baska sorulariniz varsa sorabilirsiniz istediginiz gibi.

• Merhaba arkadaşlar, ben de bundan itibaren bir Özyeğin öğrencisiyim. İşletme bölümü öğrenci adayıyım an itibariyle. Bu topluluğa katılmak istiyorum. Ayrıca aktif bir Whatsapp grubu varsa bu gruba katılmaktan dolayı mutluluk duyarım. Okulla ilgili kafamdaki soruları gidermek adına yardımcı olmak isteyenler varsa minnettar kalırım. Kendileri pm vasıtası ile telefon numaramı alıp Whatsapp'tan iletişim kurabilirler.
  • deathmetalmember kullanıcısına yanıt
    merhaba wp grubu suanlik yok diye biliyorum forumda en fazla 5 6 kisiye rastladim ozu kazanan.. instagramda ozyegin2018 adiyla bi sayfa acildi admin biraz garip ama en azindan senin bolumunu kazananlari vs bulabilirsin:))
  • Wp grubu hala yok. Sabancı’da falan şimdiden kurmuşlar diye duydum. Varsa gönüllü arkadaş kursun grubu, +10’umla geleyim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ugurmert kullanıcısına yanıt
    mesaj attim:)
  • deathmetalmember kullanıcısına yanıt
    Okul başladıktan sonra ilk 2 hafta kulüpler stand kuruyor zaten orada istediğinle muhattap olur kaynaşırsın.Müzik kulübüne beklerim ben.
  • Shangıl S kullanıcısına yanıt
    Okul lokasyonu ciddi sıkıntılı. Neredeyse sadece shuttle ile ulaşım sağlanabiliyor. 2 çeşit ring hattı var biri okuldan taşdelen merkeze kadar, diğeri de alemdağ emlak konutlarına kadar. Saatlerine okulun sitesinden bakabilirsin.

• 
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.