Şimdi Ara

Özyeğin Üniversitesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
53
Cevap
6
Favori
3.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Niye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • senseibaston S kullanıcısına yanıt
    ben yazacağım çünkü :ddd
  • mf bolumeri icin bilmiyorum ama tm bolumleri icin cok cok az burslu aliyorlar. 2-3-6 kisi bolumden bolume.Gercekten cok az. Sabanci 24,bilkent 27,koc 16 kisi aliyor isletmesine mesela. Bu durumun ortam acisindan kotu olacagini dusunuyorum.Lisemden ozyegin'in ea bolumlerine giden birkac kisi vardi onlari da dusununce gercekten ozyeginde sevmeyecegim bir ortam olmasi muhtemel.

Bir de ozyegin'in dusuk kontenjanla siralama artirma taktigi sacma geldi bana.Bilkent sabanci gibi kontenjani olsa 3-4k'dan alacak 3 kontenjan aciyor ve 1.2k'dan aliyor. 2 kontenjan actigi finans bolumune 1.giren 170, 2.giren 2060. Bu hicbir sey ifade etmez. 170 ve 180.yazsa taban siralama 180 olacak.Bu kontenjan isini cozmeleri gerekir diye düşünüyorum.

• Bu sene mühendisliklerine fena sayılmayacak miktarda kontenjan eklemiş tam burslu olsrak dışarıdan gördüğüm kadarıyla.Tercih edecekler için hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Walter H.White -- 22 Temmuz 2020; 18:30:11 >
  • minik_karinca kullanıcısına yanıt
    he iyi hocam yazmiyim o zaman

• Ben de bahar döneminde 1.sınıfa başlayacağım yani hazırlık bitti sayılır yaz da biterse. Bölüm haricinde veya bilgi sahibi olduğum bölüm sorularınız olursa vaktim olduğunca cevaplayabilirim.

*Bölüm Endüstri Mühendisliği
  • fabricioramirez F kullanıcısına yanıt
    Sabancı 1 bölüm açıp 27 kisi alıyor genelde 180de 27 inanilmaz bir sayı degil. Birde rica ediyorum yks sıralamasını herşey zannetmeyin ozyeginde ucretli okuyan ve sadece yks ye calismamis aklı basinda olan biri sizi gayet de sollar kariyer açısından. Yada gider babasının şirketinde çalışır siz onun is vermesine muhtaç olursunuz. 1 2 sene calisma ile insanları kendinizden alçak gormeyin.
    Network hayatta edebileceğiniz en önemli seylerden biri ve ucretli okuyan arkadaslariniz bunun önemli bir kısmını olusturacak.

• Mertovski53 M kullanıcısına yanıt
    kisisel tercih.bir gece de 1000-2000 lira harcayabilen insanlarla bir arada okumak pek ilgimi cekmiyor.

Siz bilirsiniz, emin olun kötü insanlar değiller ama sürekli insanları bir kalıba sokarak otekilestirmeye calisiyorsunuz. Gerek yok bunlara. Her okulda her türden insan var.

• Mertovski53 M kullanıcısına yanıt
    ozyegin cok az burslu ogrenci aliyor hocam.bilkent iktisat 21 kisi,ozyegin 3 kisi mi 4 kisi mi ne aliyor sanirim burslu.

Zengin insan kötü, şımarık ve tembel insan fikri nerden çıktı? Içindeki eziklik buradan belli oluyor onlar seninle okumaya can atıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • GayrimeşruDanışmanıÖzgür kullanıcısına yanıt
    birader derdin ne?siralamam boun,odtu,itu gibi yerlere tutuyorken yazmayacagim burayi.hesap mi verecegim?

ozyegin,bilgi,yeditepe gibi yerlerde okuyanlarla konus bakayim ne diyecekler. sabancı,koc,boun farkli seviye digerleri farkli.koc isletmeye yuzde 50 ile gelen adam bile 2.5k'dan geliyor?

İnsanları bir sınavda yaptığı sıralamalara göre ayıran da yanlış bence yıllarca çalılıp giren de var 1 2 ay çalışıp giren de. Biri ilk 2k ya girdi diye senin zengin şımarık sınıfına soktuğun adamdan iyi olmak zorunda değil.
    Kapasite meselesi.

• dünyanin pembe renkte olmasi sizce de cok guzel bir detay degil mi?

• Bazen aşırı kasıyorsunuz bu mevzuyu Koçta okuyan adamların aşırı zengin olmayanları da bi yere kadar bazı konularda kaygılanıyorlar her şey onlara rahat değil. Boğaziçili de öyle. Sakin olun yani bence biraz. İşler biraz kafada ve çalışmada bitiyor insanların hayatları farklı.

• knk benimde tam burslu inş yazıp yatay geçiş yapma gibi bir düşüncem var
  • senseibaston S kullanıcısına yanıt
    ybs ya da ekonomi düşünüyorum hocam kararsızım da pzt kampüs ziyaretine gidince de konuşucam bi bakalım

• derece.butnotreally kullanıcısına yanıt
    ozu ybs size gore cok dusuk sirada deyil mi hocam

hocam sıralamayı neden yaptık istediğimiz üniversiteye istediğimiz bi bölüme rahatlıkla girebilelim diye. benim zaten hedef başından beri özyeğindi, inşallah, hepsi tutuyor şimdi ne okumak istiyosam ona göre seçicem s*kmişim sıralamasını :d

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.