Şimdi Ara

ÖzÜ %50 IE veya EEE değer mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
2
Favori
1.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Özyeğin istediğim üniversitelerdendi ve de Endüstri ve EEE benim istediğim bölümler lakin puanım %50 burslularına yetiyor. Bu bölümler 52k TL. ekonomiden de dolayı aileme şu parayı verdirtmeye içim ürperiyor. Naçizane şu üç soruma cevap verirseniz sevinirim.

--- Bu ücreti vermek cidden değer mi?

--- %50 burslu okuyan var mı varsa deneyimi nasıldır?

---ÖzÜ'de burs yükseltme var mı? Yani diyelim ki iyi bir ortalama sonucunda %50'den %100e yükseltebilme imkanım var mı? (bunu araştırdım lakin tam olarak bir şey bulamadım.)

---Bu arada sıralamam 56k bu sıralardaki diğer endüstriler nasıldır bunun hakkında da fikirlerinizi merak ediyorum.(Gazi,

9 Eylül gibi üniler)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.sptcha -- 4 Ağustos 2021; 22:33:39 >

• @mizyaz koş evladım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadasim 42k dan mezuna kaldi 53k yaptı ozu ie yazicak sanirim ee ile asiri arada kaldi o. Biz bu hafta sonu gittik akademisyenlerle ve ogrencilerlw konustuk okulu gezdik bence gayet de deger. Okulun yurtları da çok guzel ben beğendim bayağı. Iki bolume de ucundan girersiniz belki er gelmeyebilir soyleyeyim. Ie kont 8 azalmis her sene 10k azalio bu sene 60 olabilir ee her sene 10 azaliyor 57 58le kapayabilir.
    Fiyatinin nasil arttiğini bilmiyorum baska bir arkadas %8 artıyor sadece dedi bana ama ben çok daha fazla arttigini düşünüyorum.

• Hocam 10-15 daha vermek koymazsa sabancı veya koç yazmak daha mantıklı olur bence

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • altiyedisekiz A kullanıcısına yanıt

Sabanci 120 koc 130k vergi haric ve bunlar burssuz geliyo, fark 10 15k diil yani.

• Mertovski53 M kullanıcısına yanıt

okul ulaşım olarak bana 10dklık mesafede yurt masrafından kurtuluyorum ama yurtlarının iyi olduğunu duymuştum. Ücreti geçen sene 42k iken bu sene 52k bu arada. cevabın için teşekkür ederim.

• altiyedisekiz A kullanıcısına yanıt

hocam sabancı mühendislik programları ücretlisi 120kTL

%50si 31 ve 32kda zaten

Koçun ücretlisi ise 136.500 TL

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.sptcha

okul ulaşım olarak bana 10dklık mesafede yurt masrafından kurtuluyorum ama yurtlarının iyi olduğunu duymuştum. Ücreti geçen sene 42k iken bu sene 52k bu arada. cevabın için teşekkür ederim.

52 diil 42 yazıyo

• Mr.sptcha kullanıcısına yanıt

Bunlar vergisiz ozyegininki vergili

Ozu 52.5

Sabanci 64

Koc 74 civari oluyor asagi yukari %50burslu

• Mertovski53 M kullanıcısına yanıt
    Yok hocam koçun vergisi sabancının vergisiz fiyatı o

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cscolt1

52 diil 42 yazıyo

Alıntıları Göster
    Hocam 21-22 sezonu fiyatı

ÖzÜ %50 IE veya EEE değer mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.sptcha -- 4 Ağustos 2021; 23:3:18 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.sptcha

Hocam 21-22 sezonu fiyatı

Alıntıları Göster

Pardon hocam yanlış yere bakmışım

• Parayla okuma kanka. Daha doğrusu şöyle söyliyeyim; puanının yettiği bölüme git ve sevdiğin bölüme git. Tıp istiyorum diye gidip özel tıp yazma mesela. Çok fazla olumsuz yönleri var yazan arkadaşların muhabbetlerinden biliyorum. Yani doğrusu puanının yettiği aynı zamanda sevdiğin bölüme git. Birgün bu sözünü hatırlarsın.

• İmkan varsa sabancıyı zorla derim...

• Peki özü ee %100 okunur mu?

• hepüşüyenadam H kullanıcısına yanıt
    Bence yazılır hocam ama yine de siz bilirsiniz

• gazi yaz bence değmez (eğer 3.80-3.90 ortalama yaparım uçarım kaçarım hocalardan referans alır abd de doktoraya giderim diye düşünmüyorsan)

• 52.500 çok para ve her sene artacak.

Ben özü düşmanı değilim hatta İİBF konularinda vs alanım olduğu için hep savundum,çok geriliyor,lakin 52.500 cidden iyi para.Bilkent yıllık neredeyse bu kadar,hani gelmiyor olabilir ama ne biliyim eğer aile durumunuz iyiyse ki unutma bu parayı 4-5 yıl ödeyeceksin yani iyi düşünmek lazım.Eğer dersen ki para kenarda hazır ve diğer okullar vs içime hiç ama hiç sinmedi,işte o zaman verilebilir.

Bu arada hak ediyor hak etmiyor olayına girmiyorum çünkü alanım değil ancak size verecekleri bu paraya değecek mi ve o eğitimi verecek insanlar var mı iyi bakın derim.

• Yorumların çoğu isim olarak öneri yapıyor dayanağı yok. Sana tavsiyem mezunlarıyla konuşmaya çalış, aşağı yukarı kafanda bir şey oluşur.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.