Şimdi Ara

Özkuruslar Caykur 42 Tirebolu Kg 25 TL. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
5.916
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu çay hayatımda içtiğim en kötü 3-4 çaydan birisi.
    Ancak şu var ki aynı firmanın tirebolu 42 mayıs çayı ilk hasat hayatımda içtiğim en iyi çay ve aylardır ondan haşkasını içmiyoruz evde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xxlboy kullanıcısına yanıt
    Tirebolu hiç güneş görmez hocam bambaşkadır için yorum alalım.

• Şölen çayı bayağı öven var deneyen oldu mu yorum alalım.

• tirebolu42 içtikten sonra diğer çayları bıraktım
    çok iyi gerçekten
  • Sürekli Altınbas kullanan birisi olarak bir maceraya girip gidip Migrostan 19.90'a 1 kg Tirebolu çayı aldım. Evde sürekli demlediğim demlikte Altınbastan 4 tatlı kaşıgı atarak elde ettiğim o güzelim kıvamdaki, berraklıktaki, koyuluktaki ve kokudaki demi 6 kasık atmama rağmen tireboluda elde edemedim. Evet Altınbasın fiyatı pahalı ama öbüründen %50 daha fazla kullanınca o daha pahalıya geliyor ve verdiği kalite kesinlikle Altınbas kadar değil. Bu sebeple Altınbastan sasmayın. Altınbası kampanyalarla falan daha ucuza maletmek mumkun.

Edit: Altınbas bütçenizi asıyorsa Çaykur filiz en iyi secenek olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahtiyaraziz -- 13 Mart 2019; 13:21:23 >
  • özkuruşlar bazen bayaa ucuz oluyor.hatta migros 60 üzerine gdi verirken onlar 20 üzerine veriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • A101 daha ucuz oluyor. Şimdi birileri Bim daha ucuz dese de a101 her zaman daha ucuz, Migros da neymiş bir kere.
  • migros tirebolu alıp deneyen var mı?
  • Tirebolu 42 rezalet. Çaykur tirebolu 42 üst düzey 4-5 çaydan biri. Kesinlikle aynı çay değil aman dikkat

Özkuruslar Caykur 42 Tirebolu Kg 25 TL.Özkuruslar Caykur 42 Tirebolu Kg 25 TL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 15 Mart 2019; 22:9:23 >

• O kadar yazılmış hala karıştıranlar var.
    Çaykur tirebolu ayrı bir marka.
    Tirebolu 42 ise özel sektöre ait farklı bir marka. Bu marka farklı paketlerine düzgün isim koyamadığı için insanlar hepsine tirebolu 42 diyor.
    Koyu yeşil paketi denedim, gayet güzel. Açık yeşil olan pahalı modelini (2.5 yaprak mayıs hasadı) de en kısa zamanda deneyeceğim.

• Tirebolu 42 çayı bozmuşlar. Zaten fiyat düşünce kalitede düşüyor.
    Bence en güzel çay çaykurun hediyelik çayı. Pahalı, zor bulunuyor ama kaliteli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

Tirebolu 42 çayı bozmuşlar. Zaten fiyat düşünce kalitede düşüyor.
    Bence en güzel çay çaykurun hediyelik çayı. Pahalı, zor bulunuyor ama kaliteli.
    Aynen hocam en iyi çay hediyelik Çaykur çayıdır. Ardından altınbaş , Çaykur 42 Tirebolu , Çaykur Filiz çay , Çaykur Çay çiçeği vs. Diye sıralanır kalite olarak Çaykur un ürettiği çaylar .

Dipnot olarak; Çaykur 42 Tirebolu çayı sadece Mayıs ayının yani ilk hasat çayın 2 numara sından üretiliyor. O yüzden her yerde bulmak zordur biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan_4234 -- 17 Mart 2019; 21:22:31 >
  • Akpartinin İstanbulda hediye dagıttıgı çay üzerinde Doğuş çay tarafından üretildiği yazıyor.. ama doğuş çayın hangi modeli acaba? bilen var mı?
    Millet baya beğendi övüyorlar da.. favorimiz caykur rize turist çayı ama, bu dağıtılan hediye daha güzeldi..
    (bedava sirke baldan tatlıdır muhabbetine gerek yok)

• yaprağı iri tane tane olmayan çaylardan lezzet çıkmıyor. ahmad tea denediyseniz bizimkilere çay demeye çekinirsiniz.toz dolu çoğu. bizim çaylardan doğuşun gurme çayını çelik elekli demliklerde 5dk demleyip içiyorum sallama gibi. koku pek olmasada lezzeti fena olmuyor. gerçi çayın kahvenin kokusu anca soğuk açık havada çıkıyor. açınca pencereleri burun daha net alıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: serkan_4234

Aynen hocam en iyi çay hediyelik Çaykur çayıdır. Ardından altınbaş , Çaykur 42 Tirebolu , Çaykur Filiz çay , Çaykur Çay çiçeği vs. Diye sıralanır kalite olarak Çaykur un ürettiği çaylar .

Dipnot olarak; Çaykur 42 Tirebolu çayı sadece Mayıs ayının yani ilk hasat çayın 2 numara sından üretiliyor. O yüzden her yerde bulmak zordur biraz.

Alıntıları Göster
    Olabilir. Ancak ben çaykurun ürettiği çaylarda eski kaliteyi bulamıyorum. Önceden sarı paket alırdım çok güzel gelirdi. Çay çiçeği hele filiz lükstü. Şimdi 50 tane çay üretiyor ama tat yok.
    Kaliteyi kutuda satılan hediyelik çayında buldum ama o çay pek bulunmuyor.
    Senin dediğin mavi paket 42 çayı ise sanki önceden daha iyiydi. Millet çayı öğrenince üretimi bollaştı ve kalite düştü.
    Özel çay firmalarının çaylarında ise nadiren iyi markalar çıkardı şimdi o da yok. Çer çöp çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

Olabilir. Ancak ben çaykurun ürettiği çaylarda eski kaliteyi bulamıyorum. Önceden sarı paket alırdım çok güzel gelirdi. Çay çiçeği hele filiz lükstü. Şimdi 50 tane çay üretiyor ama tat yok.
    Kaliteyi kutuda satılan hediyelik çayında buldum ama o çay pek bulunmuyor.
    Senin dediğin mavi paket 42 çayı ise sanki önceden daha iyiydi. Millet çayı öğrenince üretimi bollaştı ve kalite düştü.
    Özel çay firmalarının çaylarında ise nadiren iyi markalar çıkardı şimdi o da yok. Çer çöp çıkıyor.

Alıntıları Göster
    Haklısın hocam, turist çayı bir zamanlar çok iyiydi geçen yıl aldım içemedim mesela. Hediyelik çayı dışarda bulmak zor. Bide çayın üretim tarihinden itibaren en az 6 ay geçmeli, en ideali ise 1 yıl geçmeli ki çayın tadı otursun. Yeni üretim çayın tadı iyi olmaz. Çoğu kişi bilmez bunu, Rize'de çoğu kişi çayı alır saklar bir yıl sonra içmeye başlar.

• migros ta 19 tl değil miydi gecen

• quote:

Orijinalden alıntı: serkan_4234

Haklısın hocam, turist çayı bir zamanlar çok iyiydi geçen yıl aldım içemedim mesela. Hediyelik çayı dışarda bulmak zor. Bide çayın üretim tarihinden itibaren en az 6 ay geçmeli, en ideali ise 1 yıl geçmeli ki çayın tadı otursun. Yeni üretim çayın tadı iyi olmaz. Çoğu kişi bilmez bunu, Rize'de çoğu kişi çayı alır saklar bir yıl sonra içmeye başlar.

Alıntıları Göster
    Benim çay işi yapan arkadaşta aynısını söyledi. Çay şarap gibidir bekledikçe güzellesir demişti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: nabiaga

Akpartinin İstanbulda hediye dagıttıgı çay üzerinde Doğuş çay tarafından üretildiği yazıyor.. ama doğuş çayın hangi modeli acaba? bilen var mı?
    Millet baya beğendi övüyorlar da.. favorimiz caykur rize turist çayı ama, bu dağıtılan hediye daha güzeldi..
    (bedava sirke baldan tatlıdır muhabbetine gerek yok)
    çaykur turist içen beğenir hepsini . Bence en iyi çay çaykur altınbaş ve filizdir. Bütçe düşükse doğuş filiz de güzeldir, 1kg 21tl ye bulunabiliyor. Tirebolu 42 de içimi yumuşak hemen acıumıyor.

• m_xtar M kullanıcısına yanıt
    Onlarca marka çay içtim Tirebolu 42 en kötüsüydü, çaykur Tirebolu 42 denemedim bir de onu deneyeyim.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.