Şimdi Ara

ÖZKALELİ Doğal, Katkısız, Pekmez ve Marmelat çeşitleri. Kargo Dahil seçenekleriyle (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
6
Favori
23.278
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: marcelor

siparişi verdik umarım anlatılan kadar güzeldir.

Siparişiniz kargoya verilmiştir, güveniniz için teşekkürler.

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAMET/ -- 11 Şubat 2013; 19:43:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

quote:

Saygılar...

Teşekkürler,
  • quote:

quote:

quote:

Saygılar...

Teşekkürler,

Alıntıları Göster
    leblebinin güzeli olmaz çirkini olur. kuruyemişçiden özellikle leblebi alıp severek yiyorsanız buradan alınca farkı zaten görürsünüz.

leblebi leblebidir. leblebi leblebidediğin altı üstü nohut, o yüzden benim memleket de dahil her yerin leblebisi meşhur şehirdeki adi kuruyemişçiler, bayatçılar sağolsun.

bu arada zile pekmezi yemeyen varsa (buradan almadım ama) tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

leblebinin güzeli olmaz çirkini olur. kuruyemişçiden özellikle leblebi alıp severek yiyorsanız buradan alınca farkı zaten görürsünüz.

leblebi leblebidir. leblebi leblebidediğin altı üstü nohut, o yüzden benim memleket de dahil her yerin leblebisi meşhur şehirdeki adi kuruyemişçiler, bayatçılar sağolsun.

bu arada zile pekmezi yemeyen varsa (buradan almadım ama) tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    eda teyze pekmezinin üstüne pekmez tanımam
     ÖZKALELİ Doğal, Katkısız, Pekmez ve Marmelat çeşitleri. Kargo Dahil seçenekleriyle

• quote:

Ürünlerin Sanalpazara eklenme işi bitmiştir. Yarın konu başlığı ve konu içeriği düzenlenecektir.

Saygılar...
     ÖZKALELİ Doğal, Katkısız, Pekmez ve Marmelat çeşitleri. Kargo Dahil seçenekleriyle

İbrahim BOZDAĞ

Evet, bizim Zile'mizden de güreşçi çıkmıştır.
    En son 1982'de Antalya Elmalı Yağlı Güreş Üçüncüsü olan İbrahim BOZDAĞ bu sene de büyük bir gayretle güreşlere hazırlanıyor. Kendisiyle görüştüğümüz İbrahim BOZDAĞ bize şu açıklamada bulundu.
    1960 Zile doğumluyum. Spor hayatıma Zile'de başladım. Çeşitli müsabaka ve törenlerde gösteri yaptım. 1975 yılında Tokat'ta açılan Spor Eğitim Merkezi güreş seçmelerine girerek güreş minderi hayatıma başladım ve ilk müsabakamda 1976 yılında yıldızlar Türkiye 4'üncüsü oldum. Halen Şekerspor Kayseri Takımı'nda 82 kg olarak spor hayatımı sürdürüyorum.
    Hocam 1967 - 1968 Avrupa Şampiyonu Mehmet ESENCELİ ilk hocam, Hüseyin AKBAŞ ve Mehmet GÖÇER hocalarımın nezaretinde çalıştım. Birçok müsabakalarda başarılı maçlar çıkararak Genç Millî Takım kamplarına kadar yükseldim. Derecelerim şöyle :

1977 Türkiye 3'üncüsü
    1978 Gençler Grup Şampiyonluğu
    1978 Gençler Türkiye 3'üncüsü
    1978 Büyükler Grup Şampiyonu
    1979 Gençler Türkiye 2'ncisi
    1980 Gençler Türkiye 4'üncüsü
    1981 Uluslararası Yaşar Doğu Serbest Güreş Şampiyonası 2'ncisi
    1981 100. Yıl Uluslararası Atatürk Şampiyonası 2'ncisi
    1982 Büyükler Türkiye Karakucak Şampiyonası 2'ncisi

İBRAHİM BOZDAĞ DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ OLDU
    Dünya Veteranlar Güreş Şampiyonası'nda hemşerimiz İbrahim Bozdağ, 97 kiloda dünya 3.sü oldu.
    Tarih : 18 Ağustos 2009
    Dünya Veteranlar güreş şampiyonası pazar günü sona erdi. 14-16 Ağustos tarihleri arasında Ankara’da ASKİ Spor Salonunda yapılan Dünya Veteranlar güreş şampiyonasında 97 kiloda hemşerimiz İbrahim Bozdağ Dünya üçüncüsü oldu. Serbest stilde gerçekleştirilen şampiyonaya 35 ülkeden toplam 400 sporcu katıldı. Türkiye'nin 90 sporcuyla mücadele ettiği şampiyonaya İran 150 sporcusu ile geldi. 5 farklı yaş kategorisinde düzenlenen şampiyonada, 35-40 yaş arası sporcular (A) kategorisinde, 41-45 yaş arasında olanlar (B) kategorisinde, 46-50 yaş arası (C) kategorisinde, 51-55 yaş arası (D) kategorisinde, 56 yaş ve üstü ise (E) kategorisinde mücadele verdi.

Veteranlar Serbest Güreş Dünya Şampiyonası'nda C gurubunda 97 kiloda güreşen hemşerimiz İbrahim Bozdağ kilosunda 8 ülkeden 12 sporcu ile mücadele etti. Hemşerimiz İbrahim Bozdağ ilk turda Polonyalı ikinci turda Rus güreşçiyi yenerek grubunda final maçına çıkmıştır. Grup finalinde İranlı güreşçiye maalesef sayıyla yenilerek birincilik şansını kaybetti. Daha sonra yapılan üçüncü ve dördüncünün belirlendiği son mücadelede ise Rus rakibini sayıyla yenerek, Ülkemize ve Zile'mize Dünya üçüncülüğünü getirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAMET/ -- 12 Şubat 2013; 14:43:55 >

• quote:

İbrahim BOZDAĞ

En son 1982'de Antalya Elmalı Yağlı Güreş Üçüncüsü olan İbrahim BOZDAĞ bu sene de büyük bir gayretle güreşlere hazırlanıyor. Kendisiyle görüştüğümüz İbrahim BOZDAĞ bize şu açıklamada bulundu.
    1960 Zile doğumluyum. Spor hayatıma Zile'de başladım. Çeşitli müsabaka ve törenlerde gösteri yaptım. 1975 yılında Tokat'ta açılan Spor Eğitim Merkezi güreş seçmelerine girerek güreş minderi hayatıma başladım ve ilk müsabakamda 1976 yılında yıldızlar Türkiye 4'üncüsü oldum. Halen Şekerspor Kayseri Takımı'nda 82 kg olarak spor hayatımı sürdürüyorum.
    Hocam 1967 - 1968 Avrupa Şampiyonu Mehmet ESENCELİ ilk hocam, Hüseyin AKBAŞ ve Mehmet GÖÇER hocalarımın nezaretinde çalıştım. Birçok müsabakalarda başarılı maçlar çıkararak Genç Millî Takım kamplarına kadar yükseldim. Derecelerim şöyle :

1977 Türkiye 3'üncüsü

Dünya Veteranlar Güreş Şampiyonası'nda hemşerimiz İbrahim Bozdağ, 97 kiloda dünya 3.sü oldu.
    Dünya Veteranlar güreş şampiyonası pazar günü sona erdi. 14-16 Ağustos tarihleri arasında Ankara’da ASKİ Spor Salonunda yapılan Dünya Veteranlar güreş şampiyonasında 97 kiloda hemşerimiz İbrahim Bozdağ Dünya üçüncüsü oldu. Serbest stilde gerçekleştirilen şampiyonaya 35 ülkeden toplam 400 sporcu katıldı. Türkiye'nin 90 sporcuyla mücadele ettiği şampiyonaya İran 150 sporcusu ile geldi. 5 farklı yaş kategorisinde düzenlenen şampiyonada, 35-40 yaş arası sporcular (A) kategorisinde, 41-45 yaş arasında olanlar (B) kategorisinde, 46-50 yaş arası (C) kategorisinde, 51-55 yaş arası (D) kategorisinde, 56 yaş ve üstü ise (E) kategorisinde mücadele verdi.

Veteranlar Serbest Güreş Dünya Şampiyonası'nda C gurubunda 97 kiloda güreşen hemşerimiz İbrahim Bozdağ kilosunda 8 ülkeden 12 sporcu ile mücadele etti. Hemşerimiz İbrahim Bozdağ ilk turda Polonyalı ikinci turda Rus güreşçiyi yenerek grubunda final maçına çıkmıştır. Grup finalinde İranlı güreşçiye maalesef sayıyla yenilerek birincilik şansını kaybetti. Daha sonra yapılan üçüncü ve dördüncünün belirlendiği son mücadelede ise Rus rakibini sayıyla yenerek, Ülkemize ve Zile'mize Dünya üçüncülüğünü getirdi.

Alıntıları Göster

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAMET/ -- 12 Şubat 2013; 15:43:23 >

• quote:

İbrahim BOZDAĞ

1977 Türkiye 3'üncüsü

Alıntıları Göster
    cemal'i unutmuşsunuz. yanlış olmasın, ciddi ciddi çok seviyorum cemal reisi. bu kadar hızlı düşünen birini görmedim.

http://www.youtube.com/watch?v=U9fmzUsUgls

• Yöresel ürün satan kücük ve dürüst satıcıların teşvik edilmesi ve desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Size muhalefet olanların sizi desteklemesi ve büyük pazarları istila etmiş olan ve tamamına yakını mısır şurubu kullanan büsküvi, çikolata ve ne olduğu belli olmayan cipsler yerine kendi öz ürünlerimizin pazara sunulması, Çorum'undan Zile'sine kadar tüm doğal ürün kaynaklarının yaygınlaşması için herkezin akıllı ve sağduyulu olmasını,
    birbirimiz ile çekişeceğimize, birbirimizi desteklememiz gerektiğini düşünüyorum. Umarım bir gün hepimiz akıllanırız.

Neyse, bu arada Sanal pazardan 2 cevizli ve 2 sade pekmez siparişi verdim.
    Ürününüzü ilk defa tadacağım. Umarım güzeldir.

İyi çalışmalar
    Aydın T**
  • quote:

Orijinalden alıntı: it_teknik

Yöresel ürün satan kücük ve dürüst satıcıların teşvik edilmesi ve desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Size muhalefet olanların sizi desteklemesi ve büyük pazarları istila etmiş olan ve tamamına yakını mısır şurubu kullanan büsküvi, çikolata ve ne olduğu belli olmayan cipsler yerine kendi öz ürünlerimizin pazara sunulması, Çorum'undan Zile'sine kadar tüm doğal ürün kaynaklarının yaygınlaşması için herkezin akıllı ve sağduyulu olmasını,
    birbirimiz ile çekişeceğimize, birbirimizi desteklememiz gerektiğini düşünüyorum. Umarım bir gün hepimiz akıllanırız.

İyi çalışmalar
    Aydın T**

Yöresel tatlara gösterdiğiniz önem için teşekkürler.

Ne yazık ki çoğu yöresel tatlar sadece il sınırları içerisinde kalıyor, bir çoğu da hazır katkılı ürünlerle baş edemediği için mesleğine küsüp gidiyor, değerlerimiz bir bir yok oluyor.

özkaleli ürünlerinde mısır şurubu bir yana şeker bile kullanılmamaktadır, ürünlerin farkı şeker ile değilde üzüm şırası ile kaynatılıp tatlandırılıyor olmasıdır.

Doğal katkısız salçalarımız varken çocuklarımızın eline makarna için ketçap verilmektedir,
    kahvaltılarımız için besin değeri yüksek kan yapıcı katkısız kuşburnu, ve pekmez çeşitlerimiz varken çocuklarımızı çikolata yemeye alıştırıyoruz.

Doğal emek verilerek yapılan yöresel değerlerimize sahip çıkmalıyız. ben bunu bir tokat'lı olarak yapıyorum. kim bilir farklı yörelerde gizli saklı kalmış daha ne lezzetlerimiz vardır.

Yarın siparişiniz kargolanacaktır umarım memnun kalırsınız.

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAMET/ -- 12 Şubat 2013; 19:42:52 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: it_teknik

Yöresel ürün satan kücük ve dürüst satıcıların teşvik edilmesi ve desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Size muhalefet olanların sizi desteklemesi ve büyük pazarları istila etmiş olan ve tamamına yakını mısır şurubu kullanan büsküvi, çikolata ve ne olduğu belli olmayan cipsler yerine kendi öz ürünlerimizin pazara sunulması, Çorum'undan Zile'sine kadar tüm doğal ürün kaynaklarının yaygınlaşması için herkezin akıllı ve sağduyulu olmasını,

İyi çalışmalar
    Aydın T**

Yöresel tatlara gösterdiğiniz önem için teşekkürler.

Ne yazık ki çoğu yöresel tatlar sadece il sınırları içerisinde kalıyor, bir çoğu da hazır katkılı ürünlerle baş edemediği için mesleğine küsüp gidiyor, değerlerimiz bir bir yok oluyor.

özkaleli ürünlerinde mısır şurubu bir yana şeker bile kullanılmamaktadır, ürünlerin farkı şeker ile değilde üzüm şırası ile kaynatılıp tatlandırılıyor olmasıdır.

Doğal katkısız salçalarımız varken çocuklarımızın eline makarna için ketçap verilmektedir,
    kahvaltılarımız için besin değeri yüksek kan yapıcı katkısız kuşburnu, ve pekmez çeşitlerimiz varken çocuklarımızı çikolata yemeye alıştırıyoruz.

Doğal emek verilerek yapılan yöresel değerlerimize sahip çıkmalıyız. ben bunu bir tokat'lı olarak yapıyorum. kim bilir farklı yörelerde gizli saklı kalmış daha ne lezzetlerimiz vardır.

Yarın siparişiniz kargolanacaktır umarım memnun kalırsınız.

Saygılar...

Alıntıları Göster
    Yöresel yeni lezzetler eklemeye devam ediyorum

Zile çemeni, ev yapımı biber salçasına dövülmüş ceviz, çemen tohumu, sarımsak, kuru nane, zeytinyağı ve tuz ekleyerek yapılan, genellikle ekmeğe sürülerek tüketilen iştah açıcı bir yiyecektir. Kahvaltılarda ekmeğe sürülerek yenebileceği gibi sos olarak da tüketilebilir.

http://www.sanalpazar.com/Zile-350-Gr-Lik-Cemen-2-8378__isp6290021

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAMET/ -- 9 Mart 2013; 16:46:33 >

• quote:

Yöresel yeni lezzetler eklemeye devam ediyorum

Zile çemeni, ev yapımı biber salçasına dövülmüş ceviz, çemen tohumu, sarımsak, kuru nane, zeytinyağı ve tuz ekleyerek yapılan, genellikle ekmeğe sürülerek tüketilen iştah açıcı bir yiyecektir. Kahvaltılarda ekmeğe sürülerek yenebileceği gibi sos olarak da tüketilebilir.

http://www.sanalpazar.com/Zile-350-Gr-Lik-Cemen-2-8378__isp6290021

Alıntıları Göster

Zile Kömesi 500 Gr lık - 10 TL

Köme de pekmez gibi Zileye özel üzümlerinden elde edilen üzüm şırasında yapılır. Kazanlarda kaynatılan üzüm suyu duru pekmez haline gelince içine nişasta konulur. Sıvı bir Muhallebi kıvamına gelince yantana iplere dizilmiş cevizlerden meydana gelen ceviz dizileri bu muhallebi kıvamındaki özel malzemenin içine batırılır. Cevizlerin üzeri bu pelte ile

kaplanır. biraz kuruması beklenir. sonra ayni işlem tekrarlanır.

Batırma işlemi köme istenilen kalınlığa gelinceye kadar tekrar edilir. Daha sonra asılır. Kurumuması beklenir. Aşağı yukarı 1 haftadan itibaren yenilebilir hale gelen KÖME lerin üzeri buğday nişastasına bulanarak işlem tamamlanır. Köme artık yenmeye hazırdır.

Zile Kömesi bilhassa Gazantep ve Gümüşhanede taklit edilerek seri üretim yapılmaya başlanmıştır. Ancak oralarda Köme dut pekmezinden yapıldığı için Zile kömesinin tat ve lezzetinin yakalanması mümkün değildir. Ağzının tadını bilenler bu aromayı çok iyi fark ederler. Zile Kömesi de sahip çıkılmazsa leblebi gibi Zileli olma vasfını kaybeden ürünlerin arasına girecektir.

http://www.sanalpazar.com/Zile-Komesi-500-Gr-Lik-10-Tl__isp6290131

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAMET/ -- 9 Mart 2013; 16:46:47 >

• cemen terleyince buram buram kokan cemenden mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardday

cemen terleyince buram buram kokan cemenden mi ?

pastırma da çemenle soslanır öyle satılır. bu çemen sürülme kıvamındadır. çok tüketildiğinde baharatlı yiyeceklerde olduğu gibi koku yapması gayet normaldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAMET/ -- 14 Şubat 2013; 13:17:02 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hardday

cemen terleyince buram buram kokan cemenden mi ?

pastırma da çemenle soslanır öyle satılır. bu çemen sürülme kıvamındadır. çok tüketildiğinde baharatlı yiyeceklerde olduğu gibi koku yapması gayet normaldir.

Alıntıları Göster
    kuşburnu püresi için ne diyorsunuz iyi fırsat mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: instructor12345

Alıntıları Göster
    İnternetten satış yapanlara saygım vardır özellikle yöresel satış yapılmasınıda desteklerim.
    Lakin şu iddialı olma konusunu bir çözemedim.

Reklam yapılır iyidir güzeldirde çok iddialı reklamlardan kelimelerden kaçınılmalıdır.
    Nedense forumda satış yapanlar yöresinin en iddialısı oluyor, yapmamakta fayda var.
  • quote:

ÖZKALELİ KUŞBURNU MARMELATI;

Özkaleli kuşburnu marmelatı doğada yetişen kuşburnu meyvasının bölgemizde ve Gümüşhane ilinden satın alınması sonucunda üretilen %100 doğal bir üründür. Marmelat demek tatlı tüketime hazır satın alındığı zaman herhangi bir kaynatma işlemi yapılmadan tüketime hazır ürün demektir. Kuşburnu marmelatlarımız 4100 grlık teneke ambalaj, 1650glık teneke ambalaj, 800glık cam şişe ambalaj, 450glık cam şişe ambalaj olmak üzere üretilip satışa sunulmaktadır. Yine kuşburnu marmelatlarımızı farklı kılan en önemli özelliği ise tatlandırma sürecinde şeker ile değilde üzüm şırası ile kaynatılıp tatlandırılıyor olmasıdır.

ÖZKALELİ KUŞBURNU PULPU

Özkaleli Kuşburnu Pulpu; kuşburnu meyvasının ezilip ayıklandıktan sonra teneke ambalajlara doldurulmasıyla yapılan bir üretimdir. Tüketilebilmesi Mamülleri''mizin kenarında acıklanan oranda seker ilave edilip 10-15 dakika ateşte kaynatılması yada herhangi bir ilave yapmadan tüketicinin kendi zevkine göre kullanmasıyla mümkündür. (Özellikle seker hastaları vb seker problemi olan insanlar bu ürünümüzü herhangi bir ilave işleme gerek duymadan tüketmektedirler.) Özkaleli kuşburnu pulpu 4300 glık teneke ambalaj,3100glık teneke ambalaj, ve 1350 glık teneke ambalajda olmak üzere üretilip piyasaya ve halkımızın beğenisine sunulmaktadır.

Sizlere sunduğumuz fiyatları toptan alıp sizlere sunmaktayız. kendiniz gelip zile'den bile alsanız bu fiyatlara alabilmektesiniz.

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAMET/ -- 14 Şubat 2013; 13:17:27 >

• quote:

quote:

ÖZKALELİ KUŞBURNU MARMELATI;

Özkaleli kuşburnu marmelatı doğada yetişen kuşburnu meyvasının bölgemizde ve Gümüşhane ilinden satın alınması sonucunda üretilen %100 doğal bir üründür. Marmelat demek tatlı tüketime hazır satın alındığı zaman herhangi bir kaynatma işlemi yapılmadan tüketime hazır ürün demektir. Kuşburnu marmelatlarımız 4100 grlık teneke ambalaj, 1650glık teneke ambalaj, 800glık cam şişe ambalaj, 450glık cam şişe ambalaj olmak üzere üretilip satışa sunulmaktadır. Yine kuşburnu marmelatlarımızı farklı kılan en önemli özelliği ise tatlandırma sürecinde şeker ile değilde üzüm şırası ile kaynatılıp tatlandırılıyor olmasıdır.

ÖZKALELİ KUŞBURNU PULPU

Özkaleli Kuşburnu Pulpu; kuşburnu meyvasının ezilip ayıklandıktan sonra teneke ambalajlara doldurulmasıyla yapılan bir üretimdir. Tüketilebilmesi Mamülleri''mizin kenarında acıklanan oranda seker ilave edilip 10-15 dakika ateşte kaynatılması yada herhangi bir ilave yapmadan tüketicinin kendi zevkine göre kullanmasıyla mümkündür. (Özellikle seker hastaları vb seker problemi olan insanlar bu ürünümüzü herhangi bir ilave işleme gerek duymadan tüketmektedirler.) Özkaleli kuşburnu pulpu 4300 glık teneke ambalaj,3100glık teneke ambalaj, ve 1350 glık teneke ambalajda olmak üzere üretilip piyasaya ve halkımızın beğenisine sunulmaktadır.

Sizlere sunduğumuz fiyatları toptan alıp sizlere sunmaktayız. kendiniz gelip zile'den bile alsanız bu fiyatlara alabilmektesiniz.

Saygılar...

Alıntıları Göster
    ÖZKALELİ KEÇİBOYNUZU (HARNUP) PEKMEZİ FAYDALARI:

* Kalsiyum bakımından çok zengindir (sütün 3 katı)

* İçindeki E vitamini sayesinde; öksürüğe, gribe, kemik erimesine ve kansızlığa iyi gelir

* Balgam söktürür,göğsü yumuşatır,bronşları açar, sigara tiryakileri için faydalıdır ve nefes darlığına oldukça etkilidir.(Alerjik nefes darlığı çekenlere ısrarla keçiboynuzu pekmezi tavsiye edilir.)

* Yüksek ham selüloz etkisi ile bağırsak rahatsızlıklarına ve gastrite etkilidir. Mide ve bağırsak gazlarını dışarı atarak mide şişkinliğini giderir Bağırsak kurdu, tenya, solucan gibi bağırsak
    parazitlerini temizler. Mideye kuvvet verir.

* Yüksek mineral ve vitamin içeriği ile de diş ve diş etleri üzerinde çok olumlu etkileri vardır.

* Yüksek doğal şekerler , zengin mineraller (özellikle çinko) ve vitaminler (A , B , B2, B3, D) içeriği dolayısıyla doğal güç ve besin kaynağıdır.

* Yüksek sodyum ve potasyum içeriği sayesinde tansiyon, karaciğer ve akciğer üzerine çok yaralı etkileri bulunmaktadır. Kanın zehirli maddelerini temizler.

* İnsanlığın korkulu rüyası akciğer kanserini %90 oranında önleme gücüne sahiptir.

* Kalbe faydalıdır, kalp çarpıntısını önler

* İnsan vücuduna giren radyasyonu dışarı atar.

Keçiboynuzunda bulunan bazı etkin maddeler aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. Keçiboynuzunun içerdiği gallik asit insan sağlığı üzerinde öylesine çok yönlü özellikleri olan bir maddedir ki, bu özelliklerinden bazıları aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.
    analgesic Ağrı kesici
    Antiallergenic Alerjiye karşı
    Antiasthmatic Astıma karşı
    Antibacterial Bakteri yok edici
    Antibronchitic Bronşite karşı
    Anticancer Kansere karşı
    Antihepatotoxic Karaciğeri toksinden arındırıcı
    Antioksidant Serbest radikalleri yok edici
    Immunostimulant Bağışıklık sistemini güçlendirici
    Antiviral Mikroplara karşı
    Antiseptic Antiseptik
    Cancer-preventive Kansere karşı koruyucu
    Antinitrosaminic Nitrozamin yok edici
    Bronchodilator Bronş genişletici
    Antipolio Çocuk felçine karşı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAMET/ -- 14 Şubat 2013; 13:16:36 >

• quote:

* İçindeki E vitamini sayesinde; öksürüğe, gribe, kemik erimesine ve kansızlığa iyi gelir

çok doğru. harnup pekmezini yıllardır kullanırız. 1 tatlı kaşığı, öksürüğü anında kesiyor. ilaca filan gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: agtr

quote:

çok doğru. harnup pekmezini yıllardır kullanırız. 1 tatlı kaşığı, öksürüğü anında kesiyor. ilaca filan gerek yok

Alıntıları Göster
    5kg'a kadar 5 TL kargo ücreti diyorsunuz. ama 7,60 TL ödüyorum. Bilseydim kendi anlaşmam olan aras ile isterdim 3,5 tl öderdim. Sırf siz arasla uğraşmayın diye 1,5 TL muhabbeti yapmadım.
    Ama hayatta en sevmediğim şeyde plansız yaptığım ödemedir. Bu 10 kuruşta olsa 10 TL'de olsa aynıdır.

Buraya leblebinin tadıyla ilgili yorum yapmak için girmek isterdim fakat kargo ücreti sattığınız ürünün önüne geçti.

• quote:

5kg'a kadar 5 TL kargo ücreti diyorsunuz. ama 7,60 TL ödüyorum. Bilseydim kendi anlaşmam olan aras ile isterdim 3,5 tl öderdim. Sırf siz arasla uğraşmayın diye 1,5 TL muhabbeti yapmadım.
    Ama hayatta en sevmediğim şeyde plansız yaptığım ödemedir. Bu 10 kuruşta olsa 10 TL'de olsa aynıdır.

Buraya leblebinin tadıyla ilgili yorum yapmak için girmek isterdim fakat kargo ücreti sattığınız ürünün önüne geçti.

Böyle bir durum olması sizden çok bizi daha fazla üzer. nedenini araştırıyoruz gerekirse telafi etmeye hazırız.

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAMET/ -- 14 Şubat 2013; 13:16:17 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.