Şimdi Ara

Özgüven sorunu, karakterini değiştirmek

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
25
Cevap
2
Favori
1.869
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Özgüven sorunu, karakterini değiştirmek
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    280 Mesaj
    Özgüven sorunundan dolayı spora bile gidemiyorum. İnsanların için zayıf vücudumla spor yaparken benimle dalga geçeceklermiş gibi geliyor. Hiçbir konuda başarılı değilim, sporun hangi dalı olursa olsun, konuşmak olsun, eğitimim olsun. Aynı zamanda çok zayıf biriyim tipim de yok. Hiçbir zaman insanlara sözümü geçiremiyorum. Bu durum artık canıma tak etti, hayatımda ilk defa gerçekten değişmek istiyorum ama nasıl yapacağım bilmiyorum, bu kardeşinize bir yardımcı olsanız.

|
    |
    Dışarıda o kadar iğrenç insanlar var ki. Ve kendilerine güvenleri tam. Ben de seninle aynı dertten muzdaribim. Çözümüm var gibi ama işe yaraması için sağlam psikoloji lazım. Çözümüm; insanlardan nefret etmek, kendini aşırı beğenmek, insanları küçük görmek, merhametsiz olmak. Ama böyle yaşamak da zor.
    bu gece saat 2.30 da gökyüzündeki yıldızlara bak ve kendine neyim ben böyle mi devam edecek bu hayattaki amacım ne ne yapmak istiyorum sorularına kafa yor ve ertesi gün cevaplarına göre hareket etmeye başla

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Hocam beni sevmiyorlar gibi bir durumum yok, seviliyorum çalıştığım yerde falan. Bunu farkedebiliyorum ama çok zayıfım, tip desen yok, kendimi saydıramıyorum insanlara. Aslında en önemli sıkıntım bu. Bir de kötü bir insan olarak sayılacaksam böyle daha iyi.

Çok haklısınız hocam, çok düşündüm aslında neyin ne olduğunun da farkındayım ama yapamıyorum. Neden böyle oluyor onu da bilmiyorum. Bir de insanlar dışarıdan bakınca beni baskın, işi bilen biri olarak görüyor ama tanıdıkça bana karşı hareketleri değişiyor. Aynı zamanda belirli kişilere göre baskınım, sözümü geçirebiliyorum ama çok sosyal kişiler gelince orda duvara tosluyorum işte konuşmaya korkar gibi oluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard P. Feynman -- 18 Ağustos 2018; 2:57:45 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Transskek , Kaderimize Aşığız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Vikings
    Ragnar Lothbrok
  • Er
    1 Mesaj
    Eminim çok iyi niyetli birisin ve bu yüzden kaybettiğini düşünüyorsun. Acımasızlığa ihtiyacın var yoksa yıpranır yıpratırsın biraz ego ayarında olunca iyidir. Hayatta aceleci olma kıracağını düşünerek birşeylere evet semek zorunda kalma duruşun olsun bunu ortaya koy fazlasını yapmana gerek yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2106 Mesaj
    Yaş boy ve kilo kaç?

|
    |
    yıllardır değişik salonlarda çalıştım çoğu da öğrenci ağırlıklı salonlardı, öküz gibi elemanlar bile yanıma gelip güzel çalışıyosun helal falan dedikleri oldu. (hayatımda en fazla 72 kilo oldum) öyle bir kafa yok yani kimse kimseyi ezmez, zaten salon sahipleri öyle tipleri salonda bulundurmak istemezler.
    spora başladığında zaten gerisi çorap söküğü gibi gelir ama bir yerden sonra karakteristik özelliklerinin önüne geçemiyorsun. mesela ben ilk 85 kilo bench press yaptığım günü hatırlıyorum, taştaşlarım kapıdan geçmeyecek gibi hissediyordum sokakta yürürken biri omuz atsın da bamgüm gireyim diye millete bakıyordum
    ama hiç tanımadığım birisiyle göz teması kurmaktan kaçınırım ortama girmekten çekinirim, ama ilk diyalogdan sonra her türlü espriler göz temasları havada uçururum. belki zamanla ortadan kalkar ama kafaya takmıyorum pek, gerekli sosyal yeterliliği kazandığımı düşünüyorum.
    |
    |
    Ryzen 5 1600AF - Galax GTX1650S - NOCTUA NH-U12P SE2 - MSI B450 Gaming Plus Max - 2x APacer Panther 8GB 3000MHz CL16@3200C16 - Zalman S2 - Noctua NF-P14 - FSP Hyper K 500W - Samsung LS24F350FHMXUF@75hz - Lenovo KUF0452 - ASUS TUF M5 Gaming Mouse - Frisby HX6
    Oyuncu Ekipmanları, Donanım İncelemeleri ve Teknolojik Bilgiler Paylaştığım Amatör YouTube Kanalım

• Teğmen
    109 Mesaj
    Ben de senin gibiydim bi 3 ay önce. Ancak okumaya başladım. Araştırdım. Bazı öz güvenle ilgili mecralar keşfettim. Okudum. Sürekli okudum ve değiştiğimin farkındayım. Sana şimdi buradan vereceğim tek tavsiye ; 'acaba insanlar ne der?' fikrinden kurtulmandır.
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Benmel -- 18 Ağustos 2018; 13:18:22 >
    |
    |

Doğru hocam çok iyi niyetliyim, bildiğim konularda bile ego yapmıyorum veya karşımdakini ezmiyorum. Bu durum biraz enayi moduna dönmeye başladı onun farkındayım, beraber çalıştığım çocuk işini yarım yapıyor muhabbetimiz var diye çocuğu söyleyemiyorum, kırılmasın diye.@P4P3L

Yaş 21, kilo 60. @Requizm

Doğru söylüyorsunuz sporda yapmazlar belki ama bende ilginç bir şekilde öyle olacakmış gibi geliyor, dalga konusu olacakmışım gibi geliyor. Hocam ben öyle çok konuşan da bir adam değilim bazen şakanın dozunu kaçırıyorum, karşımdakini kırıyorum diye şaka yapmayı bile azalttım düşünün yani. @Mr. Decent

Doğru söylüyorsunuz hocam, ne ile iglili şeyler okudunuz, ne tavsiye edersiniz? @osmanyldz45

Psikoloğa gitmeye çekiniyorum biraz, yani derdimi kimseye atlanmam genelde. O yüzden derdimin olduğunu söylemek beni eksik gösterecekmiş gibi hissediyorum. @Benmel
    |
    |
    Bahsedilenler: Mr. Decent , P4P3L , Requizm , osmanyldz45 , Benmel

• Yarbay
    2106 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Richard P. Feynman

Doğru hocam çok iyi niyetliyim, bildiğim konularda bile ego yapmıyorum veya karşımdakini ezmiyorum. Bu durum biraz enayi moduna dönmeye başladı onun farkındayım, beraber çalıştığım çocuk işini yarım yapıyor muhabbetimiz var diye çocuğu söyleyemiyorum, kırılmasın diye.@P4P3L

Yaş 21, kilo 60. @Requizm

Doğru söylüyorsunuz sporda yapmazlar belki ama bende ilginç bir şekilde öyle olacakmış gibi geliyor, dalga konusu olacakmışım gibi geliyor. Hocam ben öyle çok konuşan da bir adam değilim bazen şakanın dozunu kaçırıyorum, karşımdakini kırıyorum diye şaka yapmayı bile azalttım düşünün yani. @Mr. Decent

Doğru söylüyorsunuz hocam, ne ile iglili şeyler okudunuz, ne tavsiye edersiniz? @osmanyldz45

Psikoloğa gitmeye çekiniyorum biraz, yani derdimi kimseye atlanmam genelde. O yüzden derdimin olduğunu söylemek beni eksik gösterecekmiş gibi hissediyorum. @Benmel
    Özgüvenin kilo ve boy ile çokta alakası yok. Yani özgüvensiz olmanı tetikleyen şeylerden biri zayıf olmak ancak insanlar sen kadar takmıyor bu durumu. İnsanlarla ilk tanışmanda üzerinde bıraktığın etki önemli. Psikoloğa gidip içini dök, rahatlarsın.

• Teğmen
    231 Mesaj
    RevengeRain lakabını alırken hedefim değişim ve intikamdı.
    Ama elimde kalan sadece RevengeRain nicki oldu.
    |
    |
    31 Mesaj
    Başlarda ben de öyle düşünüyordum zayıflık gibi geliyordu Ama hayır değil. Kesinlikle değil rahatlıyor insan kafasına taktığı bazı şeylerin doğru olmadıgı o şeylerin başka insanların o kadar da umrunda olmadığını anlıyor insan. Git bir dene bence.

|
    |
    Kusurlarinizin oldugunu dusundugunuz icin özgüveninizin olmadigini söylüyorsunuz. Kusursuz olsaydiniz belki özgüven zannettiginiz kibriniz olacakti sadece. Kendinizi sisirip sisirip balon gibi yapayalniz uçacaktiniz. Özgüven sahibi olmanin yolu kusurlarinizi Kabul etmekten geçer. Boylece karsinizdaki insanlarin da hatalari olabilecegini gorup çekingenlik hissetmezsiniz. Ayrica zayifligin dis gorunusun kusur sayilip sayilmayacagi tartismalidir. Bana sorarsaniz kesinlikle degildir.

Johann Wolfgang von Goethe - Genç Wertherin Acıları
  • Yüzbaşı
    280 Mesaj

Biz bunu kabul edersek de dalga konusu olabiliyoruz. Mesela ben bir konuyu anlatırken konuşamadım kelimeleri yuttum diyelim, hemen kendim dalgaya alıyorum ama o belli bir zaman sonra başkalarının dalga konusu oluyor ve iş büyüyor. Buna ne yapmalıyım peki?
    |
    |
    AlbertSchweitzer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Doğru tetikliyor olabilir, ben gözümde büyütüyor da olabilirim bilmiyorum. Yani lisenin ilk zamanları böyle değildim, bir anda kendi kabuğuma çekildim ve üniversiteye kadar da böyle sürdü. Şimdi şimdi açılmaya başladım. Mesela işe gireyim, insan içine çıkayım düzelerim dedim ama pek de bir etkisi olmadı. Hala çalışıyorum ama insanlarla ilişkim pek de gelişmedi.
    |
    |
    Requizm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

Benim Kabul edinden kastim dalga geçin kendinizle degildi. Kendisini hor gören , asagilayan adami kimse ciddiye almaz. Ise kendinizi asagilamayi birakmakla baslayabilirsiniz. Ayrica ben 18 yasindayim biz yapiyorduk bunu o da 2 sene once filan. Uni bitmis ise girmissiniz anladigim kadariyla yasiniz var. Kocaman adamlarsiniz dalga geçmek nedir ? Arkadas cevrenizi de bir gözden geçirin derim hocam.

|
    |
    Richard P. Feynman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Johann Wolfgang von Goethe - Genç Wertherin Acıları
  • Binbaşı
    1932 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Orta Seviye Gitarist

quote:

Orijinalden alıntı: Kaderimize Aşığız

Dışarıda o kadar iğrenç insanlar var ki. Ve kendilerine güvenleri tam. Ben de seninle aynı dertten muzdaribim. Çözümüm var gibi ama işe yaraması için sağlam psikoloji lazım. Çözümüm; insanlardan nefret etmek, kendini aşırı beğenmek, insanları küçük görmek, merhametsiz olmak. Ama böyle yaşamak da zor.

Ben de bu şekilde çözdüm. En azından başarılı elimi attığımı beceren biriyim. Kızın birine bu durumdan bahsettiğimde bi gün olur da cuvallarsan yikilirsin demişti. Onunla bi daha konuşmadım. Yapay ozguvenimi kirabilir diye Cuvallamadim da.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
bankalar.org
emek server
Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.