Şimdi Ara

Özgüven,Cool, Biraz da kızlar hakkinda bilgi(ağır liseli içerir)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
5
Favori
1.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Lise son okuyorum şuan da, bu konular da kendimi bilgili hissediyorum, cidden bilgiliyim de.

Ortam da veya çevrem de kız meselesi yada biraz argo şeklinde söylenirse, kıza ne yazayım böyle dedi ne yapayım veya çocuk böyle yazdı ne yazayım ne cevap vereyim sence ciddimi, benimle dalga mi geçiyor? Gibi nasihatlar veren bu işin piri olarak görünüyorum.

Dinlenmeyi severim, insanlara nasihat vermeyi, onlarin göremediklerini görmeyi iyi bilirim.

Forum da çok ça rastliyorum.

Böyleyim neden böyle, kız böyle yazdı, şuna bi bakın ne demek istiyor tarzın da bolca yazı ve makale görüyorum.

Kendime gelecek olursam, hayatım dan çokça kız geçti(en az 15'20) ama şuan hic birisi için kalbim de yer yok, asıl meselede bu insanlar bu yaşlar da kime yazacağını kiminle arkadaşlık kurumasını gerektiğini bilmiyor.

Öncelikle lise için konuşuyorum, sınıfınız da adriana lima bile olsa onunla dostluktan öteye geçecek bir ilişkiniz olmasın, kalbiniz ile aklınızı kullanmayı bileceksiniz bu durum da.

Yani demek istediğim sınıfınızdan kimseyle çıkmıyoruz, onun yerine o kızın arkadaşlarıyla çıkmayı deniyoruz.

Şu dönem de fazla yakışıklı olmak da zararlı, erkekler gibi kızlar da Erkekleri kullanabiliyor, kendi aralarında ki hırs yüzünden veya prim için rahatlıkla kullanılabiliyor yakışıklı erkeklerimiz.

Kızlar kendinilerini dinleyen, kendinilerini kontrol edebilecek(çıktığı kızı),giyinmesini bilen, tarzı olan, bağımsız ama ailesine düşkün, geleceğini düşünen bilgili erkekler istiyor.

He bunu nerden biliyorsun? Diyecek olursanız yakın kız dostlarım bu tarz ve bu şekilde erkekler aradığını söylüyor.

Okulda nasil dikkat çekici olurum? Sorusunun cevabi birazcik aşağı da.

Okulum da ki Güzel kıza nasil sahip olurum da hemen altta.

Konumuza dönelim, okulumuz da bir kız olduğunu düşünelim; kızı beğeniyorsunuz, kız cool. erkeklerle fazla takılmayan okul da diğer erkeklerce de beğenilen, güzel bi kız.

Sabır çok önemli, sıkça kızın bulunduğu ortamlara girmeye çalışın, kantine mi çıkıyor sizde çıkın bahçeye mi çıkıyor sizde çıkın anladınız siz.

Dediklerimi yaptınız, bi hafta geçti iki hafta geçti okulda kızla sıkça ayni ortam da bulundunuz, kızı kesmeyin diğer erkekler gibi. kız sizin farklı olduğunuzu anlasın, sizin diğer erkekler gibi ona öküz gibi bakmadığınızı bilmesi çok önemli. Önemli anlarda kıza bakın, üç kişi dört kisilik erkek gruplarındayken aralarında iken yani kız geçiyorsa asla bakmayin, kız sizin için iyi şeyler düşünmez ve o kızın arkadaşları da

Tek veya yanınız da sadece bir arkadaşınız varsa bakın ve o size baktığında bakmaya çalışın eğer o size bakmiyorsa siz de bakmayin sürekli bakismayin.

mesela siz bakiyorsunuz kız birserler anlatıyor arkadaşlarına, kız sizin ona baktığınızı zaten arkadaşları vasıtasıyla biliyor o yuzden 10-15 saniye de bir. bi iki saniyelik bakışlarla kızın size bakmasını sağlayın ve kızla göz göze geldiğiniz de asla kafayı çeviren taraf siz olmayın, bu çok önemli çünkü bu bi özgüven sorunudur erkek için, kız utanır çevirir ama erkek için böyle durum da utanma asla olmamalı.

Aradan bi ay geçtiği varsayalım artık kız sizden bir adım bekler, arkadaşlarıyla çokça sizin hakkınız da dedikodu yapmıştır, ve yapılacaktır da.

Kızla nasıl konuşmayalım?

Oncelikle net olarak konuşacağınız bi gün belirlemek mesela 3 gün sonra o kızla konuşacağım diye kendinizi şartlayin.

Utanmayin utanılacak hiç birşey yok, eğer ki dediklerim olduysa ve o aşamaları izlediyseniz, kız sizi zaten kabul edecek, olay sadece siz de bitiyor. Cesaretlenin, kız gözünüz de küçültün, red edilseniz bile kimseye rezil olmayacak ve kimse arkanızdan konusmayacak.

Konuşulsa bile en fazla iki gün konuşulacak, lise burasi.

Kızı gördünüz, bahçede arkadaşlarıyla oturuyor(ayakta) sohbet muhabbet ediyor, yanlarına doğru gidip "bişey söyleyeceğim, gelir misin?" Diyoruz, o anda özgüveniniz tavan olmakla beraber, diğer kızlarca da iyi çocuk rolüne bürünmüş oluyorsunuz, kızı çektınız bi köşeye.

Nasılsın? Diyoruz.
    Ayni sekilde oda soruyor.
    (Cevaplari yazmıyorum)

"Seninle önemli birsey konusmak istiyorum", diyoruz bu soru insanin kalbini tetikleyen nadir sorulardan biri, kız istemsizce yanınızda biraz daha rahatlamis ve pür dikkat sizi dinleyecek olmuş olacak bu soruyla beraber.

Seni çok farkli görüyorum. (Sen)

Nasil yani. (Kiz)
    L
    Bu okuldakiler gibi değilsin gerçekten farklisin (sen)

Sen de oyle (kiz)

Buraya kadar nettir, eğer bunlari soylerseniz ayni kelimesi harfi harfine ayni cevabi alırsınız.

Bu arada araya hiç bir sosyal medya olayı katmayin.

Görüşelim mi bi ara? Boş oluyor musun? Okuldan sonra ne yapıyorsun?

Eger ki buraya kadar gelip bunlari dediyseniz olay bitmiştir, o kız sizindir. Hayırlı olsun.

Okulda nasil dikkat çekici olurum?

Her açıdan asla yapmamanız gereken şey nerde çokluk orda bokluk, lafina uymak.

tipinizi beğenmiyor bile olsanız bu işler de, iki yi geçmeyecek sınıf dışında dolaştığız kişi sayısı.

Aktivite sahibi olun en kötü fitness a gidin. Fitness özgüven arttırır.
    Kızlar hor görsede bazen fit vucutlu erkeklere karşı olan zaaflari herkezce bilinir.

Sosyal medya insani rezil eder, gizemli olun. Resim paylaşmayın, size göre cok iyi olan bi resim beğendiğiniz kız icin sizi bitirecek bi resim olabilir.

Herşeye gülmeyin, herkezle laubali olmayın, sevilen tip olmaya çalışın, inatçı olmayın, he diyip geçmesini bilin, fazla tartışmaya girmeyin, çünkü dışarıdan kimin salak olduğunu insanlar anlamaya bilirler. Bilgi sahibi olun.

Kendinize özen gösterin, korkmayin.

Okul aktivitelerine katılın, futbol,tiyatro vs. Bunlar yapıldığı taktirde dikkat çekici olabilirsiniz.

Aklima konu geldikçe ekleyeceğim, özel veya yorum olarak soru paylaşabilirsiniz, dinlemeyi severim..

Iyi forumlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• okumayin zebani

• okumadım ama başlık burası için çok doğru seçilmiş, konu dışının %90'ının yumuşak karnı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Syme -- 1 Aralık 2014; 0:35:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fokof

okumayin zebani

Nerden çıkardın?

• TurnUp_ kullanıcısına yanıt
    agir liseli icerir yazmissin otesi mi var

• Okuyun güzel :)

• Okuyorum lan umarım temizdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fokof

agir liseli icerir yazmissin otesi mi var

Konu liseli konusu, birazcık komik evet farkındayım.

• Bakma bakisma kismindan sonra ip koptu bende. Cumle basina 3 bakisma kelimesi geciyor

• LaHeL kullanıcısına yanıt
    sende haklısın kardeşim
  • "Herşeye gülmeyin, herkezle laubali olmayın, sevilen tip olmaya çalışın, inatçı olmayın, he diyip geçmesini bilin, fazla tartışmaya girmeyin, çünkü dışarıdan kimin salak olduğunu insanlar anlamaya bilirler. Bilgi sahibi olun."

Sırf kızların ilgisini çekmek için ya da topluma kendini kabul ettirmek için niye davranışlarımızı başkalarına göre şekillendirelim ki ? Kendiniz olun arkadaşlar iki kezban için bu tip şeyler gereksiz. Alçakgönüllü olun adam olun dürüst olun yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Suprémacy -- 1 Aralık 2014; 0:52:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Suprémacy

"Herşeye gülmeyin, herkezle laubali olmayın, sevilen tip olmaya çalışın, inatçı olmayın, he diyip geçmesini bilin, fazla tartışmaya girmeyin, çünkü dışarıdan kimin salak olduğunu insanlar anlamaya bilirler. Bilgi sahibi olun."

Sırf kızların ilgisini çekmek için ya da topluma kendini kabul ettirmek için niye davranışlarımızı başkalarına göre şekillendirelim ki ? Kendiniz olun arkadaşlar iki kezban için bu tip şeyler gereksiz. Alçakgönüllü olun adam olun dürüst olun yeter.

bu cümlem herkes için geçerli değil ki, arkadaşım,dostum benim, dikkat çekmek isteyenler için yazdığım kendi düşüncelerim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.