Şimdi Ara

ÖZENÇLER OTOGAZ'DA LPG TAKTIRANLAR (ÇORUM ve ÇEVRE İLLER) (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
441
Cevap
23
Favori
49.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mehmet Bey merhaba,

Öncelikle hayırlı ramazanlar, İnsignia ile 2000 km oldu maşallah şimdilik bir sıkıntımız yok.

Atikerin yeni bir sistem üzerinde çalıştığını duydum, direk enjeksiyonlu araçlar için sıvı lpg sistemi.

Yaklaşık montaj fiyatının da 4000-4500tl gibi olacağı söyleniyor, konu ile ilgili malumatınız var mı?

Şayet böyle bir şey yapılırsa ve fiyatlar da bu seviyeyi geçmezse 170 lik SİDİ İnsignia'ya geçme niyetim var.

Konu balonsa 1.4T ye devam :)

Şimdiden Ramazan bayramınızı kutlarım, tüm çalışma arkadaşlarınıza selamlar.
  • Mehmet bey merhaba. Fd6 civic e sizden montaj yapılmıştı. Yaklaşık 70 K km dir sorunsuz kullanıyorum. Bayramdan sonra Çorum a gelip kontrol ettirmeyi düşünüyorum inşallah.

İnsignia 1.6t 180hp veya sidi 170 hp için BRC de kit var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,
    İnsignia 1.6t aracıma dün özençler firmasında brc max montajını yaptırdım. BRC'yi zaten marka olarak biliyoruz. Mehmet beyin ve ekibinin ilgisi ve işçiliği gerçekten beni memnun etti. Ben Giresun'dan Çorum'a gittim. Ancak baktım ki benim gibi birçok insan il dışından montaj için Özençler firmasını tercih ediyor.
    İnşallah sorunsuz ve ekonomimize katkı sağlayarak lpg kullanırız önümüzdeki günlerde....

Her şey için teşekkürler...
  • Merhabalar, Cruze 1.4T aracim var. Lpg kit taktırmak istiyorum. Gfi Brc den hangisi uygundur, fiyatlariniz nedir? Bir de Lpg dolum ağzını benzin kapağı içinde olmasını istiyorum mümkün müdür?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan7 -- 21 Temmuz 2016; 10:36:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: earl2000

Mehmet Bey merhaba,

Öncelikle hayırlı ramazanlar, İnsignia ile 2000 km oldu maşallah şimdilik bir sıkıntımız yok.

Atikerin yeni bir sistem üzerinde çalıştığını duydum, direk enjeksiyonlu araçlar için sıvı lpg sistemi.

Yaklaşık montaj fiyatının da 4000-4500tl gibi olacağı söyleniyor, konu ile ilgili malumatınız var mı?

Şayet böyle bir şey yapılırsa ve fiyatlar da bu seviyeyi geçmezse 170 lik SİDİ İnsignia'ya geçme niyetim var.

Merhaba Hocam ;

Yoğun mesaimizden dolayı geç cevap verebiliyoruz , kusurumuza bakmayın . 170 Direct enjeksiyonlu araçlara şuan için dönüşüm yapamıyoruz , elimizde güncel bir bilgi de malesef mevcut değil. İnsignia 1.4 Turboya devam :) Selam ve saygılarımızla...

• Merhabalar İstanbulda yaşıyorum ancak bilgi ve tecrübenizi güvenerek size bir şey danışmak istiyorum.
    araç alma arifesindeyım temiz bir 2014 model
    1.2 (turbo) Tce motor 120 bg edc (otomatik) vites renault clio var arkadaşımda lpg dönüşümüne uyumluysa bu motorlar almak istiyorum.bir kac forumda bu motorlarda lpg donusumlerinden uzak durulmasi gerektiği yazmislar.Sizden ricam uyumlu değil hic riske girmeden farklı bir araç bakacam.
    Araç almamdaki en büyük kriterim lpg dönüşümü uyumu yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    (Klasik lpg dönüşümüne uyumluluğunu soruyorum sıvı lpg pahalı olan sistemleri değil)
    saygılarımla;

• Merhaba özençler otogaz sıfır 2016 1.6L TİVCT 125PS benzinli ford focus alacağım öncelıkle bu aracın motoruna hangi brc kiti uygundur bu araca uygulama başarılı olur mu? ve motor garantisi için sigorta işlemlerı nasıl gercekleşmektedir.iyiçalışmalar.
  • selamlar. Samsun merkezdeyim geçtiğimiz ay aracıma özençlerde brc taktırdım. çoruma gitme sebebim genellikle bu forum kaynaklı oldu. telefonla iletişime geçtiğimizde samimi ve güven veren ayrıca işlerini iyi bildikleri belli olan Mehmet beyle görüştükten sonra randevu alıp gittim. verdikleri güven sayesinde aracımı teslim edip ayrıldım çok fazla soru sormadan. sağolsunlar işimiz halloldu sorunsuz olarak kullanmaktayım.araçtaki çok ufak teklemelerle ilgili görüştüğümde lpg kaynaklı olmadığını söyleyip burda başka bir lpg montaj servisine yönlendirdi dediği gibi orası da ateşleme sistemiyle ilgili başka bir motor ustasına yönlendirdi buji ve kablolar değiştirildi şuan 350 km falan yol yaptım sorun yok.
    buradan arkadaşlara özençleri tavsiye ediyorum gerek ilgi alaka gerekse işlerinin ehli olmaları açısından. Teşekkürler
  • yuxel37 Y kullanıcısına yanıt
    Aynı aracın 2014 model olanına sahibim,bir buçuk yıl önce ankaradan çoruma gidip òzençlerde brc My11 lpg kiti taktırdım,30.000 kmdir sorunsuz kullanıyorum,uzun yolda 100 km sabit hızla 0.12 krş tüketime sahibim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajf39 -- 18 Ağustos 2016; 14:41:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozenclerotogaz

quote:

Orijinalden alıntı: earl2000

Mehmet Bey merhaba,

Merhaba Hocam ;

Yoğun mesaimizden dolayı geç cevap verebiliyoruz , kusurumuza bakmayın . 170 Direct enjeksiyonlu araçlara şuan için dönüşüm yapamıyoruz , elimizde güncel bir bilgi de malesef mevcut değil. İnsignia 1.4 Turboya devam :) Selam ve saygılarımızla...

Mehmet bey selamlar.

Telefonla sizinle görüştükten sonre Suzuki SX4 Scross aracımı montaj için trabzon bayinize (başar LPG) bıraktım. Usta SEQ32'lerin yol testi ile ayar yapılmasına gerek yok dedi. Sizin yazılarınızda okuduğum "kesinlikle yol testi ve ayarı yapılmalı" ibaresi var.

SEQ32'lerde yol testine çıkmadan güzel bir ayar yapmak mümkünmüdür. Akşama aracımı almaya gideceğim. Yol testi ve ayarı da yapmalarını talep edeyim mi.

Trabzondan selamlar.

• Usta sürüş testi ile ayarları yaptı :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin_kaya

Usta sürüş testi ile ayarları yaptı :)

Mesajınızdan sonra telefon açıp durumu ilettik. BRC'li güzel günler dileriz.
  • 2017 Yeni kasa Honda civic araca yapılan BRC Honda Kit montajını sizler ile paylaşıyoruz. BRC Honda kit civic'e özel üretilmiş bir üründür. BRC Honda kit ile aracın emme manifoltu delinmez , benzin enjeksiyon kabloları kesilip lehimlenmez , bağlantı aparatları araca özel ürün ile birlikte gelir.
    Araca yapılan özel lpg yazılımı ile aracın arıza lambası yanmaz , performans kaybı yaşanmaz. Firmamızca yapılan BRC honda kit lpg dönüşümlerinde %50 'ye varan yakıt tasarrufu sağlanır.

ÖZENÇLER OTOGAZ
    BRC İÇ ANADOLU ve KARADENİZ BÖLGE BAYİ
    ÇORUM YETKİLİ SERVİSİ
    364-2135173

• Civicte fabrikasyon LPG yokmuydu?
    İlk muayene 2 yıl o zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

Civicte fabrikasyon LPG yokmuydu?
    İlk muayene 2 yıl o zaman

Merhaba ;
    Lpg seçeneği opsiyonel. İsterseniz benzinli modelini alıp BRC montajı da yaptırabilirsiniz.
  • ozenclerotogaz kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar özençler otogaz, urfadan selamlar.(Zeynel hoca - avensis) Mehmet Bey, bir sorum olacaktı; araç ısındıktan sonra rolanti 600-650 bandında sabitleniyor fakat hafif bir titreme mevcut, bununla ilgili ne yapabilirim? Bu durum benzin - lpg farketmiyor.Bununla ilgili ne yapabilirim, yine enjektör sıkıntısı olabilir mi? Kendinize iyi bakın selamlar....

• quote:

Orijinalden alıntı: yazarlar

Merhabalar özençler otogaz, urfadan selamlar.(Zeynel hoca - avensis) Mehmet Bey, bir sorum olacaktı; araç ısındıktan sonra rolanti 600-650 bandında sabitleniyor fakat hafif bir titreme mevcut, bununla ilgili ne yapabilirim? Bu durum benzin - lpg farketmiyor.Bununla ilgili ne yapabilirim, yine enjektör sıkıntısı olabilir mi? Kendinize iyi bakın selamlar....

Merhaba Sayın Hocam ;

Sorun benzinde de yaşandığı için çözümü lpg sisteminde aramayacağız. Aracınızın boğaz kelebeğinin ve hava debi metresinin temizlenmesi gerekiyor. Bu temizlik yapıldıktan sonra 30 saniye aralıkla rolantide aracınızı çalıştırıp stop etmeniz gerekiyor. Bu işlemi ( çalıştırıp stop etme işlemini )yaklaşık 5 defa yaptıktan sonra sorun düzelecektir. Lütfen sonucu bizimle paylaşın. Urfa'ya selamlar...

• yeni civic için hangi kit önerirsiniz birde fiyatı ne kadar olur...
  • 2016 model yeni megane sedan 1.6 115 pslik araçlar sıralı sistem için uygunmudur acaba,teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.