Şimdi Ara

özelde macera aramak mı,devlet te salla başı al maşı mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • senelerdir özel sektörde çalışıyorum maaşı devlete nazaran her zaman daha iyi ama iş garantin yok...çalışma süreleri belli deil....devlet te yerin yurdun belli ama parası düşük...
    kriz den sonra devlet kurumlarında insan akını oluyor...
    demek ki bu kadar insanın bi bildiği var.....

• sonuçta devlet işi garantili. diğerinin bi garantisi yok çık deseler çıkmak zorundasın.
  • en iyisi memur olmak.Ben esnafım ve bitiğim.memur ay sonunda mayışı çatır çatır alır.Bize bayram gelir,ramazan gelir,kriz gelir yaz gelir kış gelir rakip gelir ........................ iş olmaması için hep bir sebep vardır.
  • Valla memur olacaksın. Esnaflığa merakın varsa karının üstünede bir dükkan açacaksın. Senden kralı yok. Dükkan iş yapmasada maaşın var.
  • memurluk iyi iş tabi de maaş çok az. normalde 2.000 tl maaş verecekse, vergi kesiyor, biriktirme kesiyor, emeklilik bilmemnesi kesiyor ve sana kalan 1.200 tl. eğer kendine ait bir evin varsa memur olunur ama kirada oturacaksan memurluk iş değil. sadece işin garanti, kafan rahat.:) (tek kişi çalıştığını düşünürsek)
  • Karı-koca memursa bence çok iyidir. Çünkü her ay alacağın para belli, ne zaman alacağın belli. Taksitle istediğini alabilirsin bütçeni zorlamadan. Ama özel sektörde olduğun zaman çekiniyorsun taksite girdiğinde ya işimi kaybedersem durumu çok zorluyor.

Ben kendi yaşam tarzımla memur olmayı istemem, sıkılırım memurluktan, monotonluktan. Karşılaştırma yapıldığında bu ülkede memur olmak daha iyidir.
  • evet kesintileri çok memurun.. ben ptt gişe memuruyum. 1700 alıyorum ama inanaın çok değil bir memura göre.. çünkü en fazla çalışan en yoğun ve en anlayışsız müşteri potansiyeline sahip kurum ptt dir. ayrıca 1200 maaş alan memurlar salla başı memurlarıdır.. ptt devletin memurunu en fazla sömürdüğü kurumudur..
  • memurun yeri yurdu parası saati bellidir. ama özel sektorde yarın cık derlerse elinede uc kuruş tazminat verirler öyle ortada kalır iş ararsın hele taksitlerin varsa zor duruma düşersin kiran filan gecikir. Ama memur oyle degil evet maaşı az ama kirada degilsen yeterli oluyor ve ne zaman yatacagı belli garanti yani. çalışma saatleride uygun. resmi izinlerinde var. Standart bi hayat isteyenlere standart bir iş işte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xreleave -- 24 Eylül 2009; 13:31:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailovic

evet kesintileri çok memurun.. ben ptt gişe memuruyum. 1700 alıyorum ama inanaın çok değil bir memura göre.. çünkü en fazla çalışan en yoğun ve en anlayışsız müşteri potansiyeline sahip kurum ptt dir. ayrıca 1200 maaş alan memurlar salla başı memurlarıdır.. ptt devletin memurunu en fazla sömürdüğü kurumudur..

sanırım gün sonunda kafanız catlıyordur. Allah sabır versin...
  • quote:

evet kesintileri çok memurun.. ben ptt gişe memuruyum. 1700 alıyorum ama inanaın çok değil bir memura göre.. çünkü en fazla çalışan en yoğun ve en anlayışsız müşteri potansiyeline sahip kurum ptt dir. ayrıca 1200 maaş alan memurlar salla başı memurlarıdır.. ptt devletin memurunu en fazla sömürdüğü kurumudur..

14 yaşındasın.Herşeyin farkındasın ve 1.700 liraya PTT'de gişe memurusun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rouge34

quote:

En azından asgari ücret alıp sömürülen biri değilsin. İnsan işte 5000Tl alsada şikayet eder.
  • güzel bir ev 200 milyar desek. aylık 3000 lira alan kişi 1ini harcayıp 2sini biriktirme gibi aşmıiş bir olay yapsa bile yılda 24 milyar birikir. 1 senelik emek için çok az değil mi? 9 sene karın tokluğuna mı çalışcak bir ev alabilmek için.

tabi çoğu kişi 2 milyar maaş alıp ayda kiradır yiyecek içecektir 1 milyar bile kenara koyamıyoken napsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yordis -- 24 Eylül 2009; 13:51:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yordis

güzel bir ev 200 milyar desek. aylık 3000 lira alan kişi 1ini harcayıp 2sini biriktirme gibi aşmıiş bir olay yapsa bile yılda 24 milyar birikir. 1 senelik emek için çok az değil mi? 9 sene karın tokluğuna mı çalışcak bir ev alabilmek için.

tabi çoğu kişi 2 milyar maaş alıp ayda kiradır yiyecek içecektir 1 milyar bile kenara koyamıyoken napsın.

kapitalizm!!!

milletvekili veya cumhurbaşkanı her türlü sosyal imkana sahipken + 10000 tl ye yakın maaş alıyorken, çok da sosyal imkana sahip olmayan halk 2000 tl alırsa dua ediyor..

zengin daha zengin, fakir daha fakir hala anlamadınız mı artık.!!!
  • Çok güzel bir söz vardır bilenler vardır belki, Boğulacaksan da Devletin denizinde boğul . . .
  • quote:

Orijinalden alıntı: emure

quote:

Orijinalden alıntı: Yordis

güzel bir ev 200 milyar desek. aylık 3000 lira alan kişi 1ini harcayıp 2sini biriktirme gibi aşmıiş bir olay yapsa bile yılda 24 milyar birikir. 1 senelik emek için çok az değil mi? 9 sene karın tokluğuna mı çalışcak bir ev alabilmek için.

kapitalizm!!!

milletvekili veya cumhurbaşkanı her türlü sosyal imkana sahipken + 10000 tl ye yakın maaş alıyorken, çok da sosyal imkana sahip olmayan halk 2000 tl alırsa dua ediyor..

zengin daha zengin, fakir daha fakir hala anlamadınız mı artık.!!!

Dinimiz zenginler mal varlığının 40da 1ini fakirlere verecek demiş. Bill gates malının 40da 1ini dağıtsa tek başına dünyada aç insan kalmaz. Onun kadar zengin sürüyle insan var. Uygulanamayacak sistemleri ortaya atıp devrim demekle olmaz bu işler.

• quote:

quote:

Bir yanlışlık oldu galiba, ben İsmail'in abisiyim. Benim nickim halihazırda sanıyordum ama meğersem İsmail'in nicki ile girilmiş pc'ye..

• quote:

quote:

quote:

Bir yanlışlık oldu galiba, ben İsmail'in abisiyim. Benim nickim halihazırda sanıyordum ama meğersem İsmail'in nicki ile girilmiş pc'ye..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pluripotent -- 24 Eylül 2009; 21:02:47 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.