Şimdi Ara

Özel yurt sözleşmesinin iptali

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
12.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar iyi gunler. Ben ozel bir yurda erken kayit yaptirdim. Ancak yurtta kalma fikrinden vazgecip eve cikmayi dusunuyorum. Simdi bende 3 adet evrak var. Biri konaklama sozlesmesi biri senet biri de genel yurt kurallarinin oldugu evrak. Bunlarin 3.de de sadece benim imzam var. Kefilim yok. Ayrica sozlesmenin baslama tarihi 2016 eylul. Bu sartlar altinda senedimi geri alip yurtla olan iliskimi kesebilir miyim? Yurttan birine cikma ihtimalim olabilir demistim. O sahis bana cikamazsin senetlerin var yerine birini bulamayiz dedi. Erken kayit kotamizi doldurdun demisti. Ancak sozlesme tarihi daha baslamadi. Baslama tarihinden once sozlesmeler fesih edilebilir mi? Tekrar belirteyim kefilim yok. 18 yasimi doldurdum. Benden bir sekilde o parayi alabilirler mi? Yurtla anlasmak icin nasil konusabilirim? Her turlu yardimlarinizi bekliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• konaklama sözleşmesinde sözleşmenin feshine dair maddeler var mı? varsa buraya yaz bakayım bi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beratad

konaklama sözleşmesinde sözleşmenin feshine dair maddeler var mı? varsa buraya yaz bakayım bi.

Hatirlardigim kadariyla 2 madde vardi. Bir tanesi sozlesme baslangic tarihinden sonra ya da bitis tarihinden once yapilan fesihlerde borclu tum borcu odemekle yukumludur. Bir digeri sozlesme baslangic tarihinden once yapilan fesihlerde odensiyse tum nakit para iade edilir 400 liralik kaporo bedeli iade edilmez. Bu iki madde vardi diye hatirliyorum. Yarin konusmaya calisacagim yurt muduruyle. Sonucu buraya bildiririm. Olumsuz sonuc alirsam basvurabilecegim mahkeme ya da yuketici haklari gibi bir komisyon-heyet tarzinda bir sey var midir?

• Mr. Awkward M kullanıcısına yanıt
    Tamam işte sözleşmedeki madde gayet açık.
    '' sozlesme baslangic tarihinden once yapilan fesihlerde odensiyse tum nakit para iade edilir 400 liralik kaporo bedeli iade edilmez''. Eylül ayından önce sözleşmeyi feshedersen kapora yurtta kalacak.Yurt ücretini ödediysen geri alacaksın ödemediysen ödemene gerek kalmayacak.
  • quote:

Tamam işte sözleşmedeki madde gayet açık.
    '' sozlesme baslangic tarihinden once yapilan fesihlerde odensiyse tum nakit para iade edilir 400 liralik kaporo bedeli iade edilmez''. Eylül ayından önce sözleşmeyi feshedersen kapora yurtta kalacak.Yurt ücretini ödediysen geri alacaksın ödemediysen ödemene gerek kalmayacak.

Yani sonuc olarak fesih edebilirim. Vana mirin kirin yapsalarda fesih hakkim vardir oyle mi?

evet
  • quote:

evet

Bugun gidip konusacam ama nasil bi yol yol izlemeliyim? Yani iptal ettirmek istiyorum dedigim zaman edemezsin deyince sozlesme maddelerini gosterip iptal edebilirim madde var demem yeterli olur mu? Tuketici mahkemesine basvursam hakli bulumnur muyum peki

Fesih koşulları sözleşme de açıkça belirtilmiş. Hiç bir şey yapamazlar. Eğer hayır edemezsin derlerse yasal hakkımı kullanmaya gidiyorum demen yeterli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Gideceksin yurt müdürüne diyeceksinki ben sizle sözleşme yaptım ya vazgeçtim o sözleşmeden sizin yurdunuzda kalmayacağım diyeceksin.Adam sana hayır kalmak zorundasın sözleşmeyi iptal edersen ver 5000 liramı derse sende sözleşmedeki maddeyi göstereceksin bu maddeye göre sadece sana verdiğim kapora sende kalabilir başkada birşey benden isteyemezsin diyeceksin.Bu kadar.

Eğer işini garantiye almak istiyorsan noterden sözleşmeyi fesih ettiğine dair bildirim göndert.

Senin mahkemelik bir işin yok.Eğer dava açılacaksa bunu açan taraf sen değil yurt olur.

Yurt müdürüyle konuşmaya gittiğinde agresif davranma.Anlaşarak bu sorunu çözmeye çalış.Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır:)

Eğer Adam atar yaparsa ,sende ona yap:)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.