Şimdi Ara

Özel Üniversite Kopya İddiası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi akşamlar öncelikle. Geçtiğimiz hafta bölüm dersimden finale girdim. 2 gün önce final sonucum açıklandı ve "1" verilip "FF" ile kaldığımı öğrendim ancak sınavdan tam puan alacağıma emindim. Bugün gidip dersime giren öğretim görevlisi ve aynı zamanda bölüm başkanı ile konuştuğumda başka birisine kopya verdiğimi iddia etti ve hakkımda işlem başlatılacağını söyledi.
    İlk olarak dersliklerde kamera var ve benim kopya çektiğim veya başka birisine yardım ettiğim herhangi bir görüntü yok çünkü öyle bir olay olmadı. Ancak söylediğine göre benim kullanıcı adım ve şifrem ile sisteme giriş yapılıp yüklediğim ödev kopyalanmış ve başka birisi tarafından tekrar yüklenmiş yani başka birisinin sınavıyla neredeyse aynı olduğu için kopya çekilmesine yardım etmekle suçlanıyorum. İlgili kişiye başka birisi benim kullanıcı adımı ve şifremi görüp (sonuçta yan yana giriyoruz sınavlara ayrıca sınıfta da görmüş olabilir) benim haberim olmadan giriş yapmış olabileceğini ve beni böyle bir şey ile suçlayamayacaklarını ve kanıtlarının olmadığını söyledim ve terslemeye başladı. Beyefendi düşünüp gerekli kararı vereceğini ve işlem başlatıldığında bana haber verileceğini söyledi. Eğer işlem başlatılırsa ve bir şekilde herhangi bir ceza alırsam hakkederek aldığım "Tam Burs"um ve "KYK Öğrenim Kredi"m kesilecek. Fikirlerinizi duymak istiyorum. Gerekirse yapan kişiyi bulup itiraf ettirebilirim ancak ceza almadan ve dersten bırakılmadan (mimlenmeden) bu olayı atlatmam lazım. Sizce işlem başlatılırsa nasıl bir savunma yapmalıyım? Yüz yüze savunma mı yapmalıyım yoksa yazılı olarak mı iletmeliyim? Yardımlarınızı bekliyorum. Eğer bursum kesilirse üniversite hayatımın sonuna gelmişim demektir. Şimdiden teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.